Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

E.L.E.N.I.N. - un mare semnal de alarmă!

Creat de melanogaster36, 16 Martie 2011, 13:36:08

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

fiulploii

ELENIN   - Emigration Level Emulation Now In November

8-)

calator astral

Citat din: fiulploii din  25 Iulie 2011, 03:11:15
ELENIN   - Emigration Level Emulation Now In November

8-)

si...in afar de bascalia asta sistematica ce mai ai in stock? Ai vreo opinie despre subiect sau vreo observatie pe marginea celor scrise de colegii forumisti?
Nu agreez acest tip de comportament. Mai ales pe topicurile mele. Ai ceva de spus,spune.
Dar termina cu infantilismu asta obositor.

Xanadron

#77
Pe scurt: topicul asta - interesant in sine, nu zic ba - se suprapune perfect (in sens negativ de fapt :-D) pe "Un mare semnal de alarma!" - unde spuneam si repet si-acum/aici (raminind la aceeasi parere):

Pe 24 iunie a.c. a avut loc o "conferinta video" urmaribila cu plata, cu durata de 5 ore, organizata de site-ul Project Camelot pe tema "Cometa ELENIN" .
Interesante-s concluziile trase de unicul (dupa mine, dar si dupa altii) invitat... serios - alaturi poate doar de Richard C. Hoagland, pe care unii-l numesc insa deja R. Hoaxland :-D - e vorba de dr. Joseph Farrell, unul din putinii "conspirationisti" care-si documenteaza exhaustiv orice afirmatie facuta in extrem de interesantele lui carti scoase-n ultimii 10 ani.
http://gizadeathstar.com/2011/06/where-is-mike-flanchered-when-you-need-him/

Pe scurt (pentru non-anglofoni): video-conferintza a fost o mare fasaiala, :lol: in care cei mai multi invitati (posesori ai unor websituri pline-ochi cu aberatii New Age "vibrationale" prin nimic altceva sustinute decit abureli pseudoezoterice) au "deraiat" la greu pe tarlaua catastrofismului, facindu-l in final pe Farrell sa... taca, dezamagit.

Motivul principal: dr. Joseph Farrell si-a exprimat clar opinia ca simpla alaturare intr-o singura propozitie a notiunilor "cometa" (si aia cam prapadita) si "stea pitica maro" i se pare total inacceptabila.
Ca si mie, de altfel. 8-)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

fiulploii

Citat din: calator astral din  25 Iulie 2011, 12:14:12
si...in afar de bascalia asta sistematica ce mai ai in stock? Ai vreo opinie despre subiect sau vreo observatie pe marginea celor scrise de colegii forumisti?
Nu agreez acest tip de comportament. Mai ales pe topicurile mele. Ai ceva de spus,spune.
Dar termina cu infantilismu asta obositor.

Mon Astral Peregrin,

Je suis bien , merci ! Vous etes tres gentile ! Et Vous ? Vous etes bien ?

Asta a fost doar o ironie micuta  8-) Daca voiam sa fac bascalie io zic ca aveam destule ocazii pe topicul cu reptilienii , ca sa mentionez doar unul .

Topicurile ''tale'' , ale ''mele'' sau ale ''altuia'' sunt un bun comun al forumului . Singura ''proprietate'' ce se poate revendica este doar initierea unui topic-bun sau rau .
Observ ca iti gasesti forta de a sustine o idee doar in spatele sprijinului altor forumisti . Nu sunt eu in masura sa judec pe nimeni doar fac observatii iar in unele cazuri am ''resuscitat'' unele topicuri ale ''tale'' pentru ca sunt interesante .

Opiniile mi le exprim cu grija - mi-a reusit destul de bine , mai gresesc si io , ca de , oameni suntem n'est ce pas? - ca sa nu ranesc in vreun fel pe alti colegi, lucru care nu se poate spune despre ...

Ca sa fiu si mai clar

Citat din: fiulploii din  25 Iulie 2011, 03:11:15
ELENIN   - Emigration Level Emulation Now In November

8-)

adica , nu stiu daca se va intampla in ''Noiembrie, ultimul bal '' un film bun  8-) dar e posibil ca atunci sa fie de fapt inceputul unei ''navaliri'' pentru a migra pe alte planete iar transportatorii nu vor fi de pe Terra. Si va dura cativa ani .

