Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

The Video The USA Army Doesn't Want You To See

Creat de Quicksilver, 08 Martie 2010, 20:00:35

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Quicksilver

Va rog sa urmariti urmatorul clip si sa va spuneti parerea.




You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

padme


Quicksilver

Nu crezi ca sunt adevarate cele spuse in acest clip? De ce nu?
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

padme

#3
Eu nu am zis ca nu sunt adevarate, ci pt cine a fost facut filmul?? Pt. restul lumii sau pt americani?? Eu zic ca pt. ultimii!! Cateva secvente au fost pe la stiri, deci nu e vreun secret ce se intampla acolo, iar eu am citit pareri despre cum gandesc americanii vizavi de razboiul din Iraq scrise chiar de ei, pe blogul unui ziarist american, chestii de tipul "se vede ca nu sunteti americani (ceilalti comentatori) pt ca altfel ati intelege ca guvernul nostru are grija de noi" si alte faze de genu'. Deci? Ce ar aduce nou acest filmulet... pt noi? Ca pt. ei vine cu o intarziere de cativa ani si oricum nu stiu daca si pe cine intereseaza - gurile care vorbesc mult oricum vor fi inchise - vezi Vietnam - eu nu cred ca Lenon a fost omorat "la intamplare" chiar daca am vazut un doc. de curand in are spuneau ca acum au acces la dosarele cazului.

Shiro Phoenix

Da, poate ca a fost pe la stiri, insa nu se poate sa nu te faca sa te gandesti la anumite lucruri atunci cand il vezi.Sa nu uitam ca multa lume nu se uita la TV asa ca e bine-venit.Poate vor realiza mai multi in ce lume traim, poate ca isi vor da seama mai multi ca nu trebuie sa se mai lase controlati, ucisi, batjocoriti, pentru ca, in ciuda faptului ca unii au mai multe sau mai putine resurse materiale, chiar si mentale, cu totii suntem oameni si ar trebui sa ne ajutam reciproc, sa cooperam, nu sa ne sfasiem ca orbii, pentru ca asa nu vom ajunge niciodata cu adevarat la inaltime, nu ne vom maturiza niciodata, si vom ramane mereu certandu-ne pe jucarii la aceeasi groapa cu nisip in care ne jucam si in frageda pruncie.Poate ca...Poate ca....Insa speranta moare ultima sanse inca sunt, dar daca nimeni nu face nimic atunci chiar ca nu va fi nicio sansa sa apara vreo raza de lumina in bezna ignorantei multora dintre noi.
"Avem timp sa ne facem iluzii si sa rascolim prin cenusa lor mai tarziu.Avem timp sa invatam lectii si sa le uitam mai apoi. Eroii sunt cei ce fac ce trebuie CAND trebuie, indiferent de consecinte." "Dominati cu mintea!Nu-i nimic mai frumos decat asta!"

Guest

Doamne! Am dat mai pe la mijloc sa vad despre ce e vorba si am dat chiar cand aruncau catelusul acela...ce idioti!  :x :x :x :xArghhhhhhhh S-or crede mari ca au pusca, mama ce vreau sa-i vad cum si-o iau! Doamne ce retarzi!

Cautatorul

#6
In schimb castiga Oscar-uri filme de propaganda ieftina (The Hurt Locker) ...

Quicksilver

#7
Da, Cautatorule. Printre altele ...



Ei au spus-o, dar tot ei nu au vrut sa asculte. Iar acel filmulet cu care am deschis topicul nu se rezuma  doar la catelusi draguti aruncati pentru amuzament. "Ei dau sange in schimbul petrolului" ... Tragedia de pe intreaga scena, cea mondiala (cel putin), este ca nu il dau doar pe "al lor" ... Uitati-va in jur! Tot ce s-a intamplat cel putin in ultimele 2 luni! NU SUNTETI PROSTI! NU EXISTA COINCIDENTE! Ce facem?
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

calator astral

Citat din: Quicksilver din  10 Martie 2010, 00:01:50
Da, Cautatorule. Printre altele ...



