Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Ajutor

Creat de OzN_HunteR, 30 Aprilie 2010, 08:48:57

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

OzN_HunteR

Citat din: StarDust din  30 Aprilie 2010, 20:53:26
Deci, avand in vedere cele relatate de tine, se exclude o farsa, de asemenea nu pun la indoiala buna ta credinta in legatura cu cele relatate aici. Pe moment eu nu ma pot pronunta... Intrebare, ai mai avut parte de asemenea intamplari? Si inca o intrebare, tie ce impresie ti-au lasat acei ochi? Oricat de neverosimila ti-ar parea impresia proprie, conteaza!

Experiente am mai avut dar nu acasa si intr-o poienita din brasov [ livada postei / brasov ]
Ochii aceia mi-au lasat o impresie de teroare ca si cum cineva sau ceva ar incerca sami faca rau.

In ori ce caz o sa las webcamu deschis pentru inregistrare in aceasta noapte in camera mea si o sa ma uit maine ce am inregistrat poate prind ceva.

Eu va multumesc pentru sprijin, chear daca unele peroane poate au ras de topicul acesa dar eu personal azinoapte sincer am simtit  o frica intensa.
A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy

StarDust

Bafta cu webcam-ul ! Cine stie? poate va fi de folos. Cred ca ar fi util sa mai inregistrezi din cand in cand nu doar pt. o singura noapte...
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Shadowman

#17
Citat din: OzN_HunteR din  30 Aprilie 2010, 23:03:16


In ori ce caz o sa las webcamu deschis pentru inregistrare in aceasta noapte in camera mea si o sa ma uit maine ce am inregistrat poate prind ceva.


Neaparat sa lasi camera web deschisa ! E NOAPTEA VALPURGIEI !  :evil: :evil: :evil: 
http://ro.wikipedia.org/wiki/Noaptea_Valpurgiei
http://en.wikipedia.org/wiki/Walpurgis_Night

" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

lylyt_ice

 Inainte de toate, eu in locul tau as incerca in aceasta noapte sa repet intocmai ceea ce sa petrecut noaptea trecuta, cam pe la aceeasi ora...daca totusi au fost reflexii de lumina, iar frica spontana a creeat o astfel de perceptie, ca de fapt vezi doi ochi rosii...!?! Ar fi bine totusi, sa-i intrebi si pe ai tai daca au avut astfel de experiente pana in prezent.
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

jean

#19
       Am mai gasit cateva referiri la entitati cu ochi stralucitori in literatura de specialitate.
-Alte dimensiuni -Jaques Vallee,        pag 115 -fiinta paroasa cu ochii luminosi;
-Dincolo de realitate-Carla Turner,     pag 55- fiinta la care se vede numai capul;
-Intalniri de gradul IV de Dan Farcas,  pag 7- fiinta stranie cu ochi rosii, incadescenti, cu par lung, nas coroiat;
 pag11- fiinte mici cenusii, asemanatoare robotilor si fiinta de 1.90m inaltime, consistenta musculara deosebit de armonioasa, cu ochi stralucitori.
Daca este adevarat ce ai spus, si nu cred ca aveai interesul sa minti, atunci ceva s-a intamplat acolo. Vezi, mai sunt si alte cazuri. Tinand cont ca si in alte cazuri se produce o scadere a temperaturi la locul intamplari, este posibil sa fi avut loc o intalnire cu o astfel de entitate.
 Atentie senzatia de scadere a temperaturi se poate produce si datorita frici prin care ai tecut, ca reactie la ceva straniu si necunosct. Cat despre strigatul tau de ajutor....Nu cred ca te pote ajuta nimeni. Evenimentul s-a petrecut si numai este nimic de facut. Doar sa fii atent pe viitor si sa ai pregatita o strategie dinainte. Sau o sedinta de hipnoza ceva.
Citat din: lylyt_ice din  30 Aprilie 2010, 23:21:45
daca totusi au fost reflexii de lumina, iar frica spontana a creeat o astfel de perceptie, ca de fapt vezi doi ochi rosii.
lylyt_ice are dreptate, eu am experimentat seara cu lumina stinsa reflexia luminilor farurilor de la masinile care vin in parcare, pe tavanul camerei. Este interesant si in anumite momente te poate pacali.
O seara buna tuturor.
Adevarul este dincolo de noi

OzN_HunteR

Citat din: Shadowman din  30 Aprilie 2010, 23:21:23
Neaparat sa lasi camera web deschisa ! E NOAPTEA VALPURGIEI !  :evil: :evil: :evil: 
http://ro.wikipedia.org/wiki/Noaptea_Valpurgiei
http://en.wikipedia.org/wiki/Walpurgis_Night


]

Mersi de sfat, atunci poate chear prind ceva :D

PS, Unde gasesc si eu cartea " Intalniri de gradul IV de Dan Farcas " ? [ sa o citesc pe net ]
A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy

House13

Ai uitat sa precizezi de ce erai treaz ( sau nu ) la ora aia. Cred ca e important.

OzN_HunteR

scuze ca revin la subiect dupa atata vreme :)....

de preczat...da eram treaz....in ambele sensuri

Am inregistrat cu webu dar nam prins absolut nimic.....totul este normal....am facut cum mi-ai spus si tu lylyt_ice si nu am vazut dar cand m-am intgor in casa era cu vreo 15 grade mai racoare..... si tot nam prins nik pe camera :(....

dar in ori ce caz in ultima luna nu am mai patit nimica ciudat si sper sa nici nu mai patesc....iar daca chear patesc asta sa prind in aparat sau pe camera sa am dovezi mai lucide....

tot nu mi sa raspuns cu cartea aia :)
A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy