Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Vise cu OZN-uri / mesaje de la alte entitati

Creat de Siberia, 23 Ianuarie 2011, 16:30:16

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Urban

#30
Daca omenirea ar fi fost "supravegheata" cu scopul evitarii unor dezastre sau cataclisme sau nenorociri petrecute de-a lungul istoriei planetei poate ca astazi am fi fost asemenea civilizatiei mitologice atlantis (ca nivel de dezvoltare si tehnologic ma refer) dar, daca ne aruncam un ochi in urma si nu prea departe ci la ultima suta de ani, mie imi da impresia ca daca intradevar ar exista o "supercivilizatie" undeva sus acolo sau dedesubt, ar trebuie sa fie ori prea tampiti ori sa isi dea cu stangu in dreptu' de prea multe ori.
Bun, deci astia ne vor binele, ne apara, ne supravegheaza, au grija de noi, ma rog...tot tacamul, dar nu stiu cum se face ca noi tot dam din lac in put, constant si imperturbabili....dar si aici e discutabil, desigur ca ei ne lasa sa "evoluam", sa invatam "Iubirea", dragostea fata de gandaci si rame si asa mai departe...
Aloooo, wake up!
E frumos sa te gandesti la fripturi cand esti pe marginea prapastiei, dar sa nu ne imbatam cu apa rece.
Cred ca acele entitati care isi duc existenta de mii de ani pe planeta asta, nu numai ca ne-au controlat exclusiv pentru prosperitatea speciei lor si ca atare supravietuirea lor pe planeta noastra in conditii de confort maxim ba mai mult, nu au nici un interes ca noi sa devenim mai buni, mai inteligenti, mai dezvoltati tehnologic, ci pur si simplu scopul lor e sa ne tina in nimicnicia asta in care ne zbatem de mii de ani.

mr

#31
Evidentele exterioare arata ce spui tu, Urban!
Insa evidentele interioare ale celor care le "vad" arata si altceva iar faptele unora sau altora din aceasta categorie de-a lungul timpului a polarizat mereu situatia si a aratat ca se poate si altfel.
Da, ne merge prost de cateva mii de ani incoace dar sa fie numai vina "altora" ca am cedat, am plecat capul si ne-am lasat coplesiti? Nu am fost privati de posibilitatile care le-am avut inca din faza in care am fost creeati. Doar am mostenit situatii din ce in ce mai defavorabile si mai greu de iesit din ele si chiar le-am perpetuat plangandu-ne mereu si mai tare de "greua" mostenire.

De aceea nu pot fi de acord in totalitate cu ideea ca suntem doar niste victime, pagube colaterale atata vreme cat avem in dotare, intacta, posibilitatea sa ne schimbam perspectiva. De obicei, suntem ce gandim ca suntem!
Si nu i-as acuza nici pe cei care ne "supravegheaza" pentru neputinta noastra.
Si oricum e in doze suportabile, doar noi ne plangem mereu prea tare si nu vedem decat ca cerul vine pe noi. Primim ce gandim! E foarte corect!  Pana la un punct cand regulile se schimba... si apare o reconfigurare....bineteles cu suferinta corespunzatoare urletelor plangacioase. :)  
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

Urban

#32
Citat din: mr din  23 Ianuarie 2011, 23:11:20
Evidentele exterioare arata ce spui tu, Urban!
Insa evidentele interioare ale celor care le "vad" arata si altceva iar faptele unora sau altora din aceasta categorie de-a lungul timpului a polarizat mereu situatia si a aratat ca se poate si altfel.
Da, ne merge prost de cateva mii de ani incoace dar sa fie numai vina "altora" ca am cedat, am plecat capul si ne-am lasat coplesiti? Nu am fost privati de posibilitatile care le-am avut inca din faza in care am fost creeati. Doar am mostenit situatii din ce in ce mai defavorabile si mai greu de iesit din ele si chiar le-am perpetuat plangandu-ne mereu si mai tare de "greua" mostenire.
De aceea nu pot fi de acord in totalitate cu ideea ca suntem doar niste victime, pagube colaterale atata vreme cat avem in dotare, intacta, posibilitatea sa ne schimbam perspectiva. De obicei, suntem ce gandim ca suntem!
Si nu i-as acuza nici pe cei care ne "supravegheaza" pentru neputinta noastra.
Si oricum e in doze suportabile, doar noi ne plangem mereu prea tare si nu vedem decat ca cerul vine pe noi. Primim ce gandim! E foarte corect!  Pana la un punct cand regulile se schimba... si apare o reconfigurare....bineteles cu suferinta

