Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

lumini stranii in washington pe 3 octombrie 08

Creat de zaharosu, 05 Octombrie 2008, 21:34:05

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.


Urban



Urban

Poza era raspunsul la clipul postat de Zaharosu...
Chestia aia in mod normal are niste lumini de semnalizare pe ea....si e si simbol falic.

spooky

@urban: nu poate fi ala raspunsul... nu se pupa. plus ca sunt 2 lumini care clipesc
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Unidentified

#5
     
    Falusul este luminat in intregime noaptea si nu pare sa aiba lumini de semnalizare. Clar sunt extraterestrii ! :)

http://www.youtube.com/watch?v=nR-dMhL2QMo&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=yGBwuUs2dp8


L.e. :  are lumini de semnalizare dar in varf si de culoare rosie

alx

#6
Citat din: spooky din  06 Octombrie 2008, 19:05:48
@urban: nu poate fi ala raspunsul... nu se pupa. plus ca sunt 2 lumini care clipesc

absolut corect.Nici inaltimea si nici distanta nu corespund...INSA nu trebuie nici sa ne excitam la gandul ca avem deja o marturie filmata a prezentei lui ET fix intr-o emisiune in care se vorbeste despre starea deplorabila in care au ajuns americanii...
   inainte de toate,exista niste explicatii posibile,care trebuie dezbatute:

1.In lipsa unor imagini de mai buna calitate,as indrazni sa afirm ca imaginea din spatele prezentatorului este ''proiectata''cu ajutorul unui monitor cu plasma sau lcd...in acest caz,luminile respective ar putea fi reflexia in sticla din fata ecranului respectiv a unor lumini din studio...lucru care ar explica si periodicitatea clipirii...

2.daca in spatele prezentatorului nu exista nici un ecran,atunci imaginile sunt puse acolo prin metoda denumita ''luma key''...insa nu trebuie sa uitam de camera cu care au fost filmate aceste imagini,care la randul ei putea sa primeasca niste reflexii in filtrul din fata obiectivului...

3.Nu trebuie neglijata nici ipoteza ca cineva din redactie,de la pupitrul de mixaj,s-a jucat cu buna stiinta cu imaginatia unor cetateni...mai ales tinand cont de ora de difuzare destul de tarzie...

4.Nu trebuie neglijata nici ipoteza conform careia cameramanul s-a jucat cu buna stiinta cu imaginatia unora...

5.Si in ultimul rand,nu trebuie neglijata nici ipoteza,putin probabila din punctul meu de vedere,conform careia acolo erau un/niste UFO...spun putin probabila,pentru ca fenomenul s-a intins pe mai mult de 5 minute,timp in care nu si-a schimbat deloc pozitia...in plus,ce probabilitate exista ca un ufo sa se aseze IN POZITIA IDEALA pentru a fi filmat...SI IN PLUS,ce probabilitate exista ca cei din regie sa nu fi observat asta si sa puna cameramanul sa faca un focus direct pe acele obiecte?   asta in ideea in care transmisia acelor imagini era live...iar daca erau inregistrari,cum de le-au dat drumul pe post?
 

astea sunt cateva posibilitati  care zic eu ca merita discutate...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Urban

Monumentul este iluminat in functie de evenimentele importante ale orasului....la un simplu search pe Google se gasesc zeci de mii de poze cu iluminare diferita a monumentului.
Inaltimea destul de mare face ca acesta sa aiba inclus si un sistem de iluminare de avertizare...in poza de jos se vad si cele doua reflectoare/luminite rosii si inca doua probabil pentru iluminare alba...foarte posibil sa existe si pe trunchiul propriu zis al monumentului inca cateva reflectoare...

In orice caz OZN uri nu sunt sigur....dupa evenimentele de la 9/11 eu personal inclin sa cred ca nici macar o musca nu se apropie de obiectivele mai importante ale orasului fara sa fie catalogate si analizate pe radar...plus ca luminile sunt statice (e suficient sa trasezi mental conturul monumentului).

Bineinteles ca raman in discutie si pot fi posibile si variantele 1,2,3 si 4 ale lui Alx

Urban

Later edit

Retrag ce-am spus mai devreme....filmarea se petrece in studio deci sunt reflexii ale luminilor din studio...

noua

cred ca cineva a editat video emisiunea de stiri, apoi a filmat secventa redata pe tv. cel putin eu cred ca asa as fi procedat.  :lol:


