Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Vise cu OZN-uri / mesaje de la alte entitati

Creat de Siberia, 23 Ianuarie 2011, 16:30:16

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

mr

#15
Acum vreo doua saptamani in urma am avut un vis ...cu OZN-uri.
Practic era un vis care a derivat dintr-un alt vis fara importanta. Decorul s-a schimbat intr-un indigo (culoare pe care nu o pot descrie in cuvinte - un albastru inchis nefiresc si foarte linistitor) presarat ici colo cu stele, iar eu cautam sa vad o stea mai mare (cel putin asta imi era scopul pentru care priveam cerul instelat). Deodata au aparut, din directia in care ma uitam, niste discuri imense - foarte frumos luminate si conturate. La un moment dat prezenta discurilor a devenit un fapt obisnuit (asta era perceptia mea), erau printre noi si "altii" (nu stiu ce anume, dar "stiam" ca erau prezenti) apoi, dintr-o alta directie a aparut ceva foarte negru si dens....care pe masura ce se apropia se contura intr-o flota de nave uriase (lungi si cu luminite pe ele - gen avion, dar fara aripi), flancata de elicoptere de mai multe dimensiuni. "Stiam" ca venisera pentru a se lupta cu "discurile". A inceput lupta si eu eram incercat pe rand de senzatii de bucurie si frica...  Asa s-a terminat acest vis.

Daca nu venea si al doilea vis, in noaptea de joi spre vineri saptamana trecuta, poate nu merita sa-l povestesc pe primul.
Eram cu un unchi de-al meu la bunici, intr-o seara de vara si ne uitam cer (aparent fara motiv). Deodata au inceput sa se contureze "discurile", identice cu cele din primul vis. Dupa care au impanzit cerul (exact aceeasi culoare ca si in primul vis) si ne transmiteau o senzatie de bine tuturor. La un moment dat am simtit o senzatie stranie de tulburare si am indreptat instinctiv capul spre o anumita zona a cerului din care venea aceeasi "negreala", aceleasi nave imense insotite de elicoptere. De data aceasta, cu o mare strangere de inima, am asistat la confruntare. Era un zgomot grozav de mare generat de multe explozii, bubuieli etc. Cu toate ca eram coplesit de situatie, am rezistat pana la sfarsit - pentru ca a fost un sfarsit. Inainte de a se termina parca asteptam sa se opreasca si sa traim in sfarsit asa cum se cuvine in preajma acelora veniti cu discurile.

Va mai  spun doar ca inainte cu o saptamana de 11 septembrie 2001 am avut un vis in care ma prabuseam de pe o cladire f inalta (cu tot cu ea) si dupa ce am "cazut" mi-a aparut in fata ora 04:00pm scrisa digital, apoi m-am trezit. Visul l-am  povestit catorva persoane dar nu am stiut cu ce sa-l asociez. Abia dupa doua zile de la "atac" mi-am amintit si toate au capatat sens. :)
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

jean

De mult timp nu am mai avut astfel de vise. Sau nu reusec sa le tin minte?
Citat din: Rayden din  23 Ianuarie 2011, 21:10:18
hm...oare sa fiu singurul care nu doreste o schimbare prin "foc si para" ? adica...la asta se reduce totul? distrugeri, potop, foc, etc?
Si eu cred la fel Rayden, nu cred ca se va intampla nimic exploziv in 2011, 2012, poate intr-un timp mai indelungat, dar omenirea nu va disparea cu siguranta.
Interesant visul mr.
Adevarul este dincolo de noi

Tayka

#17
Citat din: Rayden din  23 Ianuarie 2011, 21:10:18
bag sama, ca cineva doreste genu' asta de schimbare,...
Dar cine ºi-ar dorii ceva rãu omule?nici chiar iniþiaþii,reptilienii,anunnaky,aici e vorba de o iminentã catastrofã cosmicã,ne doritã de nimeni.Fiecare fuge sau se ascunde pe unde poate,dar înþelege omule bun cã se cunoaºte problema chiar în detalii,mai auzi ceva la massmedia?poliþia a început sã fie restrânsã,satele nu mai au posturi de poliþie,alimentele se scumpesc ºi de 2 ori pe zi.Pãsãrile mor în timpul exerciþiilor de activare a unor arme speciale,Ceva se pregãteºte..Ce ai vrea sã-þi batã cineva la uºã sã te anunþe ..
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

Guest

@mc, de la ce sa fie ora 4:00 pm? Adica la ora aia s-au intamplat atentatele sau e o ora pusa asa...la intamplare?
Zic asta pentru ca mai visam si eu ca-mi suna ceasul cu cateva secunde inainte sa ma trezesc, sau chiar sa vad ca pe un ecran digital cat era ora, minutele, secundele, si cand ma sculam intr-adevar asa sa fie.

mr

@X, in jur de ora 16.00, ora Romaniei s-au intamplat "atentatele".
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

