Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

E.L.E.N.I.N. - un mare semnal de alarmă!

Creat de melanogaster36, 16 Martie 2011, 13:36:08

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

kandaon

Amu nu vreau sa fiu prea carcotas, e foarte posibil ca mai devreme sau mai tarziu ceva de genul apocalipsei sa se intample, dar

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_predicted_dates_of_the_end_of_the_world_or_similar_events

http://www.cracked.com/article_17445_6-best-2012-apocalypse-theories-are-all-bullshit.html

Cam tot ce se spune acum s-a mai spus si in trecut (poate o fi ca in povestea cu Petrica si Lupul, tot zicea ca vine si nu venea, iar cand a venit pe bune nu l-a mai crezut nimeni).
Comete ce vor aduce dezastrul, corpuri necunoscute ascunse in spatele lor (nave mama etc.), potopuri, schimbarea axei planetei, alinierea planetelor etc.

Niciuna nu s-a intamplat, dar unii au profitat uneori de pe urma predictiilor astora. Sa nu uitam de criza financiara si de trilioanele alea lipsa sau date unora si altora.
Mi-e sa nu fie ceva de genul trucurilor magicienilor, doar ca la scara mondiala. Adica unii arata cu degetu spre cometa sau spre :sfarsitul lumii" si in timp ce toata lumea se uita in directia aia ei isi vad de ale lor, neobservati.
Sau poate se pregatesc pe bune pentru un "sfarsit al lumii" si incearca sa obisnuiasca lumea cu ideea asta. Iar pregatirea aia costa ceva, asa ca tot o amana si tin lumea in suspans.
Sau poate altii (cine stie cine  :fullmoon:) le-au atras atentia sa-si bage mintile in cap si sa termine cu prostiile, iar ei tot incearca marea cu degetu, sa vada daca le iese apocalipsa de data asta


fratelelup


Xanadron

Hmmm... incep sa cred ca pina si Richard Hoaxland :-P poate fi mina-n mina cu unii manipulatori (desi... de unde imaginea cu asa-zisul scut piramidal al Eleninei? :roll: - singurul element care m-a pus pe ginduri) cind aflu ca si despre fosta cometa Hale-Bopp :star: si-a dat cu presupusul la acelasi mod cataclismofil :-D acum vreo 15 anisori:

11/16/1996: Hoagland's early conclusion that what NASA was calling Hale-Bopp was an object under intelligent control gave the conspirators a way out. They planned and are now executing a maneuver to both bury their fraud while at the same time continuing to distract mankind from the search for Planet X in Orion.)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Siberia

Citat din: Xanadron din  07 Septembrie 2011, 08:55:02
11/16/1996: Hoagland's early conclusion that what NASA was calling Hale-Bopp was an object under intelligent control gave the conspirators a way out. They planned and are now executing a maneuver to both bury their fraud while at the same time continuing to distract mankind from the search for Planet X in Orion.)

Imi dau doar cu parerea:
   Exista unele teorii conform carora chinezii ar fi urmarit o cometa timp de vreo 60 de ani, convinsi fiind ca acea cometa ar fi un dar de la stramosii lor (cam ciudata teorie, si da, cica ar fi vorba despre Elenin), in timp ce exista teorii ca si rusii ar fi urmarit o cometa de vreo 30 de ani, cometa pe care doresc s-o distruga convinsi fiind la randul lor ca acea cometa le va aduce lor si omenirii distrugerea (si culmea, tot despre Elenin e vorba :-D). Teoriile acestea mai au unele elemente "fascinante" dar nu le mai detaliez.
   Daca Hoagland a avut acces la aceste teorii, poate ca in sinea lui a crezut ca acea cometa in cauza ar fi fost Boppy-Bopp sau Hale Boop, si a sarit repede sa zica si el ca e un obiect sub control inteligent... Evident ca a dat chix... asa ca, perseverent cum este, a gasit a doua cometa "ciudata" si a presupus ca e vorba despre cometa pe care o urmaresc cele doua natii, deci a venit iar cu aceeasi teorie.
   Ceva "nu e in regula" totusi la aceasta cometa... asa ca toata lumea poate sa speculeze orice :-D
   De exemplu eu pot specula ca este o "capsula a timpului" deghizata in cometa, insotita de doua nave in ariergarda, si ca data apropierii acestei comete de Pamant va fi folosita de TPTB pentru a declansa niste operatiuni de tip "false flag" pe teritoriul SUA (si poate si pe alte teritorii) sau pentru a implementa operatiunea BB (la mare si la munte :-D)
   Dupa cum vedem, ambiguitatea in ceea ce priveste aceasta cometa este mentinuta zilnic... trebuie sa existe un scop pentru aceasta ambiguitate, nu ?
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

