Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Problemele forumului in viziunea mea

Creat de Vlad6, 22 Noiembrie 2010, 23:01:28

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

abyss

Inteleg ce faci Waffenbruder Xanadron. E ok, e posibil sa ai dreptate si sa ma insel eu.
Totusi altii pierd din vedere ca desi multi dintre noi nu descopera nimic important toata viata, cautam impreuna ceea ce s-a pierdut, prin orice ocupatii ale vietii noastre. Impreuna!


"O vesnica lupta dusa in mijlocul paclei..."

AdarM

#61
Citat din: abyss din  19 Noiembrie 2012, 13:49:24
In acest caz esti trecut pe statutul "moderated" pana ce renunti la aceasta atitudine. Sau renunti si suntem ok.
Mersi!  :-D
Asta-mi aminteste fraza rostita de Henri Charriere in fata unui reporter francez, prin anii '60:
"Eram vinovat de toate delictele consemnate in Codul Penal, insa ei m-au condamnat pentru o crima pe care n-o savarsisem".

L.E. Vad ca sentinta n-a fost pusa in aplicare, nu inca... :-D
Marcus Tullius Cicero: Traim vremuri grele, copiii nu-si mai asculta parintii si orice prost crede ca poate sa scrie o carte.

Increde-te in cei care cauta Adevarul, dar indoieste-te de cei care spun ca l-au gasit.

abyss

Nici nu va fi. Ideea era alta: sa ne sprijinim unii pe altii atunci cand gresim ori am obosit.

alx

Citat din: Guest din  18 Mai 2014, 19:20:40
In al doilea rand, este frumos un anunt facut inainte care sa spuna ce anume se va schimba, din respect pentru noi astia mai mici, daca exista asa ceva.

Parerea mea,
Stiri:  Sistemul de Likes a fost upgradad la o versiune nouă. Nu s-au pierdut Like-urile. De astăzi am introdus posibilitatea de a menționare a unui utilizator prin folosirea ,,@" (@utilizator) cu completarea automată a numelui de utilizator
http://www.rufon.org/forum/index.php
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

alx

Citat din: Guest din  18 Mai 2014, 20:38:38
Asta ar fi stirea 2... unde-i stirea 1? Pe mail nu gasesc.... dar macar ai raspuns :) Multumesc.
Nu inteleg care ar fi trebuit sa fie stirea1...
Ceea ce s-a intamplat e foarte simplu:un upgrade al smf,care a dus la pierderea modulului Like...atata tot.Nu a fost ceva intentionat,dupa cum nu  a fost ceva important...sincer,eu m-as putea lipsi oricand de Like-urile alea...
   Dar s-a incercat remedierea cat mai rapida a acestei probleme...trebuia sa facem o stire din asta?
  O zi buna.
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

alx

Citat din: Guest din  18 Mai 2014, 21:15:36
Eu am pierdut ceea ce scriam, si se putea evita cu un anunt prealabil in care se prevedeau anumite probleme.
Problema cu baza de date a fost o...problema.Neanuntata,nepregatita,neprogramata.Doar o problema.ATAT!   Iar rezolvarea ei finala,pentru ca s-au incercat si alte solutii inainte(de aici balbaielile in accesare) a fost un upgrade.Asadara,acest upgrade a fost solutia,nu cauza problemelor tale...

Citat din: Guest din  18 Mai 2014, 21:15:36
Totusi trebuie sa recunosti ca era mai elegant sa fie anuntata modificarea.
Modificarea a fost anuntata,dupa remedierea problemei.
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Urban

Like-urile sunt o tampenie.
Cine vrea like-uri sa isi faca o pagina de feisbuk.

Forumul a fost updatat si atat.
Moderatorii nu trebuie sa dea nici o explicatie pentru ca nu suntem la Militie.
Daca cineva a pierdut vreun text, il scrie din nou ca nu-i cad degetele de la mana.
Si mai terminati cu rahaturile astea.

alx

Citat din: Guest din  18 Mai 2014, 22:11:33
Selectiva problema observ... atat si eu, nu mai zic nimic  :|
Eu zic sa nu dai in teoria conspiratiei...nu de alta,dar asta iti va alimenta ego-ul pana cand acesta va face...poc! Ca sa te consolez,o sa ti spun ca nici la mine nu a mers forumul,si nu am avut acces la el nici alataieri,nici ieri,pentru perioade de peste 2 ore,cred.
  Sincer,daca vrea cineva sa iti blocheze accesul,sunt metode mult mai eficiente decat sa faci varza baza de date,si cred ca stii asta...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

uforever

Cum nu interactionam in mod direct, adica face to face, "like-ul" reprezinta o forma de comunicare, gen: "da, am inteles, sunt in acord", nu are legatura cu mandria, trufia, ego-ul, sa nu intelegem gresit, e doar o forma de "apreciere" a unui post, ce reprezinta gandurile unui utilizator. Inteleg perfect ce spune Urban vis-a-vis de like-uiala stupida facebook, acolo lumea isi face un "selfie" in fundul gol si doreste cat mai multe "orgasmo-like-uri", e ceva de genul "priviti-ma, pot da 4L/12h de lapte bio moca, trebuie doar sa-mi zambesti(like, like, like)" si nu costa nimic. :lol:
Acum, fie vorba intre noi, cum as putea sa nu apreciez(like) gandurile unor oameni/utilizatori, gen abiss, Domnu' Zen, Urban si multi alti colegi? Si asta fara nici o urma de ego stupid, mi-am pastrat ego cat sa traiesc pe planeta asta, sincer...pe bune!
Hai sa nu ne ferim unii de altii, ca-i mica lumea asta. Va spune asta un "utilizator" total neiubitor de oameni. :wink:

Nox

Wtf, ce e cu inimioara aia la Like, so gay.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

uforever

Citat din: Nox din  19 Mai 2014, 00:51:19
Wtf, ce e cu inimioara aia la Like, so gay.

Ha, ha, ha.....dar ce ai fratioare cu astia gay? nu "ie" si ei tot oameni? :lol: Poate avem colegi gay, te-ai gandit la asta?  :lol:

abyss

alta chestie: cica nu pot da mai multe likuri....ceva cu 60 de secunde interval. Si apropos de gay, bine ca am scapat de faza cu "under zen" ...☺

abyss

#72
@spooky test
Ce e cu chestia asta @user? sa.mi explice va rog cineva ca pentru bosorogi!  cu subiect si predicat...

Nox

Citat din: uforever din  19 Mai 2014, 01:04:58
Ha, ha, ha.....dar ce ai fratioare cu astia gay? nu "ie" si ei tot oameni? :lol: Poate avem colegi gay, te-ai gandit la asta?  :lol:

Chillax, era cu sensul de lame.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

uforever

Citat din: abyss din  19 Mai 2014, 01:06:01
alta chestie: cica nu pot da mai multe likuri....ceva cu 60 de secunde interval. Si apropos de gay, bine ca am scapat de faza cu "under zen" ...☺

Nu e frumos sa spui asta fara Domnu' Zen de fatza  :lol:  E ca si cum ti-ai barfi colegii "pe la spate"  :lol: