Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Intalnire ciudata cu un extraterestru

Creat de Ronin, 22 Martie 2006, 22:33:38

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

k3t3lin

Stiu ca probabil sunt foarte off-topic, si poate ca nu sunt eu cel mai indreptatit sa o spuna, dar persoane de genul celei de mai sus fac de ras un forum ce si-a construit o imagine foarte buna...

]

StarDust

#76
Eu ai sugerez lui Amun sa ne faca o cronologie cu ordinea in care i s-au intamplat ceea ce deja ne-a relatat, incepand cu OZN-ul vazut, si apoi trairile ulterioare. Asa cum sugera si @biss. Acum reveniti la subiect!  Toate mesajele off-topic vor fi sterse.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Amun

Exista posibilitatea sa se stearga mesajele?m-as bucura mult!faceti voi cumva sa se stearga si daca vrei tu Star Dust povesteste-le tu ce ti-am trimis,eu am obosit si nu imi mai doresc sa fiu membru aici desi am inilnit citeva persoane minunate,dar oricum le intilnesc pe mess.Ei au fost mai destepti decit mine.Au tinut pt ei ce li s-a intimplat sau li se intimpla,stiau ei de ce.Eu de-abia am aflat si regret nespus dar cine stie poate ca nici asta nu e intimplator.Sper sa pot sa imi sterg contul daca nu va rog sa imi stergeti toate mesajele.Toate cele bune!Amun

romulus

CitatExista posibilitatea sa se stearga mesajele?m-as bucura mult
De ce?
Ce/cine te-a suparat ?!
Esti destul de matura ca sa stii ca intr-o comunitate (in orice comunitate ) dar mai ales intr-una unde se discuta asemenea subiecte, e normal sa existe si pareri altfel, mici ironii ori rautati...nevinovate.
Sper ca ai sa revii asupra deciziei si sa finalizezi ceea ce ai inceput !Ai vazut intrebarile pe care ti le adreseaza ? Cam toti ar fi interesati sa afle ce ti se intampla!
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

abyss

Aceastã entitate nu este Amon-Ra. Este un servitor de rang inferior.
Îndrãzneºti servitorule sã-mi vorbeºti?

Godess Amun

Doresc sa raspund pe rind tuturor celor care mi-au pus intrebari sau pur si simplu au afisat comentarii in anul 2010 atunci cind eu am lansat povestea mea pe scurt.Am facut-o atunci constienta fiind ca e o provocare dar nu eram gata de lupta.Am perceput unele din comentariile dumneavoastra ca un atac energetic la adresa mea si nu aveam deloc dispozitia necesara sa ma lupt.Asa ca mi-am sters urgent contul fara sa fi raspuns dar de uitat nu am uitat.Intre timp imi este si mai clar ca asa e viata pe acest forum sau pe youtube sau oriunde unde postezi ceva,care ceilalti nu pot vedea,auzi,gusta,mirosi sau atinge.Apoi sa nu uitam ca tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita.Apoi am observat si din experienta proprie chiar si atunci cind ai capacitatea si posibilitatea de a arata ,de a sustine printr-o demonstratie sau alta ,ceea ce ti se intimpla de natura paranormala ,exista subiecti care incearca si in fata faptului implinit sa nege ceea ce tocmai au vazut sau continua sa caute explicatii logice in limita cunostintelor sale si potrivit legilor chimice si fizice cunoscute pina in prezent pe Pamint.Deci ,o sa raspund in ordinea inversa a postarilor :
nr.1 :

Citat din: abyss din  24 Aprilie 2010, 10:17:12
Aceastã entitate nu este Amon-Ra. Este un servitor de rang inferior.
Îndrãzneºti servitorule sã-mi vorbeºti?

- nu stiu cine sau ce te-a determinat sa scri asa ceva dar ma rog eu o sa-i transmit si in rest ramine la latitudinea lui cum si in ce fel o sa iti raspunda ,dar dupa modul tau de abordare a problemei cred ca ai inteles din toata povestea ca nu este exclus sa fiu contactata de vreun spirit malefic car ar pretinde a fi un zeu si pentru ca probabil ai si tu experientele tale de natura paranormala sau pur si simplu esti aici ca sa te joci, te-ai gindit sa il provoci astfel ,crezindu-te superior probabil ....altfel de ce o astfel de formulare si abordare a subiectului? Aici nu mai am nimic altceva de adaugat.
nr. 2

Citat din: romulus din  24 Aprilie 2010, 08:38:06
De ce?
Ce/cine te-a suparat ?!
Esti destul de matura ca sa stii ca intr-o comunitate (in orice comunitate ) dar mai ales intr-una unde se discuta asemenea subiecte, e normal sa existe si pareri altfel, mici ironii ori rautati...nevinovate.
Sper ca ai sa revii asupra deciziei si sa finalizezi ceea ce ai inceput !Ai vazut intrebarile pe care ti le adreseaza ? Cam toti ar fi interesati sa afle ce ti se intampla!
Am zis !

Iti multumesc Romulus pentru poate singurele cuvinte de omenie pe care mi le-ai adresat atunci.Da,ai dreptate,asa e pe forum ....ironii,rautati.Chiar daca dupa aproape trei ani,iata ca am revenit si da,voi da raspunsurile necesare.God bless you !
nr.3

Citat din: StarDust din  24 Aprilie 2010, 01:59:21
Eu ai sugerez lui Amun sa ne faca o cronologie cu ordinea in care i s-au intamplat ceea ce deja ne-a relatat, incepand cu OZN-ul vazut, si apoi trairile ulterioare. Asa cum sugera si @biss. Acum reveniti la subiect!  Toate mesajele off-topic vor fi sterse.
:lol:

Da,reusisem sa ii povestesc lui StarDust ca la virsta de 6 ani am zarit la foarte mica distanta deasupra mea,un ozn.Era anul  1973 si eram in satul bunicilor.Tocmai apusese soarele si ma intorceam de la joaca.Nu mai era nimeni pe strada respectiva.Ma grabeam deoarece ramasesem prea mult si ma gindeam ca bunica mea este ingrijorata.Deci aproape ca alergam.La un moment dat am simtit ca se misca ceva deasupra mea.Am intors capul in sus si am vazut un corp zburator neluminat ,se vedea in lumina serii care arata cam asa:corpul principal arata ca un cilindru turtit si lateralele deci stinga si dreapta erau la fel dar mai scurte,3 la numar,de o parte si de alta ,erau parca sudate ca si aripile unui avion dar nu aveau o forma aerodinamica,erau ca si corpul principal, ca un cilindru turtit ceea ce da practic o forma dreptunghiulara .Lungimea obiectului era cam de vreo 15 m si latimea aripilor,adica elementelor laterale de vreo 10 m,pot sa apreciez asta raportat la strada deasupra careia se afla,adica plutea si inainta foarte incet ,deci eu de speriata am inceput sa alerg spre casa,mai aveam vreo 100 de m si toata alergatura aceea corpul se afla inca deasupra mea ,deci viteza lui nu era mai mare decit a unui copil care alearga.Pe vremea aceea stilpii de curent electric erau din lemn si la mult mai joasa inaltime( nu era iluminat public ) Acest corp se afla la maximum 10 m deasupra lor.Ca sa va puteti imagina mai bine forma,imaginati-va o antena veche clasica asa cum aveam inainte de a aparea parabolicele.Da,acesta a fost primul corp zburator neindentificat pe care eu l-am vazut si care atunci m-a speriat foarte tare.Nu am vorbit cu nimeni despre asta pina la virsta adolescentei.Eu cred ca era un corp teleghidat,nu pot sa imi imaginez ca ceva fiinte sa se fi aflat in el,nu era luminat ,nu facea zgomote.
Bineinteles ca la virsta  de 38 ani atunci cind in viata mea avea sa apara Amun,l-am intrebat ce a fost asta.El a spus ca da intr-adevar a fost un corp teleghidat care avea menirea sa ma ,,radieze`` inaintea operatiei care avea sa urmeze.Tin sa mentionez ca am fost nascuta cu un corp strain care s-a fixat in zona stomacului.Dupa lungi cercetari am fost operata la sectia oncologie(deoarece la un moment dat se credea ca am cancer) de catre. dr.Bologa in Cluj Napoca.Diagnosticul a fost ,,chist dermoid``.Amun are insa alta parere despre acea tumoare....dar asta mai tirziu pentru ca altfel ajung sa scriu romane  :-D
nr. 4