Andy

#10
Americanii sunt foarte entuziasmati de data asta facand legatura si cu "venirea" lui ET din 14 octombrie. Scepticii au spus ca ar fi niste lumini de la cladiri dar luminile sunt doar pe acoperis si sunt rosii. Alta explicatie a fost ca ar fi niste lumini de la avioane elicoptere turnuri de control dar traficul aerian in zona aia e restrictionat neavand ce cauta acolo un turn de control.Unii au inceput sa zica despre presupusele OZN-uri ca se sting si se aprind sub un anumit pattern, un fel de codul "Morse" sau codul binar...se vorbeste ca luminile sunt asemanatoare cu cele din Phoenix AZ. Astea cred ca sunt: http://www.youtube.com/watch?v=XUqgCv8UqzU&feature=related si ei zic si ca guvernul a ascuns totul zicand doar ca au fost niste torte...cine stie :?
Probabil ca veti urmarii si veti face o paralela...totusi mai important e sa se afle ce au fost pana la urma  
@Urban: Ce eveniment important a fost pe 3 Octombrie? Sarbatoreau criza financiara cumva, si in nici un caz nu pot sa imi imaginez conturul monumentului luminile fiind dispuse fara un sens anume.Ar trebui sa posteze cineva o fotografie cu monumentul sa vedem cum sunt dispuse becurile de pe trunchi, in caz ca ar fi becuri pe trunchi. Tu chiar ai impresia ca daca au fost vazute pe radar, catalogate si analizate vor veni in gura mare sa ne prezinte noua ce au descoperit ei acolo...hai sa fim seriosi...si ce spui tu de 9/11 nu stiu cat de afectati sunt "UNII" avand in vedere ca nici un monument comemorativ nu au reusit sa construiasca... :star:

alx

#11
6.mai este o posibilitate neluata de nimeni in seama.Ca cel care a filmat sa fie el insusi mistificatorul.Si putea sa faca asta in urmatorul fel:
  a.inregistreaza emisiunea
  b.reda emisiunea pe tv,intr-o camera fara alte lumini,si pune luminile de la o instalatie de craciun sa se reflecte in ecranul televizorului,timp in care el filmeaza televizorul,CU CAMERA PE TREPIED!
  c.inregistrarea facuta cu camera este redata din nou pe monitor,si filmata acum ''din mana'',cu zoom si toate cele...
  d.face capturi dupa ultima inregistrare,pe care le urca pe net.Nu uitati ca toate filmele de pe net par a avea aceeasi sursa...iar televiziunile sunt obligate sa inregistreze fiecare secunde de emisie...deci BBC erau primii care aveau interes sa iasa in fata cu filmarea,la calitate foarte buna,si aveau si de unde sa ia acea filmare...
           si gata mistificarea...

LE. 
Citat din: noua din  06 Octombrie 2008, 20:27:23
cred ca cineva a editat video emisiunea de stiri, apoi a filmat secventa redata pe tv. cel putin eu cred ca asa as fi procedat.  :lol:


ai postat in timp ce eu scriam... :lol:
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Andy

alx tu poti sa ai dreptate dar de ce ar face cineva asa ceva? Totusi eu am postat ce am postat cu gandul ca toata intamplarea s-a intamplat live adica din studio i-a dat lui asta legatura si in timp ce dezbatea problema financiara cameramanul a surprins momentul cu luminile si a dat zoom pe ele IN DIRECT, LIVE!!!
Daca am presuspus gresit imi cer scuze si scenariul propus de tine poate fi adevarat:-D. Totusi sunt curios ce au zis autoritatile. Daca cineva gaseste vreun raport rog sa-l posteze.

alx

#13
Citat din: Andy din  06 Octombrie 2008, 20:46:01
alx tu poti sa ai dreptate dar de ce ar face cineva asa ceva? Totusi eu am postat ce am postat cu gandul ca toata intamplarea s-a intamplat live adica din studio i-a dat lui asta legatura si in timp ce dezbatea problema financiara cameramanul a surprins momentul cu luminile si a dat zoom pe ele IN DIRECT, LIVE!!!
Daca am presuspus gresit imi cer scuze si scenariul propus de tine poate fi adevarat:-D. Totusi sunt curios ce au zis autoritatile. Daca cineva gaseste vreun raport rog sa-l posteze.
da...ai gresit! :-D   imi pare rau sa iti spun asta,dar nu te-ai uitat foarte atent la inregistrare...zoom-ul a fost facut pe imaginea de la televizor,in timp ce cameramanul improvizat filma ecranul unui televizor,nicidecum live...am crezut ca toata lumea a observat asta...

LE   intamplarea face sa lucrez de ceva vreme cu astfel de echipamente...si de aceea observ ''din prima'' astfel de ''amanunte''... :-D
LE la LE :lol:  autoritatile nu au zis nimic,pentru ca,probabil,nu au ce sa zica... :lol:
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

M!h@!

Sunt pe planeta de milioane de ani......dar cat va exista guverne secrete si mass-media nu se va deszvalui prea curand..... :ufo:.....eu personal cred....plus ca am si vazut...bn unii zic...mai ales daca nu cred ca am vedenii...dar o sa vina momentul cat de curand sa nu mai rada cand o sa vada cu ochii lor... :roll: