Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Iadul pe Pamant? (video)

Creat de zaharosu, 17 Martie 2009, 10:33:02

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.


Yagg

 :lol:(adica LOL)

Iadul pe Pãmânt e chiar pe Pãmânt. De cele mai multe ori, creatorii iadului sunt chiar credincioºii în diverse zeitãþi ºi religii. Hai cu Jihadu'
Acum hai sã facem rapid o înregistrare cu urlete ºi tot felul de þipete, mergem sã forjãm în Roºia Montanã pânã dãm de nucleul Pãmântului ºi facem ºi parc de distracþii (salvãm turismul) ºi aducem ºi dovezi oamenilor cã existã Iadu' sub Pãmânt. Ai nãibii diavolii ãºtia, cum ne trag ei plãcile tectonice de sub picioare câteodatã ºi râd ca fraierii. Pãi sã ne organizãm cu armatã, cu tancuri, cu tot felul de trupe sã mergem sã-i atacam. Nu?

alx

Citat din: Yagg din  17 Martie 2009, 12:55:55
Pãi sã ne organizãm cu armatã, cu tancuri, cu tot felul de trupe sã mergem sã-i atacam. Nu?
sau mai bine,nu adunam noi o armata de preoti,ii punem sa sfinteasca cateva tone de apa si pe urma o turnam pe aia prin gaurica peste capul alora?   Atunci sa vezi tu urlete... :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Shadowman

Citat din: alx din  17 Martie 2009, 13:02:38
  sau mai bine,nu adunam noi o armata de preoti,ii punem sa sfinteasca cateva tone de apa si pe urma o turnam pe aia prin gaurica peste capul alora?   Atunci sa vezi tu urlete... :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Chemam si pompierii...?  :lol: :lol:
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

alx

Citat din: alx din  17 Martie 2009, 13:02:38
  sau mai bine,nu adunam noi o armata de preoti,ii punem sa sfinteasca cateva tone de apa si pe urma o turnam pe aia prin gaurica peste capul alora?   Atunci sa vezi tu urlete... :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
in plus,s-ar mai putea injecta in gaura respectiva aburi de tamaie sub presiune :-D...va dati seama ca am avea ocazia sa vedem zicala: "fuge ca dracu de tamaie" transpusa in realitate?  Ce-ar mai taia aia aeru...respectiv solu...ar pleca pe nepusa masa...
 in plus,ce beneficii uriase pentru omenire...o gramada de spatiu ramas liber dupa plecarea alora  :-D :-D :-D ...probabil ca ar ramane nemascata si intrarea de la poli...ce frumos...ar ateriza Discovery direct in burtica planetei...poate ca ne lasa functional si liftul spre Shambala,radiotelescopu din capu sfinxului de la VF Omu...etc.  In plus,am fi planeta fara iad... :evil:...am si sari IMEDIAT la alt nivel al dezvoltarii noastre,direct in 2013 :lol:...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Shadowman

Citat din: alx din  17 Martie 2009, 13:24:09

 in plus,ce beneficii uriase pentru omenire...o gramada de spatiu ramas liber dupa plecarea alora  :-D :-D :-D ...probabil ca ar ramane nemascata si intrarea de la poli...ce frumos...ar ateriza Discovery direct in burtica planetei...poate ca ne lasa functional si liftul spre Shambala,radiotelescopu din capu sfinxului de la VF Omu...etc.  In plus,am fi planeta fara iad... :evil:...am si sari IMEDIAT la alt nivel al dezvoltarii noastre,direct in 2013 :lol:...

  Si se sfirseste criza economica !  :-D
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

spooky

si totusi, in afara de un filmulet (defapt mai multe din cate am vazut) pe youtube... ceva mai concret exista? :)
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Fr0styan



klingonianul mascat

Manipulare ieftina. Daca s-ar fi afirmat ca in adancuri a fost descoperita o cavitate si in ea urmele vreunei civilizatii, atunci da as fi fost tentat sa cred. Dar sa afirmi ca acolo este Iadul Biblic, ca Diavolul chinuieste acolo sufletele pacatoase si tu, mare geolog, om de stiinta ai ascultat cu microfoanele tale super-performante acele strigate si inca la o temperatura de 1100 de grade Celsius e chiar rasul lumii. La o mie de grade celsius nu prea mai ai parte de corzi vocale.
Soarele este o stea din 100 de bilioane de stele in aceasta galaxie. Galaxia noastra este una din bilioanele de galaxii ce populeaza universul. Ar fi ilogic sa credem ca suntem singuri in acest univers. (Werner von Braun)