Rayden

#20
@mr - interesante visele, sper ca s-a finalizat cu victoria celor buni  :-D

daca tot suntem la "destainuiri" :)
imi aminteste de un vis pe care il tot visam intr-una, foarte des inainte de 2000 si ceva mai rar pana in 2002-2003 dupa care nu l-am mai avut deloc..
in vis, eram la tara la bunici, loc de care ma simt foarte legat, si in fiecare vis, nu stiu cum apar in mijlocul curtii...si nici urma de oameni, pasari, etc..insa, la un moment dat, totul incepe sa vibreze, si dupa un timp in care nu am putut sa identific sursa, ma uit pe cer, si trecea o flota imensa de nave zburatoare, exact pe deasupra mea, de forme si marimi diferite..am avut un sentiment greu de exprimat in cuvinte..

anul trecut, prin noiembrie, intro noapte (nu mai tin minte data) am simtit ceva, ca si cum cineva vroia sa ma trezesc.. cum dormeam pe o parte fara sa ma ridic am deschis ochii, moment in care la cca 1 m de pat, statea o fiinta inalta de 1,7 - 1,75 m complet neagra, cu contur uman si care simteam ca se uita la noi (la mine si la sotie) si in acelasi timp am stiut ca fiinta asta a vrut sa ma trezesc.
pret de o secunda m-am uitat la ea, si stiu sigur ca si ea m-a vazut..dupa care, buimac asa dupa somn, cand am realizat ca nu avea ce sa caute in casa o astfel de fiinta, am sarit in sezut si am ....scos un tzipat, moment in care fiinta parca a intrat in podea, in cadere descriind un sector de cerc, moment in care s-a trezit si sotia intrebandu-ma daca ma visat urat..
sotia nu a apucat sa vada nimic..
am adormit cu greu in noaptea aia..tot gandindu-ma de ce ma trezit si ..oare ce vroia "sa imi spuna"..
era complet neagra, nu am vazut / identificat ochii, sau alte trasaturi corporale..dar clar am simtit o prezenta in camera in noaptea aia care m-a trezit..
imi pare rau ca am tipat...faptul ca ea m-a trezit si ca din momentul in care am vazut-o nu a disparut (decat cand am tipat) m-a face sa cred ca..poate era deschisa la un ..dialog...

Guest

@ mr
Wow, perfect! Deci ai vazut si ora. Foarte tare.
Pot sa te recrutez in FBI? 8-)
Deci se poate vedea si un numar exact, data, ora, secunde chiar...

Urban

@Jean
Numai fanaticii religiosi propavaduiesc sosirea Armaghedonului sau Apocalipsei, cum vrei sa-i zici.
Nici vorba de asa ceva, civilizatia umana niciodata nu va pieri.
Am mai spus si repet, nu vine Doamne Doamne calare pe un nor alb, nu vin extraterestrii cu flote ca in Star Wars si nici vreun asteroid nu ne paleste asa curand (cel putin nu in suta de ani imediat urmatoare) dar...in pofida tuturor chestiunilor astora, Noua Ordine Mondiala tre sa vina indiferent si sub orice forma.
Acum ca "luminatii" umanitatii vor regiza niscai "spectacole" asta e partea a doua, tehnologia e reala, exista si e in stare de functionare... ce vede lumea pe cer drept OZN face parte din procentul ala de 99,99% "Farfurie made on Terra underground"..iar restul procentului de 0,01% face business-uri cu mai marii lumii.
Lumea incepe deja sa Gandeasca, nu mai merge cu momeala veche (credinta, Biserica, Doamne Doamne, ingerasi, Satana si alte cele).. prin urmare e necesara o schimbare totala de paradigma...trecerea la comunionism.
Orice Schimbare vine prin durerile facerii...

Nox

Citat din: Rayden din  23 Ianuarie 2011, 22:03:22
imi aminteste de un vis pe care il tot visam intr-una, foarte des inainte de 2000 si ceva mai rar pana in 2002-2003 dupa care nu l-am mai avut deloc..
in vis, eram la tara la bunici, loc de care ma simt foarte legat, si in fiecare vis, nu stiu cum apar in mijlocul curtii...si nici urma de oameni, pasari, etc..insa, la un moment dat, totul incepe sa vibreze, si dupa un timp in care nu am putut sa identific sursa, ma uit pe cer, si trecea o flota imensa de nave zburatoare, exact pe deasupra mea, de forme si marimi diferite..am avut un sentiment greu de exprimat in cuvinte..

Interesant, am avut o variație a aceluiași vis.

