Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Sugestii pentru forumul RUFOn din partea membrilor!

Creat de apokryphos, 19 Februarie 2006, 23:14:27

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Cum doriți a se continua în privința sistemului tip ''Likes''?

Sistem doar cu Likes (acordarea de aprecieri doar pozitive)
2 (12.5%)
Sistem cu Like și Dislikes (acordarea de aprecieri pozitive și negative)
13 (81.3%)
Sistem fără acordare de aprecieri
0 (0%)
Sistem doar cu Dislikes
1 (6.3%)

Numărul total de membrii care au votat: 16

Votare închisă: 26 Martie 2020, 17:40:41

Shadowman

#105
 Citind mesajul lui calator astral( http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,2989.msg49973.html#msg49973 ),mi-a venit o idee...
Propun deschiderea unei sectiuni pe forum,intitulata "Þepe,minciuni,escrocherii,farse" ori "Falsuri-Pacaleli".Sau "Pierdere de vreme"... :-D
Ramine la aprecierea moderatorilor.
In sectiune sa fie strinse topicurile-de pe toate sectiunile-care indeplinesc criteriile de admitere...
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

calator astral

Citat din: Shadowman din  24 Mai 2010, 15:46:25
Citind mesajul lui calator astral( http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,2989.msg49973.html#msg49973 ),mi-a venit o idee...
Propun deschiderea unei sectiuni pe forum,intitulata "Þepe,minciuni,escrocherii,farse" ori "Falsuri-Pacaleli".Sau "Pierdere de vreme"... :-D
Ramine la aprecierea moderatorilor.
In sectiune sa fie strinse topicurile-de pe toate sectiunile-care indeplinesc criteriile de admitere...
Mesajul tau, ShadowMan, e prea subtil pentru a fi pe deplin înteles....fii mai explicit, unde e teapa sau escrocheria?!
Poate o fi "pierdere de vreme" pt tine...pt altii nu,desi "moderat", continui dialogul meu pe private.

Shadowman

 Cred ca ar fi binevenita si necesara pe forum o sectiune intitulata "Psihologie si Psihiatrie". Macar un topic in care sa fie facuta reclama unor cabinete,policlinici si statiuni de odihna si tratament.Baile Felix,Govora,Herculane,Olanesti ,Sãpoca,Sãpunari,Gãtaia...
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Urban

Citat din: Shadowman din  25 Noiembrie 2010, 00:37:17
Cred ca ar fi binevenita si necesara pe forum o sectiune intitulata "Psihologie si Psihiatrie". Macar un topic in care sa fie facuta reclama unor cabinete,policlinici si statiuni de odihna si tratament.Baile Felix,Govora,Herculane,Olanesti ,Sãpoca,Sãpunari,Gãtaia...

Subscriu ideii, chiar este necesara o lista adecvata.

spooky

:)
dar cine le verifica? nu trebuie sa ne asiguram ca fac fata?
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

romulus

Citatstatiuni de odihna si tratament.Baile Felix,Govora,Herculane,Olanesti ,Sãpoca,Sãpunari,Gãtaia
Bre shadow afla de la mine ca aia plecati cu pluta nu vor recunoaste nici in ruptu' capului ca sunt loviti la ...ceas!
Dimpotriva: toti ailalti sunt dusi, el/ea nu !
Din nefericire am avut ocazia sa vad cativa d'astia !
Asa ca, iti zic io : nu merge cu reclama ci umflati si bagati de-a dreptu' la stabelement , vorba lu' nenea Iancu !
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Guest

Am observat de aproximativ o saptamana ca este o decalare intre ora postarii mesajului si ora afisata in dreptul mesajului. Decalarea este de o ora. La fel se intampa si la mesajele personale. Poate nu s-a trecut la ora de iarna?

fiulploii

No ni mă, să dusă laicu . Care luași bre laicu și ce făcuși cu el?
:lol:

Grifon

Haaahahah ! Ți-aș fi dat un like pentru opinie, d-le @fiulploii, dar se pare că nu mai merge, hahaaha !
Și eu, care eram bântuit de curiozitatea că nu se mai afișează noii membri....de prin iunie....iată că am o nouă revelație....
Râdem, glumim, dar dacă se taie sistemul likes va fi o pierdere.
Nu că le-am "stoca" - asta ar fi un "vierme de trufie" - dar am rămâne fără cel mai normal feed-back, prin care ne manifestăm (mai ales noi, tăcuții, reticenții, prudenții) față de preopinenți, sau față de aserțiunile (mai mult sau mai puțin "trăsnite") pe care le mai citim....
Personal, m-am ghidat mereu după rata reacțiilor. Chiar ș absența lor îmi era indiciu (mai ales după prezență). Fără această elementară formă de manifestare, forumul va pica în desuet, nemaiexistând niciun "barometru" sesizabil după care să simțim dacă batem câmpii...sau nu.

alx

"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

alx

#115
Citat din: fiulploii din  04 Octombrie 2017, 20:21:05
No ni mă, să dusă laicu . Care luași bre laicu și ce făcuși cu el?
:D
A fost o problema din cauza de la update de SMF...sper ca e OK acum!
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

abyss

Super, da se poate scoate sau micsora si perioada de acordare a like-urilor ? 20 sec. e prea mult... 5 sec. mai merge.

Grifon

Subscriu la această propunere - de multe ori am renunțat a da like pentru ca dura prea mult, fiind vorba de o mai lungă acumulare de replici.
Reiterez însă si aspectul (minor, de altfel) ca nu se mai înregistrează nick-urile noilor înscriși. De la colegul @Omnispirit77 (înregistrat pe 23 iunie) au mai venit cca.30 de colegi, însă pe afișaj a rămas doar cel menționat.
Acum, nu c-ar fi mare pagubă (căci f.puțini din noii înscriși au vreo minimă prestație) dar daca se poate remedia, ar fi o revenire la firesc.

Grifon

Dispariția sistemului likes reprezintă o problemă tehnică (upgrade la platforma SMF, ca ultima dată ), sau este o decizie luată de administrație, voluntar ?
Căci nu am sesizat niciun anunț ín referire la aceastà nouà stare de fapt. Niște clarificâri ar fi binevenite.

abyss

#119
Da, si colegul @Ganditorul a semnalat problema.
Propun păstrarea sistemului tip Like... dar propun si implementarea Dislike-urilor.
Asa mi se pare corect...dacă chiar nu sunt de acord cu cineva nu are rost să-mi usuc degetele de pomană si îl dis-lăicuiesc.


Bun, prin urmare am introdus un sondaj nou.