Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Reclamatie

Creat de sevastase, 10 Iunie 2008, 09:41:31

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Cautatorul

Citat din: LupinThe3rd din  10 Iunie 2008, 17:11:22
Pai a fost la intalnirea din Istanbul nu la aia din honolulu. La Istanbul e ieftin daca nu stai la hotelul de 4 stele.
Daca o firma are clienti cu tari din Axa lui Basescu asta nu implica automat ca face parte din NWO. Ce MISA nu si-a deschis filiale in Vestul Europei. Asta implica faptul ca MISA face parte din NWO?
O firma nu e obligatoriu sa fie pe plus in fiecare an. Si mai exista explicatii. Am impresia ca nu lucrezi pentru/cu firme care au contact cu alte tari.  Esti junor cumva? Cu ce te ocupi?

Eram sigur ca o sa vi cu astfel de argumente si o sa sari in apararea lui spooky.
Te-am mirosit, ori esti mason, ori esti din gasca care manipuleaza.

Cautatorul

Citat din: romulus din  10 Iunie 2008, 17:33:19
----Bafta monser ~!
----Cat despre wisetech si restul, era de ajuns daca vorbeai cu Paul, te scutea el de alte scenarii . Iar daca ai avea si tu firma, ai sti cum devine cestiunea cu profitul si cu raportarile "pe rosu". Da' mai bine ca n'ai !
---Am zis !

Ce sa vorbesc cu Paul? E aburitorul nr. 1 pe acest site?  Are el asa puteri oratorice hipnotizatoare? Sau ce sa inteleg?

Cat despre firma e treaba mea daca am sau nu, daca platesc impozit pe venit sau pe profit, asa cum e treaba oricui sa fie si sa aiba orice.
Eu vorbeam de initiatorii si moderatorii acestui forum. Restul utilizatorilor pot fi orice si oricine.

Ce-am avut de spus pe aceata tema am spus.

LupinThe3rd

Citat din: Cautatorul din  10 Iunie 2008, 17:55:41
Eram sigur ca o sa vi cu astfel de argumente si o sa sari in apararea lui spooky.
Te-am mirosit, ori esti mason, ori esti din gasca care manipuleaza.
Naspa. M-ai mirosit intr-o perioada nepotrivita. Acasa e de mancare ciorba de fasole boabe cu afumatura si salata de ceapa cu ulei si otet. esti un martir :D

Cautatorul

Citat din: LupinThe3rd din  10 Iunie 2008, 18:08:52
Naspa. M-ai mirosit intr-o perioada nepotrivita. Acasa e de mancare ciorba de fasole boabe cu afumatura si salata de ceapa cu ulei si otet. esti un martir :D

Hai sictir

romulus

Citatasa cum e treaba oricui sa fie si sa aiba orice.
----Pai vezi ! Quot erat demonstrandum !
---Am zis!
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

CHIP

Citat din: Cautatorul din  10 Iunie 2008, 18:33:42
Hai sictir

Nu cred ca e cazul sa se ajunga la expresii de genul asta sau daca tineti neaparat puteti folosi mesageria privata.Ce sa vada colegii de forum?Nimic interesant!

sevastase

Cautatorul a pus exact punctul pe i. Din pacate cine ii sufla pene in fund lui dorneanu e mai putin important. Traim vremuri importante pentru omenire ca rasa. Sa ne concentram pe ce e important : agenda NWO,  cine ne controleaza financiar si manipuleaza mental, etc.

Rufon si dorneanu si copiii astia mici gen bleumoon si ryin sunt doar lachei neinsemnati. Nimic personaldin partea mea. Insa servesc o agenda secundara de dezinformare si manipulare a informatiei.

Doar ca am dat peste forumul asta crezand ca e un forum conspirativ cu oameni care indraznesc sa gandeasca.

Sa descopar ca sunt cenzurat si hartuit si jignit.

Nu ma deranjeaza deloc. Sunt genul de persoane cu 2 fete care in viata reala ar fi politicosi  foarte draguti cu mine.  :wink:

Sunt multi de aici de pe forum care stiu asta si comunicam intre noi din cand in cand.

Insa daca aici ne intalnim aici vorbim. Asta e .

Daca nu, imi fac eu propriul forum  :lol: :lol: :lol:

StarDust

#22
Citat din: sevastase din  10 Iunie 2008, 20:20:43
Rufon si dorneanu si copiii astia mici gen bleumoon si ryin sunt doar lachei neinsemnati. Nimic personaldin partea mea. Insa servesc o agenda secundara de dezinformare si manipulare a informatiei.

Pana una alta... datorita lor, poti sa iti expui ideile tale aici...
Eu nu m-am simtit deloc manipulat si dezinformat aici dimpotriva ma exprim liber si civilizat alaturi de multi alti colegi de forum.
O sa zici ca si eu sunt "de-al lor" nimic mai gresit, dar daca nu imi convine ceva pe acest forum, eu, chiar ma duc pe altul.
Imi pare rau ca te simti cenzurat si manipulat, dar e o consecinta a modului in care postezi. Daca nu vezi asta, chiar imi pare rau.
P.S. nimic personal, doar o parere a mea...
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Serban M

Citat din: StarDust din  10 Iunie 2008, 21:00:53
Pana una alta... datorita lor, poti sa iti expui ideile tale aici...
Eu nu m-am simtit deloc manipulat si dezinformat aici dimpotriva ma exprim liber si civilizat alaturi de multi alti colegi de forum.
O sa zici ca si eu sunt "de-al lor" nimic mai gresit, dar daca nu imi convine ceva pe acest forum, eu, chiar ma duc pe altul.
Imi pare rau ca te simti cenzurat si manipulat, dar e o consecinta a modului in care postezi. Daca nu vezi asta, chiar imi pare rau.
P.S. nimic personal, doar o parere a mea...

