Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

V-am spus EU ca nu e nimic...21/12/2012,un mare FÂSSSSS!

Creat de alx, 20 Decembrie 2012, 14:26:13

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

fiulploii

Citat din: adrian75 din  22 Decembrie 2012, 00:26:28
Ar fi interesant de știut ce invataminte am tras noi oamenii de pe urma fenomenului 2012.
Citat
Nici una . :lol:

Sunt curios sa vad câțiva oameni vor mai crede in viitoarele profetii apocaliptice.
Citat
Mai multi decat au fost zilele astea. Omul prinde greu si uita repede.

Ma gândesc ca ar fi potrivită deschiderea unui nou topic "post-apocaliptic" in care sa se facă o analiza obiectiva a tot ceea ce a însemnat 21.12.2012.
Citat
De la baza piramidei decizionale ce analiza obiectiva poti sa faci? Si apoi, inca nu s-a terminat , zic eu. Piatra aruncata in lac face valuri care dispar in timp , functie de multe. Poate peste vreo 20 de ani, vb lui Brucan . Aici am folosit vorba de duh a colegului @iniventor Ideile se pot adapta la nevoi.

Citat din: adrian75 din  22 Decembrie 2012, 01:20:16
Sunt convins ca toți membrii activi de pe acest forum ar participa la o astfel de discuție-analiza. Se impune o cercetare riguroasa a acestui fenomen...
Eu nu  :-D Pierdere de vreme , mentalitatea omului are cea mai mare inertie din Galaxie. Deci, nu vad nici un folos din aceasta analiza, nici pentru mine si nici pentru altii fiindca e dovedit ca omul nu invata din greselile trecutului

Doar a mea parere..

Xanadron

#46
Citat din: adrian75 din  22 Decembrie 2012, 00:26:28
Ar fi interesant de știut ce invataminte am tras noi oamenii de pe urma fenomenului 2012. Sunt curios sa vad câțiva oameni vor mai crede in viitoarele profetii apocaliptice. Ma gândesc ca ar fi potrivită deschiderea unui nou topic "post-apocaliptic" in care sa se facă o analiza obiectiva a tot ceea ce a însemnat 21.12.2012.
...Si eu, care credeam ca s-a tot analizat si ras-disecat tema asta, in ultimul an mai ales - uite insa si-un exemplu f. recent, aici (Urban & Je):
http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,4328.msg78203.html#msg78203

Recomand deci calduros colegilor "reborn" pe RUFOn precum stimatul coleg adrian75 indemnul leninist "Rasfoiti, rasfoiti, rasfoiti !" (anagrama a maximei la fel de profunde :lol: "Sforaiti, sforaiti, sforaiti !")

Subscriu oricum la parerea ca omenirea NU a tras absolut nicio concluzie utila post-2012.12.21 - o gigantica si insidioasa operatiune de "mind-control" zic eu, cu citeva scopuri de studiu/testare.

P.S. Mai bine-i poate ca nevoile sa se adapteze la idei, :roll: FiuAlPloii...
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

padme

Citat din: Xanadron din  22 Decembrie 2012, 11:05:26
Subscriu oricum la parerea ca omenirea NU a tras absolut nicio concluzie utila post-2012.12.21 - o gigantica si insidioasa operatiune de "mind-control" zic eu, cu citeva scopuri de studiu/testare.

Subscriu si eu la parerile de mai sus ca oamenii nu au invatat absolut nimic din experientele trecute!

Intotdeauna asemenea "evenimente" sa le zic asa, sunt materie de studiu foarte importanta pt sociologie/psihologie. Rezultatele se gasesc in manualul de manipulare  pag.3.

AdarM

Nimeni, niciodata nu o sa citeasca un forum intreg doar ca sa-si faca o idee despre o tema sau alta, fie si numai datorita diversitatii, basca lipsa unei concluzii finale. Conteaza prea putin opinia lui X sau Y, atata vreme cat eu sau tu vrem sa afirmam ori macar sa ne conturam una proprie.
Pe urma, inainte sa ne aruncam orbeste in varii teorii cospirationiste si mind control ops., hai sa numaram cate sfarsituri de lume au fost prezise in ultima suta de ani.
Sunt apocalipsele ceva nou?
Nicidecum, ele insotesc omenirea inca de la nastere, asadar nimic nu ne lasa sa credem ori sa speram ca vor dispare odata cu acest fiasco de sorginte mayasa. Asteapta la rand alte zeci, sute si mii de previziuni, cu Nostradamus, Vanga, Cayce si dracu-sa-i-pieptene in rolul principal.
Marcus Tullius Cicero: Traim vremuri grele, copiii nu-si mai asculta parintii si orice prost crede ca poate sa scrie o carte.

