Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Comentarii libere

Creat de apokryphos, 19 Februarie 2006, 17:03:07

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

lory

ms mult!!
la multi ani si tie, sa fii sanatoasa si iubita si sa te bucuri de noul tau telescop!!!

iata si un cadou de la mine: CIOCOLATA, bineinteles! fetele stiu de ce :wink:



( am plecat la cadouri :wink: :roll: :lol: )

Dreamy

WOW ce tentatie...mmm bunnnnnn...multam mult!!


sxn_b

La multi ani Lory! La multi ani si tie Dreamy!

pri3st3ss



waw, sxn_b, ce de dulciuri...pot sa iau si eu? nu sunt sarbatorita,dar arata foarte bine!
lory, mai lasa ciocolata, nu ai voie :-P !!!!

La multi ani, Lory, dreamy, mihai, mihai72ro, Mihai_Tm , mike, gaby_rrr si tuturor celor care s-au mai furisat dupa nick-uri!

dreamy,sa utilizezi cu placere telescopul !...as vrea si eu unul...  :cry:

LA MULTI ANI  tuturor si petrecere frumoasa!!!
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

sxn_b

Dulciurile sunt pentru toata lumea!Stiam eu ca o sa va fac pofta... :-D

pri3st3ss


ms mult ca te-ai gandit la noi, o sa ajungem sa lingem monitorul :-D
eu iau un soldatel, atat.nu stiu cine ar refuza o ciocolata buna sxn_b.... :roll: :lol:
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

maya

Arhanghelul MIHAIL

Idee-forþã: Îmi trãiesc viaþa integru, luptând pentru adevãr ºi dreptate.

Simbolism: Arhanghelul Mihail (Michael) este prin excelenþã luptãtorul luminii, care triumfã asupra obscuritãþii forþelor rãului. În icoane, el þine în mânã o balanþã cu care cântãreºte faptele oamenilor în ziua Judecãþii de Apoi, precum ºi o spadã cu ajutorul cãreia îl supune pe Satan ºi puterile întunericului. Este deseori reprezentat învingând un dragon (balaur).

Funcþie angelicã: Conducãtorul Oºtilor Cereºti

Darurile spirituale pe care ni le oferã: Ne întãreºte sufletele ºi ne susþine în lupta cu forþele rãului, fie cã este vorba de aspecte exterioare sau de aspecte ºi tendinþe negative care încã mai existã în fiinþa noastrã; ne susþine atunci când suntem singuri.

Numele arhanghelului Mihail (Michael) înseamnã în limba ebraicã ,,Cel care este asemenea lui Dumnezeu". El este cel pe care îl invocãm pentru a ne susþine în lupta noastrã cu forþele rãului. Este cel care ne ajutã sã descoperim lumina din interiorul nostru. Istoric, el este considerat protector al Israelului ºi al Bisericii Catolice. Este sfântul patron al poliþiºtilor ºi soldaþilor, dar ºi al copiilor mici ºi se spune cã îi vegheazã pe pelerini ºi pe strãini. El este un luptãtor de temut, Prinþ al Armatelor, care luptã pentru dreptate ºi îi ajutã pe cei care se confruntã cu situaþii dificile. Mihail este totodatã cel care dãruieºte rãbdare ºi fericire.

Lui îi este asociat elementul subtil Foc, care simbolizeazã arderea a tot ceea ce este trecãtor astfel încât sã rãmânã ºi sã strãluceascã numai lumina purã ºi esenþialã. El mai este numit ºi Binevoitorul Înger al Morþii deoarece ne conduce cãtre nemurire, fiind totodatã cel care ,,cântãreºte" sufletele, punând în balanþã faptele lor bune ºi rele, la Judecata de Apoi.

Tradiþiile iudaicã, creºtinã ºi islamicã îl considerã la unison pe Mihail ca fiind cel mai mare printre îngeri. El mai este cunoscut sub diferite nume, precum Purtãtorul Cheilor Raiului, Conducãtor al Arhanghelilor, Înger al Pocãinþei, milei ºi sfinþeniei, Prinþ al Prezenþei Divine, Gardianul lui Iacob, Îngerul tufiºului în flãcãri.

El este un neobosit luptãtor al binelui ºi întotdeauna îi sprijinã pe cei care sunt umili. Mihail îi inspirã pe cei care trudesc în singurãtate ºi întotdeauna este gata sã întindã o mânã de ajutor celui aflat în necaz sau suferinþã.

Îl putem ruga pe Arhanghelul Mihail sã ne ajute sã ne controlãm ºi sã ne depãºim tendinþele negative care mai subzistã în fiinþa noastrã. De câte ori ne simþim depãºiþi de evenimente sau situaþiile vieþii par sã se deruleze implacabil, el ne poate ajuta sã avem o viziune mai elevatã, spiritualã, înþeleaptã, asupra vieþii noastre. Misiunea lui este sã ne ghideze ºi sã ne protejeze împotriva nedreptãþii ºi sã ne ajute sã ne deschidem fiinþele cãtre ceea ce este etern ºi nepieritor. Îl putem ruga sã ne ajute în orice situaþie în care ne simþim copleºiþi sau singuri ºi avem nevoie de ajutor.

În proorocia lui Daniil, Gavriil este numele îngerului tãlmãcitor al vedeniei...

pri3st3ss

cu ocazia Sf. Andrei, urez membrilor care poarta numele acestui sfant, multa sanatate, fericire, iubire si multe posturi!


LA MULTI ANI, ANDREEA, ANDREI si alte derivate!! fiti protejati!
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

darkness

cred ca ai incurcat pozele,priestess :lol:
trebuia sa pui torturile aici....hehe///

LA MULTI ANI, ANDREEA, ANDREIA. ANDREI.PETRECERE FRUMOASA!

Dreamy

LA MULTI ANIIII!!!! ANDREI si ANDREE!!!


Max C.

Sanatate si iubire tuturor celor cu numele de Andrei si Andreea!!!!
Dumnezeu sa va lumineze sufletul si mintea! :wink:

udar

La multi ani tuturor romanilor de pe tot globul, la multi ani Romania!

Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

pri3st3ss

LA MULTI ANI, ROMANIA !!!!
la multi ani romani din toata lumea!
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

Hentai

Faina parada a fost anu asta din cate am vazut de la televizor!
Frumos si emotionant.

alinutzu

La multi ani romania  :-) :wink:
La multi ani ROMANIALa multi ani ROMANIALa multi ani ROMANIA
can't stop the signal ...