Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

OZN-urile sunt construite de oameni

Creat de MW83, 20 Septembrie 2010, 00:53:44

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

MW83

Analizand afirmatiile primilor martori ai fenomenului OZN devine destul de clar ca OZN-urile au fost construite de oameni. In majoritatea marturiilor de la inceputul anilor 50 pe care le-am citit apar cateva caracteristici intersante:

- un zgomot puternic de motor (intr-un caz in care OZN-ul zbura razant nu la inaltimi mari)
- intr-una din marturii OZN-ul avea chiar o coada
- lasa in urma dare de fum
- lasa in urma scantei/flacari
- au geamuri luminate


padme

Cel mai probabil, dar cum se explica astea, care sunt mult, mult mai vechi, de cateva sute de ani!

http://www.xfacts.com/old/index.html

sau asta din ograda proprie, vorba aia

http://www.rufon.org/forum/index.php?action=post;topic=3158.0;num_replies=0


mr

Citat din: MW83 din  20 Septembrie 2010, 00:53:44
Analizand afirmatiile primilor martori ai fenomenului OZN devine destul de clar ca OZN-urile au fost construite de oameni.

Mai corect ar fi....si de oameni
http://www.stevequayle.com/High.Jump/Vril.and.Andromeda.html
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

abyss

ªi cã tot veni vorba... Ozn-urile, mai exact unele dintre ele nu "zboarã". În fapt nici nu sunt neidentificate. Nu mai sunt de prin anii 60. Rãmâne de vãzut cât mai pot susþine unii minciuna asta ºi cât mai dureazã. Oricum nu cred cã mult. Ceva trebuie sã iasã la suprafaþã deoarece sunt multe aspecte ce sugereazã aceasta. 

MW83

Citat din: padme din  20 Septembrie 2010, 08:47:46
Cel mai probabil, dar cum se explica astea, care sunt mult, mult mai vechi, de cateva sute de ani!

http://www.xfacts.com/old/index.html

Nu am nici o indoiala ca fenomene atmosferice neidentificate (gen earthquake lights sau ball lighting) au fost observate si in trecut. Totusi, cresterea exponentiala a obiectelor zburatoare "ciudate" dupa al doilea razboi mondial e cauzata de proiecte militare umane. Apropo, daca iei la bani marunti imaginile postate pe site-ul ala vei vedea ca unele nu arata de fapt decat niste nori, altele meteoriti. In privinta celor religioase, nu stiu cata baza se poate pune in ele avand in vedere ca nu sunt marturii ale unor momente reale vazute de pictor si contin si simbolistica etc.

rontzo

Tare bine a zis mr   :p

CitatMai corect ar fi....si de oameni

in mod sigur primele nu ne-au apartinut..dup-aia ne-am mai descurcat si noi pe ici-colo prin reprezentantii nostri alesi (si anonimi pentru prostime  :wink:)

Siberia

90-95 % provenienta terestra/intraterestra (umana sau inumana :) )
5-10 % provenienta necunoscuta (extraterestra)
Fenomenele naturale de natura optica, etc nu intra in aceasta statistica si nu sunt tratate drept obiecte zburatoare neidentificate.

(prea multi ani de zile de prosteala cu baloane meteorologice, fulgere globulare, pasari si cartite zburatoare...e cazul sa recunoastem odata ca exista si un procent destul de mic ce-i drept, de fenomene si obiecte inexplicabile prin tehnologie terestra)
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

DBlack

da sigur ca da:)

si nazistii au avut OZN-uri ;))







si multe altele ;))..
si daca de atunci se stia de asa ceva;))
nu ma mira faptu ca multe din OZN-urile vazute pe cer sa fie pilotate chiar de oameni ;)))
Area 51 tu esti mami?...
"Cum sa fii dupa moarte sfant , si in viata antichristul"

Nu ºtiu cu ce arme va fi luptat cel de-al treilea rãzboi mondial, dar cu siguranþã cel de-al patrulea va fi luptat cu beþe ºi pietre.  "Albert Einstein"


Cred în acel Dumnezeu al lui Spinoza

Nox

Poate vrei sã spui cã au avut farfurii zburãtoare nu OZN-uri.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

kandaon

Citat din: DBlack din  29 Decembrie 2010, 03:12:10
da sigur ca da:)

si nazistii au avut OZN-uri ;))







si multe altele ;))..
si daca de atunci se stia de asa ceva;))
nu ma mira faptu ca multe din OZN-urile vazute pe cer sa fie pilotate chiar de oameni ;)))
Area 51 tu esti mami?...

Aici apare un model de "aerodina lenticulara"/"farfurie zburatoare" a lui Coanda, o fotografie de la inceputul anilor 30' cel mai probabil, cu niste teste in tunelul aerodinamic cred.

http://www.newfluidtechnology.com.au/Henri_Coanda_The_facts.pdf

Forma e aproape 100% similara cu cea a desenelor cu presupusele Hanebu germane aparute (teoretic) la peste un deceniu dupa.

Parerea mea e ca cel mai plauzibil ar fi ca "farfuriile zburatoare" de forma similara (daca sunt intradevar reale si facute de oameni), fie germane fie aparute mai tarziu sa fie de fapt ale lui Coanda, si nu ipotetice (si mult mai nerealiste) proiecte bazate pe motoare antigravitationale construite de SS.