Sunt de acord cu ceea ce spui dar ce te faci cand posibilitatea aia de a schimba perspectiva, care tie ti se pare perfect libera si gandita de tine provine in urma unui control extrem de subtil din partea altora?
Nu numai ca am fost privati de orice posibilitate din faza in care am fost creati, ni s-a taiat direct, dreptul la Evolutie...Omul astazi ar fi trebuit sa fie inca maimuta, asta daca el ar fi urmat in mod nealterat din exterior, drumul evolutiv... si totusi suntem ceea ce suntem, dar rezultatul nu ni se datoreaza absolut deloc, urmareste firul istoriei si vei vedea ca la baza oricarei inventii, oricarei tehnologii sau oricarei idei inovative a stat o persoana dintr-un anumit cerc elitist si asta spune multe.
Evoluam, da...dar cu lingurita.
Suntem ce gandim ca suntem!...Oare?
Eu as zice asa...suntem PRODUSUL unora care stiu exact ce VREM sa gandim ;)
Nici eu nu-i acuz de neputinta noastra, de fapt nu-i acuz de nimic pentru ca ne meritam soarta...

Mai jos recomand un articol al prietenului nostru @biss
http://silentiumlink.blogspot.com/2010/09/trezeste-te.html (IN MEMORIA PRIETENULUI NOSTRU SHADOWMAN)

Si un altul:
http://silentiumlink.blogspot.com/2010/09/prognoza-2012.html

abyss

 Visele de acest gen sunt menite a fi teste la anumite persoane. În vis þi se descarcã în creier o situaþie imagine în care tu acþionezi ca atare..... Deci ei au în acel moment ºi pt acea linie cheia ta de decodare pt tot ce îi intereseazã în ceeace te priveºte.
Am ºi eu o întrebare. Aþi devenit în mijlocul visului conºtienþi vreodatã cã visati acele nave, mesaje etc? ªi ce s-a întâmplat? :)

Serban M

@Urban : esti putin cam mereu pesimist. Sa presupunem ca elitele sunt controlate de altii mai ''peste ei''. Si acum, de ce ar fi planeta asta a lor ? nu e normal ca o rasa superioara care teoretic ne controleaza de mii de ani si nu ne vrea de loc binele, sa ne cam dea cu bye bye instant de mult ?

Nu vad rostul unei vieti undeva sub pamant, unde teoretic ar sta reptilosii la soare ''artificial'' cu sucu de virgine si copii la sticla, HD si chestii.. pana una alta inca suntem 7 miliarde si crestem.

Urban

Citat din: Sirius13 din  24 Ianuarie 2011, 00:24:13
@Urban : esti putin cam mereu pesimist.
Sa presupunem ca elitele sunt controlate de altii mai ''peste ei''.
Si acum, de ce ar fi planeta asta a lor ? nu e normal ca o rasa superioara care teoretic ne controleaza de mii de ani si nu ne vrea de loc binele, sa ne cam dea cu bye bye instant de mult ?

Nu vad rostul unei vieti undeva sub pamant, unde teoretic ar sta reptilosii la soare ''artificial'' cu sucu de virgine si copii la sticla, HD si chestii.. pana una alta inca suntem 7 miliarde si crestem.

Nu sunt pesimist, ci realist...e o diferenta.
De ce ar fi planeta asta a lor?
Pai e simplu, cand Ei survolau planeta in cautarea unui loc de aterizare noi inca scormoneam cu batul in balega de mamut... si nu, nu e normal sa ne dea cu bye-bye mai ales ca de aia au creat animalul Om, ca asta sa munceasca in locul lor pentru ca ei sa poata avea tot luxul de pe planeta asta, apropo, vezi ca scrie si in Enuma Elish chestia asta.
Tu daca ai avea 100 de oi proaste, le-ai da cu bye bye?...sau te-ai ocupa de reproducerea lor, le-ai mulge si ai trai bine mersi?

Nici eu nu vad rostul unei vieti sub pamant.
Suntem 7 miliarde si crestem, poate tocmai asta e problema, suntem prea multi si trebuie sa mai scada din noi ca sa poata exercita un control mai eficient?
Nu vezi ca de cand se tot chinuie sa implementeze cipurile alea si lumea le tot da peste mana, ce-or zice grangurii 'bai, s-au inmultit animalele, trebuie sa mai subtiem septelul" ;)

Serban M

Deci noi astia oile proaste traim bine mersi deasupra, iar boerii traiesc in lux sub pamant. Intrarea se face prin polul nord parca, pe unde veneau si nazistii candva.  :-D

Interesant lux, nu mai intreb ce le oferim ca o sa imi spui de aur si argint.

