Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

2012 : o REALITATE (altii se pregatesc!)

Creat de calator astral, 28 Februarie 2010, 21:11:02

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

calator astral

domnilor, nu este nici un dubiu:
oameni influenti,cu mijloace financiare importante,se pregatesc pentru acest Eveniment care va zgudui Omenirea.
Unele Guverne (inclusiv Europene) se pregatesc deja,sub diferite pretexte camufleaza intentia lor de a prezerva o parte din flora&fauna (inclusiv Umanii alesi pentru Supravietuire). va trimit un scurt clip referitor la acest subiect,aici actiunea se întîmpla în Norvegia:

http://www.youtube.com/watch?v=JEwVja_lLXE

ne revedem pe acest forum democratic pentru a schimba unele opinii (sau sentimente,inclusiv Intuitia).

Stefy1994

da,da...se pregatesc ei pentru sfarsitul lumii,dar cu ce o sa-i ajute buncarele daca,din greseala sa zicem,va lovi vreun asteroid pamantul si-l va face bucatele?Unde o sa se mai ascunda ei atunci?In tunelurile de pe Jupiter,probabil.Sau poate or fi vorbit cu extraterestrii si s-au inteles sa ii ascunda pe planeta lor pana la renasterea terrei :-D Sa fim seriosi.Buncarele n-or sa-i ajute cu nimic,fie ca e o gluma,fie ca totul e serios.;)
Friendship is the greatest treasure

Shiro Phoenix

Stefy eu nu cred ca in 2012 vor fi distrugerile pe care le tot promoveaza astia, si pe care de altfel le-a vazut toata lumea si in filmul cu acelasi nume.Aceste imagini sunt pentru a provoca isterie, profetia mayasa nementionand de nicio culoare despre distrugerea pamantului.Deci...Pentru ce buncare?Crezi ca buncarele ne vor apara cumva de evolutia pe plan spiritual care va surveni?Si pana la urma de ce ne-am ascunde de evolutie?
"Avem timp sa ne facem iluzii si sa rascolim prin cenusa lor mai tarziu.Avem timp sa invatam lectii si sa le uitam mai apoi. Eroii sunt cei ce fac ce trebuie CAND trebuie, indiferent de consecinte." "Dominati cu mintea!Nu-i nimic mai frumos decat asta!"

lylyt_ice

Pentru unii, transformarea va fi benefica, iar pentru altii va fi insuportabila, poate chiar fatala...de aceea simt ca trebuie sa caute un refugiu creazand ca au sanse de scapare.  :wink:
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

calator astral

Citat din: lylyt_ice din  23 Martie 2010, 18:34:11
Pentru unii, transformarea va fi benefica, iar pentru altii va fi insuportabila, poate chiar fatala...de aceea simt ca trebuie sa caute un refugiu creazand ca au sanse de scapare.  :wink:

exact...precizez ca Norvegienii au pus o "papusa de paie" în fruntea acestui Proiect secret, mai precis o indianca(?!) premiu Nobel însa... :wink:

padme

Eu ce am auzit de chestia asta pe la tv de la persoane... sa zicem autorizate, ca va fi o furtuna solara care postibil, sau foarte probabil va afecta... nu stiu cum sa ma exprim, retelele electrice, sau ceva de genu'. Cu alte cuvinte, ramanem fara curent! Pt. cine a prins ultimii ani din perioada comunista asta e ca un fel de mers pe bicicleta :))))))))))))))))))))))

Tayka

Bãtrâna Terra a mai trecut ºi va mai trece la fiecare 26.000 de ani,ecuatorul galactic,împlinind astfel Anul Mare Maya ºi nimic mai mult.Poate doar o eventualã inversare a polilor magnetici(care nu e o noutate) ar perturba sistemele wireless,gps,sist. de comunicaþii prin sateliþi,ºi orientarea geograficã dupã busolã.În rest nu va fi nimic nou sub soare.Aºa cã sã nu ne speriem ci dinpotrivã sã ne bucurãm cãci iatã vom fii(dacã om mai trãii pânã atunci)martorii în viaþã la sãrbãtoarea trecerii marelui AN.-A REVELIONULUI GALACTIC.
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