Cum ziceam, dracul nu e atat de negru pe cat pare  si nu e singura data cand se inverseaza un eveniment sau simbol din varii motive.

Speculatie zici ? Nu mai mult decat in alte variante si ... exista dovezi in acest sens .
Te invit sa le gasesti , si mai ales '' open your mind ''

Peace !

calator astral

#79
Citat din: fiulploii din  25 Iulie 2011, 13:49:30
Mon Astral Peregrin,

Je suis bien , merci ! Vous etes tres gentile ! Et Vous ? Vous etes bien ?

Asta a fost doar o ironie micuta  8-) Daca voiam sa fac bascalie io zic ca aveam destule ocazii pe topicul cu reptilienii , ca sa mentionez doar unul .

Topicurile ''tale'' , ale ''mele'' sau ale ''altuia'' sunt un bun comun al forumului . Singura ''proprietate'' ce se poate revendica este doar initierea unui topic-bun sau rau .
Observ ca iti gasesti forta de a sustine o idee doar in spatele sprijinului altor forumisti . Nu sunt eu in masura sa judec pe nimeni doar fac observatii iar in unele cazuri am ''resuscitat'' unele topicuri ale ''tale'' pentru ca sunt interesante .

Opiniile mi le exprim cu grija - mi-a reusit destul de bine , mai gresesc si io , ca de , oameni suntem n'est ce pas? - ca sa nu ranesc in vreun fel pe alti colegi, lucru care nu se poate spune despre ...

Ca sa fiu si mai clar


adica , nu stiu daca se va intampla in ''Noiembrie, ultimul bal '' un film bun  8-) dar e posibil ca atunci sa fie de fapt inceputul unei ''navaliri'' pentru a migra pe alte planete iar transportatorii nu vor fi de pe Terra. Si va dura cativa ani .

Cum ziceam, dracul nu e atat de negru pe cat pare  si nu e singura data cand se inverseaza un eveniment sau simbol din varii motive.

Speculatie zici ? Nu mai mult decat in alte variante si ... exista dovezi in acest sens .
Te invit sa le gasesti , si mai ales '' open your mind ''

Peace !

e in regula,iti multumesc pentru acest raspuns,era o precizare necesara.
Doamne ajuta sa fie asa cum spui tu si sa fie salvatorii nostri acesti misteriosi "transportatori", dar ma indoiesc,desi mai open-mind ca mine cu greu gasesti.
O observatie pertinenta,ca o obiectie la afirmatia ta,ca observ ca iti plac termenii din domeniul Justitiei,un minister unde intervin episodic:
Daca se adevereste ca Terra e amenintata de un corp cosmic care se apropie foarte rapid,fiintele inteligente si superevoluate care zici tu au capacitatea tehnologica de a transporta citeva sute de milioane de paminteni,alesi pe sprinceana,de ce nu sint capabile sa elimine acest pericol,sa il explodeze sau macar sa ii schimbe traiectoria?
Dar daca gresesti si participi involuntar la un Plan secret defavorabil speciei noastre, incitind entuziastii (naivi zic eu) sa intre cu ochii inchisi in navele alea si sa isi puna Destinu in mina unor entitati din afara mediului nostru natural,prin definitie deci nefiresti?

Aliosa

Citat din: calator astral din  25 Iulie 2011, 14:22:52
Daca se adevereste ca Terra e amenintata de un corp cosmic care se apropie foarte rapid,fiintele inteligente si superevoluate care zici tu au capacitatea tehnologica de a transporta citeva sute de milioane de paminteni,alesi pe sprinceana,de ce nu sint capabile sa elimine acest pericol,sa il explodeze sau macar sa ii schimbe traiectoria?
Asta este punctul de vedere al unui om, gandeste ca un alien si posibil sa ajungi la concluzia ca nu intervin decat observa, vezi Star Trek :) unde se bateau cap in cap directivele.
Oricum ca idee cica ne-au mai salvat odata prin 1908, ca de, trebuie sa aiba grija de investitia lor :P.

