Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cipuri in oameni? Cumva 666?

Creat de IONUT, 01 Septembrie 2006, 21:59:11

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

IONUT

Citat din: xennon_2000 din  17 Februarie 2007, 14:01:56
Pt ce a fost facut e logic .....sa poata stoca informatii personale (contul bancar, adresa, categorie sociala, etc) si
numai ptr asta ?  pai aste le putem memora si nu pre ar mai fi interesant implantul.  Insa eu cred ca aste-s doar motive de suprafata, insa chipul va mai putea stoca muuulte alte informatii si mai personale ( gandurile, emotiile, date despre  organizmul gazda, etc ) informatii pe care le va transmite in timp ce chipul va interactiona cu un cititor intr-o actiune de rutina (tranzactii in cont cu ocazia cumparaturilor, vanzarilor, etc), control medical si altele.  Aici e ideea .. buba noastra.. daca acest chip atenteaza la intimitatea personala ori ba.

LupinThe3rd

Citat din: IONUT din  17 Februarie 2007, 18:49:21
numai ptr asta ?  pai aste le putem memora si nu pre ar mai fi interesant implantul.  Insa eu cred ca aste-s doar motive de suprafata, insa chipul va mai putea stoca muuulte alte informatii si mai personale ( gandurile, emotiile, date despre  organizmul gazda, etc ) informatii pe care le va transmite in timp ce chipul va interactiona cu un cititor intr-o actiune de rutina (tranzactii in cont cu ocazia cumparaturilor, vanzarilor, etc), control medical si altele.  Aici e ideea .. buba noastra.. daca acest chip atenteaza la intimitatea personala ori ba.
Si vorba cuiva, sa extrapolam.
Deci cata cipul respectiv? Cate ganduri iti trec tie prin cap? Mie multe...Asa ca e o problema cu stocarea...Daca iti trec putine prin cap oricum nu e nevoie de cip. qed. Iar in cazul in care sunt ganduri= idei si alea fixe, atunci nici macar nu are nevoie de memorie cipu-ul...
Oricum inapoi la subiect: cate ganduri trec cuiva prin cap in intreaga viata? cate emotii? unde le stochezi? pentru ce?
Sunt 6 miliarde de oameni in acest moment. Fiecare din ei are in fiecare minut in medie 1 idee. Sa pp ca codam idea pe 8 bytes.
Deci 8*6.000.000.000.000*24h*60min* cati ani vrei tu.
Sa adaugam emotiile, ce vede, etc, ritmul cardiac, presiunea sangelui...ce vede, etc...
E o cantitate de data enorma care nu o poti prelucra...
Pe scurt... aici e e buba...
Apoi buba 2: cum citesti gandurile? cu procesorul?
Samd...
Teorie ca teoria consipratie, dar practica si pragmatismul ei unde e baietii...
Si utie asa incepe omul sa inteleaga unde e buba... dar nu vrea sa zica...

Si Ionutz:
1. cati bytes ai nevoie sa stocehzi un gand?
2. cati bytes ai nevoie sa stocehzi un gand despre gandul stocat?
3. daca te gandesti la gandul care l-ai avut cand te-ai gandit ca te-ai gandit ca te-ai gandit ca te-ai gandit ca te-ai gandit....samd
Adica
cu o recurenta de gandire poti sa umpli toata memoria existenta....daca sti ce e recurenta...

Concluzie: din nou: teoria ca teoria dar practica ne omoara si pe deasupra: bazele logico matematice ale calculatoarelor, bit, bytes, logica, fizica, legile frecarii, legile campului, manualul radioamatorului, recurenta, teorema lui Gödel, adunare, scaderea, inmultirea, impartirea, seriile, calculul integral , derivata lui e la x...

Deci domnilor: cati bytes ai nevoie sa stochezi un gand?... Si vorba cuiva: extrapolati, extrapolati numai aduceti un rezultat  :evil:

dedeiu

Voi stiti ce software trebuie pentru un asemnea cip ca sa stocheze date? Ii trebuie in primul rand un mic procesor ca sa ruleze un soft. Ii trebuie apoi memorie virtuala gen RAM. Daca il poate alimenta corpul omenesc, foarte bine. Vreau sa pun punctul pe software. Pentru a stoca anumite date deja inseamna un software complex si pentru asta iti trebuie putere de calcul.