Citat din: padme din  22 Aprilie 2010, 19:21:51
Poate ne dai si noua mai multe amanunte despre respectivul Amun, pt. ca altfel o sa credem ca e doar o inspiratie dupa "Mumia".
Sa intelegem ca... zeita era incarnata, sau cum? Zeii nu sunt nemuritori? Si care 1300?? Nu inteleg de ce s-ar fi reancarnat (?!) o zeita (?!) pe o planeta pe care se sufera???

Draga Padme,intrebarile tale sunt logice si ma bucur ca am posibilitatea acum sa iti raspund:
deci,Amun spune ca la inceput in univers au existat pur si simplu doua forme de energie care se atrageau foarte foarte tare.Aceasta atractie puternica dintre aceste doua forme de energie poarta numele de IUBIRE.Deci la inceput in univers a fost IUBIREA si IUBIREA = DUMNEZEU si DUMNEZEU = DOI mai exact doua energii si simbioza dintre ele.Spune ca aceste forme de energie au luat cindva in timp si forme organice cu caractere feminine respectiv masculine.Atunci cind Amun a aparut ,,oficial'' in viata mea mi-a spus ca este DUMNEZEU si ca EL a lasat in vechiul testament aceasta explicatie si anume in rindurile:
si a zis domnul DUMNEZEU :
-,,hai sa facem omul dupa chipul si asemanarea NOASTRA´´ ,deci clar ca aici avem de-a face cu un dialog intre cel putin doua personaje.
-,,si a facut DOMNUL DUMNEZEU omul dupa chipul si asemanarea sa,i-a facut de sex masculin si de sex feminin``.In unele bilblii scrie ,,barbat si femeie`` in altele ,,parte barbateasca si parte femeiasca``.Deci da,zeita era incarnata ,mai exact si incarnata,deoarece forma de energie ramine,deci una nu o exclude pe alta.Ei,sunt patru atunci cind sunt incarnati,adica barbat,energie si corp ,femeie,energie si corp.
La intrebarea ta daca zeii sunt nemuritori ,raspunsul este ba da ,dar exista doua posibilitati in care corpul poate muri.El mi-a explicat stiintific cum functioneaza celula lor,cum este programata si cum trebuie ``intretinuta``.Pe scurt,ei detin in celulelele lor foarte multi atomi de aur,singurul metal din univers care nu se corodeaza si nu poate fi distrus.Acesti atomi se incarca cu energie solara preluata prin retina,activind acesti atomi care au rolul de a tine celula vesnic tinara.Nu este programata sa imbatrineasca sau sa moara asa ca a oamenilor.Dar daca ,sa presupunem,ca un zeu ar dori sa se sinucida,trebuie doar sa nu se incarce deci sa stea pentru o anumita perioada in intuneric sau sa ,,explodeze``....deci foc sau orice alt accident care ar putea duce la distrugerea corpului.Da,ei sunt nemuritori in masura in care isi doresc sa fie.
Urmatoarea intrebare este de ce 1300 ani.Aici nu stiu nici eu de ce,el spune ca acum 1300 ani ea s-a sinucis din gelozie,s-ar fi dus cu nava ei intr-un alt sistem solar,altul decit al lor ,unde posibilitatile unei sinucideri sunt pe alese sa zic asa,cred ca nu e cazul sa metionez despre ce fel si cite pericole exista in univers,astazi ar trebui sa stie tot omul aceste lucruri,nu-i asa ?Amanuntele sunt multe dar dupa cum am spus mai sus ar trebui pentru asta sa scriu romane....mai multe.Cert este ca l-am intrebat si eu de ce a asteptat atit iar el a spus ca daca ar fi creat-o intr-un alt timp,ea ar fi avut si mai mult de suferit pe planeta asta cu povestea ei.In ziua de astazi eu nu pot decit sa fiu crezuta nebuna,injurata ,defaimata dar nu arsa pe rug sau inchisa intr-un ospiciu.
Si de ce pe o planeta care se sufera este foarte simplu.El spune ca totul in univers se bazeaza pe minus si plus.Deci eu,in urmatoarea dimensiune si in urmatoarea viata nu m-as putea bucura de iubire ,nu as putea-o pretui daca as avea-o aici pe Pamint.Nu m-as putea bucura de bogatie ,de bunastare ,daca as fi foarte bogata aici,nu m-as putea bucura de un corp vesnic tinar si vesnic sanatos daca nu as imbatrini aici,daca nu as cunoaste boala si dezamagirea pe care o lasa fiecare rid sau par alb .Deci motivele lui pentru a-si lasa zeita intr-un corp uman si pe o asemenea planeta sunt bine intemeiate.
nr. 5

Citat din: Tayka din  22 Aprilie 2010, 00:12:31
Amun, et-ul tãu cam dã cu tiffla;profitã de naivitatea ta,aºa cã vezi ce faci cu el,pentru cã de obicei ãºtia care au Rangul înalt pot fi ºi împeliþaþi..