Siberia

#81
Cred ca mai am de facut cateva precizari pe topicul acesta.
Apropos de video-conferinte: am avut ocazia sa citesc extrasul unei video-conferinte sustinute nu de persoane atat de importante precum cele prezentate de colegul @Xanadron, ci de oameni mai mult sau mai putin obisnuiti (ingineri, fizicieni, astronomi amatori, angajati ai unor companii de renume) care-si puneau aceeasi intrebare: ce se intampla ?
N-am cum sa pun un link catre extrasul acela fiindca nu exista postat pentru publicul larg din motive subintelese. Pe scurt, indicii pretioase au fost oferite de un angajat al unei companii aeronautice americane de renume, indicii care au dus la urmatoarea concluzie: NASA nu are cum sa arunce cu informatii in publicul larg fiindca nu stie exact cu ce fel de pericol se confrunta (cat de mare este pericolul). Se investigheaza cu precadere ultimele descoperiri privind "Fluffy Clouds" si "Local F Cloud" si elemente care ar putea influenta in mod direct Soarele si nu Pamantul. Ceea ce se mai stie cu siguranta este faptul ca vom avea de-a face cu un camp electromagnetic  foarte ridicat, cu eventuale CME-uri distrugatoare. Cert e ca in "conditii bune" se asteapta ca toate liniile de energie electrica + comunicatii + sateliti de comunicatie sa fie inutilizabile pe o perioada de cativa ani (2-5). In "conditii rele", dumnezeu cu mila!  NASA incearca cu disperare sa afle despre ce este vorba fiindca s-au trezit cu niste fenomene inexplicabile din punctul lor de vedere si cu o forta electromagnetica imensa care le declanseaza. Nu se stie exact daca cometa Elenin are un rol de deschizator de drum pentru un alt corp, de declansator al unei serii de alte evenimente sau daca nu are nici un rol, dar ca o minima masura de avertizare a populatiei au lansat o alerta pentru angajatii lor si familiile acestora, alerta care de altfel au putut s-o vada si restul lumii. Deci nu se poate spune ca vor sa ascunda totul...
O alta stire importanta peste care nu trebuie trecut usor este exercitiul de alerta generala a populatiei ce va avea loc pe 9 Noiembrie 2011 in toate teritoriile SUA. Semnalele sunt trase, fiecare trebuie sa se pregateasca cum stie pentru macar o pana de curent prelungita.
Toate informatiile acestea au fost primite de un anumit segment de angajati (aflati pe cat se pare pe nivele mai inferioare de cercetare) asa ca, daca sunt lucruri mult mai grave de aflat, vor fi aflate mult prea tarziu. Inclusiv respectivul angajat a afirmat ca o avertizare din timp nu se poate face datorita haosului care s-ar provoca, haos care se va dovedi nebenefic daca evenimetele ce vor urma nu vor avea efecte catastrofale. Cel mai devreme se va obtine o avertizare serioasa inainte cu maxim 4 ore de declansarea evenimentelor.
Acuma, credeti ce vreti din ceea ce am scris, mai pot adauga doar faptul ca angajatul respectiv si-a dat demisia acum cateva zile si s-a mutat cu familia pe o proprietate adaptata traiului independent de mijloace de energie si comunicare oferite de catre statul american.
Pana la urma, daca cometa Elenin va avea sau nu un impact catastrofal, daca va fi Nibiru sau nu, daca vom fi unii dintre noi salvati sau nu, trebuie sa ne impacam cu noi insine, cu locul nostru in Creatie, cu faptul ca moartea poate veni oricand - nu este nevoie de o data precisa sau de o cometa suspecta - , cu faptul ca un sfarsit poate insemna un nou inceput.
(Nu neg ca exista si partea mai putin placuta a lucrurilor in care cineva va vrea sa manipuleze in favoarea lui acel nou inceput, dar nu are legatura cu acest topic)
- imi pare rau ca nu am oferit nici un link in aceasta postare, dar nu stiu cat de interesati sunteti de linkuri: am mai pus un link in postarea mea de pe pagina 1 al acestui topic... link care incerca sa aduca putina Lumina in toata informatia despre Elenin -
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

calator astral

Citat din: Aliosa din  25 Iulie 2011, 15:17:40
Asta este punctul de vedere al unui om, gandeste ca un alien si posibil sa ajungi la concluzia ca nu intervin decat observa, vezi Star Trek :) unde se bateau cap in cap directivele.
Oricum ca idee cica ne-au mai salvat odata prin 1908, ca de, trebuie sa aiba grija de investitia lor :P.
da am auzit. Faci aluzie la Tunguska.
Altii afirma ca acolo,in zona aia siberiana, ar fi niste baze subterane d-ale lor si ca meteoritu era prea mic pentru a distruge Terra,ar fi provocat ceva daune unor statii de emisie-receptie si unor generatoare E.T.,deci ei erau tinta si nu noi.

