Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

DMT , 2012 si Glanda Pineala.

Creat de Gabriel, 04 August 2010, 02:39:22

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Gabriel

Salut!

As vrea sa stiu daca este cineva aici care a incercat ceaiul Ayahuasca.Un  ceai originar din america de sud folosit de shamani.Un ceai care trezeste glanda pineala si anume glanda responsabila spiritualitatii omului.Cercetatorii stiu ca elibereaza DMT in cantitati considerabile in sange in doua etape din viata omului si anume in perioada embrioanala si in momentul mortii.

Singura substanta care adoarme aceasta glanda este Fluorul din pasta de dinti pe care o folosim zi de zi.Puteti cauta pe google DMT / Fluor
Astept comentarii de la toata lumea insa as dori si de la cei mai documentati.Subiectul este primordial pentru mine pentru ca banuiesc ca sunt singurul de pe forum care a baut acest ceai in speranta ca voi afla ceva de spre 2012 Ce am experimentat voi scrie ulterior cu toate ca multi dintre voi vor considera ca e de domeniul SF.

Urban

Citat din: Gabriel din  04 August 2010, 02:39:22
Salut!
As vrea sa stiu daca este cineva aici care a incercat ceaiul Ayahuasca.Un  ceai originar din america de sud folosit de shamani.Un ceai care trezeste glanda pineala si anume glanda responsabila spiritualitatii omului.Cercetatorii stiu ca elibereaza DMT in cantitati considerabile in sange in doua etape din viata omului si anume in perioada embrioanala si in momentul mortii.
Singura substanta care adoarme aceasta glanda este Fluorul din pasta de dinti pe care o folosim zi de zi.Puteti cauta pe google DMT / Fluor
Astept comentarii de la toata lumea insa as dori si de la cei mai documentati.Subiectul este primordial pentru mine pentru ca banuiesc ca sunt singurul de pe forum care a baut acest ceai in speranta ca voi afla ceva de spre 2012 Ce am experimentat voi scrie ulterior cu toate ca multi dintre voi vor considera ca e de domeniul SF.

Salut
Originar din bazinul Amazonian, nu intreaga America de Sud...uruguayienii spre exemplu habar nu au ce-i aia ayahuasca.
Nu trezeste nici o glanda pineala, ci elibereaza anumite substante inhibate in corp de alte substante, iar cantitati infinitezimale de DMT sunt eliberate in fiecare noapte cand dormi (daca DMT nu ar fi eliberat in corp nu ai mai avea nici un vis).
Ce scriu cercetatorii e una si realitatea e alta...oricum ayahuasca momentan reprezinta un teren necunoscut pentru cercetatori, ca de altfel mare parte din flora amazoniana, singurul cercetator care a studiat mai bine ayahuasca fiind Jeremy Narby (Sarpele Cosmic si ADN-ul cunoasterii).
Bun venit pe forum si asteptam cu interes povestea experimentului tau.

Cu ce shaman ai experimentat?
Shipibo conibo?

Gabriel

Shamanul meu este un norvegian care a fost de foarte multe ori in Peru.Povestea este enorm de lunga si am sa scriu episodic.Tipul imi este foarte bun prieten si persoana care mi-a schimbat viata radical , insa ce pot sa zic este ca s-a creat un precedent si efectiv este o nebunie globala chiar as putea spune in legatura cu acest ceai pentru ca fenomenul pur si simplu a explodat.Am inteles ca acum se poate gasi si in Olanda iar tinerii il iau ca pe ceva high nestiind ca e un fel de cutie a pandorei.

Pe lista ministerului sanatatii din Norvegia inca nu figureaza ca substanta ilegala sau cel putin nu figura cand am baut eu.Stiu ca reteta este foarte delicata si daca nu se respecta nu are nici un efect.Inaintea consumarii singura cerinta a fost sa am cateva zile in care sa nu mananc produse animale iar in ultima zi sa fiu aproape nemancat.

Sunt un gurmand si pentru mine a fost destul de dificil insa am trecut si peste asta.Am fost 3 persoane la prima sedinta plus observatorul adica shamanul.In Peru se bea  intr-un mediu total diferit de cel in care eram noi fiind intr-un simplu apartament in Oslo.Eu lucrez ca contabil ,persoana a doua este arhitect ,a treia invatator la o scoala iar "shamanul" este programator IT. Initial am vrut sa se intample in Peru insa aveam nevoie de o vacanta de cateva saptamani si ma costa cam 2500 de eruo bilet hotel etc..

