Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Apocalipsa

Creat de sevastase, 15 Mai 2008, 19:08:29

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

contemplatorul


Sevastase,

In "EXTERIOR", se rade cu gura pana la urechi despre REPERTORIUL EMOTIONAL precum: magia, iluziile, facaturile, hologramele, care sunt:

SINGURELE CREATII REALE DE CARE ESTE CAPABILA RASA UMANA !!!

contemplatorul


Sevastase,

Intradevar, este FASCINANT pentru "EXTERIOR", ca sa priveasca la " O GRADINA ZOOLOGICA " - parca chiar asa i se spune in lumea "stiintifica" PLANETEI TERRA - si sa vada cum niste "populatii primitive", se inchina si se uita cu jind la iluziile, facaturile, hologramele unor "civilizatii avansate" !

contemplatorul


In APOCALIPSA vi se spune: ca daca veti dori ca sa dobanditi ETERNITATEA, VESNICIA, adica: VIATA FARA DE MOARTE, va trebui ca sa lucrati pentru INALTAREA SUFLETELOR voastre la RANG DE SPIRITE.

De asemenea, vi se va da sa alegeti intre:

1) A VA PASTRA CONSTIINTA PRIMITIVA, adica: FIARA, ANIMALUL stapanit, dominat si condus PREPONDERENT DE HAOSUL GENERAT DE EMOTII,

2) A VA INALTA SUFLETELE la RANGUL DE SPIRITE, pentru a fi stapanite, dominate si conduse de RATIUNEA GENERATA PREPONDERENT DE NEVOIA  DE ORDINE !

contemplatorul

Ceea ce este demn sa remarcati - intrebandu-va pe sine, dar si raspunzandu-va la intrebare - este faptul ca:

FIARA, ANIMALUL, CONSTIINTA PRIMITIVA DAR NU PRIM_ORDIALA, ESTE DOAR O CONSTIINTA ARTIFICIALA, adica:

O CREATIE DE LABORATOR !


Si ca: ORICUM, aceasta CONSTIINTA PRIMITIVA:

S-A SUPUS SI SE VA SUPUNE VESNIC, ETERN - IN MOD FIRESC, NATURAL SI NU IN MOD FORTAT, ARTIFICIAL - UNEI CONSTIINTE SUPERIOARE, sau SPIRITULUI !

In timp ce ambele constiinte se vor supune la fel de vesnic, etern, precum si la fel de firesc si natural:

CONSTIINTEI SUPREME A INGERILOR !

lylyt_ice

    Am inteles (putintel) modul in care gindesti (contemplezi) tu Insa ar fii f. interesat sa n-e dezvalui (bineinteles daca doresti), cam cum v-a fii esistenta fiintelor care vor reusii sa treaca peste punctul X si vor fii spirituale...? Nu mai vor fii materiale, nu vor mai avea nevoie de hrana si implicit vor coordona materia prin spirit(?) astfel creeindu-si fiecare scena in care vrea sa se simta fericit? Vor putea schimba decorul, in functie de dorinta? Cum v-a decurge perpetuarea speciei umane(?) sau din acel moment nu se mai naste nici un copil? Vom mai traii in familie ca pana acum, sau....CUM?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

contemplatorul


Lylyt_ice,

Cred ca ar fi totusi mai bine, ca sa nu va rapesc emotiile surprizelor care ni se pregatesc in legatura cu:

SCHIMBAREA LA FATA !

Ca cine stie cum ati putea reactiona, contribuind astfel mai mult sau mai putin constient, la schimbarea schimbarii !

lylyt_ice

 Buuun...!!! Deci adevarul inca nu ne va fii relevat: Cum doresi!!!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

contemplatorul

#37
Lylyt_ice,

Intelegi ce inseamna RE_BOOT, nu ???

Toate "SCRIPTURILE" vor fi STERSE, deoarece contin ERORI GRAVE DE COMPILARE !

CODUL SURSA, CEL INITIAL, A FOST SCRIS CORECT, NUMAI CA ATUNCI CAND A FOST MULTIPLICAT SPRE A FI DISTRIBUIT MASELOR PENTRU DOWNLOADARE, EL A FOST VIRUSAT IN MOD INTENTIONAT !

PENTRU A FI ASTFEL DETURNATE DREPTURILE DE AUTOR !