fratelelup

cateva detalii despre teoria chinezeasca te rog...

Siberia

#336
Citat din: fratelelup din  07 Septembrie 2011, 10:24:00
cateva detalii despre teoria chinezeasca te rog...

   Exista un grup de oameni ce fac parte dintr-o agentie al carei nume este format din 4 litere :wink: - agentie cu ramificatii in toata lumea, cu acces la A.I. (despre care vorbea Xanadron) si care strange informatii din toata lumea pentru a le prelucra in diverse scenarii, rapoarte si "sfaturi" pentru unele guverne ale lumii (si fac asta de vreo 50 de ani) - care strang informatii despre China si le-au prelucrat intr-o teorie care suna cam asa:
   Stramosii chinezilor ar fi (cica) o rasa mai "rea" (s-ar putea sa fie vorba despre Drako ???) care sunt pe cale de-a se intoarce. Se pare ca aceasta cometa este de fapt avantgarda trimisa de stramosii lor (probabil cu ceva informatii de pus in practica de catre chinezi si ceva virusi care sa mai imputineze populatia si sa le faca loc). Chinezii ii asteapta cu nerabdare, si intre timp, se straduiesc sa "terraformeze" pamantul in asteptarea stramosilor si pentru ei (pentru a se acomoda mai usor). Un element in aceasta "terraformare" se pare ca il constituie o entitate subpamanteana, trezita la viata cu ajutorul unor fascicule / bombardamente cu neutroni a scoartei terestre. Aceasta entitate a fost depistata in golful Mexic (cand a avut loc acel incident) si exista temeri ca de fapt incidentul in cauza (ca si altele care au urmat) ar fi fost produsul interventiei acelei entitati trezite la viata. Despre respectiva entitate se "stie" ca se "simte ca la ea acasa" in campurile de petrol care o ajuta sa creasca si sa tot creasca, si pe masura ce creste schimba proprietatile scoartei terestre si trezeste la viata si alte "entitati" care ar exista in ramasite de meteoriti sau de "planete pitice" situate pe sub invelisurile de gheata ale polilor sau pe fundul oceanelor.
   Acum nu stiu ce sa zic... pe moment stau doar si privesc de pe margine la construirea scenariului din informatii stranse de pe glob, si nu-mi fac nici o parere... totul mi se pare atat de "inimaginabil" incat exista multe sanse ca acest scenariu sa fie chiar adevarat... In acelasi timp sunt constienta ca acea agentie in cauza poate a construit aceasta teorie tocmai pentru a o folosi intr-un scenariu de manipulare a populatiei la un moment dat... Asa ca e dificil sa trag o concluzie clara.
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

fratelelup

si cum zic batranii nostri,rasa galbena va stapani pamantul,ceva ce-mi suna cunoscut

Tayka

Citat din: Siberia din  07 Septembrie 2011, 10:17:24
Imi dau doar cu parerea:..  De exemplu eu pot specula ca este o "capsula a timpului" deghizata in cometa, insotita de doua nave in ariergarda, si ca data apropierii acestei comete de Pamant va fi folosita de TPTB pentru a declansa niste operatiuni de tip "false flag" pe teritoriul SUA (si poate si pe alte teritorii) sau pentru a implementa operatiunea BB (la mare si la munte :-D)
 
