Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

10.000 de motive pentru care extraterestrii amana un contact direct

Creat de Urban, 23 Septembrie 2007, 04:56:28

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Arckadii

De unde sti stargate? Ai vreo dovada in sensul asta? SF-uri sunt multe insa realitatea nu ne-a oferit prea multe detalii...



Ark

drinkatwork

16. Poate, in realitate, noi suntem cea mai avansata civilizatie din univers...iar restul, in cazul in care exista, sunt in stadii incipiente ale dezvoltarii.

lylyt_ice

 17.Poate ca suntem personajele unui joc virtual...iar jucatorii suntem noi insine si persoana noastra fizica nu-i decit Avatarul nostru pe care il manipulam mental...iar TILUL jocului este sa realizam un Hapy End...fara sa ne autodistrugem...iar negativul(SATAN) este programul de compiuter imputriva carui jucam.Profetii...si alte ajutoate pe care le primim sunt un fel de JOKERI pe care regulamentul jocului ii permit din cind in cind...
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

drinkatwork

off-topic

o sa fac o mica paranteza cu permisiunea voastra....cineva a zis k suntem de fapt un experiment....si asta mi-a adus aminte ca in copilarie visam destul de des(nu cu ochii deschisi) k exista o gramada de oameni cu ochelari negri care se uita la fiecare miscare a mea pe un perete de monitoare (tv-ul sport) si nu se uitau numai la mine ci la toata lumea de pe pamant...

in fine sorry de off-topic, daca deranjeaza rog moderatorul sa stearga

lylyt_ice

  Da, probabil ca acei oameni erau moderaturii...sau chiar jucatorii...iar ochelarii il transpuneau in viata virtuala...(?)
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

stargate

Nu am dovezi Ark. Doar ca Urban a spus: "Un test simplu, fiecare sa se gandeasca la un motiv pentru care o supercivilizatie nu ne-ar contacta sau pentru care amana cat mai mult un contact direct cu rasa umana."
Smoke on the water, fire in the sky.

Arckadii

Da, si un motiv ar putea reprezenta faptul ca nu sunt o supercivilizatie...ci doar extraterestri. Vietati din afara spatiului terestru.


Ark

stargate

    Eu gandesc in felul urmator:
-supercivilizatie=supercivilizatie (tehnologie avansata, peste puterea noastra de intelegere);
-extraterestrii=de la cei mai mici microbi pana la cea mai tare superultramegahipercivilizatie.
    Daca Urban spunea "de ce credeti ca extraterestrii nu ne contacteaza sau amana un contact direct ..." atunci afirmatia ta era corecta. Asta e punctul meu de vedere. Esti de acord ? :-D
Smoke on the water, fire in the sky.

Arckadii

Te rog sa te uiti mai atent la titlul topicului si apoi spune-mi daca am avut sau nu dreptate.


Ark

OzN_HunteR

(18) Poate ca sunt prea evoluati pentru noi si nu au de ce sa ne contacteze. Ceva de genu furnica fata de om. Are nevoie omu de inteligenta furnici... NU cred . Dar furnicii iar prinde bine umpic din inteligenta noastra ! Parerea mea... !
A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy

stargate

   Ok Ark, ai dreptate. OzN_HunteR: citesti posturile anterioare inainte de a posta?
Smoke on the water, fire in the sky.

lylyt_ice

 19) poate contacteaza cu noi in timpul somnului...dar nu ne dam seama ...
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

OzN_HunteR

A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy

Serban M

20.Tratatul cu NWO/Illuminati care consta in respectarea anonimatului/rapirile din umbra
21.Daca ar exista contact direct ar da totul peste cap
21.Pentru ca mult asteptatul contact va fi direct de pe Nibiru -> 21.12.2012

romulus

----Cred ca plecam de la o premisa falsa/ori cel putin nepotrivita . De ce? Eu am asa....un feeling ca acel "contact direct" s-a produs de ani buni !
----Hai sa convertim  postul si sa vedem ingeniozitatea noastra in a identifica alilalte 9979 de cai ......prin care sa-i dam in gat p'aia de tin cu dintii de clauzele contractului incheiat cu alienii ! Asa ca sa...... lucreze si neruronii nostri ceva bun....
----Howgh !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David