Am ajuns in acel apartament si dupa cateva ore in care am incercat cu totii cateva exercitii de relaxare seara in jurul orei 22 shamanul ne-a adus 3 pahare foarte mici in care cantitatea de lichid era cam cat incape intr-un dop de pet.Va imaginati ca eu stiam deja ce au experimentat altii si aveam destule emotii.In fine , am baut ceaiul care la gust semana cu un fel de urzica nefiind gustos.Dupa circa 25 de minute singurul efect era ca parca imi tremurau genunchii un pic si chiar eram dezamagit insa nu am apucat sa imi termin acel gand ca intr-o fractiune de secunde am simtit cum mi se intoarce stomacul pe dos.La cateva secunde 3-4 poate si ceilalti ai simtit la fel.

Vreau sa va spun ca ce a urmat nu se poate descrie in cuvinte.Am inceput sa vomit cum nu am vomitat in viata mea timp de 15-20 de minute.Curgea ceva negru din mine si va scriu cu mana pe inima ca nici cafea nu bausem. Nu stiu de ce era negru si de unde putea avea culoarea .Nu imi doream decat sa termin cu acel vomitat si sa plec acasa insa abia dupa ce parca ma linistisem shamanul vine cu un pahar cu apa la mine si imi spune -"bea apa din pahar pentru ca abia dupa ce bei vei vomita cu adevart!"-

Ce a urmat a fost un cosmar.Imi uram corpul pentru ca abia mai puteam respira si nu intelegeam de unde izvora atat de mult voma(voma am inteles ca erau toxinele din corpul meu acumulate in ani intregi)
Dupa catea minute nu stiu cate pentru ca eram intr-o stare care nu imi permitea sa aproximez , am inceput sa imi revin brusc si prima senzatie a fost de plutire.Ma simteam foarte usor .In camera era intuneric si abia puteam zari umbrele prietenilor mei.Dar la fel nu am apucat sa gandesc ca ii caut pe ei ca brusc am realizat ca dansez un dans  ciudat, un fel de balet iar in urechile mele era un zgomot ce nu il pot descrie , foarte placut ceva care parca ma hranea si voci peste voci ,nu intelegeam nimic.

Acum am sa scriu ceva care poate va faceti sa credeti ca era un drog sau ca pur si simplu inventez: Pe podea nu puteam vedea parchetul pentru ca plutea un fel plasma sau nu stiu doamne cum sa ma exprim, era ceva ca un lichid ce ma curindea pana la glezne .Speriat i-am intrebat pe cei doi ce vad si exact ce vedeam eu vedeau si ei.Era un fel de energie care emana dragoste .Simteam atat de multa dragoste cum nu am stiut ca exista.Cel mai tanar dintre noi incepuse sa planga si intreband de ce, a raspuns ca :"doamne cat rau am putut face" Apoi m-am intins jos , parca ma invarteam intr-un joc de lumini simboluri pe care nu le mai vazusem si habar nu aveam ce insemnau. Vocile pe care le auzeam devenisera din ce in ce mai pronuntate si incepusem sa realizes ca erau vocile vecinor de apartament din bloc. Toti de la primul pana la ultimul etaj.Puteam auzi tot ce vorbeau pana si vocile unor copii care se jucau cu un catel undeva in bloc. Nu puteam crede si intelege cum capatasem acel auz ultra.Era ca si cum aveam antene in loc de urechi.Brusc insa cineva a dat drumul la muzica in bloc.Un gen de muzica care ma deranja enorm hip-hop cred, si i-am zis shamanului ca as dori sa  nu mai cante muzica la care el mi-a raspuns "Asta iti doresti? atunci repeta gandul si muzica se va opri" . Deja banuiti ce s-a intamaplat,muzica a incetat.

Ce a urmat in acea seara mi-a schimbat viata si am sa  incerc sa va povestesc in functie de timpul pe care il am si in functie de interesul vostru.





liteady73

#3
Salut Gabriel si bine ai venit pe Forumul RUFON !...

Ai trait o experienta extraordinara si superba, dupa cate am citit mai sus. Superb! :-D

Dar din cele expuse am inteles ca aceasta "calatorie" este prima, de initiere. De experimentare si curiozitate.
Efectele benefice ale ayahuascai , in cazul unui organism purificat, sant de durata : capacitatile extrasenzoriale devin active si constientizate la un nivel ridicat.

In masura care imi poti raspunde, am o curiozitate in legatura cu starea alterata de constiinta pe care ai descris-o :

"[...] Pe podea nu puteam vedea parchetul pentru ca plutea un fel plasma sau nu stiu doamne cum sa ma exprim, era ceva ca un lichid ce ma curindea pana la glezne.
      Speriat i-am intrebat pe cei doi ce vad si exact ce vedeam eu vedeau si ei.Era un fel de energie care emana dragoste .Simteam atat de multa dragoste cum nu am stiut ca exista. Cel mai tanar dintre noi incepuse sa planga si intreband de ce, a raspuns ca :"doamne cat rau am putut face".
      Apoi m-am intins jos , parca ma invarteam intr-un joc de lumini simboluri pe care nu le mai vazusem si habar nu aveam ce insemnau.[...]"