Iaca îmi dau şi eu cu părerea;
E.L.E.N.I.N. mai poate fi şi un mare halou tip lună produs de un mic o.z.n.sau altă drăcovenie de origine terestră prezent pe traiectorie.  :rocket: Este suficient ca acestui mare halou să i se atribuie  cu o tehnică superioară în mod artificial calităţile unei materii solide pentru ca el să poată fi şi măsurat,verificat,scanat,şi uite aşa se poate pregătii un scenariu ,,veritabil''pentru speriatul turmei în vederea..vaccinării cu ideia apocalipsei :?  :rocket:  :mrgreen: :ufo: :mrgreen:  :rocket:
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

romulus

Citat..vaccinării cu ideia apocalipsei :? 
Tayka io cred ca vaccinarea e de bine !  Ai vrut -probabil - sa zici  infectarea ?!
Sa presupunem ca scenariul tau se apropie de realitate ; ar fi totusi  nevoie de acea  " tehnica superioara " de care pomenesti ca sa faca totul convingator . Si atunci ne intoarcem la intrebarile initiale : cine, cum, cand ,si ami ales de ce ?
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

abyss

Citat din: Xanadron din  07 Septembrie 2011, 08:55:02
Hmmm... incep sa cred ca pina si Richard Hoaxland :-P poate fi mina-n mina cu unii manipulatori (desi... de unde imaginea cu asa-zisul scut piramidal al Eleninei? :roll: - singurul element care m-a pus pe ginduri) cind aflu ca si despre fosta cometa Hale-Bopp :star: si-a dat cu presupusul la acelasi mod cataclismofil :-D acum vreo 15 anisori:

11/16/1996: Hoagland's early conclusion that what NASA was calling Hale-Bopp was an object under intelligent control gave the conspirators a way out. They planned and are now executing a maneuver to both bury their fraud while at the same time continuing to distract mankind from the search for Planet X in Orion.)
Toti sunt sub control. Si noi suntem :) ca doar vehiculam ale lor informatii...
De aceea am pus baza mai mult pe experientele personale, care si ele evident pot fi sub anumite influente.

tractorbeam

Citat din: Siberia din  07 Septembrie 2011, 10:52:54
   Exista un grup de oameni ce fac parte dintr-o agentie al carei nume este format din 4 litere :wink: - agentie cu ramificatii in toata lumea, cu acces la A.I. (despre care vorbea Xanadron) si care strange informatii din toata lumea pentru a le prelucra in diverse scenarii, rapoarte si "sfaturi" pentru unele guverne ale lumii (si fac asta de vreo 50 de ani)...

Vrei sa zici R.A.N.D. Corp. si nu iese din gusa?  :evil:
Este o corporatie si nu o agentie dar pe undeva poate ai dreptate, deoarece foarte multe fonduri sunt din zona guvernamentala acolo. Cei care lucreaza acolo - analistii in general sunt f avizati si totusi.. uneori dau si chifla. :-D

Siberia

Da, in mare parte de acolo :-D... Mai nou am observat ca echipa s-a marit si cu ceva elemente din Marea Britanie - ceva departament informational al unei alte agentii :-D ... Ca de obicei, lucruri amestecate :-D
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

abyss

Una tare...

Intrebare simpla,
UNDE VA FI OBAMACHE PE 27 Septembrie 2011, LA URMATOAREA ALINIERE CU ELEnin?  :-D






Raspunsul: Denver
sursa=>http://www.huffingtonpost.com/2011/08/31/obama-los-angeles-visit-p_n_943779.html

fratelelup

Citat din: @biss din  07 Septembrie 2011, 14:58:15
Una tare...

Intrebare simpla,
UNDE VA FI OBAMACHE PE 27 Septembrie 2011, LA URMATOAREA ALINIERE CU ELEnin?  :-D



vezi si mai sus....la rusi pe televiziuni este valva mare cu elenin,;la noi doar OTV-ul induce panica, ca de informat corect....


Raspunsul: Denver
sursa=>http://www.huffingtonpost.com/2011/08/31/obama-los-angeles-visit-p_n_943779.html