Urban

Citat din: Sirius13 din  24 Ianuarie 2011, 00:43:02
Deci noi astia oile proaste traim bine mersi deasupra, iar boerii traiesc in lux sub pamant.
Intrarea se face prin polul nord parca, pe unde veneau si nazistii candva.  
Interesant lux, nu mai intreb ce le oferim ca o sa imi spui de aur si argint.

Gresit, noi astia, oile proaste, traim in TARCURI (blocuri, servicii, familii, grupuri de prieteni, grupuri de socializare, Mall-uri, etc).
Intrarea se face pe usa, aia cu Polul Nord nu stiu cat de adevarata e, mie mi se pare o gogoasa infuriata.
Noi le oferim tot ce au ei nevoie...ca de aia suntem oi, sa fim mulse... daca eram capre alta era povestea, topaiam pe stanci, saream din tarc, ne descurcam noi, poate ajungeam chiar in varful muntelui...dar momentan, facem un "meeeeeeee" prelung, ne uitam la ceas si asteptam ora de muls.
Te-ai prins?

Serban M

Eu stiu ce vrei sa spui insa nu sunt deacord in totalitate. Oi suntem, dar mai sunt si negre cam naravase.  :-D

abyss

Am fost creaþi de cãtre plante.... Sã le purtãm seminþele... Sã le creºtem... Noi toate animalele am fost creaþi de plante. Ele sunt Cele mai Importante. 

andrei

       URBAN te rog, fi mai explicit!
Ce am putea noi produce,pentru o civilizatie cu cel putin 10000 mii de ani mai evoluata,ceva care sa merite efortul de a supraveghea sapte miliarde de oi?Sa nu spui aur si argint Mai mult decat probabil, ei au dezvoltat tehnologii superrapide de extragere a metalelor si fara a mai avea nevoie de sclavi.



   
Dacă citești doar cărți pe care toată lumea le citește nu vei putea gândi decât cum toată lumea gândește.

Urban

#41
Citat din: @biss din  24 Ianuarie 2011, 01:42:31
Am fost creaþi de cãtre plante.... Sã le purtãm seminþele... Sã le creºtem...
Noi toate animalele am fost creaþi de plante.
Ele sunt Cele mai Importante.

Noi toti nu am fost CREATI... niciodata... existam dintotdeauna (afirmatia este valabila pana la un punct, evident momentul cand "altcineva" a intervenit in procesul nostru firesc de evolutie pana la forma materiala actuala alterand astfel directia initiala)
"Nasterea" in Materie reprezinta singurul moment din Viata noastra in care folosim liberul arbitru... odata intrati in Viata pierdem liberul arbitru, avem impresia ca facem alegeri dar toate sunt induse si controlate prin Educatie, Familie, Societate, etc... acestea la randul lor sunt coordonate si implementate de catre Grupurile Elitiste care controleaza in totalitate Sistemul in care te-ai materializat... la randul lor obediente unei entitati la care omul de rand nu va avea acces niciodata.

@biss
Te-ai uitat ieri la Avatar?


Citat din: andrei din  24 Ianuarie 2011, 02:11:27
Ce am putea noi produce,pentru o civilizatie cu cel putin 10000 mii de ani mai evoluata,ceva care sa merite efortul de a supraveghea sapte miliarde de oi?... Sa nu spui aur si argint
Mai mult decat probabil, ei au dezvoltat tehnologii super-rapide de extragere a metalelor si fara a mai avea nevoie de sclavi.

Chestiunea asta cu aurul si argintul a fost valabila in vechime, poate.
Deocamdata noi nu trebuie sa producem NIMIC, noi insine SUNTEM produsul care merita efortul unei supravegheri totale.
Ce te face sa crezi ca suntem supravegheati de O SINGURA civilizatie si nu 100?
Universul e nemarginit, Viata pulseaza in fiecare molecula a Universului in forme pe care le-am cunoscut la un moment dat dar le-am "uitat".
Cineva va trebui sa ne reaminteasca intr-un final "cine suntem", "de unde venim" si "incotro ne indreptam"... si daca nu vei gasi pe nimeni sa-ti spuna toate astea, atunci va trebui sa cauti in interiorul tau, acolo unde se afla Totul.
Omul asa cum il vezi tu este cea mai perfecta "tehnologie" din intreg Universul, nu exista alta mai buna... omul este el insusi Univers.
Cand o sa realizezi "Ce" esti o sa intelegi si "De Ce" merita efortul de a fi supravegheati de o sleahta de civilizatii extraterestre.
Considera cautarea asta un prim pas initiatic in desavarsirea ta pe plan spiritual.;)