Guest

Let the show begin...
Daca e sa vina, pai sa vina mai repede, eu sunt gata!

adrian75

asa cum am mai spus....eu sant convins ca in 2012 nu va fi nici un sfarsit al lumii.....nimic nu ne poate duce cu gandul la asa ceva ....nici calendarul maya nici planeta nibiru si nici inversarea polilor magnetici. vom fi ...asa cum spunea tayka martorii in viata a unui eveniment extraordinar .insa acest eveniment va veni si va trece,iar noi vom ramane aici .... :wink:

ryn

Citat din: X din  23 Martie 2010, 21:08:12
Let the show begin...
Daca e sa vina, pai sa vina mai repede, eu sunt gata!
Uite un om care gandeste sanatos!
O sa fie sfarsitul lumii? Pai cine scapa scapa, cine are zile o sa le traiasca,treaba lui cum. Restul pa! Dar de aici pana a face propaganda unui eveniment ipotetic (ca dovezi nu prea am gasit) e o cale lunga. Faceti tot ce puteti sa speriati lumea. probabil ca nu aveti urmasi in viata de vorbiti cu atata lejeritate despre sfarsit si despre moartea celor dragi inclusiv a voastra. Cand o sa treaca 2012 si o sa citeasca copii vostri ce ati scris aici atunci as vrea sa va vad. Lipsa de responsabilitate lumeasca va face dezinvolti, detasati la adapostul lucrurilor familiare care va inconjoara. Dar daca se stinge brusc lumina ultimul gand al vostru e ca o sa schimbe cineva siguranta, nu ca o sa-ti crape cineva drag... Asa ca reveniti cu dovezi palpabile si fiti si in locul altora macar pentru o secunda...

abyss

@cãlãtor astral:

Am urmãrit filmele tale si posturile tale de pe forum si cu oarecare tristețe îți mãrturisesc cã ele se inscriu pe traiectoria guvernului din umbrã. Adicã provoci același raspuns la același tip de problemã, în sensul cã acesti oameni ce apartin ''elitei'' și organizeazã toatã nebunia globalã actualã au nevoie ca populația sã fie înfricoșatã și plinã de urã. Desigur scenariul impus de ei nu e adevãrat dar e foarte eficient în a crea o mentalitate de grup, de gloatã în care se demonizeazã EBE's, si paralel se cultivã o anumitã viziune escatologicã prin intermediul filmelor, a știrilor, prin orice mijloace de propagandã care în fapt le susține financiar cursa înarmãrii care acum trece la un alt nivel. Pentru susținerea acestui efort financiar nu e nevoie de câțiva indivizi ci de o mare cooperare a tuturor. Pentru a aduce oamenii sa accepte si sa participe la acest nivel nou al înarmãrii care in fapt e urmatorul dupã cel care a cuprins WW2, a fost nevoie de un sistem capcanã monstruos care necesitã un inamic ce trebuie neapãrat privit prin optica rasismului. De exemplu arabi rãi sau buni, EBE's rãi sau buni...
 Este o colectã internationalã si interstatalã postbelicã bazatã pe un nou rãzboi a cãrui valoare psihologicã e fondatã pe informația ce provoacã panicã la adresa oamenilor. Se creeazã un nou mit ce va conduce la amplasarea de armament orbital. Totodatã Hollywood e penetrat de aceste pârghii ce sprijinã acest aspect ce are în vedere sã ne uneascã pe toți sub multiple amenințãri ce vin din toate directiile (terorism, meteoriți, entitați biologice extraterestre rãu voitoare, mãrturii arheologice despre annunaki, sfârșitul biblic al omenirii, etc) și astfel sã mãreascã mașina de rãzboi la nivel mondial iar pentru asta ai nevoie de un inamic. Nu poți dezvolta o afacere de zeci de mii de miliarde de dolari investiți în pregãtiri de rãzboi dacã nu ai convins și spãlat creierii tuturor oamenilor necesari cu ajutorul unui rãzboi psihologic bine pus la puct.
  Sã nu ne lãsãm conștiința ștampilatã de asemenea aberații și aberanți!!! Chestiile astea înșelãtoare din literaturã sau așa zisul circuit ozenistic sunt avertismente ce vorbesc de la sine deoarece doar maxim 10% sunt adevarate. Toate aceste temeri împrãștiate pe scarã largã sunt de fapt acțiuni militare camuflate. Ca sã-i demaști trebuie doar sã urmãrești circuitul banilor...
  Deci toatã țãcãneala asta cu sfârșitul omenirii e în fapt o ''paranoia tribalã'' pe care lumea o înghite cu succes pentru cã noi ca civilizație ieșim din o perioadã globalã de rasism, conflict și paranoia. Iatã cã astfel e foarte ușor sã manipulezi oamenii cãtre un nou nivel de control și sclavie deoarece ei sunt deja adaptați la asta...
  Nu vã lãsați înșelați de falșii aducãtori de daruri!
  Cu regret o afirm cã si tu @calator astral sau precum multi altii printre care m-am aflat și eu nu faci decât sã le rãspândești acestor japițe paradigma. Le folosesti leitmotivul pentru a-ți speria si dezinforma semenii, țintind acolo unde se aflã codificatã frica tribalã primordialã, fricã ce depãșește raționalitatea.
 

