Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Melfior Ra Fan Club

Creat de alx, 02 Martie 2008, 20:37:38

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

alx

pt Romanii care doresc o intalnire de gradul 3 sau 4 cu extraterestri,exista acum posibiliatea sa o obtina!  cum? nimic mai simplu...urmati linkul de mai jos:

http://www.melfior-ra.ro/fanclub.html
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

romulus

 
Citato intalnire de gradul 3 sau 4 cu extraterestri,exista
----Da alx , acum vreo juma' de an cineva m-a indemnat sa-i citesc scrierile("operele") . Bun , m-am documentat iar apoi i-am trimis un e-mail  si  am intrebat-o printre alte (naiv ce-i drept) bine, bine, vrei sa faci bine la romani da de ce vrei si bani asa multi??
---Raspuns: ioc !
---Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

lylyt_ice

  Cei care se lasa dusi de nas si le place sa fie luati drept fraieri...nu au decat ca plateasca bani pentru a fii mintiti... :lol: eu cel putin m-am lecuit de acum vre-o cativa ani. Oare cei care se ocupa cu astfel de lucruri neserioase, si au pierdut ultimul gram de rusine si bun simt?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Lone Ranger

Citat din: romulus din  02 Martie 2008, 20:49:13
----Da alx , acum vreo juma' de an cineva m-a indemnat sa-i citesc scrierile("operele") . Bun , m-am documentat iar apoi i-am trimis un e-mail  si  am intrebat-o printre alte (naiv ce-i drept) bine, bine, vrei sa faci bine la romani da de ce vrei si bani asa multi??
---Raspuns: ioc !
---Am zis !
Poate aprecia cineva cîtzi bani produce anual aceasta "industrie"? Pentru ca faza asta cu "paranormalii atinshi de suflul divin" pare sa se fi transformat într-o industrie foarte lucrativa... Profitabila, I mean....

darieglobur

Unul din punctele "generoase" care-mi sarira in ochi, parcurgand in fuga link-ul de mai sus, a fost ceva de genul: "Vindecarea prin spirit". Nu vreau sa minimalizez aceasta sintagma, insa in contextul respectiv, mai nimerita si mai onesta mi se parea sintagma: "vindecarea prin spritz"!
Dupa umila mea parere toata aceasta chestie, dincolo de evidenta incercare de profit, este un amestec total indigest de ocultism, paranormal, new-age, religie si folclor extraterestru rudimentar. Treaba asta poate ca ar fi tinut prin '90, astazi insa nu vad sa mai pacaleasca multa populatie, poate doar vreo doi-trei "aprinsi" acolo...
...und Sie fliegen doch!

romulus

CitatTreaba asta poate ca ar fi tinut prin '90, astazi insa nu vad sa mai pacaleasca multa populatie, poate doar vreo doi-trei "aprinsi" acolo...
---- Monser si eu am fost - pentru scurt timp - tentat sa cred chestia asta , dar viata a avut grija sa-mi arate ca gresesc profund.
----Nici nu-ti inchipui cati "fraieri' bantuie prin romanica si prin lume!!?? Si care parca abia asteapta sa fie fraieriti..... !Spun "fraieri"  la modul generic , pentru ca unii saracii sunt disperati, au situatii disperate de sanatate , au inimile frante din diverse motive ,........ Si stii care-i culmea , ca nu putini  au chiar diplome universitare .......
----Tot asa de adevarat e ca si escrocii nu mai sunt ce erau odata , s-au  scolit !
----Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

antoniu

pentru a face ceva in viata trebuie sa crezi, sa vrei si sa poti, restul este nonexistenta.....realitatea complexa este rationala si irationala in acelasi timp....... dupa 60 de ani de existaenta vei gandi si reactiona altfel....

darieglobur

Citat din: romulus din  25 Martie 2008, 09:13:18
---- Monser si eu am fost - pentru scurt timp - tentat sa cred chestia asta , dar viata a avut grija sa-mi arate ca gresesc profund.
----Nici nu-ti inchipui cati "fraieri' bantuie prin romanica si prin lume!!?? Si care parca abia asteapta sa fie fraieriti..... !Spun "fraieri"  la modul generic , pentru ca unii saracii sunt disperati, au situatii disperate de sanatate , au inimile frante din diverse motive ,........ Si stii care-i culmea , ca nu putini  au chiar diplome universitare .......
----Tot asa de adevarat e ca si escrocii nu mai sunt ce erau odata , s-au  scolit !
----Am zis !

pana-n coada, intr-un fel sau altul, viata ne arata la toti acolo unde gresim.
nu-i vorba ca multa vreme d'aici incolo vor exista pacalitori si pacaliti, insa problema noastra, a fiecaruia, e sa ne cultivam si sa mentinem acea stare de "deschidere" a mintii, cum o numea noica.
in cazul de fata, cu ceva informare, as spune ca se pot sesiza lesne unele contradictii evidente in platforma-program a acestei "organizatii", ca s-o numesc asa.
...und Sie fliegen doch!