daos

Iadul nu este in universul nostru, si aici ma refer la acel spatiu 3D pe care-l cunoastem de la geometrie (3D + inca o axa pentru timp). In mod sigur nu exista pe-aici, ci intr-un univers paralel. Conform kabalistilor evrei exista 9 ceruri in sus si 7 in jos. Conform parintilor crestinismului exista 7 ceruri in sus catre Dumnezeu si 5 in jos catre Gheena, locul unde este inlantuit Lucifer cel decazut.Sapte ceruri in sus, conform celor sapte taine ale bisericii si cinci in jos, conform celor cinci pacate fundamentale. Daca veti practica tehnici mistice gen Yoga veti ajunge sa va deschideti, dar nu spre lumea divina ci spre lumea demonica. Si aici ma refer la prima treapta a acestuia care este chiar aici pe pamant. Primele fiinte ce la veti intalni in astral nu vor fi fiinte superioare, ci demoni, mai puternici sau mai slabi. Unii se vor da drept extraterestrii, altii drept oameni telepati, altii mai pretentiosi vor fi chipurile ingeri ce vor sa va ghideze spiritual, totul depinde de credintele celui in cauza, fie el religios sau agnostic sau ateu sau mai grav: satanist. Exista totusi o cale benefica: este cea a bisericii crestine, si aici ma refer la bisericile cu descendenta apostolica, adica cele ortodoxe, biserica catolica, biserica anglicana, biserica evanghelica (chiar daca mai are doar doua taine recunoscute), bisericile rasaritene vechi (chaldeeana, armeana), cea etiopiana, copta, maronitii din Liban. Nu prea am incredere insa in bisericile neoprotestante, asta pentru ca succesiunea lor apostolica este sub semnul intrebarii. Bineinteles ca unii vati rade la citirea acestor randuri sau veti reactiona negativ la adresa lor. Nu va judec. Dar va rog sa incercati sa le intelegeti. Dumnezeu ne-a dat liber arbitru pentru a alege intre ce este bine si ce este rau. Crestinismul adevarat este calea de mijloc, nu calea extremelor. Nu este calea destrabalarii, dar nici a excesului de "sfintenie". Calea crestinismului mistic nu este una a maretiei, ci una umila. Stiu ca nu suna prea placut pentru unii.

Serban M

#11
Citat din: daos din  17 Martie 2009, 20:54:49
Iadul nu este in universul nostru, si aici ma refer la acel spatiu 3D pe care-l cunoastem de la geometrie (3D + inca o axa pentru timp). In mod sigur nu exista pe-aici, ci intr-un univers paralel. Conform kabalistilor evrei exista 9 ceruri in sus si 7 in jos. Conform parintilor crestinismului exista 7 ceruri in sus catre Dumnezeu si 5 in jos catre Gheena, locul unde este inlantuit Lucifer cel decazut.Sapte ceruri in sus, conform celor sapte taine ale bisericii si cinci in jos, conform celor cinci pacate fundamentale. Daca veti practica tehnici mistice gen Yoga veti ajunge sa va deschideti, dar nu spre lumea divina ci spre lumea demonica. Si aici ma refer la prima treapta a acestuia care este chiar aici pe pamant. Primele fiinte ce la veti intalni in astral nu vor fi fiinte superioare, ci demoni, mai puternici sau mai slabi. Unii se vor da drept extraterestrii, altii drept oameni telepati, altii mai pretentiosi vor fi chipurile ingeri ce vor sa va ghideze spiritual, totul depinde de credintele celui in cauza, fie el religios sau agnostic sau ateu sau mai grav: satanist. Exista totusi o cale benefica: este cea a bisericii crestine, si aici ma refer la bisericile cu descendenta apostolica, adica cele ortodoxe, biserica catolica, biserica anglicana, biserica evanghelica (chiar daca mai are doar doua taine recunoscute), bisericile rasaritene vechi (chaldeeana, armeana), cea etiopiana, copta, maronitii din Liban. Nu prea am incredere insa in bisericile neoprotestante, asta pentru ca succesiunea lor apostolica este sub semnul intrebarii. Bineinteles ca unii vati rade la citirea acestor randuri sau veti reactiona negativ la adresa lor. Nu va judec. Dar va rog sa incercati sa le intelegeti. Dumnezeu ne-a dat liber arbitru pentru a alege intre ce este bine si ce este rau. Crestinismul adevarat este calea de mijloc, nu calea extremelor. Nu este calea destrabalarii, dar nici a excesului de "sfintenie". Calea crestinismului mistic nu este una a maretiei, ci una umila. Stiu ca nu suna prea placut pentru unii.

Dumnezeu nu stie nici o religie. (Ghandi)

daos

Citat din: Sirius13 din  17 Martie 2009, 21:24:17
Dumnezeu nu stie nici o religie. (Ghandi)
Daca vrei sa te inchini Marelui Creator (Lucifer) este problema ta, dar nu-i atrage si pe altii nevinovati.

Fr0styan

pff
#13
omule zici ca nu judeci, dar imediat zici, care si cum, ti se pare ca face...mai ai multe de invatat pana ai avea intradevar puterea de a intelege alegerea altuia..tine minte dumnezeu este alfa&omega..daca dumnezeu la creat pe lucifer, iar lucrurile au "evoluat" cum au evoluat si s-a intamplat ce s-a intamplat ..."aia ie!" in orice parte te-ai indrepta sau alege tot acolo ajungi pana la urma!(la asa zisa judecata si o sa ajungi sa-L vezi) important este ceea ce gandesti si ceea ce alegi sa faci..atat! daca tu crezi ca poti fi tinut pe loc in orice stare te-ai afla, oriunde in Univers - te inseli amarnic....apropo tipetele acelea le poti auzi doar la suprafata pamantului, nicaieri altundeva!

Serban M

#14
Citat din: daos din  17 Martie 2009, 21:35:32
Daca vrei sa te inchini Marelui Creator (Lucifer) este problema ta, dar nu-i atrage si pe altii nevinovati.

marelui creator al religiei?

nu. prefer sa nu ma inchin nimanui ci sa cred.

spre deosebire de tine,eu nu am cerut nimanui sa urmeze o doctrina catre ''mantuire'' . care e ala care vrea sa inhate oamenii ?