Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Pareri ! Ce am fotografiat ?

Creat de OzN_HunteR, 13 Februarie 2008, 10:28:21

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Arhanghelul

#420
Citat din: prodcomb din  04 Februarie 2020, 22:34:53
Nu există puctele cardinale NWN și SES; există însă N-NV și S-SE, eventual fără liniuță.

Mea culpa ...

Citat din: Arhanghelul din  03 Februarie 2020, 23:11:14
Directia de deplasare : VNV-SVS  ;
ERATA:
NNV - SSE ...


Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

prodcomb

Citat din: prodcomb din  11 Februarie 2020, 15:02:37
9 februarie 2020, Lună Plină la perigeu.
Deasupra craterelor lunare, la terminator, sunt câteva lumini staționare.

Sunt creste montane în apus de Soare.
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

abyss

#422
Nu stiu ce am fotografiat.  :lol:

abyss

#423
p 2-a

prodcomb

#424
Sunt două duble, dar nu deranjează.
Se termină cu 921, respectiv 039.

Frumoasă luna august! :)

PS
sunt funigei :)
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

fiulploii


prodcomb

distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

abyss

#427
Nu sunt funigei. Era sus la mama draku  :evil:
Plus ca avea luciu metalic. părea să fie alcătuit din două părți si intre ele ceva care mișca.

Si un avion pentru comparație

abyss

#428
Aici se vede clar cum stralucește. Dar.... :-D, mai bine rămâne la avioane și funigei. E mai indicat.

Ganditorul

#429
Avion clar nu e... Se comporta ca un sac subtire de plastic luat de vant


prodcomb

Citat din: abyss din  15 Februarie 2020, 23:02:38
Nu sunt funigei. Era sus la mama draku  :evil:
Plus ca avea luciu metalic. părea să fie alcătuit din două părți si intre ele ceva care mișca.

Si un avion pentru comparație

Avionul nu avea luciu metalic?

Ganditorul se pare că are dreptate.

Am să postez totuși câteva poze cu funigei, un avion și o pasăre cu luciu metalic.

distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

abyss

#431
Domnule @prodcomb apreciez imaginile cu funigei, sunt foarte utile pentru comparație. Sunt convins ca nu erau așa ceva deoarece se afla la foarte mare înălțime. Sclipirea, stralucirile au fost cele care ne-au atras atenția. Apoi modul în care se deplasa, a staționat aparent câteva minute apoi și-a continuat deplasarea mai rapid.
Am vazut mai clar decât a surprins camera, ea ''blurează'' cumva imaginea. Aparent erau doua protuberanțe si intre ele se observau filamente gri inchis care ondulau si aveau la randul lor sclipiri metalice.
E foarte posibil să fi fost un balon, mai multe baloane etc. , beteală sclipitoare etc. ceva de la o festivitate. Dar precis nu știu nici eu. Dar m-am gandit ca sunt interesante imaginile.

prodcomb

O lunetă de buzunar 25x30 sau 15-50x21 este de un real folos.
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

abyss


fiulploii

Culeasa de pe fb , facuta de un vânător a carui arma este aparatul foto. Intrebare: ceea ce se vede in dreapta undeva jos este doar un joc intamplator al zapezii sau figura există si zapada doar a scos-o in evidență. Ar fi interesanta o poza facuta vara din acelasi loc de observare.