Increde-te in cei care cauta Adevarul, dar indoieste-te de cei care spun ca l-au gasit.

Xanadron

De acord in proportie de 51%  :-D cu tine, compadre AdarM - doar atit, fiindca mai sint si indivizi capabili sa citeasca IN TOTALITATE un forum ca RUFOn (nu prea mare deci) - JE de exemplu.

Precizind din nou ca n-am avut insa vreo "sarcina de serviciu" in sensul asta. :lol: Fiindca ti-e si tie sper clar ca "mai ales altii" 8-) citesc/evalueaza forumuri. Iar destule concluzii se pot trage si daca ele nu apar scrise "in clar" undeva.

Cit despre paleo-istoria apocalipselor (nenumarate, corect), multe-s inca de spus din pdv-uri sociologice, psihanalitice etc.
Dar si de testat/studiat - asa ca probabilitatea "coacerii" unor noi scenarii e deja certa.
Parerea mea, clar.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

alx

Citat din: Xanadron din  22 Decembrie 2012, 12:28:12
fiindca mai sint si indivizi capabili sa citeasca IN TOTALITATE un forum ca RUFOn (nu prea mare deci) - JE de exemplu.
Si cu mine,2! ;D

tot fara sarcina de serviciu cu 3 litere,bineinteles... 8)
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

AdarM

Citat din: alx din  22 Decembrie 2012, 12:34:13
Si cu mine,2! ;D

tot fara sarcina de serviciu cu 3 litere,bineinteles... 8)
alx - Administrator
Gasesc o contradictie flagranta intre ce sustii si profilul tau de pe forum.
Ca serviciul are trei litere sau mai multe, e lipsit de relevanta.
Marcus Tullius Cicero: Traim vremuri grele, copiii nu-si mai asculta parintii si orice prost crede ca poate sa scrie o carte.

Increde-te in cei care cauta Adevarul, dar indoieste-te de cei care spun ca l-au gasit.

calator astral



Reamintesc tuturor ca mayasii nu au prevazut nicidecum "Sfarsitul Lumii" ci
sfarsitul unui ciclu din Istoria Omenirii, de altfel am intrat in Varsator la scara planetara.

Pentru ca nici eu nici alt user nu a afirmat ca vom dispare in totalitate ca rasa sau ca vom fi atacati si anihilati de annunaki.

Daca tot e vorba de ciclu si subconstientu ne duce instantaneu cu gindul la ciclul natural al femeilor, ei bine acum s-a terminat menstruatia, mai sint eliminate citeva picaturi de singe purificator, dupa care foarte natural va urma o lunga perioada de stabilitate care va culmina cu aparitia ovulului, cea mai mare celula a corpului uman, terenul fertil pentru noi idei/concepte, daca extrapolam la Evolutia Omenirii.

  Sau poate hibrizi ai unei noi rase modificate de inginerii genetici care se joaca de-a ucenicii vrajitori

             :wink:

undeva in subconstientul colectiv va persista reminiscenta psihozei 21 Decembrie 2012, cu siguranta ideea ca maine putem dispare in vidul interstelar si-a croit drumul, efectele pe termen mediu si lung nu pot fi deci decit exclusiv benefice, sintem ca elefantii de pe firul de paianjen care inca nu se rupe...



                :rocket:
                calator




alx

Citat din: AdarM din  22 Decembrie 2012, 12:38:45
alx - Administrator
Gasesc o contradictie flagranta intre ce sustii si profilul tau de pe forum.
Ca serviciul are trei litere sau mai multe, e lipsit de relevanta.
Nu inteleg...te-ai uitat tu in fisa postului la administrator si scrie acolo ca acesta trebuie sa citeasca OBLIGATORIU tot ceea ce apare pe forum?  Ca eu nu am stiinta de asa ceva...
    In plus,ar trebui sa tii cont ca pana acum 1 an eram simplu user,fara nici o functie in administratia acestui forum...asta insa nu m-a oprit sa citesc tot forumul...
  Si faptul ca l-am citit pe tot nici nu e un lucru asa rau...ma ajuta mult in munca de moderator pe care o fac acum...mai ales in identificarea userilor cu identitati multiple pe forum...
  Si nu,nu e tot una sa citesti din obligatie de serviciu,sau din placere...la mine e a doua varianta...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Xanadron

#54
Scurte precizari: citirea integrala a unui forum NU presupune, evident, si vizitarea/vizonarea enormei cantitati de linkuri si/sau videoclipuri, unele de tot risul :-D - ca sa nu le zic "de tot r.hatul".