Ei au spus-o, dar tot ei nu au vrut sa asculte. Iar acel filmulet cu care am deschis topicul nu se rezuma  doar la catelusi draguti aruncati pentru amuzament. "Ei dau sange in schimbul petrolului" ... Tragedia de pe intreaga scena, cea mondiala (cel putin), este ca nu il dau doar pe "al lor" ... Uitati-va in jur! Tot ce s-a intamplat cel putin in ultimele 2 luni! NU SUNTETI PROSTI! NU EXISTA COINCIDENTE! Ce facem?

foarte interesant acest TOPIC,raspunsul din Irak ascunde o gramada de secrete,motivatiile sînt,în opinia mea,cu totul altele.
îmi permit sa îti postez un raspuns video dedicat special pentru tine, e chiar vorba de OSCAR si Premiul acordat filmului HURT :
(am încercat fisier video,dar poate e vreo problema, nu a fost aceptat,îti trimit linku,l-am facut acum cîteva ore...e acelasi subiect,cum bine spui,e foarte stranie coincidenta!)

http://www.youtube.com/watch?v=bu2ZwgHkQbU



padme

#9
Adica vrei sa spui ca extraterestru' ala care apare la un moment dat este real? Ai vazut documentarul postat de...@biss parca, legat de proiectul dr. Greer? (ciudat, de cand a aprut documentarul ala si desi am incercat sa-l dau spre vizionare unor persoane pe care le credeam interesate, parca toti se incranceneaza si mai mult in a nu-l viziona, sau trec peste el ca si cand n-ar fi existat, in fine...)
Acolo era un nene care spunea ca ei au reusit sa documenteze vreo 50 de rase de extra si toate sunt umanoide, tipul ala din clipul tau e mai mult din Star Trek - The next generation... chiar daca e biped...


Mah, Shiro Phoenix, dupa ce am citit discursul tau atat de inaltator, nu m-am putut abtine si am intrat pe profil sa vad ce varsta ai, aveam o banuiala, nu de alta...:))))))))))))))


La ce va referiti cu ultimele 2 luni???

Quicksilver

@ Padme

Citat din: padme din  10 Martie 2010, 17:34:37
Adica vrei sa spui ca extraterestru' ala care apare la un moment dat este real?
Din cate am observat se incearca metoda "imaginile vorbesc de la sine". Prin urmare nu poti deduce care sunt credintele persoanei respective (in acest caz "octogonarul"). Si in plus, daca el crede ca ET a provocat atentatul terorist sau alte asemenea atrocitati, e parerea lui pana la urma. Nu pot impune punctul meu de vedere altcuiva, decat sa ii aduc dovezi ca nu are dreptate. Dovezile supreme ar fi ca 1.fenomenul e destul de vechi, as putea spune.
                       2. se presupune ca fiinte care au stapanit de ceva vreme calatoriile la asemenea distante au inteligenta si constiinta cu mult peste cea umana.
                       3. inca esti aici ... inca mai scrii pe acest forum si mai postezi clipuri pe YouTube

Citat
Ai vazut documentarul postat de...@biss parca, legat de proiectul dr. Greer? (ciudat, de cand a aprut documentarul ala si desi am incercat sa-l dau spre vizionare unor persoane pe care le credeam interesate, parca toti se incranceneaza si mai mult in a nu-l viziona, sau trec peste el ca si cand n-ar fi existat, in fine...)
... Persoane mult prea multumite cu situatia actuala a lumii in care traim? Persoane care, poate desi constientizeaza ca "ceva nu e bine", sunt mult prea indiferente si comode. Nu se uita la acel film pentru ca l-au vazut deja, probabil. Stiu care e problema si se simt intr-un fel agasate si iritate ca li se spune ca trebuie sa faca ceva, deoarece e nevoie de o schimbare!

Citat
Acolo era un nene care spunea ca ei au reusit sa documenteze vreo 50 de rase de extra si toate sunt umanoide
Ai tu vreo dovada ca nu ar fi documentat "vreo 50" de rase de "extra"? Nenea ala are materiale si cunoaste multe lucruri care, scoase la iveala, ar reduce la tacere debunkerii (in afara de cei fanatici, care nici morti nu ar recunoaste nimic).

Citat
, tipul ala din clipul tau e mai mult din Star Trek - The next generation... chiar daca e biped...
Cineva s-a uitat la prea mult Star Trek ... Sau poate ca da, este un fals, drept dovada ca reflecta imaginatia tipic umana. 1-0 pt. Padme?