DepthOfField

CitatConcluzie: din nou: teoria ca teoria dar practica ne omoara
Bine zis LupinThe 3rd in tot postul tau.
Subscriu.
Si am mai spus si altundeva: orice lucru are utilizari benefice, dar si malefice. Nu inseamna ca acel lucru, (cipurile foarte mici, sau RFID-urile), in sine este rau, ci doar este rau faptul ca unii oameni gasesc si alte utilizari. Deci cipurile astea, ca si undele radio, microfonul (la care dadeam altadata exemplu), camera de filmat, internetul etc, sunt lucruri utile pentru un anumit scop benefic. Ca acuma pot fi utilizate si in scopuri malefice, nu inseamna, repet, decat ca avem de-a face tot cu natura rauvoitoare si profitoare a omului.
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

xennon_2000

Ar fi utile aceste cipuri, dar sa nu controleze si intimitatea, fara a fi folosite in scopuri rele

OzN_HunteR

dar voi stiati ca fiecare cod, card, ...etc care e electronic are numarul 666 ?!!!!!!
A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy

alx

Citat din: OzN_HunteR din  22 Februarie 2007, 00:36:04
dar voi stiati ca fiecare cod, card, ...etc care e electronic are numarul 666 ?!!!!!!



UNDE?  ºi cum se poate asta? toate cu acelaºi numãr??   
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

OzN_HunteR

sati dau un exemplu 51591651666216516 ..intelegi
A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy

Arckadii

#158
Ozn_Hunter...imi pare rau sa te dezamagesc, dar mi-am studiat ambele carduri bancare, si conturile aferente lor, la fel ca si certificatul de nastere, CNP-ul, numarul de pe fisa medicala si altele, si nu am gasit 666 pe nicaieri...de unde ai informatia aia?
Ark


dar totusi uita-te la poza asta :-o :? :-D  --- ciudat, nu?

Urban

OZN zice bine ce zice el acolo dar nu stie sa explice probabil...
Trebuie sa dea mai multe amanunte...

Uite un link ajutator http://www.bilderberg.org/shengen.htm

OzN_HunteR

urban are si el dreptate si a vnit cu dovada !
A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy

xennon_2000

Si daca e acel numar....ce vina sa aibe el?...noi suntem vinovati ca-l acceptam, asa cum acceptam si tel mobile si le cosideram ca un rau necesar

OzN_HunteR

cum sa spun ...nici noi si nici coduriele nu avem nici o vina ...  nustiu daca voi credeti in soarta dar eu cred... deci soarta face tot in viata... stiu ca multi spun ca noi ne facem soarta ... daaar soarta ne face sa ne facem `soarta` !
A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy

LupinThe3rd

Propun sa numaram asa de acum inainte:
1,2,3..., 600,601, ...665,667,668... samd

alx

Citat din: OzN_HunteR din  22 Februarie 2007, 00:36:04
dar voi stiati ca fiecare cod, card, ...etc care e electronic are numarul 666 ?!!!!!!
Citat din: Urban din  22 Februarie 2007, 14:10:34
OZN zice bine ce zice el acolo dar nu stie sa explice probabil...
Trebuie sa dea mai multe amanunte...

Uite un link ajutator http://www.bilderberg.org/shengen.htm

*urban*   uite ce zice la linkul tãu:*The long sixes at the left, middle and right
of the barcode are known as the 'guard bars'

The barcode to the right appears to have 666 in it - but don't be fooled - the mark of the beast (Revelation 13 tells us) will be 'in' not 'on' the right hand, and 'in' not 'on' the forehead - acording to the Greek New Testament - therefore almost certainly a microchip implant such as the digital angel - Tony *

deci,marca nu e pe,e in-revenim la cipuri!
    ºi,mai apoi,ca sã aparþii cuiva(lui lucifer de data asta),trebuie sã accepþi asta în cunoºtiinþã de cauzã,de bunã voie ºi nesilit de nimeni!sau nu e aºa?
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."