Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Sugestii pentru forumul RUFOn din partea membrilor!

Creat de apokryphos, 19 Februarie 2006, 23:14:27

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Cum doriți a se continua în privința sistemului tip ''Likes''?

Sistem doar cu Likes (acordarea de aprecieri doar pozitive)
2 (12.5%)
Sistem cu Like și Dislikes (acordarea de aprecieri pozitive și negative)
13 (81.3%)
Sistem fără acordare de aprecieri
0 (0%)
Sistem doar cu Dislikes
1 (6.3%)

Numărul total de membrii care au votat: 16

Votare închisă: 26 Martie 2020, 17:40:41

Grifon

#135
Da, și eu aș fi acordat like - dar probabil se așteaptă finalizarea votării.
S-a oferit un termen generos (mai mult de o lună), luându-se în calcul, cred, frecvența rară cu care membrii accesează forumul în prezent. Din păcate, chiar și cu prelungirea intervalului, sunt doar 13 voturi - și poate vor mai fi vreo câteva...până în 20, să zicem.

Se pare că ăsta e segmentul real al membrilor realmente interesați. Din 1000 înscriși...
Oricum, rezultatul e clar. Și ca decizie...și ca preocupare.

horia2008

Citat
Începând de astăzi a fost activată opțiunea de stergere cont pentru orice membru al acestui forum.

Grifon

Deci, până la urmă, like, dislike...sau cum ? De vreme ce s-a votat, cum facem ?
Am sesizat că au apărut deja schimbări la karma unor useri. Noi cum accesăm opțiunea ?

fiulploii

Citat din: horia2008 din  02 Aprilie 2020, 09:14:14


  Interesanta aceasta optiune activata Acum. Nivelul urmator, probabil la urmatoarea paradigma , ar fi sa putem sterge oricare doua conturi la alegere.  :lol:
Zic si eu din izolarea carantinata .

horia2008

Citat din: fiulploii din  03 Aprilie 2020, 17:38:11
  Interesanta aceasta optiune activata Acum. Nivelul urmator, probabil la urmatoarea paradigma , ar fi sa putem sterge oricare doua conturi la alegere.  :lol:
Zic si eu din izolarea carantinata .

oricare doua conturi dintr-ale nostre sau chiar oricare-oricare ?  :-D :-D :-D



SLEAH19

Citat din: horia2008 din  03 Aprilie 2020, 18:58:21
oricare doua conturi dintr-ale nostre sau chiar oricare-oricare ?  :-D :-D :-D

    Big Karma !
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

abyss

Citat din: Grifon din  02 Aprilie 2020, 10:25:18
Deci, până la urmă, like, dislike...sau cum ? De vreme ce s-a votat, cum facem ?
Am sesizat că au apărut deja schimbări la karma unor useri. Noi cum accesăm opțiunea ?
La mine apar sub imaginea userului 2 opțiuni lauda/mustreaza.
La voi cum se vede?

horia2008

#142
Citat din: abyss din  04 Aprilie 2020, 00:45:01
La mine apar sub imaginea userului 2 opțiuni lauda/mustreaza.
La voi cum se vede?

@abyss, nu se vede nimic, nicicum... poate doar pt admin sau moderatori...

fa ceva, supravegheatul e mâncat sa aprecieze / laude grifonul...   :lol: :lol:

sa inceapa iureșul...  :-D :-D


Grifon

Într-adevăr, nu apare nimic de genul menționat.
(între noi fie vorba, cred că ne-am fi "prins" dacă ar fi apărut așa ceva).

Cât despre "supravegheat"...multă sănătate (zilele astea e la modă...urarea).

StarDust

În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

horia2008

Citat din: Grifon din  04 Aprilie 2020, 08:37:20
...(între noi fie vorba, cred că ne-am fi "prins" dacă ar fi apărut așa ceva)....

sigur ca ne-am fi prins, am tot asteptat să apară ceva...

Citat din: StarDust din  04 Aprilie 2020, 09:05:19
Eu am optiunile.

deci doar pentru admini si moderatori...

dați și la plebei... să urăm de sănătate, cum zice grifonul... :lol:



Grifon

Eh...acum să nu picăm ín extrema (sau provocarea) de a transla discuțiile ín bălàcăreli vindicative...
Rămân la pàrerea că sistemul anterior era mai OK. Vorba americanului..."dacă mașina merge, de ce sà o repari?'

Cu modul nou (karma) presimt că vom asista la o degenerare a climatului. Cum se va naște un "clenci", va ploua cu minus-uri, date așa...din ràrunchi, hahaha...
Vechiul sistem nu permitea amplificarea negativismului sau a "răfuielilor". Dacă plăcea ceva se dădea like, iar dacà nu...pur și simplu se ignora enunțul (cel mult se "taxa" textual). Așa, nu va dura mult, și (vorba colegului @horia2008) va íncepe un "iureș" - aspect deloc ímbucuràtor pentru calitatea dezbaterilor.

Dar, până la urmă, depinde doar de...noi.


fiulploii

Nu apare ca nu suntem vaccinati  :lol:  asta apropo de propunerea de aici din UK ca sa se instituie un fel de legitimatie pt cei care sunt imunizati la coviduț , aceasta facandu-se testând anticorpii daar inca nu exista teste fiabile pt asa ceva. Cei care ar avea legitimatia asta ar putea merge oriunde si sa lucreze orice. Deh , peste tot in lume .." ie mulți ".

    Eu vin cu o propunere  :lol: care cont atinge 100 de mustrări să se autodizolve . Si re spawn from beginning.  Enjoy your milk  :lol:

abyss

Bun.
Atunci ... @alx poate faci ceva in privința aceasta.