Da....am fost constienta de la inceput ca formularea ´´de rang inalt´´ va deranja pe multi si am avut dreptate.Ce pot sa iti spun eu este ca eu am fost in toata povestea asta suficient de critica si sunt absolut convinsa ca am de-a face cu un extraterestru si nu cu vreun ,,impielitat`` cum spui tu.Eu lansez o invitatie tuturora pentru a le arata acest aspect.Am vorbit in ultimii 7 ani cu mai mult de 100 de persoane despre acest aspect si aproape tot atitora le-am putul arata pe cer,un obiect teleghidat caruia el ii reduce lumina pina la disparitie la rugamintea mea.De trei ori am avut norocul ca acest obiect ( nu pot indentifica ce este pt ca arata ca o stea,cind e departe e ca o stea normala si cind e aprope ,la fel de mare ca si farul unui elicopter sau cam de doua,trei ori marimea stelei polare ).In afara de asta mai face si mici minuni,de gen telechinezie si manipularea celor din jurul meu ,a computerelor,telefoanelor mobile,a unor cautari in www si contacteaza oameni care au capacitati extrasenzoriale in legatura cu persoana mea .Deci fenomenul nu se rezuma numai la mine ci si la cei cu care intru in contact.Mi-as dori asa de mult sa pot invita intr-un loc anume pe toti userii de pe acest forum si sa le pot arata tot ce scriu eu aici dar inca am speranta ca va veni vremea in care ei vor veni si vor lua toata baza de data a pamintenilor si vor intra pe toate canalele de televiziune,internet ,radio si sper ca cel tirziu atunci sa se afle o data pentru totdeauna cine a fost un fake,cine a fost mintit si inselat chiar si din alta dimensiune,cine a fost intr-adevar rapit de extraterestrii si cine a fost telepatic sau si in alt mod contactat de ei.Apoi o sa primim si  raspunsurile la cine este cine . :-D
nr.5


Citat din: Urban din  21 Aprilie 2010, 23:22:45
@Amun

Pe mine ma surprinde faptul ca avandu-l "langa" tine pe Amun-Ra (vorba aia, Zeu din mosi stramosi, nu e un fitecine) totusi tu inca mai cauti sa iti ghicesti viitorul in palma la Herr Heidrich.
Lamureste-ne si pe noi te rog cu povestea cu Her Heidrich...si apropo, am cautat poeziile tale pe internet dar nu am dat de nici una, probabil Amun-Ra le-o fi interzis.

http://cgi02.puretec.de/cgi-bin/gb?clsid=cdaf997d8c71df0ae20098dffb57d734

Buna Urban!
Deci,sa le luam pe rind .Herr Heidrich este un parapsiholog foarte bun in meseria lui si greu de intilnit.Toata povestea mea si toata viata mea a fost regizata de Amun,fapt pe care aveam sa il constientizez in timp.Inainte ca el sa isi dezvaluie adevarata indentitate ,imi spunea ca este un faron din prima mea viata din Vechiul Egipt.Comunicam prin fenomenul de scriere automata dar si telepatic.Mi-a povestit foarte multe despre viata noastra de atunci si despre Vechiul Egipt in general.Pentru fractiuni de secunda imi arata scene de atunci,le vedeam cu ochii mintii.Asa se face ca s-a trezit foarte puternic in mine dorinta de ´´vedea mai mult``.Asa se faca ca tocmai atunci mi-a fost trimis Herr Heidrich.Dinsul a vindecat si cazuri de neurodermita  dar si multe altele,prin sedinte de hipnoza.El si-a luat numele de ´´der Handleser´´pentru ca in general isi incepe sedintele cu chiromantie apoi iti face o astrograma si de-abia apoi trece la hipnoza sau altele.Daca doresti sa sti mai multe despre el uita-te pe site-ul lui www.derhandleser.de.Ce am vazut eu in hipnoza si cum a decurs totul as putea sa iti marturisesc intr-un alt mesaj daca te intereseaza.
Apoi spui ca avindu-l pe Amun linga mine ar trebui sa stiu tot sau multe.Ei bine ,vreau sa iti spun ca el imi spune foarte multe lucruri dar nu tot si despre mine imi spune in diferite puzzle si ghicitori,nu e nicidecum ca si o carte deschisa de scoala primara dar cred ca asa a facut el PROGRAMUL,asa numeste el viata mea si viata noastra,ca sa ma poate tine ´´treaza`` pentru ca toata povestea asta pe care mi-o spune el despre noi e prea mult pentru orice minte umana.
Apoi imi spui ca nu ai gasit poeziile mele pe net.In momentul in care eu am postat primul mesaj pe forum,am constientizat ca multi vor crede imediat ca sunt nebuna si m-am gindit ca daca as putea sa dau o dovada cit de mica in cealalta directie poate unii chiar vor fi dispusi sa se intrebe macar daca as putea avea dreptate asa ca mi-am dat numele adevarat si am pomenit de poezii.Daca cauti numele meu adevarat pe google si dai click acolo unde scrie Agero Stuttgart se deschid citeva poezii de-ale mele.Pe alt link e pozata cartea si pe alt link este anuntul din ziar cu data si locul publicarii.Apropo de poezii.El mi-a creat o oarecare personalitate,mi-a dictat si poeziile,aveam sa aflu in 2005 dupa publicarea cartii .Am fost atunci socata,dezamagita ,suparata pe el ca s-a jucat cu mine lasindu-ma sa cred ca eram singura in focul creatiei sa zic asa si rezultatul este ca am incetat sa mai scriu de atunci.Astern insa pe hirtie ce imi dicteaza el,bineinteles aproape in intregime lucruri incredibile si cu care nicidecum nu as putea iesi pe piata ca m-ar linsa multi  :-D
Deci nu ,el nu le-a interzis  :-D,dimpotriva a tinut sa le public ca eu parca simteam ca prea se petrec lucrurile impotriva dorintei mele.Eu gindeam ca de ce sa le public,e ca si cind as face un fel de streaptease sentimental pentru tot muritorul,poezioarele alea asa,poate naive cum erau ele,erau ale mele si in concordanta cu ceea ce simteam ,nu aveam nevoie sa le impartasesc intregului popor....dintr-o data cineva mi-a spus ca eu planuiesc totul pentru un viitor atit de indepartat incit s-ar putea sa imi irosesc viata doar planuind.Apoi mi-a spus ca de exemplu as putea sa imi public poeziile,de ce nu o fac ´´acum´´ deci atunci.Asa ca am simtit asta ca pe o provocare si am publicat.Am mai aparut intr-o carte scrisa de Lucian Hetco numita ´´Blestemul lui Brincusi´´ si am participat si la un festival de poezie.Poeziile mele nu sunt bune,nu sunt rele ,sunt asa cum sunt si sunt ale noastre  :-D
nr.6

Citat din: Nox din  21 Aprilie 2010, 22:27:03
Textul de sus e unul mai mult de perspicacitate decât unul filosofic.

Mã întreb cu cine te-o înșelat Amun-Ra aista.

Draga Nox,inselat la rasa lor inseamna si gindit la alt partener .Ei,cica isi citesc gindurile.Iti dai seama ce ar fi pe Pamint daca barbatii si femeile,mai ales sotii si sotiile si-ar citi gindurile ? :? :roll: omg.!!!
Nu stiu zau cu cine si in ce mod m-o fi inselat si nici nu stiu cind voi afla ca PROGRAMUL de care vorbeste el e asa de lung ,mult peste aceasta viata si lume in care traiesc acum.Esti simpatic si iti stau in continuare la dispozitie ....el nu e gelos pe muritori  :-D