dab270277

calatorule nu inteleg ce esti asa de agitat legat de faptul ca ei or sa salveze doar cateva milioane nici macar zeci de milioane sau sute. Nu vor sa salveze 7 miliarde ptr ca noi suntem cancerul acestei planete. Exact cum spunea si siberia. Moartea poate venii oricand si nimeni nu vine sa te atentioneze ca mai ai de trait 1 ora. Daca se va intampla ceva sau nu se va intampla nimic important este sa accepti desfasurarea evenimentelor fie ele bune sau rele cu demnitate.
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

kandaon

#84
Un eveniment din trecut, posibil provocat fie de ciocnirea cu Pamantul a unui sau unor obiecte cosmice, fie de niste eruptii vulcanice foarte puternice (din pacate doar in engleza)

http://en.wikipedia.org/wiki/Extreme_weather_events_of_535%E2%80%93536

A avut loc o racire puternica in emisfera nordica (consemnata in cronicile vremii din China pana in Irlanda), soarele a fost intunecat si a luminat cu doar un sfert din puterea obisnuita si parea ca se afla in eclipsa, asta pentru o perioada de 18 luni parca, am mai citit undeva, iar recoltele au fost distruse si a urmat o foamete de lunga durata.
Sigur, si razboaie, plus schimbari la nivel religios, migratii, caderea unor civilizatii

Din pacate la doar cativa ani dupa a urmat asta

http://en.wikipedia.org/wiki/Plague_of_Justinian

Una din cele mai devastatoare epidemii de ciuma din lume, care a omorat un sfert din populatia imperiului roman de la acea data, si cam 25 de milioane de oameni pe tot globul, la care se adauga si victimele racirii globale, foametei si razboaielor.

Asadar, ar fi o teorie a conspiratiei destul de realista daca am spune ca dupa inlantuirea asta de evenimente s-au ghidat unii cand au inceput sa adune sicrie aia de la FEMA, sau NASA nu vrea sa dezvaluie ce se intampla sau se poate intampla pentru a nu provoca panica. Sau SUA pare ca o doare la bascheti de datoria publica etc.

Pe de alta parte putem spune si ca datoria aia se poate rezolva destul de usor, si nu este, procentual, nici pe departe la nivelul celei japoneze de ex. Sau ca NASA nu spune mai nimic pentru ca nu e de fapt mai nimic cu Elenin (cometa), si NASA nu vrea sa alimenteze aiurea speculatiile unor amatori


dab270277

"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

Urban

Citat din: dab270277 din  26 Iulie 2011, 01:02:06
Interesant video.

Ce vezi tu asa de interesant la el...?
Da explica en-detail ca sa inteleg...

Mersi

fiulploii

#87
Pai nu ai vazut ce fain o combinatu el cerculetele desenate si o construit o mini-teorie pe principiul
'' ce iaste cashtravetele ?''

Asa apar si diferitele aglomerari religioase : iei un verset din biblie , il dezvolti , bagi ceva esenta apocaliptica si nu uiti sa mentionezi rubrica de subscription ca sa poti imprastia cuvantul domnului si la altii, ca de , noi suntem altruisti, vrem sa-i inaltam si pe altii  :evil:

Facem orice sa iasa bani numa' sa nu muncim  :wink:

p.s. Ce a zis @Siberia la acest topic cred ca e varianta reala la nivelul informational la care ne situam .