Aceasta experienta este confirmata, prin detaliile audio-vizuale  descrise, si de ceilalti membri ai grupului ca fiind identica ?
Sau este o perceptie (experienta) interioara, personala, aflat fiind intr-o stare de constiinta alterata ?

Iti multumesc pentru ca ne-ai impartasit din experienta ta, pe care o gasesc foarte interesanta.
Si iti multumesc anticipat pentru raspuns !  :-D

Toate cele bune !...  :-D

darksid3

Foarte interesant. Se pare ca sunt foarte importante starea mentala, spirituala si fiziologica in ceea ce priveste regimul alimentar precedent "sesiunii" de ayahuasca.
11.11

Gabriel

#5
Salut din nou!

Singurul lucru care a fost in comun pentru noi trei a fost doar prima parte .Restul a fost foarte diferit pentru fiecare in parte si din cate am inteles rar se intampla ca doi sau mai multi participanti sa vada sau auzi lucruri identice insa fiti atenti ! odata ceaiul baut iti va schimba fiecare celula a corpului pentru totdeauna.Deosebirea dintre un pahar de alcol si acest ceai este ca in primul caz ametesti pentru o perioada scurta de timp iar in al doilea e ca si cum te "trezesti" , ca si cum ai invata sa zbori. Iar efectul nu dispare pentru ca odata facut contactul il vei pastra pe toata durata vietii.Vei avea parte de transformari greu de imaginat si asta doar de la  prima sedinta. Eu personal am luat de 2 ori intr-o perioada de 6 luni

Adevarul cel cautat de mine este atat de complex incat as putea spune ca este viu si in nici un caz nu il gasesti afara.El este acolo undeva in constiinta noastra undeva la baza fiecarui gand  .Ce stiam eu despre 2012 era insa numai ce citesem pe internet  insa acum nu mai are nici o relevanta pentru ca am vazut si simtit fericirea si dragostea neconditioanata interioara care este de infinit de ori mai puternica decat cea exterioara. Am realizat de asemenea ca nimic din societatea noastra inclusiv religia nu ne ajuta ba mai mult ne fac un rau imens .Noi oamenii nu stim cine suntem ! daca ati sti ce potential avem ati ramane cu adevarat surprinsi , insa eu am vazut am simtit si va spun voua acum ca nimic nu se intampla fara un scop anume in viata si totul este posibil .Aveti mare grija ce va doriti! va repet MARE GRIJA pentru ca fiecare dorinta a noastra , fiecare gand se materializeaza, suntem un fel de dumnezei mai mici care creem orice de orice natura iar undeva exista un centru  energetic , un absolut..nu stiu cum sa va zic care se hraneste cu ce creem noi, bun sau rau.Noi nu trebuie sa ne oprim din a creea!

Un alt aspect ce l-am inteles este ca noi nu suntem singuri in univers,insa am vazut ca ei exista .Nu stiu daca sunt pasnici sau cat de departe sunt fata de noi , nu stiu daca noi suntem creatia lor genetica si nu are nici o importanta atat timp cat mai presus de ei exista Adevarul Absolut , Dumnezeu sau cum vrem sa il numim.Postam pe acest forum scenarii plauzibile pentru 2012 insa de ce nu recunoasteti ca voi cautati o solutie in a scapa , noi incercam efectiv sa pacalim anul 2012 dar ne pacalim pe noi insine.

Gabriel

In link-ul de mai jos este un fragment dintr-un film pur artistic inspirat din legende  dar care reflecta si reproduce foarte bine cam ce poti experimenta atunci cand bei acest ceai.Pentru mine e  ca si cum  nu as fi trait daca acest ceai nu ar fi aparut in viata mea.

http://www.youtube.com/watch?v=736NKsK86Uk

Guest

Citat din: Gabriel din  04 August 2010, 17:46:12
Aveti mare grija ce va doriti! va repet MARE GRIJA pentru ca fiecare dorinta a noastra , fiecare gand se materializeaza,
Sunt de acord! Mai ales in ultimul timp, mi se materializeaza in termen scurt (1h-1zi). Cateodata ma mir si eu...

Bine ai venit pe forum!

Urban

@Gabriel

Si totusi, care este legatura dintre "ceai" si 2012 ?