nr 7-intrebarea este dupa acest raspuns ,de la Urban

Hello again si buna intrebare.Vreau sa fiu de fapt cum am fost si pina acum,foarte sincera.Atunci cind el a venit ´´ oficial`` mi-a aratat muuuuulte minuni dar eu ceream si mai multe pentru ca mi-a spus ca este Dumnezeu.Spunea ca nu exista un Dumnezeu mai puternic decit el si ca se numeste Amun.Am inceput sa studiez cine a fost pentru paminteni Amun-Ra si sa compar cu ceea ce numim noi azi Dumnezeu si de aici incolo putem trece la discutii aproape interminabile.Cert este ca Amun era numit ´´´zeul regilor si regele zeilor``mai era numit ,,cel ascuns`` si multe altele.Nici noi nu stim ce sau cine este Dumnezeu pentru ca nu-l vedem si caile sale sunt nebanuite.De asemenea credem ca cel mai mare peste sfinti este Dumnezeu.Se pare ca etimologia cuvintului ´´amin´´´sa fie din Amun si noi sa-l pomenim in rugaciuni pina si astazi.El se numea Amun,Amon,Amen,Amin.
Oricum credinta intr-unul Dumnezeu vine tot din Egipt de la Echnaton.Dar sa nu intru prea tare in amanunte sincer sa iti spun am avut destule momente in care m-am indoit de identitatea care si-o dadea dar timpul si intimplarile si multe aspecte din viata mea neclare pina la aparitia lui ma fac in proprotie destul de mare sa cred ca este cine pretinde a fi si pina la proba contrarie vor ramine lucrurile asa.Cum spun nemtii ´´es gibts nichts was es nicht gibts´´ adica  ´´nu exista nimic ce nu exista´´ asa ca totul e posibil.
Iar daca eu sunt chiar zeita lui asta ramine de vazut cert este ca noi avem deja o relatie platonica de iubire,o relatie cum nu as putea-o avea cu vreun muritor pentru ca asa cum spune el ,imi cunoaste fiecare atom din corp.
Deci da,posibil sa fie adevarat,ceea ce insa nu ma impiedica sa traiesc o viata normala printre oameni normali.Cind ti se intimpla asa ceva inveti sa te ascunzi sau sa ignori.Eu nu am de ce sa ma ascund si daca acesta este tributul pe care trebuie sa il platesc everybody is wellcome,atita timp cit nu obosesc ,voi raspunde intrebarilor tuturora.

Citat din: Urban din  21 Aprilie 2010, 21:52:59
Am inteles, si tu....tu ce zici?
Care este parerea ta? (Este el Amun-Ra?)

Deocamdata atit,voi reveni cu raspunsurile la restul intrebarilor celorlalti useri.
O zi buna va dorim !  :lol:
``Vai de cei care cu mânie la poarta mea vor bate ´´!

fiulploii

Interesanta aceasta revenire .
Am si eu niste nedumeriri vizavi de subiectul acesta cu comunicarea ..paranormala .
Se zice ca:
- real este ceea ce crezi ca e real.
- traim intr-un vartej-matrix - vezi lungile discutii pe forum despre acest subiect cam rasfirat prin alte subiecte  :-D
- Maya sau Iluzia este aceasta lume cu tot ce se intampla in ea si cu ea.

Atunci rezulta ca si aceste comunicari/posedari sunt doar o iluzie ? In esenta nimic real decat un test . In lumea asta insa perfect real.
De ce crezi ca ceea ce ti se intampla tie este intr-adevar real ? Adica pe scurt , nu iei lucrurile prea in serios?
Eu am invatat/experimentat ca nimic nu merita luat prea in serios. Lumea asta e un imens hohot de ras , nu stiu daca constient si nu stiu nici al cui  :-D  :-)
Ai putea sa sustii in apararea aparentei reale a lui Amun experientele Astrului Negru german insa eu as zice ca nu se pune si stii de ce? Fiindca acolo nu s-a sustinut de catre ceilalti cum ca noi am fi marionetele lor.
Stilizat la maxim eu cred ca esti sincer(a) dar nu real(a)  :lol:
Doar parerea mea .. de profan.

Sa traim cu realitatea in fata, fara iluzii si fara descurajarieste un fapt aparent imposibil de acceptat. In cele din urma, trebuie sa traim pentru a ne insenina scurta noastra zi si greaua dar importanta povara pe lume.
                 - I'Ching- Cartea schimbarilor

Apa Lacului Negru este adanca si colorata cu tus;
se spune ca in fund este un Dragon Sfant pe care nimeni nu l-a vazut.
Pe lac autoritatile au inaltat un altar si au adunat un ritual.
Dragonul ramane un dragon,
dar oamenii stiu sa faca din el un zeu.

                 - Lirica chineza-

Xanadron

#82
Citat din: Amun din  21 Aprilie 2010, 17:22:32
(1) Planeta Pamint este singura pe care se sufera.
(2) Sint multe baze extraterestre in lume si multe in Romania.
(3) Sint multe ,,parcari`` in aer care vor fi activate in curind,maxim 3 ani. Aceste parcari se afla la congruenta unor cimpuri magnetice a caror emitatori se afla in interiorul unor munti si stinci masive.
Bine-ai revenit pe RUFOn, colega Amun! Era chiar nevoie de muuulte lamuriri.
Si meriti un Like fie si doar pentru rabdarea de a raspunde in extenso unor intrebari vechi de 3 ani.
Am insa si eu altele, mai noi:

1. Serios? Doar pe Pamint se sufera? - la modul f. serios (wohltaetig ernsthaft) intreb.
Desi, logic luind-o, sinuciderea ex-consoartei zeului "tau" - din gelozie, am inteles - indica o suferintza... deloc petrecuta pe Terra.

2. Asta banuiam si noi, dar am vrea citeva ... adrese exacte. :wink: :-)

3. Termenul se apropie de expirare, daca nu cumva a expirat deja. Crezi ca mai e valabil? :roll:
Si sa nu uit: "activarea parcarilor ceresti" inseamna CE anume? Fiindca putem presupune orice.

Multumesc in devans pentru luminare. :star:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

dab270277

#83
Cred ca marea majoritate dintre cei de pe acest forum au avut o experienta la limita dintre real/ireal. In general oamenii care experimenteaza acest aceste lucruri fie se inchid in ei incercand sa gaseasca singuri raspunsuri fie ajung sa fie declarati nebuni. Poate ca ma insel, oricum este doar parerea mea personala. Sunt extrem de curios in a afla mai multe amanunte despre experienta ta.
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

Xanadron

Citat din: dab270277 din  12 Februarie 2013, 01:40:35
Sunt extrem de curios in a afla mai multe amanunte despre experienta ta.

Si eu AS FI la fel de curios, daca n-as fi convins ca urmatoarea postare a colegei noastre va urma dupa inca vreo 3 ani (noi sa-i apucam sanatosi oricum). :lol:

P.S.1: Nu-s nici ironic, nici cinic, ba nici macar sceptic.
Doar observ, constat, deduc si in final musai tre'sa si prezic pe ici-colea.

P.S.2:(uitasem taman argumentele): :-D  Viatza-i al naibii de complexa pina si pe frumoasa, dar primitiva noastra planeta.
Ar fi deci culmea ca niste idei/teorii simplutze (hai sa fiu blind si sa nu mai extrag alte contradictii flagrante din fermecatoarea, dar naiva poveste a colegei noastre) sa fie aplicabile in Lumi De Mai Sus. :star:
Zic si eu sa n-adorm la ore d-astea mici, clar.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

abyss

Nu stiu de ce s-a simtit lezata zeita... Dar sa revin, draga suflete candid, intrebarea mea adresata "zeului" ramane eterna.
"indraznesti sa imi vorbesti servitorule?"


