Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Pareri ! Ce am fotografiat ?

Creat de OzN_HunteR, 13 Februarie 2008, 10:28:21

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

alx

Citat din: jean din  20 Decembrie 2013, 22:29:07
Deci, cum spune si titlul ,,Ce credeti ca am fotografiat acolo?........"
Mai nea Jane...ce lens-flare-uri mișto ai prins acolo... ;D :D
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

prodcomb

Fotografia întreagă ar permite identificarea sursei de lumină care dă reflexiile. Dar nici așa nu este greu de aflat; sursele sunt la "bună vedere"!
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

Tzompa

Am facut poza asta acum vre-o 4 ani si nici acum nu cred ca e vorba de o insecta ! 
http://www.rufon.org/forum/index.php?topic=2462.0

uforever

Ce am fotografiat? Am si o filmare dar nu am putut sa o postez, nu mi-a iesit pasenta. Nu e o pasare, nu e un avion, nu e Superman  :lol: Ce e?  :roll:

jean

Pai daca nu e nimic din cele enumerate mai sus, atunci cred ca este vorba de o punga, sac de plastic, folie,dusa de vant. Dar mai sunt si alte variante.
Adevarul este dincolo de noi

uforever

#245
Citat din: jean din  21 Decembrie 2013, 10:25:29
Pai daca nu e nimic din cele enumerate mai sus, atunci cred ca este vorba de o punga, sac de plastic, folie,dusa de vant. Dar mai sunt si alte variante.

Pe langa faptul ca nu e Superman, Spiderman sau Godzilla,  nu e folie, nu e punga, e ceva mult mai interesant fara numere de inmatriculare sau "identitate", prima oara cand l-am observat, mi-a dat ceva batai de cap, intr-un final m-am apropiat mai mult de el si mi-am dat seama. O trupa Rock din anii '70 poarta numele acestui "obiect zburator neidentificat" :mrgreen:  :-D

later edit: imi pare rau ca nu pot atasa filmarea, era interesant  8-)

Arhanghelul

#246
Vin si eu cu unele proaspate (veche) recuperate de pe cardul de memorie al unui coleg ... care a apelat la je ...s-a faca o recuperare de maiestru... :evil:

Chiar daca in unele cadre pare a fi ... soarele printre nori ... totusi nu este ...

Atunci ce este ...  :?

P.S. Poate ... o fi vreo drona trimisa de zeita Ishtar ... dupa supraveghetor ...  :evil:
P.S.2 Ptr. alx ... am testat  ... functioneaza ... "modificarea" ... n-am mai avut poze ... glumesc...
Merci.  :mrgreen:
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

jean

Interesante pozele. Nu ai intrebat si alte detalii?....Daca a vazut obiectul sau nu, ce traectorie avea, etc.
Adevarul este dincolo de noi

Arhanghelul

#248
Deocamdata n-am stiut de poze ... in urma cu 2 ore am terminat recuperarea ... trebuia s-a apara pana acum ... ca are nevoie de card azi ... sa foloseasca navigatorul ... sa-l gaseasca pe "Pricoche Shoricosul" ...
Cum apare il intreb ...
Curios lucru ca doar pozele si filmarile s-au sters (auto-sters) ... acest lucru este curios ... eu l-am "acuzat" ca nu stie cu dastea (cu tehnologia) ... dar el tot o tinea ca nu si nu ...dar totusi avea o mica nesiguranta( poate o fi dat vreun all delete file ... cu toate c-am cautat si eu in meniu si nu exista aceasta optiune fara sa faci inainte marcare sau marcare la tot ...
Alta ciudatenie ... ca celelalte fisiere ... inclusiv IGO ... n-au fost sterse ... nici macar folderul de poze si filmari ... doar continutul lui a fost delete-at ...

P.S. Pozele sunt cu un smart-tel cu O.S. Android (ZTE P940A10)
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

alx

Citat din: Arhanghelul din  21 Decembrie 2013, 13:29:51
Chiar daca in unele cadre pare a fi ... soarele printre nori ... totusi nu este ...
Pe ce te bazezi cand spui asta?
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Arhanghelul

#250
Citat din: alx din  21 Decembrie 2013, 14:21:39
Pe ce te bazezi cand spui asta?

Banuiesc ca este o eroare la procesarea interna a cadrelor ... presupun ca ... soarele este defapt ... blitzul cu LED ...
Aflu mai multe ... cand apare ... proprietarul ...lui Pricoche ... :evil:

L.E. http://www.gsmarena.com/zte_grand_x_in-4962.php
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

jean

Este in mod clar o reflexie. Am observat ca pozele sunt facute prin geam. In ultima poza din primul post se vede clar acest lucru.
Adevarul este dincolo de noi

Arhanghelul

#252
Am ajuns acasa si tot n-a venit proprietarul ... o s-a revin cu noi informatii ... dupa cel "torturez"... :-D :evil: :-) :martiansmile: ... il iert daca imi vinde pielea lu' Pricoche ... daca nu ... nu stiu cum isi salveaza pielea ...  :evil:
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

abyss

E o reflexie pe geamul masinii. probabil blitzul telefonului.

jean

Serile trecute am filmat un fenomen aerian in cartierul Plumbuita. Este vorba de trei lumini care sunt la o distanta aproximativ egala intre ele si clipesc intermitent. Se observa ca, pozitia lor este aproape stabila fata de luminile din oras. Filmul poate fi vazut la adresa de mai jos. In film se vad mai intens  doua lumini dar in realitate erau trei. Doua mai apropiate in dreapta si una mult mai la stanga.
Ce ar putea fi?......
http://youtu.be/gZkNFpzZcAc
Adevarul este dincolo de noi