p.s.1. Acum ar fi momentul ca toti aia paranormali , cetitori in RW , miscatori de obecte , manipulatori akashici ,  decriptori de matrixuri sau schimbatori de karma sa intre in actiune si sa faca ceva benefic: unii sa citeasca variantele de viitor si cauzele lor, altii sa creeze, distorsioneze sau aneantizeze pietricica sau ce-o fi prin viitor   :lol: :-) :lol:
        Si sa nu indrazneasca vreunu sa zica I'll be back pentru ca nu o sa mai fie nimeni  :lol: :lol: :lol:

calator astral

#88
Ma scuz pentru ca nu v-am raspuns la mesaje,am iesit de la servici ieri la miezul noptii,voi reveni cum am un moment liber,as dori sa schimb citeva idei cu siberia,fiul ploii (care eschiveaza si nu spune clar de ce fiintele super-evoluate tehnologic nu pot elimina un simplu meteorit,dar poate siberia are dreptate si ELENIN nu ar fi decit avangarda unui alt corp ceresc) dar mai ales cu XANADRON, care m-a pus pe o pista credibila,o explorez la ora actuala (Sistem Solar binar,se pare ca asta e regula in Univers,poate pitica maro ar fi o Cheie si totul s-ar limpezi foarte rapid) dezvolt raspunsurile dupa amiaza sau diseara,voi avea timp,sint de noapte.
Vreau la repezeala sa ii multumesc acum pe loc userului dab pentru intrebarea lui taioasa,care m-a pus pe ginduri si care se prezinta asa :
Citat din: dab270277 din  25 Iulie 2011, 21:40:59
calatorule nu inteleg ce esti asa de agitat legat de faptul ca ei or sa salveze doar cateva milioane nici macar zeci de milioane sau sute. Nu vor sa salveze 7 miliarde ptr ca noi suntem cancerul acestei planete. Exact cum spunea si siberia. Moartea poate venii oricand si nimeni nu vine sa te atentioneze ca mai ai de trait 1 ora. Daca se va intampla ceva sau nu se va intampla nimic important este sa accepti desfasurarea evenimentelor fie ele bune sau rele cu demnitate.
serios dabe,de ieri numai la intrebarea ta imi fuge gindu...
Chiar...de ce?! Ca oamenii m-au tradat & dezamagit,ma regasesc singur-cuc la 38 de ani,fara femeie sau copil,pina si reptilianca aia a fugit de mine unde a vazut cu ochii...
Initial ma gindeam la copiii nevinovati care vor pleca....dar nu sint ai mei,nu perpetueaza vreun capital genetic dupa ce voi dispare,dar de ceva timp chiar numai vad vreun motiv sa ma reproduc,ca nu sint vreo lumina si sa fac " ca toata lumea" nu ma mai intereseaza, ieri tirziu in noapte m-am gindit la mortii mei,care se odihnesc sub crucile alea de lemn aproape culcate,pe un deal batut de vint in mijlocu unui cimitir...
Trebuie sa fiu DEMN,ai dreptate,si sa accept cu mult singe rece si filosofie ce va urma,daca ma ia cu ei extraterestrii aia cu atit mai bine (daca SPOOKY se indura si imi raspunde clar pe topicu "Strainu & extraterestrii rai de care numai stim cum sa scapam",ca in realitate sint "BUNI")  ,daca nu,duca-se in pustii cu supravietuitorii selectionati cu tot...oricum trebuie sa accesez un nou stadiu de constiinta pentru a ACCEPTA,raspund deci cu un scurt mesaj de tip testament,just in case:

ELENIN : E.xtinction L.evel E.vent N.ibiru I.n N.ovember

abyss

#89
Citat din: fiulploii din  26 Iulie 2011, 04:09:06
p.s.1. Acum ar fi momentul ca toti aia paranormali , cetitori in RW , miscatori de obecte , manipulatori akashici ,  decriptori de matrixuri sau schimbatori de karma sa intre in actiune si sa faca ceva benefic: unii sa citeasca variantele de viitor si cauzele lor, altii sa creeze, distorsioneze sau aneantizeze pietricica sau ce-o fi prin viitor
Si de ce crezi asta ma rog? adica de ce ar investi unul munca lui de mii de existente pe carca fratilor sai puturosi spiritual?


------------------------
Trebuie sa iti spun cateva cuvinte @calatorule deoarece mi-ai apasat cativa din piticii de pe neurocortex cu filmu tau...

Nu dau voie nimanui sa ma considere inger cazut. Nu sunt asa ceva, nu am fost si nu voi deveni niciodata! insa fiecare e liber sa creada ce doreste.