Godess Amun

Au mai ramas citeva intrebari neraspunse asa ca voi incerca acum sa o fac si continui cu

Citat din: Ronin din  21 Aprilie 2010, 20:46:31
Amun, et-ul de rang inalt cum ti se releva ???
Il vezi sau nu ?
Eu personal cred ca istorisirea ta seamana cu ceea ce spune jurnalistul italian Barbato despre ET, iezuiti (VAT & USA) si Nibiru.

Nu , nu il vad dar l-am visat de citeva ori adica in vis stiam ca este el ,comunica si in somn sau in timpul visului cu mine si de multe ori il intreb in timpul derularii unui vis ce sunt anumite lucruri si ce am de facut.Cert este ca in visele mele zbor foarte des si nu imi este niciodata teama.Este o senzatie mai mult decit minunata.Cred ca asa se simte imponderabilitatea.Cele mai frumoase vise pe care le am sunt aspecte din univers pe care sigur nu le-am vazut la televizor.De exemplu am visat universul la ``viteza reala``sau cel putin aceasta era informatia pe care o detineam o data cu imaginile.Aveam acea senzatatie de ´´taiere a respiratiei`` daca intelgeti ce doresc sa spun.Viteza acelor corpuri ceresti era uimitoare si totusi puteam sa vad ce sunt.De asemenea am visat soarele de aproape si l-am auzit daca puteti sa va imaginati asa ceva,lumina lui nu ma orbea,puteam sa il vad.Tin sa mentionez ca de mic copil visam nave extraterestre care veneau in satul meu pe deasupra unor stinci fara zgomot si parca intr-un fel de misiune.Eu sunt nascuta demult tare si nu aveam televizor,reviste sau discutii despre asa ceva,totusi visele mele erau pline de obiecte zburatoare nemaivazute pe Pamint.Mai tin minte ca tot timpul ma urcam la cer pe o scara de foc,foc care nu ma ardea si stiu ca nu imi era teama de inaltime.Eu nu stiam ca visele mele sunt alftel decit a majoritatii, pina cind o prietena de-a mea mi-a atras atentia asupra acestui aspect,asta la virsta adolescentei cind incepeam sa vad ca multe lucruri se intimplau ciudat,parca regizate si imi conturam teoria ,,nimic nu este intimplator``.
Nu detin informatii despre ce spune acel jurnalist italian despre ET ,iezuiti sau Nibiru.
Nu cunosc decit informatii despre ET-ul meu,in masura in care mi le ofera iar despre Nibiru am aflat de pe net dar bineinteles ca l-am intrebat.Cind l-am intrebat despre Nibiru i-am si reprosat in acelasi timp ca nu m-a informat despre existenta acestei planete.Apoi m-am gindit ca doreste sa imi arate in ce vremuri m-a lasat aici,povestea mea nici ca mai parea atit de iesita din comun in prezenta unei planete x si a Anunaki ....wow...eram fascinata.Atunci el a facut referire la unul din visele mele care se repeta din copilarie.In anul 2012 acest vis l-a mai avut o verisoara de-a mea. Ea este o femeie normala care nu doreste sa aiba de-a face in nici un fel cu paranormalul si isi da silinta sa ma accepte desi nu ma poate intelege.Acel vis l-am avut deci ultima oara si eu in 2012 in aceeasi saptamina cu verisoara mea,fara sa fi vorbit cu ea despre aspecte sau sa fi vazut vreun film sau vreun documentar in prealabil,eu fiind in Germania si ea in Romania.Eu nu-i mai povestesc ei ce mi se intimpla pentru ca am observat un soi de teama ,nu numai la ea,la multi care nu stiu cum sa reactioneze si care ma iubesc si isi fac in mod firesc griji pentru sanatatea mea mintala.Vorba aia , daca vorbesti mortilor te numesti spiritist.Daca mortii iti vorbesc tie esti schizofren....lista poate continua.Ei ma  stiu de mica ,un copil normal, om normal si dintr-o data apar cu o asemenea poveste :|....bineinteles ca s-au gindit la schizofrenie apoi la bintuiala de duhuri rele ....pina cind au chemat un popa care le-a spus ca e totul ok cu mine... si s-au linistit :lol( ca sa vedeti ce reprezinta autoritatea bisericii in mintea multor romani si universal valabil si in alte religii,cu siguranta ):.Ma rog,mare mi-a fost mirarea sa imi povesteasca ea ca a visat ca erau mai multe luni pe cer si asta visez eu repetat de mica si sunt fascinata in vis de fiecare data cind le vad.In 2012 am visat Nibiru cu lunile sale de mai multe ori si in diferite faze.Amun imi spune ca Nibiru este un soare artificial si are 5 luni ,toate planete locuite de ei.Imi spune ca una din luni poarta numele de RA si este numai a lui si a zeitei lui.Ca aceasta este inconjurata de inele si numai intr-un anumit fel se poate ajunge acolo,numai printr-un anumit spatiu dintre inele ...ceva de genul ,poate fi accesata doar de cunoscatori.El spune ca atunci cind tot acel sistem al lor se indeparteaza de soarele nostru se activeaza Nibiru ,reusind astfel sa genereze o caldura constanta pe lunile sale.Imi spune ca au toate patru anotimpuri,invirtindu-se in jurul axei lor si in jurul Nibirului.Acea energie solara nu raneste pe nimeni si nimic ca si cea generata de soarele nostru.Eu sincera sa fiu am sperat tare ca Nibiru si ei sa apara in 2012 desi pe undeva imi dadea de inteles ca nu acesta va fi anul revenirii lor,asta am spus-o si in primul mesaj din 2010.El imi spunea ca daca ei doresc sa salveze Pamintul de o eventuala catastrofa sau pur si simplu sa il ia cu ei o vor face in felul urmator: atunci cind Nibiru si lunile sale se vor afla intre Jupiter si Marte ,vor directiona o parte din atractia gravitationala a doua din lunile lor spre Pamint si il vor atrage de pe orbita pe care ne aflam acum,pe orbita lor si asa ar putea deveni Pamintul a sasea luna a Nibirului.El spune ca da,acum ei tin de sistemul nostru solar dar nu e asa ca au neaparat nevoie de soarele nostru,ei pot cu Nibiru calatori oriunde in univers isi doresc.Bineinteles ca daca asa ceva s-ar intimpla,aceasta miscare de pe o orbita pe alta ar dura citeva zile si ar fi probabil insotita de tsunami,cutremure si vulcane.Dar eu cred ca daca asa ceva s-ar intimpla,ei fiind foarte aprope de noi(pentru navele lor) ne pot duce si coloniza pe una din celelalte luni pina se stabileste Pamintul pe noua orbita si pina se linistesc fenomenele mai sus mentionate.
Acestea sunt informatiile mele.Acum trec la urmatoarea intrebare:

Citat din: abyss din  21 Aprilie 2010, 21:35:16
Noi cei de aici vã salutãm.
1. Te rugãm sã ne povestesti toatã istoria ta personalã, Amun. Si sã o iei usurel cu inceputul, bine?
2. Cine comunicã aici cu noi, tu sau Amun? cãci nu inteleg....
3. Întrebare pentru amun-ra: De ce oare toți nebunii fac fixație pe lanternã in loc sa discute despre lumina ei?