Si pe tema asta pot aparea insa, clar, opinii gic-contriste de tipul "Da' cum poti selecta griul de neghina?" :roll: insa nu le mai raspund in devans, fiind deja in intirziere cu 1001 alte trebi decit controversele forumistice. Unele constructiv/educative si nu doar distractive, desi nu tocmai relevante in corpore - mai ales pe topicul asta.

Asa ca va mai urez doar un final de an exact cum l-ati visat :star: (dar nu prin channeling, va rooog :lol:), inainte de-a ma evapora temporar din zona, convins ca n-o sa mi se simta (apoca)LIPSA - si fiindca ma teleportez in alt Univers doar pina-n 13.01.2013. Sau 23.01.2013. Ori 21.03.2013? :-D Ori... etc. s.a.m.d.
Alte posibile date fatidice, cine stie?! :wink:

La multi si mai buni ani !
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

dab270277

Citat din: calator astral din  22 Decembrie 2012, 13:07:57

Reamintesc tuturor ca mayasii nu au prevazut nicidecum "Sfarsitul Lumii" ci
sfarsitul unui ciclu din Istoria Omenirii, de altfel am intrat in Varsator la scara planetara.

Pentru ca nici eu nici alt user nu a afirmat ca vom dispare in totalitate ca rasa sau ca vom fi atacati si anihilati de annunaki.

Daca tot e vorba de ciclu si subconstientu ne duce instantaneu cu gindul la ciclul natural al femeilor, ei bine acum s-a terminat menstruatia, mai sint eliminate citeva picaturi de singe purificator, dupa care foarte natural va urma o lunga perioada de stabilitate care va culmina cu aparitia ovulului, cea mai mare celula a corpului uman, terenul fertil pentru noi idei/concepte, daca extrapolam la Evolutia Omenirii.

  Sau poate hibrizi ai unei noi rase modificate de inginerii genetici care se joaca de-a ucenicii vrajitori

             :wink:

undeva in subconstientul colectiv va persista reminiscenta psihozei 21 Decembrie 2012, cu siguranta ideea ca maine putem dispare in vidul interstelar si-a croit drumul, efectele pe termen mediu si lung nu pot fi deci decit exclusiv benefice, sintem ca elefantii de pe firul de paianjen care inca nu se rupe...



                :rocket:
                calator

Ma bucur ca ai ajuns la un grad mai ridicat de intelepciune. Sper sa nu fie temporar. Constientizezi ca omul in actuala forma este limitat doar la aceasta existenta si nu poate atinge stelele :)
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

roxaline

Salutari rapide din minunata zona a Cozanei, Nucu etc. Azi ne am retras mai spre civilizatie pentru ca o "Apocalipsa" fara papanasi suna nashpa, nu-i asa?

A fost interesant mai ales modul in care s-au comportat copiii si cateii din grup.  :roll: Ne am mutat ptr ca afultii nu prea reuseau sa doarma.

Cei care ati mai fost prin zona incercati sa va conectati / ganditi la zona. E amuzant :)

Probabil ca un topic cu analiza 21:12 ar fi nesfarsit :D Mai bine ne amuzam un pic; fie si ptr simplul motiv ca ni s- a parut ca intelighentiile de servici prin zona erau cam agitate.
Scuze de erori, scriu de pe tel.
"Disbelief in magic can force a poor soul into believing in government and business." ― Tom Robbins

fiulploii

Citat din: calator astral din  22 Decembrie 2012, 13:07:57
Daca tot e vorba de ciclu si subconstientu ne duce instantaneu cu gindul la ciclul natural al femeilor,
Subconstientul bolnav te duce instantaneu cu gandul acolo si lipsa ...  ;D
Ca sa nu mai aduc in discutie ciclul dupa care merge banalul frigider sau motorul cu ardere interna . Deh, fizica nu e pentru oricine. Si ai uitat, primul ciclu pe care l-ai invatat a fost ciclul anotimpurilor ...la scoala , in generala . Etc, etc . Asta a fost o parte din argumentatie , in caz ca te tenteaza sa apesi butonul ala... stii tu care  :D


Citat din: calator astral din  22 Decembrie 2012, 13:07:57
ei bine acum s-a terminat menstruatia, mai sint eliminate citeva picaturi de singe purificator,
Aceeasi atitudine de mai sus , intarind prima afirmatie , de unde se deduce logic ca reprezinta un strigat de ajutor . Si e normal asa ceva , constatandu-se ca omul, in situatii limita , gen asteptarea unei apocalipse, simte o nevoie naturala si inconstienta de a .. se asigura ca lasa urmasi in urma , urmasii lui, personali. Vezi colega , l-ai pomenit pe Jung si cine zice Jung , zice inevitabil Freud  :D 
Si la aceasta menstruatie ai contribuit din plin, dovada si canalul iutubist pe care il patronezi , asa ca ...

