Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

21 decembrie 2012

Creat de draculasblood, 15 Ianuarie 2006, 20:12:13

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

redbyst

Acum doua seri  pe Antena 2 la emisiunea Codul lui Oreste unul din invitati a afirmat sus si tare ca cei care au studiat profund calendarul maias stiu ca ACESTA NU SE TERMINA IN 2012, nu a continuat pt ca nu acesta este subiectul emisiunii dar a spus ironic ca agitatia creata in jurul acestui an 2012 este total degeaba.

lylyt_ice

 Bine ...este cunoscut fsptul ca pe orice tema, in aceasta lume parerile sunt impartite...Dar de obicei cind cineva face o afirmatie ar trebuii mentionat si "in ce calitate" este in masura sa afirme ceva si mai ales sa prezinte dovezile de rigoare. Pana una ..alta, am vrea sa stim si noi cine esta acest individ si cu ce se ocupa...ca in fata camerei de luat vederi, stau multi care vorbesc numai ca sa se afle in discutie!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

adrianh

 este vorba e unul dintre redactorii revistei "Lumea Misterelor", ce a afirmat acestea,si a mai subliniat si faptul ca data la care incepe calendarul Mayas nu se stie cu exactitate si de aceea calendarul Mayas nu s-ar sfarsi pe 21 decembrie 20012!
Viata e o piesa de teatru,ce trebuie jucata la maxim!Asa ca nu ezitati sa profitati de ea!

Serban M

Citat din: adrianh din  21 Octombrie 2007, 23:27:05
este vorba e unul dintre redactorii revistei "Lumea Misterelor", ce a afirmat acestea,si a mai subliniat si faptul ca data la care incepe calendarul Mayas nu se stie cu exactitate si de aceea calendarul Mayas nu s-ar sfarsi pe 21 decembrie 20012!

In primul rand as dori sa va salut,sunt nou venit (teoretic frecventez de foarte mult timp acest site insa acum mi-am facut si cont)

Calendarul mayas se sfarseste definitiv in data de 21.12.2012.Ei bine e usor sa ne imbalsamam sub cascada divina a imaginatiei,referitor la ce se va intampla in acea clipa/perioada e greu de conceput insa scepticismul taie din start orice suflare.Cert este ca Nibiru se va intoarce 2010-2013 (ciclul de 360.000) si vom reveni la lumina.
Oare mai traiesc batranii annunaki ? ramane de vazut,de vazut ramane si cu batranul quetzalcoatl.

pace,adevar,curaj si lumina.

IONUT

Citat din: Sirius13 din  04 Noiembrie 2007, 02:08:16
In primul rand as dori sa va salut,
1.Calendarul mayas se sfarseste definitiv in data de 21.12.2012.
Cert este ca Nibiru se va intoarce 2010-2013 (ciclul de 360.000) si vom reveni la lumina.
2. Oare mai traiesc batranii annunaki ? ramane de vazut,de vazut ramane si cu (3.) batranul quetzalcoatl.
pace,adevar,curaj si lumina.

Bun venit. Imi place modul in care pui problema. Am rugamintea , daca se poate, sa dezvolti putin cele trei puncte la modul clar si concret.

Serban M

e vechi postul :)

nu stiam ca exista 2 topicuri aproape identice.. :-P

sok52.11rco

   Parerea mea (crestina), referitor la 21.12.2012, este ca nu se poate vorbi de sfirsirul lumii. De fapt, poate sfirsitul lumii nu va fi niciodata. O trezire spirituala, sau o revenire la spiritualitate, e mai posibila. Viata contemporana,  lumea secularizata, in care traim acum, are nevoie de o schimbare, (care deja a inceput de mult, de cind a cazut comunismul, si o data cu el ateismul). (Asta poate din voia lui Dumnezeu, pentru ca nimeni sa nu aiba vreun motiv de justificare, ca se nastea ateu, si era obligat sa traiasca si sa moara ateu). Nu e posibil, sfirsitul lumii, deoarece nici un savant (sau echipa de savanti si teologi), din lumea asta, nu poate explica fie chiar si la modul fantezist (dar si cu un minimum de  iz (nuanta), de realism, si de rationalism), cum ar putea fi posibila "invierea mortilor" (inclusiv, al celor incinerati). Deci, cel putin deocamdata, nici stiinta, nici teologia, nu sunt suficient de dezvoltate (pentru a explica nici macar fantezist, sau de domeniul filmelor SF, cum ar fi posibile anumite fenomene).
   In aceasta situatie, referindu-ne la data de 21.12.2012, eu propun sa ne limitam la ceva de genul, cel mult o trezire spirituala.

extrateresru_ro

inainte de spirittualitate si pace divina, trebuie scapat de diavol.............................ia fiti atenti umpic cum lucreaza dracusoru
am incrededere in fiecare OM,dar nu am incredere in diavolul din el.

romulus

Citatfiti atenti umpic cum lucreaza dracusoru

----Cum ?
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

StarDust

#39
Citat din: extrateresru_ro din  26 Ianuarie 2008, 02:48:15
inainte de spirittualitate si pace divina, trebuie scapat de diavol...
Pai... prin spiritualitate si pace,  se scapa de diavol... ca doar nu l-om gaza...si gata am scapat de el...  :-D
Salutari !
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

extrateresru_ro

Citat din: romulus din  26 Ianuarie 2008, 13:01:30
----Cum ?
ce ma bucur........ :lol:    la  dumneavoastra!?...........am cititi trecutul pe care la-ti scris....sigur stiti si ceva din viitor sau e analizat mai bine............deocamdata am doar franturi din cauza,pe care trebuie sa le aranjaz asa cum ati facut si dumneavoastra. (s-a vad daca am sa reusec)
am incrededere in fiecare OM,dar nu am incredere in diavolul din el.

extrateresru_ro

Citat din: romulus din  26 Ianuarie 2008, 13:01:30
----Cum ?
cum?'??????????     s-a ne facem mai buni,si sa ne iubim aproapele............
am incrededere in fiecare OM,dar nu am incredere in diavolul din el.

Serban M

Citat din: extrateresru_ro din  30 Ianuarie 2008, 01:08:50
  cum?'??????????     s-a ne facem mai buni,si sa ne iubim aproapele............

Exact asta implica spiritualitatea si pacea divina  :-P

think twice before you write nonsense

cheers

redbyst


Kymosabe

#44
Citat din: redbyst din  30 Ianuarie 2008, 14:16:52
nu mai inteleg nimik! :-o :?

Nici eu .
Insa cata profunzime in aceste cugetari , ce adancime , ce...Inca un pic si vor da de petrol. :wink:
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)