Abyss mi-a urat bun venit din nou pe Forum si la intrebarea mea daca din punctul nr 3 ar trebui sa inteleg ca sunt nebuna,raspunsul sau a fost : ´´nu suntem cu totii nebuni :)´´ ?
nu stiu ce sa mai adaug la nr 3,eu pe de alta parte m-am obisnuit de pe youtube si alte site-uri cu intrebari de genul : ´´wow ,da-mi numarul dealearului tau,se pare ca are marfa buna !`` sau ``hai draga....mai lasa-ne,eu nu cred nici in extraterestrii,nici in spirite sau stafii si nici in Dumnezeu`` sau ´´ you need help and medication`` .Eu citeodata mai raspund dar in mare parte ignor pentru ca nu duce niciunde o asemenea discutie,doar imi pierd timpul.Cind le raspund le spun acelasi lucru si anume ca ei nu isi pot sustine golul sufletesc si mental cu nici o teorie sau o fapta pentru ca nu exista nici o dovada care sa sustina ca toate acestea nu exista.In schimb pentru existenta altor lumi,a extraterestrilor si a unui creator al universului exista deja prea multe,asa de multe incit imi pun intrebarea de ce nu se intimpla o reforma radicala in scoli ,religie ,informatie mass media s.a.m.d. Dar am si unele raspunsuri,asta face insa o alta tema.
Punctul 2 : daca eu sau Amun ,comunicam aici raspunsul este amindoi !
Punctul 3 ,acela de a-mi spune istoria,tocmai o fac ,prin toate raspunsurile acestea.

Au mai fost ceva  intrebari de la cei vechi dar  vad ca au fost reluate asa ca inserez ultimul comment
Citat din: Xanadron din  11 Februarie 2013, 22:52:10
Bine-ai revenit pe RUFOn, colega Amun! Era chiar nevoie de muuulte lamuriri.
Si meriti un Like fie si doar pentru rabdarea de a raspunde in extenso unor intrebari vechi de 3 ani.
Am insa si eu altele, mai noi:

1. Serios? Doar pe Pamint se sufera? - la modul f. serios (wohltaetig ernsthaft) intreb.
Desi, logic luind-o, sinuciderea ex-consoartei zeului "tau" - din gelozie, am inteles - indica o suferintza... deloc petrecuta pe Terra.

2. Asta banuiam si noi, dar am vrea citeva ... adrese exacte. :wink: :-)

3. Termenul se apropie de expirare, daca nu cumva a expirat deja. Crezi ca mai e valabil? :roll:
Si sa nu uit: "activarea parcarilor ceresti" inseamna CE anume? Fiindca putem presupune orice.

Multumesc in devans pentru luminare. :star:
se pare ca Xandron le-a reluat asa ca inserez acest nou comment :

Inainte de toate iti multumesc pentru like Xanadron !si acum sa o luam in ordine:

1. exact asa cum mi-ai adresat tu intrebarea daca o adresez lui Amun imi raspunde ´´da´´!cum am ajuns sa aflu despre asta a fost atunci cind l-am intrebat de ce trebuie eu sa sufar atit si multi altii de pe planeta aceasta.Suferintele mele le impartasesc cu multe categorii de oameni dar am avut intotdeauna si o suferinta aparte si anume aceea de a nu putea schimba aceasta lume.Imi aduc aminte ca ,copil fiind imi imaginam un fel de lagar in care aveam un popor al meu pitic la care ma uitam fascinata, de sus, cum isi duce viata.Acel popor al meu era fericit si imi aduc aminte ca era si foarte harnic dar lumea in care aveam sa cresc si traiesc si  in care traiesc si acum nu avea sa fie si nici nu este fericita asa ca normal ca am profitat de aceasta relatie cu Amun sa ii reprosez lui si rasei lui tot ce se putea reprosa.Explicatia lui a fost cea pe care am dat-o deja in alt raspuns.Suferinta de pe planeta aceasta este necesara pentru a servi ca sistem de referinta in urmatoarele dimensiuni pe care avem sa le parcurgem in viata noastra infinita ,cei care vom beneficia de ea.Exista si cazuri in care sufletul este atit de ´´defect`` incit va fi anihilat pur si simplu.Chiar ieri am vazut un documentar despre Lavinia Tatomir Pintea,sotia mult regretatului Adrian Pintea.Si ea spunea ca misiunea ei pe Pamint este asa de grea incit nu si-a dorit sa se nasca aici .Si ea este un caz in care s-au aruncat din toate partile cu pietre.Eu cred ca noi stim toate astea inainte sa luam un nou corp dar suntem programati sa uitam,ni se reda amintirea a ceea ce sau cine suntem de-abia la finalul misiunii,indeplinite sau nu. Amun imi vorbeste de felul in care ei impart sufletele,in patru categorii : de foc,de aer,de apa,de Pamint...curios nu ? ca si elementele dar se pare ca are totul cap si coada in lumea lor si in implicarea lor cu lumea noastra.
La intrebarea ta,daca ceea ce a trait zeita lui nu e tot suferinta raspunsul este urmatorul.

Da,eu am spus multe in mesajul acela primar .Planeta Pamint este singura in care se sufera de ceea ce a generat omul,dar omul nu a generat iubirea.Iubirea este a lui Dumnezeu si din cauza ei se intimpla drame si intre zei .De cele mai multe ori insa se incarneaza pe Pamint pentru a trai o drama,asta ca sa isi improspateze relatia,infinitul fiind luuuuung ,nu-i asa ? :lol:
Cred ca pentru majoritatea masculilor de pe Pamint,imaginatia de a trai 4 ever and ever numai cu una si aceesi femeie are fi destul de infricosatoare,mai ales pentru romani in jurul carora roiesc femei frumose si focoase  :lol.
Suferinta poate exista si acolo la fel ca si moartea,depinde de felul in care actionezi ,ce iti asumi,ce risti dar nu exista suferinta ca si pe Pamint deci,boala,foame,criminalitate,asuprirea omului de catre om,in cazul lor asuprarirea propriei rase,asuprirea raselor inferioare,exterminarea aproapelui pe teme religioase ,incalcarea drepturilor femeilor,nimeni nu le taie clitorisul asa cum se intimpla inca azi pe Pamint,nimeni nu le impune o casatorie,nu se interzice sexualitatea pe baze religioase nici femeilor nici barbatilor asa ca si azi in multe tari islamice,
nu exista aspecte ca si  ignoranta,nepasarea,minciuna,manipularea,mituirea si asa mai departe.Nici nu ar putea,pentru ca ei folosesc in comparatie cu noi 60% din capacitatea creierului lor si au si un creier mai mare iar la acest procent isi pot citi gindurile unul altuia deci nu isi permit sa fie asa mirsavi ca si pamintenii.