SI ASA AU APARUT CLONELE !

Pana si Charles Darwin a realizat aparitiile astea intamplatoare, accidentale !

Io zic ca e clar ca vom fi cu totii: mai intai de_virusati, si apoi up_gradati !

someone_creator

Mai Contemplatorule,ma cam pui nitel pe ganduri!
Putem sa stim si noi sursele tale de "inspiratie".De unde ai informatiile despre virusarea codului acela?Observ ca esti deosebit de sigur pe tine in mesajele tale!Faci parte din "ceva" anume care ti-a facilitat accesul la informatii "ascunse"ochilor profanilor?
Nu inteleg ce fel de entitate atoatestiutoare esti!Te consideri,desigur, unul care stie(nu un profan!).De unde ai siguranta ca "profetiile"tale sunt CELE CORECTE! :-o
Asta pt. ca mi-ai starnit curiozitatea! :-D
Astept cu nerabdare raspunsul tau!

contemplatorul

someone_creator,

Nu fac parte din nimic. Pentru ca imi place sa fiu un om liber, fara niciun fel de obligatii !

Nu sunt PROFETII, deoarece nu sunt nici MEDIUM, si nici nu-mi place ca sa merg pe ghicite (sa-mi las emotiile, cartile de tarot, sau globul magic, ca sa-mi starneasca imaginatia) ci sunt EXTRAPOLARI ale istoriei PUBLICE, deci, nu sunt posesorul niciunui fel de taine, mistere sau secrete.

darieglobur

Citat din: contemplatorul din  19 Mai 2008, 23:21:35
Sevastase,

Eu am invatat ca: SPIRITELE sunt TRANS_CEDENTALE, nu ???

Adica pot face TRECEREA dintr-o STARE: cea MATERIALA, in cealalta STARE: cea SPIRITUALA, ETERICA, si viceversa !!!

Deci, ele se pot nu doar MATERIALIZA, ci si DE_MATERIALIZA, nu ???
 

Da de unde ai invatat cuvantul asta "TRANS_CEDENTALE" ? La-i luat de undeva sau il inventasi ad hoc?
...und Sie fliegen doch!

antoniu

domnule..contemplatorul ia incearca sa definesti mai exact notiunea de "apocalipsa " si notiunea de "viziune"

Pajura

#42
APOCALIPSA TRADUS DIN GREACA INSEAMNA REVELATIE !!!!!

criss

one_creator,nu trebuie sa primesti raspuns de la Contemplatorul referitor la ,,codul virusat".Stim cu totii ca are dreptate(aproape toti)

rebelfire

Citat din: LupinThe3rd din  16 Mai 2008, 18:14:36
Apocalipsa nu este in nici un caz o elipsa. Cuvantul din apocalipsa vine din greaca si se traduce prin "ridcare valului", avand sensul de a scoate la lumina un adevar ascuns, samd. Pe scurt este vorba de o carte, nu de evenimentele care preced Parusia.  Despre Hale Bop au mai crezut unii ca se afla o nava si au incercat sa ajunga (http://en.wikipedia.org/wiki/Heaven%27s_Gate_%28religious_group%29) sinucigandu-se. Te pomenesti ca vrei sa aduni vreun grup de "astronauti" ca sa cucereasca nava spanzurandu-se. Ciudata referinta ta la Halle Bop si la nava din coada ei. Te pomenesti ca esti unul din cei care au ratat drumul catre cometa data trecuta ca uite ca au aparut adepti noi (http://www.freewebs.com/xfody/). Daca e asa: amice esti ticnit.  Copii, ochi beliti si nu il credeti pe domnu' ca e posibil sa fie Omu Negru si sa va amageasca.
In conculuzie: inainte de mai amesteca apocalipsa cu elipsa iti recomand sa citesti inainte de a scrie....

In primul rand ca era vb nu d ehale Bop ci de LUNA Lupin..si daca nu stii, ia tu de citeste Velikovsky si teoria sa catastrofica care include si luna, care, da..poate fi o imensa nava goala cosmica..Parca ceva a sunat a gol cand au aterizat aia, retii?
"Un intelept daca nu poate face ceva constructiv mediteaza, un prost insa, arunca cu piatra" doamne, da-mi mereu puterea de a fi cu mintea lucida si a realiza cat sunt de limitat fata de tine.." Rebelfire