Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Obiect neidentificat prabusit in Marea Neagra langa tarmul turcesc

Creat de bk, 17 Decembrie 2012, 13:58:25

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

bk

Am vazut ca nu a metionat nimeni... Evenimentul s-a petrecut saptamana trecuta. Poate sa fie si un meteorit dar cred ca daca era asa ceva explozia ar fi fost mult mai mare.

Fireball Falls into the Black Sea Near Turkey - Light & Boom Caught on Camera 12/12/12

rathsa

Citat din: bk din  17 Decembrie 2012, 13:58:25
Am vazut ca nu a metionat nimeni... Evenimentul s-a petrecut saptamana trecuta. Poate sa fie si un meteorit dar cred ca daca era asa ceva explozia ar fi fost mult mai mare.


S-a discutat si la BBC despre exact acelasi fenomen:

nasa footage

Xanadron

Citat din: bk din  17 Decembrie 2012, 13:58:25
Am vazut ca nu a metionat nimeni... Evenimentul s-a petrecut saptamana trecuta. Poate sa fie si un meteorit dar cred ca daca era asa ceva explozia ar fi fost mult mai mare.

De ce neaparat mai mare? - fiindca totul depinde de dimensiunea meteoritului. Unii fiind mici ca niste furnici. :-D

Citat din: rathsa din  18 Decembrie 2012, 03:03:59
S-a discutat si la BBC despre exact acelasi fenomen:

Nu-i chiar exact acelasi fenomen, situarea geografica fiind la mii de km distantza-n cazul postat de tine (New Mexico parca).

P.S. Circotas mai pot fi...:lol: 
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

calator astral

e la moda Turcia.
In ultimul timp s-au inmultit observatiile aeriene ale unor stranii fenomene.

In aceeasi zi cu "meteoritul" un turc din Ankara a filmat asta de la balcon:


Amazing !! Cloud Ship UFO Over Turkey ~ December 2012 ~ ( SHARE ) Ankara Turkey UFO

bk

Eu zic ca ce a filmat turcul este doar binecunoscutul truc cu sursa de lumina (bec, candelabru, lampa, veioza) postata in spatele celui care filmeaza si care se reflecta in sticla de la geam dand senzatia ca obiectul este in afara.