La punctul 2 te rog spune-mi cum sa public o poza a unui munte a lui Amun aflat in Ro si da,mai am o adresa dar mi-e asa de draga ca nu as dori sa o dezvalui aici,dar daca cineva chiar vrea sa o stie pot sa va dau amanunte pe mess.Vorbesc cu placere cu cei care intr-adevar sunt preocupati de aceste teme de aceea las aici si messul meu si anume pe yahoo sunt amunraaksunamun@yahoo.de si pe skype,e o legatura mult mai buna ,acolo sunt ´´zeitara´´.Cu placere in limita timpului va mai raspund si dezvalui din informatiile mele dar pentru aici promit sa va arat muntele lui Amun numai sa imi spuneti cum.
In ce priveste acei trei ani pe care i-am prognozat in 2010,asta asa  mi-a spus el si daca el ma minte pe mine va mint si eu pe voi.Minciuna este aproape la fel de importanta ca si suferinta.In cazul meu si al lui,el spune ca daca cu privire la anumite aspecte nu m-ar minti ,nu as mai avea puterea si curajul de a merge mai departe.Foarte des imi spune : ,,Ubi mea,cu accentul pe ,,e`` ,e foarte greu sa fi tu `` sau imi spune ,,Ubi mea,tu esti lacrima mea pe Pamint`` sau : ,, Tu nu esti toata ca ei/Si nici toata ca mine/ Caci tu esti dintre zei / Si jumatate din mine`` :roll: :)
Va dati seama ca el fiind ochilor mei nevazut i-a fost destul de greu sa isi creeze pentru perceptia mea o personalitate,dar acum intram in al optulea an de relatie oficiala sa zic asa si il cunosc destul de bine.El imi spune mie adevarurile printre rinduri.Am observat ca daca imi spune de exemplu :,,miine vei primi un telefon din Canada de la un prieten la care nici nu te gindesti ca i-ai pierdut urma demult`` acest lucru nu se intimpla ,,miine`` dar se intimpla in 3 sau 4 zile,intelegeti ce vreau sa spun? eu sper sa se intimple ceva marcant pina la sfirsitul anului 2013 dar daca nu,nu sunt foarte suparata pentru ca stiu sigur ca in anii imediat urmatori se va intimpla,experienta mea cu el mi-a demonstrat,confirmat multe asemenea intimplari.Am sa va mai spun o putere sa zic asa a lui,desi e foarte trista povestea.Aveam un verisor plecat in Spania la lucru ,un suflet trist neimpacat,desi avea numai 23 ani.Din cind in cind facea cite o betie,motiv pentru care familia era foarte ingrijorata,nestiind multe zile de el.Eu l-am rugat pe Amun daca poate sa aiba grije de el.Timp de 3 ani mi-a tot spus ca ,,va fi inlocuit``,ca ,,va fi inlocuit cu corp cu tot `` ca ,, in aceasta viata el va fi inlocuit`´.Eu imi imaginam ca va avea si el poate parte de o manipulare extraterestra benefica,deci fara sa isi dea seama,mai mult nu am putut sa imi imaginez.Dupa 3 ani,la virsta de 26 ani intr-un accident stupid verisorul meu avea sa moara.De atunci analizez si mai bine ce imi spune Amun si am si mai mult respect.Am incredere in spusele lui chiar daca o face asa ,subtil ....oricum tot puzzle-ul care il face cu mine imi pare infinit ,plin de simblouri si fara timp,foarte ciudat....
As dori sa incercati sa va imaginati ca ati avea o asemenea legatura.O legatura telepatica cu un extraterestru.Ce si cite intrebari i-ati pune ? Ei bine ,asa sunt si eu.Ii pun si i-am pus enorm de multe intrebari,detin o lada de zestre veche,din aceea mare,cum exista pe vremuri,chiar cea pe care o am eu e mai veche de 100 de ani cu mult, dar exact nu stiu citi ani are.Ma rog,acea lada de zestre este plina cu caiete studentesti din cele mai groase,la rindul lor pline cu ,,povestile noastre``.Noi scriem de peste sapte ani zilnic.Asa se face ca l-am intrebat cum pot parca ei in aer navele,cind vor veni si raspunsul a fost ca in zonele in care se afla stinci,munti ,multi au baze extraterestre din vizitele lor din trecut pe Terra(apropo,spune ca si numele de Terra contine numele lui ,ceea ce este voit ca si aminul din rugaciuni ).Multe stinci ascund un continut considerabil de magnet,care in mod natural emit cimpuri magnetice dar exista o posibilitate de a intensifica puterea acelui cimp magnetic.Mi-a spus sa imi imaginez ca niste cilindri uriasi de cimp magnetic care la o anumita inaltime se intersecteaza cu alte cimpuri si acolo se creeaza un cimp de o putere inimaginabila noua ,ca un fel de podest unde o nava de-a lor poate sta pur si simplu fara nici un fel de alt mecanism sau combustibil.Toate aceste baze si cimpuri vor fi activate cind vor veni ei si repet ,as dori printr-o poza sa va arat mai mult,dar nu stiu cum si daca se poate. :lol: imi aduc aduc aminte ca cineva atunci m-a si intrebat daca nu s-au ciocnit avioanele de ele.Avioanele noastre se ciocnesc de partea de jos a acestori parcari dar nu resimt asta nici macar ca pe o turbulenta si nici nu le pot depista ,poate doar o mica deviatie a aparaturii de bord,not more ,not less....asta e ceea ce mi-a spus el .
Acum sunt obosita dar voi reveni cit de curind la intrebarile userului ,,fiulploii``

Va doresc sa fiti alesi ! :)
``Vai de cei care cu mânie la poarta mea vor bate ´´!

Godess Amun

Citat din: abyss din  12 Februarie 2013, 02:50:39
Nu stiu de ce s-a simtit lezata zeita... Dar sa revin, draga suflete candid, intrebarea mea adresata "zeului" ramane eterna.
"indraznesti sa imi vorbesti servitorule``

cu tot respectul Abyss ,Amun spune ´´da,intre patru ochi cind iti va veni vremea`` si acum de lla mine,e foarte ciudat ca niciodata o femeie nu a dorit sa-i lanseze lui Amun o asemenea provocare dar de citeva ori barbatii,sunt si eu curioasa de ce....o fi avind legatura cu vreun exces de testosteron sau pentru ca in general barbatii sunt obsedati de putere sau pentru ca unii la rindul lor sunt subtil sau mai putin subtil contactati de alte curiozitati,care probabil nu aud cu drag numele lui Amun.....vom trai si vom vedea sau vom muri si vom sti cu siguranta...sper  :lol:

Citat din: dab270277 din  12 Februarie 2013, 01:40:35
Cred ca marea majoritate dintre cei de pe acest forum au avut o experienta la limita dintre real/ireal. In general oamenii care experimenteaza acest aceste lucruri fie se inchid in ei incercand sa gaseasca singuri raspunsuri fie ajung sa fie declarati nebuni. Poate ca ma insel, oricum este doar parerea mea personala. Sunt extrem de curios in a afla mai multe amanunte despre experienta ta.