Urban

#9
Citat din: Gabriel din  04 August 2010, 19:00:24
In link-ul de mai jos este un fragment dintr-un film artistic...care reflecta si reproduce foarte bine ce poti experimenta atunci cand bei acest ceai...

Secventa despre care pomeneste Gabriel face parte din filmul de mai jos, cine e interesat sa il vada pe tot il poate downloada.

Blueberry a.k.a. Renegade (2004)
(filmul are subtitrare in lb. romana)


Download
http://s1.transfer.rol.ro/dba4be6e475b1431a564658a724dc286.html

Crescut de indieni, Mike Blueberry a ajuns serif in Palomito, iar acum incearca sa mentina echilibrul precar dintre doua civilizatii, cu riscul de a nu mai apartine nici uneia...
Totul se schimba in ziua cand un ucigas misterios, Wally Blount, transforma orasul intr-un adevarat infern, cautand o "comoara" indiana.
Cu ajutorul lui Runi, sarmanul "frate" alaturi de care a crescut, Blueberry trebuie sa il infrunte pe Blount.
Tot in inima muntilor, Blueberry trebuie sa se lupte si cu proprii demoni pentru a-si castiga libertatea...
Inspirat de celebrul personaj de benzi desenate Blueberry, filmul lui Jan Kounen este o combinatie de film epic si western intr-o ambianta supranaturala...

Linkuri
http://en.wikipedia.org/wiki/Blueberry_(film)
http://www.imdb.com/title/tt0276830/
http://www.cinemarx.ro/filme/Blueberry-Blueberry-Experienta-Secreta-2747.html

calator astral

foarte interesant...cineva a încercat LSD ? Eu unul nu.

Gabriel

Legatura cu 2012 este cunoasterea , a ne cunoaste pe noi insine.Chiar daca toate aceste conspiratii se confirma asta nu ajuta cu nimic omenirea si cei care ne conduc nu o fac in directia buna.Personal gasesc de prisos toate masurile pe care le ia bogatul stat norvegian si indiferent altii.Asta am inteles eu.
Statisticile arata clar schimarile clare care au loc insa eu , voi si restul stim de partea cui suntem? normal ca nu stim atat timp cat noi nu stim pentru ce traim Cineva m-a intrebat acum 7 ani care ar fi scopul meu in viata. Atunci nu aveam nici un raspuns , evident nici un scop.As fi putut sa dau un raspuns dupa cateve secunde dar am ezitat ca cei mai multi de altfel care nu stiu sa raspunda sau cer un timp de gandire.Fara un scop sau target anume cum as putea de exemplu sa imi traiesc viata?  ..prin lenevie delasare pentru ca datorita lenei nu aveam scop, ca si cum as zice ca nu fac curat la mine in camera ca imi este lene desi actiunea curateniei in sine ar avea urmari iar in final as putea defini scopul.Cate actiuni ar putea avea urmari pozitive ?deci?
Daca mi-as intreba prietenii ce scop au, unii ar zice ca vor sa fie fericiti dar au fost si fericiti  si scop tot nu au ,pentru ca fericirea nu e o statie la care ajungi ci un mod de a calatori.Insa un lucru il am definit categoric, atat timp cat motivatia nu este "iubirea" scopul nu apare.

rontzo

hmm....
poate ar trebui sa degustam si noi ceai Ayahuasca
pe de alta parte mai e si vorba aia:"Multi chemati - putini alesi"

PS ce facem - mergem in Olanda pentru un pic de ceai?

snapisrl

da nu cred ca exista vre-o sansa sa gasesti aici asa ceva ,daca as gasi si eu  as incerca un asemenea ceai :)

Gabriel

Momentan la cel mai inalt nivel global este un inceput de haos. Toate guvernele sunt in asteptare, toate agentiile si serviciile comunica intre ele inclusiv cu cele romanesti iar marile cercuri si agentii globale incearca pe cat posibil a linisti apele.Insa cum sistem perfect nu exista anumite informatii au scapat de aici rezulta criza internationala datorita exclusiv sistemului bancar.Majoritatea guvernelor trateaza independent problema pentru ca cei mai multi nu stiu nimic.Indiferent de cursul evenimentelor ce vor avea loc fiecare guvern are un plan A , B, C

Aceasta stare amplificata de receptivitate ia amploare iar asta ne ajuta foarte mult insa nu trebuie sa ne lasam influentati.Ei au impresia ca pot decide pentru noi insa pot face asta doar pana la un anumit punct.Incercati pe cat posibil sa fiti optimisti sa analizati cu calm ce se va intampla ,sa traiti fiecare secunda cu idea ca viata merge mai departe,ca ati invatat multe si cel mai important lucru invatat sa fie acela ca mai aveti mult mai mult de invatat.