Subscriu.Cred totusi ca tot acest tam-tam se rezuma la faptul ca exista un moderator pe ici,pe colo mai distrat  :-D insa este ok.

sevastase

Nu cred ca suntem pe aceeasilungimede unda. Dar e ok ... in curand o sa iasa lalumina ce se intampla. Vor fimulte guri cascate.0

Cyberdog

Citat din: sevastase din  10 Iunie 2008, 20:20:43
Din pacate cine ii sufla pene in fund lui dorneanu e mai putin important.

Intervin si eu ( desi nu imi face placere ) in acesta discutie, deoarece revista RomanianVIP a publicat saptamana trecuta un interviu cu domnul Paul Dorneanu.  Nu traiesc in Romania, iar pe domnul Paul Dorneanu il cunosc doar din ceea ce am citit pe internet despre dansul.  Parerea mea este ca dansul face un lucru deosebit, in special din pasiune.  Daca altcineva crede altfel, este liber sa o faca.  Nu cred ca cineva "ii sufla pene in fund lui dorneanu", iar revista RomanianVIP in nici un caz.  L-am abordat personal pe Paul Dorneanu, incercand sa inteleg, atat eu personal cat si cititorii revistei noastre, care este activitatea RUFOn si care este rolul presedintelui sau, iar Paul a avut deosebita amabilitate de a raspunde cererii mele.
As dori sa atrag atentia asupra faptului ca multi dintre noi suntem simplii comentatori de tip pur romanesc, adica indeobste ne place sa criticam activitatea altuia.  Putini sunt implicati direct in activitatile pe care le discuta si critica cu deosebita placere si ardoare, iar decele mai multe ori, daca suntem invitati sa participam, gasim scuze si ne vedem de treaba noastra.
Nu il cunosc pe Paul Dorneanu personal, insa imi face impresia unui personaj plin de bun simt, care S-A IMPLICAT intr-o activitate hulita si criticata de marea majoritate a lumii. E usor sa spui ca un fenomen sau altul face parte din categoria OZN sau paranormal, dar e greu sa mergi pe teren, sa cercetezi si sa ai curajul deciziei de ati exprima parerea intr-un mediu public del arga audienta.
Vad ca s-a ajuns pana la punctul in care membrii acestui forum se intreaba de unde are Paul Dorneanu si RUFOn bani pentru finantarea activitatilor sale.  Va rog sa ma scuzati, dar cred ca se exagereaza ...Chiar nimeni nu mai poate crede ca cineva face ceva din pasiune si ca trebuie sa existe neaparat un scop ascuns acolo unde poate cineva nu investeste decat pasiune?!
Ma rog, poate gresesc eu in aprecierile mele, dar daca RUFOn nu ar exista, ar ramana un singur grup romanesc care s-ar ocupa de OZN-istica, iar acel grup pare relativ imbatranit si cu legaturi oarecum directe cu autoritatile care in genere ascund faptele reale.  Sau poate se doreste ca, din nou, informatia sa vina dintr-o singura sursa, fara a vea posibilitatea de a o verifica?!

Daca gresesc, imi cer scuze anticipat...

sevastase

iti acceptam scuzele. Nu face nimic

Cyberdog

Citat din: sevastase din  10 Iunie 2008, 21:32:41
iti acceptam scuzele. Nu face nimic

M-ati inteles gresit.  Scuzele acelea aveau un caracter mai mult retoric...Nu cred ca trebuiau neaparat sa fie acceptate de catre dumneavoastra.  Oricum, este bine ca se poate discuta si civilizat....

noua

Citat din: Cyberdog din  10 Iunie 2008, 21:24:29

Vad ca s-a ajuns pana la punctul in care membrii acestui forum se intreaba de unde are Paul Dorneanu si RUFOn bani pentru finantarea activitatilor sale.  Va rog sa ma scuzati, dar cred ca se exagereaza ...Chiar nimeni nu mai poate crede ca cineva face ceva din pasiune si ca trebuie sa existe neaparat un scop ascuns acolo unde poate cineva nu investeste decat pasiune?!
Ma rog, poate gresesc eu in aprecierile mele, dar daca RUFOn nu ar exista, ar ramana un singur grup romanesc care s-ar ocupa de OZN-istica, iar acel grup pare relativ imbatranit si cu legaturi oarecum directe cu autoritatile care in genere ascund faptele reale.  Sau poate se doreste ca, din nou, informatia sa vina dintr-o singura sursa, fara a vea posibilitatea de a o verifica?!

Daca gresesc, imi cer scuze anticipat...

foarte interesant gandesti, crezi ca s-a ajuns la momentul predarii stafetei ?  :-D
batranul grup se cam stie cu ce se ocupa, insa ce parere ai de noua generatie ?  pare destul de coerenta ? :wink:

Serban M

NWO si-a indeplinit obiectivele,oamenii au ajuns intr-o stare puternica de paranoia ce musteste reflectand imaginea unui caine lacom turbat si plin de sange ce musca orice.din pacate,izvorul informativ s-a transformat intr-o cascada neagra cu pucioasa ,inecand marea majoritate astfel totul pare un intreg inamic.