Citat
Mah, Shiro Phoenix, dupa ce am citit discursul tau atat de inaltator, nu m-am putut abtine si am intrat pe profil sa vad ce varsta ai, aveam o banuiala, nu de alta...:))))))))))))))

In primul rand, acesta este un OFF TOPIC! In al doilea rand, ceea ce afirmi tu nu are relevanta. Si ce daca Shiro Phoenix are 16 ani? Ce importanta si ce implicatie are asta in comentariul pe care l-a lasat? Nu iti inteleg atitudinea. Daca omul vine pe forum si isi spune pertinent punctul de vedere (nu scrie in regulile forumului ca nu ai voie sa iti exprimi punctul de vedere), cu ce drept vii tu (si altii), fara nimic constructiv in asemenea mesaje, sa lasi replici de doi bani si lipsite de respect. Tu de ce nu iti afisezi varsta? Ce ai de ascuns? Frustrarile NU se rezolva astfel ... 



Acum, revenind cat de cat la topic, ca sa iti raspund la intrebare ...
Citat
La ce va referiti cu ultimele 2 luni???
Crezi ca ultimele cutremure mai ample (Haiti si Chile) sunt o coincidenta? Eu iti sugerez sa cercetezi nitel, cel putin aceste doua cazuri si nu neaparat din surse "conspirationiste". Eu am o parere ferma in legatura cu ceea ce s-a intamplat, insa pe tine am sa te las sa cauti in amanunte.  :-)


You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

padme

@Quicksilver, chestia asta cu off topicul chiar ma deranjeaza! Da, i-am spus ca este foarte tanar, si ce-i cu asta? Moderatorul putea foarte bine sa-l stearga! Sau putea sa faca aceasta observatie el, nu inteleg, te simti lezat cumva si tu? Eu nu mi-am afisat varsta sau alte date, pt ca nu dau atentie profilului. Si nu, nu am frustrari sau lucuri de ascuns, de ce as avea si de unde ideile astea, ca nu inteleg? Poate doar ca nu mai am si eu 16 ani si acces la internet! Chiar nu intentionez sa ma cert cu cineva, nu imi sta in caracter nici sa ma cert si nici sa jignesc!


Si revenind la topic: pai eu nu asta am afirmat, ca respectivul sustine ca au fost documentate cca 50 rase de extraterestri?
Da, m-am uitat mult la Star Trek,  am vazut aproape toate seriile, mai putin una,  imi plac Sf-urile, asta este! Asta nu ma face expert in forme de viata extraterestra, dar trebuie sa recunosti si tu ca la cate filme fac americanii pe aceasta tema, un ET si o trasmisie regizata nu sunt prea greu de creat!

Aaa, la cutremure te refereai? E destul de ciudat, chiar vorbeam cu cineva pe tema asta si se intreba si el daca nu ar fi fost facute ceva teste, dupa care cutremur in Turcia. E destul de ciudat ca incep sa aiba loc catastrofe naturale din ce in ce mai des. Oricum, dupa parerea mea ceva se intampla, am observat de vreo 2 ani incoace, numai la stiri de cate ori au anuntat despre pasari care isi pierd orientarea, sau animale marine care tot asa isi pierd orientarea si ajung pe mal din motive complet necunoscute...
Daca ai vreo idee unde sa cercetez din surse neconspirationiste... merci anticipat!

calator astral

Adica vrei sa spui ca extraterestru' ala care apare la un moment dat este real? Ai vazut documentarul postat de...@biss parca, legat de proiectul dr. Greer? (ciudat, de cand a aprut documentarul ala si desi am incercat sa-l dau spre vizionare unor persoane pe care le credeam interesate, parca toti se incranceneaza si mai mult in a nu-l viziona, sau trec peste el ca si cand n-ar fi existat, in fine...)

da, este absolut REAL, un reptilien,alaturi vezi bratara lui "magica".

padme

Ma refereream la cel care vorbeste si nu la cel...mort. Si ce este cu bratara magica?? Fii mai explicit!

padme

Citat din: Quicksilver din  10 Martie 2010, 19:12:01
@ Padme
... Persoane mult prea multumite cu situatia actuala a lumii in care traim? Persoane care, poate desi constientizeaza ca "ceva nu e bine", sunt mult prea indiferente si comode. Nu se uita la acel film pentru ca l-au vazut deja, probabil. Stiu care e problema si se simt intr-un fel agasate si iritate ca li se spune ca trebuie sa faca ceva, deoarece e nevoie de o schimbare!



Nu! Cred ca pur si simplu a fost doar un interes aparent si l-am interpretat eu ca un interes real!