Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Posibil OZN [Bucureºti]

Creat de OzN_HunteR, 21 Februarie 2007, 09:33:19

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

OzN_HunteR

http://www.youtube.com/watch?v=hm48K6sReqI

ajutatima si pe mine...... pana la urma ce e ... un OZN sa un Meteor ?
A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy

alx

"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

DepthOfField

#2
pai daca nu stii ce e, e ceva neidentificat, nu? deci ar fi din punctul tau de vedere un ozn (obiect zburator neidentificat), nu? (sau daca nu e obiect zburator neidentificat, poate crezi ca este o nava extraterestra? de ce?)
De ce ar fi OZN (adica un obiect neidentificat) si de ce nu ar fi meteor?
Nu exista meteori? Nu asa se manifesta?
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

Arckadii

Bine ai venit pe forum OzN_HunteR.

In filmul postat de tine apare o lumina verde, incandescenta care pare a exploda de doua ori, posibil in urma intrarii in atmosfera terestra si a fragmentarii unui obiect strain.
Miscarea a fost una rectilinie si descendenta. Mai pe scurt cadea in linie dreapta:)
Ozn, daca te referi la nava extraterestra, putin probabil. Nu avem nici o certitudine in acest sens, nu si-a schimbat forma, nu a executat nici o manevra spectaculoasa, ba mai mult, arata ca o stea cazatoare...(nu ca astea ar fi caracteristici principale, insa nu pot fi de neglijat.)
Concluzia mea, este ca acolo a fost filmat un meteor, lumina produsa fiind cam mare pentru un deseu spatial.
Din aceasta cauza nici urme pe sol nu au fost gasite...s-a dezintegrat inainte sa ajunga la suprafata pamantului...
Ark

OzN_HunteR

deci eu stiu ce e ozn si ce e un meteor..... dar aici numi dau seama ce ester....
mersi Arckadii de raspuns... mai am un fil cum ca niste oameni gasesc un extraterestru... uitativa si voi. -----------> http://www.youtube.com/watch?v=ILrYmkDwlsg <---------
A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy

alx

Citat din: OzN_HunteR din  21 Februarie 2007, 09:33:19
http://www.youtube.com/watch?v=hm48K6sReqI

ajutatima si pe mine...... pana la urma ce e ... un OZN sa un Meteor ?
pãrerea mea este cã ceea ce s-a filmat acolo nu este decât una dintre *faimoasele* rachete folosite de armata americanã pentru iluminarea þintelor în cursul aplicaþiilor(probabil rãtãcitã),aflatã în ultimele secunde de viaþã,ceea ce ar explica pâlpâirile ºi apoi stingerea destul de bruscã,sau o farsã pusã la cale de cineva cu calitãþi de pirotehnist(adicã ar putea sã fie un artificiu creat special pt. acest efect).Sã nu  crezi cã vreau sã te dezumflu,dar e prea simplu pt.un OZN,ºi mai apoi,înregistrarea pare fãcutã de una din camerele instalate po o maºinã a poliþiei,deci zic eu cã dacã ar fi ceva solid în povestea asta,ar fi fost o mãrturie extrem de valoroasã...



Citat din: OzN_HunteR din  21 Februarie 2007, 15:08:21
deci eu stiu ce e ozn si ce e un meteor..... dar aici numi dau seama ce ester....
mersi Arckadii de raspuns... mai am un fil cum ca niste oameni gasesc un extraterestru... uitativa si voi. -----------> http://www.youtube.com/watch?v=ILrYmkDwlsg <---------

  ceea ce ei numesc extraterestru pare a fi un rocker mahmur,chel ºi nud,filmat cu o camerã care are NIGHT SHOT,adicã posedã un luminator(lampã) cu infraroºii,iar senzorul camerei este sensibil la aceastã luminã,de unde ºi nuanþa de verde a înregistrãrii,ºi ochii ciudaþi ai *arãtãrii*.   Cã doar o rasã care stãpâneºte cãlãtoria prin spaþiu nu prea tremurã de fricã în faþa unei lanterne ºi a unei camere...ºi mai apoi,înregistrare fãrã sunet...sã nu le auzim râsetele...

   Nu fi supãrat,o sã vinã ºi vremea ta,dar dacã te documentezi ºi cauþi UFO doar pe YouTube...va trebui sã mai aºtepþi...   fãrã supãrare!   alx
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Arckadii

Reveniti la topic va rog. Ozn in Bucuresti.
Ozn_Hunter, daca ai postat un film si vrei comentarii pe baza lui, te rog rezuma-te in acest topic numai la asta.
Filmul cu extraterestrul a mai fost postat si dezbatut, si pe deasupra nu face obiectul discutiei.
Ark

alx

"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Arckadii


alx

ºi de fapt, de unde titlul *OZN BUCUREªTI*  când acea filmare nu are nici o legãtura cu capitala noastrã?   
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

OzN_HunteR

pei din cate am inteles e din bucuresti... asa imi spun sursele !
A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy

mirela

filmul a fost mutat deci unde-l putem vedea?

APOLLO

au fost scoase de pe youtube ambele filmulete :? cam multe filmulete interesante au fost scoase in ultima vreme...scze de OFF TOPIC!
Ar fi o irosire de spatiu sa fim doar noi in univers.

toma

Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

alx

Citat din: APOLLO din  09 Aprilie 2007, 19:01:29
au fost scoase de pe youtube ambele filmulete :? cam multe filmulete interesante au fost scoase in ultima vreme...scze de OFF TOPIC!

probabil ca forte oculte  :martiansad: au decis ca ne apropiem in mod periculos de adevar si au hotarat ca e mai bine sa il protejeze :evil:,asta in varianta cea mai fericita;varianta nefericita,dar probabil adevarata,ar fi ca celor care au postat aceste filme li s-a facut rusine si au hotarat sa le stearga,lasand loc pe server pentru alte si alte filme reale,cu ozn-uri si extraterestrii...
  PS  ca sa revin la topic,cred ca a fost un atac masiv al extraterestrilor la bucuresti,si ne-au schimbat parte din politicieni,ca nu se mai inteleg astia...si se lupta acuma care sa preia controlul asupra romaniei...ce spuneti?
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."