Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Pãrere. Ce am fotografiat?

Creat de Gabri001, 05 Ianuarie 2011, 13:09:03

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

SLEAH19

Citat din: jean din  19 Martie 2011, 00:00:00
Cred ca este vorba de o gaura in plafonul de nori prin care patrund cateva raze de soare. ........


 
               Parca celelalte gauri in plafon au forme mai neregulate si luminozitatea lor nu este asa intensa. (Ca si completare fotografia am facut-o pe soseaua de centura a Timisoarei, pe sensul dinspre aeroport spre Dumbravita, localitatea din stanga este Giarmata Vii,  iar globul luminos s-ar pozitiona deasupra Padurii Verzi undeva in zona Fabricilor germane Linde si Continental)
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

Tzompa

Nu e nimic anormal in pozele astea , insecte, reflectii ,puncte albe, orb, ce dracu o luam razna de tot ! Daca ma uit la poza de cununie a bunicilor gasesc si acolo niste anomali .

StarDust

Citat din: Tzompa din  19 Martie 2011, 15:52:34
Nu e nimic anormal in pozele astea , insecte, reflectii ,puncte albe, orb, ce dracu o luam razna de tot ! Daca ma uit la poza de cununie a bunicilor gasesc si acolo niste anomali .

Tzompa, omul a pus o poza aici pentru analiza, si bine a facut! Bolduirea din citat imi apartine, vezi ca despre draci cred ca avem topice pe la rubrica "Fenomene conexe si paranormale" sau la cele cu religie. Calm down, si exprima-ti si tu parerea intr-un alt mod...

Acum on-topic, si eu cred ca e o spartura in nori, circulara si cu margini regulate, din cate imi dau seama lumina ce trece pe acolo are cam aceeasi nuanta cu cea de la orizont de sub nori.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

jean

Citat din: SLEAH19 din  19 Martie 2011, 11:55:33

 
               Parca celelalte gauri in plafon au forme mai neregulate si luminozitatea lor nu este asa intensa. (Ca si completare fotografia am facut-o pe soseaua de centura a Timisoarei, pe sensul dinspre aeroport spre Dumbravita, localitatea din stanga este Giarmata Vii,  iar globul luminos s-ar pozitiona deasupra Padurii Verzi undeva in zona Fabricilor germane Linde si Continental)

Ai dreptate privind formele gaurilor si luminozitatea. Gaurile care apar intr-un nor nu respecta un anumit tipar, iar luminozitatea acelei gauri depinde le mai multi factori, unghi de vizare, densitatea norului in perimetrul acelei zone, gauri, unghiul de incidenta al razelor de soare, etc.
Adevarul este dincolo de noi

XABRE




Iata si o imagine fotografiata de prietena mea acum o saptamana in zborul Paris-Bucureasti

pri3st3ss

Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

FRDC

#36
Salut,

Am si eu o poza un pic ciudata





Ce credeti ?

jean

Mai multe detalii se poate? Fara detaliile respective....Cred ca a fost facuta printr-un geam si avem o reflexie. Poate o reflexie prin sistemul de lentile de la aparat.
Adevarul este dincolo de noi