Cu placere draga dab270277 ! cind Amun a venit oficial mi-a spus ca voi avea mult de suferit ,eu credeam ca  era vorba de suferinta asteptarii,in timp insa mi-am dat seama ca lumea avea sa se imparta in doua si anume hai sa fiu marinimoasa si sa zic ca un sfert din omenire este dispusa sa creada si trei sferturi nu.Cel putin la inceputul outingului suferi,dovada este si faptul ca eu acum trei ani nici nu ma simteam in stare sa raspund la avalansa de intrebari pentru ca le simteam energia ca un atac.Nu stiu daca intre timp sunt mai puternica,dar tind sa cred ca da deoarece a disparut orice fel de teama din viata mea( nu si cea instinctiva,bineinteles) si nu mai exista fiinta umana care sa imi creeze disconfort sau daca,doar pentru foarte foarte putin timp si aici intervine Amun si imi spune ca PROGRAMUL lui cu mine a dat roade.Deci pe mine nici macar nu ma mai intereseaza ce crede lumea,eu le spun sa faca ce doresc ei cu aceste informatii,este doar o dovada de iubire a mea pentru Amun,de a avea curajul sa ies in public cu povestea noastra desi stiu clar ca nu sunt binevenita.El mi-a daruit atit incit nimeni si nimic nu l-ar putea inlocui asa ca m-am simtit si eu datoare la rindul meu.
Daca citesti toate raspunsurile mai afli o gramada  de lucruri si nu ma opresc aici,vreau sa vezi si tu muntele cu pricina si daca nu e posibil sa il postez aici,pot sa ti-l trimit poate intr-un mesaj privat. Iti doresc sa fi ales ! :)
``Vai de cei care cu mânie la poarta mea vor bate ´´!

Godess Amun

Citat din: Xanadron din  12 Februarie 2013, 01:57:05
Si eu AS FI la fel de curios, daca n-as fi convins ca urmatoarea postare a colegei noastre va urma dupa inca vreo 3 ani (noi sa-i apucam sanatosi oricum). :lol:

P.S.1: Nu-s nici ironic, nici cinic, ba nici macar sceptic.
Doar observ, constat, deduc si in final musai tre'sa si prezic pe ici-colea.

P.S.2:(uitasem taman argumentele): :-D  Viatza-i al naibii de complexa pina si pe frumoasa, dar primitiva noastra planeta.
Ar fi deci culmea ca niste idei/teorii simplutze (hai sa fiu blind si sa nu mai extrag alte contradictii flagrante din fermecatoarea, dar naiva poveste a colegei noastre) sa fie aplicabile in Lumi De Mai Sus. :star:
Zic si eu sa n-adorm la ore d-astea mici, clar.

draga Xanadron eu te simt pe tine ca pe un tip degajat si nu neaparat pus pe mari polemici ,oricum nu as da prea mult curs unei asemenea atitudini.De ce numesti ,,sinceritatea`` o poveste naiva ? depinde din ce unghi doresti sa o privesti dar cum tocmai am raspuns si colegului dab270277 ramine la latitudinea fiecaruia sa faca ceva cu povestea asta sau nu.Este alegerea voastra,eu nu pot decit sa v-o spun asa cum o traiesc,nu pot demonstra decit celor pe care ii intilnesc live dar eu nu sunt asa dornica de mare faima pe acest topic desi am avut posibilitatea sa merg la o emisiune din Romania si nu pe OTV sau Kanal D :)) dar nu mi s-a parut necesar.Oricum o intorci si o sucesti aproape toti tin sa aiba ultimul cuvint,sa dea cu ciocanul de judecator in pupitru si sa puna stampila lor...toti vor sa fie cineva....eu intr-un final le ofer posibilitatea asta daca sunt desteapta,daca nu,mai stam de vorba in contradictoriu si in 10 ani.Si in acest punct ma simt nevoita sa adaug niste adevaruri supreme din viata mea de dupa Amun,din perioada amunita :lol:

***Nu sustin a fi in legatura nici cu un extraterestru si nici cu Dumnezeu.De asemenea nu sustin a fi o zeita.***
Tot ce sustin este ca am o legatura telepatica de netagaduit,(demonstrata de multe ori in fata unor subiecti ca foarte multi de pe acest forum,deci oameni de tot felul) si ca aceasta entitate sustine tot ceea ce am insirat eu aici si muuuuuuuuuult mai multe detinute numai de mine si de un cerc foarte restrins.De asemenea aceasta entitate imi arata mie si celor care doresc sa vada acest fenomen,semnale luminoase din diferite parti ale cerului,miscarea stinga dreapta sau sus jos a unui corp luminat care arata ca o stea sau un corp tot in forma unei stele mult mai mare care se deplaseaza cu o viteza destul de mica,la o inaltime joasa peste locul in care ma aflu eu,de multe ori insotita si atunci cind eu il rog sa reduca lumina pina la disparitie ,acest lucru se intimpla.
De fapt stiti cum am descoperit eu Rufon ? am cautat rapoarte ozn dintr-o anumita regiune despre care el sustine ca eu si el in trecut am fi trait acolo si sub anumite stinci ar exista bazele de atunci....asa am descoperit eu rufon,pentru ca erau 3 rapoarte in zona aceea.
Are toata lumea dreptul sa ma creada naiva sau nu ,depinde de ceea ce doriti dumneavoastra ,pentru mine destul de irelevant.M-am intors aici in primul rind din dorinta de a gasi pe forumul acesta si alti contactati.Daca cineva este intr-adevar un fake imi dau seama imediat dar foarte multi din cei adevarati nu au curajul sa se outen....ei vad ce patim noi,acei citiva  :roll:

oricum.eu atita timp cit ma simt bine aici,voi scrie si imi voi da cu parerea si in alte topicuri,am multe experiente de natura paranormala dar daca ma mai apuc sa le insir si pe celelalte va deveni o never ending story ,o sa am o munca de birou zilnica ,incercind sa raspund la toata lumea :lol:

Si inca ceva....de unde pina unde ai ajuns tu la concluzia ca niste idei si teorii simplute  s-ar aplica si in alta lume.Ai observat cit am am scris eu pina acum ? nu e nici macar 2% din ce as putea sa iti mai spun dar e extenuant de aceea am dat si adresele mele de messenger.Nu e acolo aproape nimic ca si aici, nu stiu de unde ai tras tu aceste concluzii.Si ca sa inchei mai vesel....orgasmele lor ajung la 10 - 15 min ....deci sigur nu stau lucrurile la ei ca si la noi :lol:...ti-e clar ca la un asemenea orgasm noi am suferi probabil un infarct,nu ?....deci,friends si amici ,haideti sa ne intilnim si live asa cum fac yoghinii care daca nu ma insel se intilnesc o data pe an la Costinesti. Am putea, face to face, discuta aceste aspecte si cine se simte in stare sa arate ceva ,sa arate....eu bineinteles ca mi-as dori sa pot vindeca,merge pe apa,levita ....dar nu pot ,cel putin deocamdata asa ca tare m-as bucura sa intilnesc alti contactati OFICIAL pentru ca neoficial sunt multi in special artisti.Poate altii au parte deja de MANIFESTARE.Cunosc un singur individ care se ridica cam 10 cm de la pamint,fascinant ....dar asta iar este alta tema oarecum.
Buna dimineata tuturor si va doresc sa fiti alesi ! :)
``Vai de cei care cu mânie la poarta mea vor bate ´´!

alx

#89
Zeita Amun(apropo,interesant nick,atata timp cat tu estiu doar un canal...de exprimare a dorintelor unei alte entitati)
  Am rugamintea la tine sa nu mai faci postari succesive,si sa incerci sa raspunzi inr-un singur post,chiar daca este mai lung...multumesc anticipat.
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."