mr

#42
Citat din: @biss din  24 Ianuarie 2011, 00:11:23
Visele de acest gen sunt menite a fi teste la anumite persoane. În vis þi se descarcã în creier o situaþie imagine în care tu acþionezi ca atare..... Deci ei au în acel moment ºi pt acea linie cheia ta de decodare pt tot ce îi intereseazã în ceeace te priveºte.
Am ºi eu o întrebare. Aþi devenit în mijlocul visului conºtienþi vreodatã cã visati acele nave, mesaje etc? ªi ce s-a întâmplat? :)

Este foarte posibil ce zici tu dar cred ca se rezuma strict la controlul realitatii generata de "calculator". Gandurile care vin de mai de sus, de obicei sunt instantanee si se diferentiaza foarte clar de cele rationale, generate de minte. Aici e hotarator gradul de constienta al individului pentru ca la cei mai "slabi", care nu fac diferenta intre sursele gandurilor ....toate sunt ganduri de aceeasi natura. In forul lor interior mintea ii conduce si astfel asculta numai de partea rationala. Gandurile mai elevate si "rupte" din context le izoleaza in categoria rataciri irationale reducandu-le pana la uitare, importanta. E usor sa-i influientezi printr-un astfel de "download", pentru ca mintea actioneaza dupa sabloane. Pe "input" bagi "download"-ul si daca "programarea" s-a facut intocmai, pe "output" rezulta o reactie asteptata. Creierul este doar un calculator, ce-i drept, foarte evoluat..

Eu da, parca ma uitam la un film 3D si chiar faceam eforturi constiente sa nu pierd ceva. "Tabloul", era magnific si culorile extraordinare. In acelasi timp parca faceam parte din acea lume pentru ca aveam "senzatii" legate de desfasurarea evenimentelor si atat de personajele din "discuri", pe care nu le vedeam dar le stiam intentiile cat si de personajele "negative". Dar "stiam" ca visez si doream sa vad pana la capat....mai ales in al doilea vis.
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

StarDust

Am mutat subiectul la sectiunea "Fenomene conexe si paranormale", cred ca aici se incadreaza mai bine, e un subiect mai important decat de "Cafenea".
Eu am avut in decursul timpului cateva vise de acest gen, cu obiecte care survolau cerul, dar in ultima vreme nu am mai visat asa ceva, sau, poate nu imi amintesc eu. Doua vise mi-au ramas clar intiparite in memorie, primul(cred ca l-am descris pe forum), pe care l-am avut cam acum 5 ani in care un vehicul ciudat care vroia sa dea aparenta unui autovehicul normal ce circula pe o strada din orasul meu. Lumea trecea pe langa el fara sa-l bage in seama, dar eu am observat ca ceva nu e in regula cu el, si mi-am zis sa trec pe langa el fara sa dau de banuit ca am observat ceva dubios, dar in acel moment vehiculul s-a oprit brusc si a inceput sa se indrepte incet spre mine. A urmat o secventa cu ceva alergaturi dar de aici nu mei imi amintesc exact  :lol:
Al doilea vis, mai vechi, mi-a ramas clar intiparit... se facea ca eram la bordul unui vehicul (nu mai imi amintesc cum am ajuns acolo, dar imi amintesc clar ceea ce a urmat) priveam printr-un fel de hublou orientat in jos, aveam o vedere panoramica iar sub mine se vedea un ocean imens, nici urma de uscat. Am zburat deasupra acelui ocean un timp, apoi nava s-a oprit, oceanul a inceput sa se retraga si a aparut o insula. Am coborat usor si am fost lasat acolo... Imi amintesc clar cum stateam cu picioarele in acel mal, care fusese pe fundul oceanului, si contemplam insula cenusie  :roll:. Apoi m-am trezit.
Tare interesante visele de acest gen. Pacat ca nu sunt mai dese!  :lol: Nu stiu ce reprezinta dar sunt un gen de vise putin diferite decat visele "normale" ca sa zic asa...
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

abyss

În fine. Dar tu @Urban ai avut sau ai vise cu extratereºtrii?