Citat din: calator astral din  22 Decembrie 2012, 13:07:57
dupa care foarte natural va urma o lunga perioada de stabilitate care va culmina cu aparitia ovulului, cea mai mare celula a corpului uman, terenul fertil pentru noi idei/concepte, daca extrapolam la Evolutia Omenirii.
Vise ..diurne . Lunga aia perioada de stabilitate de care aminteste colegul mai sus este o reminiscenta genetica la cei 1.000 de ani pace pomeniti ..prin alte locuri si situatii .
  Insa , din analiza textului de mai sus reiese LOGIC ca la sfarsitul perioadei de stabilitate apare acel ovul - aici vezi plagierea inconstienta a cosmologiei altora , necrestini  :D  ups! grav ! ptiu ! .
Cand a aparut ovulul , hopa, apare gashca de spermatozoizi - aici nu inteleg retinerea stimatului antevorbitor de a spune lucrurilor pe nume , dansul avand antecedente in aceeasi postare.  ::)
  Si asa s-a facut analogia dintre o gashca de spermatozoizi si noi idei/concepte . Si ... gata cu stabilitatea  :D Va urma o furtuna de reasezare a organismului pentru a duce la capat sarcina. Asta daca a fost o singura idee din 5 miliarde , valabila pentru acel ovul . Daca nu, atunci totul revine la normal... ca si acum  :D
  Am folosit aceeasi EXTRA-polare a colegului si am specificat asta . Deci acuzatia de plagiat prin apasarea butonului raporteaza unui moderator este inutila . :D


Citat din: calator astral din  22 Decembrie 2012, 13:07:57
Sau poate hibrizi ai unei noi rase modificate de inginerii genetici care se joaca de-a ucenicii vrajitori
undeva in subconstientul colectiv va persista reminiscenta psihozei 21 Decembrie 2012, cu siguranta ideea ca maine putem dispare in vidul interstelar si-a croit drumul, efectele pe termen mediu si lung nu pot fi deci decit exclusiv benefice, sintem ca elefantii de pe firul de paianjen care inca nu se rupe...
Pe ce te bazezi ?



Am explicat mai sus ca folosirea butonului de raportare la un moderator este inutila . Daca totusi se raporteaza , rog sa se ia in considerare ca in acelasi timp am raportat si eu postarea citata ca fiind o jignire si un atentat la inteligenta personala, de grup, de natiune si galactica  :D Si pot sa aduc dovezi in acest sens . 8)
  Oricum, imi asum cele zise mai sus , fara sa ma schimb dupa cum bate .. apocalipsa si lipsa de memorie .
  Parerea mea .

adrian75

Cu siguranță, majoritatea materialelor scrise aici sunt de buna calitate si as fi vrut sa citesc acest foum in intregime,dar timpul nu-mi permite asta. Dacă as fi știut ca acest fenomen a fost analizat in cele mai mici detalii,nu as mai fi propus un astfel de topic. Este drept ca de-a lungul istoriei au fost multe "apocalipse", dar nici una nu a fost atât de "inspaimantatoare" ca cea de astăzi. Cum a putut sa  intre atât de profund in mințile oamenilor? Sa fie doar mass-media de vina sau mai este ceva? Ce impact psihologic va avea următoarea "apocalipsa"? De ce o mare parte din semenii noștri pot fi manipulati atât de ușor? Cum este mai bine: sa fi constient de ceea ce se întâmpla sau sa trăiești Intr-o dulce nestiinta?  Iata cinci  întrebări....la care as vrea sa găsesc un răspuns...

AdarM

Citat din: adrian75 din  22 Decembrie 2012, 23:02:03
De ce o mare parte din semenii noștri pot fi manipulati atât de ușor?
Adevarul e ca o infima parte din locuitorii planetei pot fi inclusi in categoria celor manipulati, restul si-au vazut de viata lor ori s-au amuzat. Apocalipsa a fost circul, painea a constat in bere, vin si tuica...
Marcus Tullius Cicero: Traim vremuri grele, copiii nu-si mai asculta parintii si orice prost crede ca poate sa scrie o carte.

Increde-te in cei care cauta Adevarul, dar indoieste-te de cei care spun ca l-au gasit.