APOLLO

Am auzit si eu de aceasta Melfior Ra. E chiar de la mine din Deva. Prin oras nu prea stie lumea de ea,dar vad ca in rest e destul de notorie.
Chiar am povestit cu cineva care a facut ceva soi de cursuri la ea si era foarte incatata (e vb evident de o femeie) si ca i-a deschis ochii si vede lumea in alt fel si acum isi cauta "perechea" (masculina evident). Ma rog... femeia in cauza era intr-o situatie putin disperata , poate si de aceea "a prins" asa repde. Eu nu am fost curios sa merg din moment ce , am auzit ca cerea 1 milion pe sedinta de cateva ora (3-4ore) , sapte sapt. consecutiv. Dar ca sa fi "mai smecher" , sa ai puteri mai mari , iti mai cerea niste bani (Melfior Ra si trupa). Eu nu am mers la ea , nu neaparat din cauza banilor , dar ideea in sine mi se pare absurda. Adica pretinzi ca ajuti lumea si ai putere si poti sa-ti canalizezi gandul ca sa obtii ce vrei , atunci de ce mai ceri bani ??? :?
Pot sa spun ca ma preocupa intr-o oare care masura lucrurile legate de subiectul aceasta , adica mintea asupra materiei si cele ce deriva din asta ,dar prefer sa ma documentez de pe internet pana gasesc pe cineva in care sa am incredere si care sa nu fie tentat sa vrea sa-mi toarne in cap baliverne doar de dragul banutzului.  :x Daca stie careva de pe aici pe cineva "valabil" , ma puteti contacta cu PM.
Eu nu am fost niciodata la aceasta Melfior Ra , nici nu contest eventualul ei "har" ,dar din moment ce pretinde bani ca pt. un serviciu sau un curs oarecare (chiar daca imi dau seama ca trebuie sa se autofinanteze si ea si trupa intr-un fel), chiar daca nu sunt multi bani ,dar nici foarte putini , pt mine unul e nula. As prefera sa faca cursurile , sa stie lumea unde o poate contacta tot timpul si consulta pe diverse probleme si in functie de evolutia fiecaruia , sa revina omul inapoi si sa ii lase cati bani sau ce vrea el de cuviinta. Si sunt sigur ca daca lumea chiar ar simti efectul cursurilor , s-ar intoarce la ea si i-ar multumi in toate felurile.
Ar fi o irosire de spatiu sa fim doar noi in univers.

romulus

CitatSi sunt sigur ca daca lumea chiar ar simti efectul cursurilor , s-ar intoarce la ea si i-ar multumi in toate felurile.
----In toate felurile, inclusiv cu bani , nu ? Asa ziceam si eu !
----Iar apropo de invatat ceva  APOLLO  , ai acolo in Deva inca un personaj interesant : IOAN BIRCEA. Eu l-am cunoscut .E un om simplu dar cu har.Cred ca ar fi interesant sa-l vezi!
----Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David


ryn

Cred ca depasiti limita. Reveniti  cu picioarele pe Pamant

Urban

Dau in bobi si ghicesc in ceasca viitorul, prezentul si trecutul (de preferat viitorul)...poate ca ar fi cazul sa devin fan Melfior Ra....

Lone Ranger

Citat din: Urban din  18 Aprilie 2008, 10:22:45
Dau in bobi si ghicesc in ceasca viitorul, prezentul si trecutul (de preferat viitorul)...poate ca ar fi cazul sa devin fan Melfior Ra....
Asta mi-aduce aminte de un fost coleg de redactzie care, saturîndu-se el de scrijelit shtiri, s-a reprofilat "copacoterapeut"... Ca veni vorba de foshti colegi de redactzie, în aceasta categorie poate fi inclus shi raposatul Ion Tzugui. Care nu a binevoit sa-l aduca pe Contele Incapucciato de mînutza... Fapt care m-a facut pe mine sa banuiesc ca sus-numitul conte e tot atît de real precum radical din minus unu...

Arckadii

ai iesit din topic Ranger, totusi, o sa iti spun urmatorul lucru:
exista cel putin o persoana care a aparut alaturi de Tugui si care se autointitula Contele Incapucciato. In cadrul aceleiasi aparitii, a vorbit si despre coktailul pe care l-a inventat si care ajuta la nu mai stiu ce. Totodata permite-mi sa iti reamintesc faptul ca nu trebuie sa fi cunoscut si mediatizat pentru a avea cu adevarat capacitati supranaturale...


Back on topic pls. Exista un topic despre contele de Incapucciato pe acest forum. Daca vrei, continuam acolo. Moderatorul este rugat sa mute acest subiect acolo unde ii este locul.

Ark