ryn

Pana una alta aici sunt doar doua, trei persoane publice a caror identitate este la vedere. In rest e o lume virtuala, cu personaje virtuale. Cam ca la piata. Personal nu vreau sa stiu identitatea nimanui de pe acest forum, nu ma intereseaza. "Saitu" e vizionat, si acum ma dor falcile. Daca ai ceva de zis, te rog pentru a nu mai stiu cata oara sa fi clar, concis si la subiect. Fi bun si dovedeste ca poti sustine o discutie fara sa dai dovada de rele purtari cum ar fi instigarea la violenta impotriva altor state sau natiuni sau presedinti de stat oricare ar fi acelea. Iar daca ai un motiv bine intemeiat sa o faci, macar explica ce te determina si da si adresa ta in public ca sa nu mai cheltuie unii din buzunarul meu, platitorul de taxe, ceva banuti sa te gaseasca si sa te intrebe de una si de alta. Daca vezi ca suntem cu totii atat de dusi incat nu pricepem ce spui de ce nu ne lasi in linistea saloanelor noastre? Orice proces de degradare are un delta t. Iar daca acest interval are o milisecunda sunt sigur ca o data cu disparitia instantanee a noastra, a tuturor, ar dispare si acest forum. Insa in eter, calatorind prin spatiul interstelar, falfaind din aripile de kevlar spre o alta planeta, ar baleta prostia.

abyss

#12
E a treia oarã când îmi rãspunzi cu o jignire cãlãtorule. Le enumãr: joker, filorus, S S.
Filmul tãu se deruleazã prea repede ºi nu pot citi. Iar 30% e ocupat de generic. Informaþia e cam cãzutã din pix.

Sigur eºti un om bun. Nu am îndoialã. Dar de ce te iei de nick-ul meu? Vrei ceartã de grãdiniþã? Aº putea sã te strig @.... astral. Dar n-o fac. K?

abyss

Cãlãtorule, am mai urmãrit o datã clipul tãu. În afarã de faptul cã se deruleazã prea repede, îmi apare o întrebare totuºi... Tu ai reuºit sã-i contactezi pe ebe's? Adicã din clip nu reiese asta.

StarDust

Calator astral, da-mi voie sa imi exprim si eu punctul de vedere. Nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar eu nu as lua ca punct de referinta parerile occidentalilor. E irelevant, iar cine vrea sa se pregateasca pt. 2012 sa o faca cum vrea, eu am mai spus-o tin sampania la rece deja pt. anul ala. In rest... om trai si om vedea... ;)
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16