Mã gândesc care e posibilitatea ca aceste vise sa fie INDUSE? De fapt tind mai mult spre acestã ipotezã. De cãtre CINE, ºi în ce scop nu știu. Tehnologia existã de prin anii '70.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Rayden

Citat din: Tayka din  23 Ianuarie 2011, 21:52:24
Dar cine ºi-ar dorii ceva rãu omule?nici chiar iniþiaþii,reptilienii,anunnaky,aici e vorba de o iminentã catastrofã cosmicã,ne doritã de nimeni.Fiecare fuge sau se ascunde pe unde poate,dar înþelege omule bun cã se cunoaºte problema chiar în detalii,mai auzi ceva la massmedia?poliþia a început sã fie restrânsã,satele nu mai au posturi de poliþie,alimentele se scumpesc ºi de 2 ori pe zi.Pãsãrile mor în timpul exerciþiilor de activare a unor arme speciale,Ceva se pregãteºte..Ce ai vrea sã-þi batã cineva la uºã sã te anunþe ..

@Tayka, o civilizatie suficient de avansata, poate impiedica o "iminenta catastrofa cosmica".
iar daca o astfel de catastrofa cosmica ar avea loc, ma indoiesc ca ai putea sa te ascunzi si sa mai si scapi pe Terra..cu tot cu buncare..insa sunt ferm convins ca sunt interese inimaginabile la mijloc care nu vor lasa un astfel de scenariu sa aibe loc..mai degraba va veni o apocalipsa/schimbare in om.


Siberia

#25
Citat...apoi, dintr-o alta directie a aparut ceva foarte negru si dens....
Exact acceasi chestie neagra si foarte densa am visat-o si eu  ca se aproprie... Ideea e ca eu n-am mai stat sa vad si ce naiba era.. tot ce stiam era ca trebuie sa ne ascundem ca nu e de bine... Dupa ce am scapat de ceata/norul dens si negru, am dedus si eu ca de fapt erau doua tabere diferite: una care dorea sa ne ajute iar alta care se batea cu acea tabara si cauta sa ne imputineze... Cert e ca acum cateva nopti am inteles ca dupa ce va trece norul negru si dens vor avea loc niste evenimente de genul inundatii imense, etc...
Cat despre flota de ozn-uri, o visez in mod frecvent... daca in unele vise ceilalti din jurul meu se uita cu uimire cum apar de dupa nori, in ultimele vise erau deja obisnuiti toti cu ele pe cer...
Si apropo de dezastre, nimeni nu le vrea... si nu e usor de digerat o scena in care vecinii tai se tin de mana si sunt inghititi de ape...

Cu 11 septembrie n-am avut vise... dar cand ma uitam la transmisiunile in direct stiam exact ce-o sa se intample de parca le-as mai fi vazut... tin minte si acum ca le ziceam la ai mei ca astept sa pice turnurile si ei se uitau la mine ca la o cretina... nu-si imaginau cum sa cada din cauza unor avioane: pentru ei parea mai trainice...
Mai sunt multe detalii de discutat... dar e bine de stiut ca nu sunt singura care viseaza asa ceva:) incepeam sa ma intreb daca sunt normala :D
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Urban

#26
Citat din: Nox din  23 Ianuarie 2011, 22:17:05
Interesant, am avut o variație a aceluiași vis.
Mã gândesc care e posibilitatea ca aceste vise sa fie INDUSE?
De fapt tind mai mult spre acestã ipotezã.
De cãtre CINE, ºi în ce scop nu știu.
Tehnologia existã de prin anii '70.

Pai cred ca ti-ai raspuns singur.

Citat din: Rayden din  23 Ianuarie 2011, 22:18:05
@Tayka, o civilizatie suficient de avansata, poate impiedica o "iminenta catastrofa cosmica".
iar daca o astfel de catastrofa cosmica ar avea loc, ma indoiesc ca ai putea sa te ascunzi si sa mai si scapi pe Terra..cu tot cu buncare..insa sunt ferm convins ca sunt interese inimaginabile la mijloc care nu vor lasa un astfel de scenariu sa aibe loc..mai degraba va veni o apocalipsa/schimbare in om.

O civilizatie suficient de avansata tehnologic ar apare in fata turmei ca Raiul lui Dzeu.
"Any advanced technolgy is magic" ;)

Rayden

@Urban, hehe..

any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic - Arthur C. Clarke

mr

Da, tehnologia probabil a ajuns sa existe...si in posesia "baietilor destepti" cu ochi mai albastri. Dar nu a fost inventata de ei...sa nu uitam. Automat si efectele nu le apartin in totalitate...
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

padme

Citat din: Siberia din  23 Ianuarie 2011, 20:36:36
Eu nu glumeam... in ultima vreme am vise aproape saptamanale pe tema asta si doream doar sa stiu daca mai sunt si alti colegi de pe forum si daca mesajul lor e diferit...; In visele mele de exemplu nu se stinge omenirea, dar ca sa zic asa... nici prea bine nu-i este...

Nu-ti face probleme si eu visez tot felul de dezastre (incendii, inundatii) de vreo 2 ani incoace! Dar daca tu primesti si locatia, macar zi-ne si noua sa stim unde sa venim! :))))))

V-ati gandit vreodata ca in contextul asta et buni- et rai, et care dezvolta tehnologii p'aici, la o adica noi sa fim simple victime colaterale?? De fapt, daca stau sa ma gandesc la experimentele care se fac cred ca e tot aia!