Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Frumusetea Naturii!

Creat de jackie28t, 18 Iunie 2006, 15:07:56

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Shadowman

Citat din: jackie28t din  23 Iunie 2007, 22:09:29
Gradinarule  :-D
Acum ce mai zici...?  :-D  Am 4 flori azi...! :-)
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Dreamy

WOW Shadow ai mana de horticultor!!

Un sfat pentru trandafirii mei care sunt in greva??? :-D

Shadowman

Citat din: Dreamy din  27 Iunie 2007, 11:22:57
WOW Shadow ai mana de horticultor!!

Un sfat pentru trandafirii mei care sunt in greva??? :-D

Nu-i tine expusi  direct in lumina soarelui...Dupa cum observi,am un geam translucid care "filtreaza"
razele soarelui...Cred ca asta e secretul...! In fotografiile de mai jos poti observa florile in lumina naturala (fara blitz) si cu blitz...
  Alte persoane cu care am vorbit mi-au spus ca trebuie sa vorbesti cu ei,sa-i "mingii...Am crezut ca glumesc, dar acelasi lucru mi l-au spus 4 insi...Eu nu vorbesc cu ei ,nici nu-i "mingii"...Cred ca
avem comunicari mai "subtile"... :-)
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Dreamy

M-am lamurit....nu numai ca n-am mai vorbit de multa vreme cu ei...insa exista o mica problema blanoasa care ii cam streseaza :-D

pri3st3ss

super flori, Shadow!
da,vorbiti cu ele si puneti-le muzica

Dreamy,cainele tau e gelos pe flori?sau invers :-D
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

calinahanna


jackie28t

Citat din: Shadowman din  27 Iunie 2007, 11:17:30
Acum ce mai zici...?  :-D  Am 4 flori azi...! :-)
Frumos trandafirul Shadowman.Esti gospodar. :wink:

pri3st3ss

cand ploua, o tinem deasupra capului,dar cand ne e foame???
varianta cea mai pesimista ar fi sa ploua si sa ne fie si foame :-D :lol:


Mexican mushrooom turned up recently on a coffee plantation near the border with Guatemala. It weighed 20kg (44lb) and stood 70cm (2ft 4in) high.
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

calinahanna

@ Pri3st3ss

Daca mai vrei nori... Am un "vanilla sky", just for you... :wink: :rainbow:

pri3st3ss

sunt superbi, calina, ms mult :lol: :lol: :lol:
cadou pt tine:
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

alx

"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

jean

Asa arata localitatea Moieciu de sus astazi, 25.11.07. Un loc foarte frumos! Pacat ca se taie si copaci care au mai ramas in picioare, se construiesc multe vile, si prea multe ATV-uri.
Adevarul este dincolo de noi

Arckadii

reiau acest ciclu pentru a posta urmatorul lucru:)

http://youtube.com/watch?v=QJX-AgWNxzs
SI EL este o frumusete a naturii

Ark

prosecco

Citat din: jackie28t din  17 Februarie 2007, 21:36:56



Explicatia fenomenului:
Sursa acestei imagini este chiar din galeria mea de''Strange Clouds'' de pe websitul meu care este una dintre cele mai bune galerii de pe internet si care a acumulat in cateva luni mai mult de un milion de vizitatori.
Este o galerie cu sursa imaginei si la care puteti vedea si alte imagini exceptionale legate de nori lenticulari si alte tipuri de nori ce fac parte din ''frumusetea naturii.:wink:
Link direct aici: http://pic1.funtigo.com/valuca/?g=25544746&cr=1



Ce zici Jackie,seamana cu poza ta? :-D
E facuta anul trecut prin toamna,eram in tren si am prins-o cu telefonul....nu e asa de calitate pentru ca era si seara dar mie imi place mult poza

jean

Doua fotografii interesante, luate de pe net.
Adevarul este dincolo de noi