Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Comentarii libere

Creat de apokryphos, 19 Februarie 2006, 17:03:07

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

fiulploii


abyss

U.S.  :-D

Grifon

La Mulți Ani, herr @abyss !
Sănătate, bucurii, și tot ce-ți dorești să se împlinească (fie material, fie...transcendent)!
Și mulțumiri, totodată - căci, dacă tot se vorbește de cum e forumul, o mare parte din meritul îmbunătățirii sale îți revine, fără nicio îndoială.
Aniversare fericită !

Aseneth

Oaia mica vrea sa sara gardul pan' la primavara.

SLEAH19

#5344
S-a împlinit un an de când Xanadron nu ne-a mai răscolit imaginația,sper că este bine și sănătos!
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

Cristian 1


Cristian 1


abyss

La multi ani cu sănătate , prosperitate și bucurii herr Grifon !



Grifon

#5348
Vielen Dank, meister @abyss  !
Și, pe lângă cele menționate, și fler în slalomul printre mistere.
Căci, deși o virtualitate, recunosc că activitatea aici îmi face o reală plăcere.

abyss

Și mult mult fler in Marele Slalom ! Așa să fie!!!

Ma bucura faptul că va simțiți plăcut aici. In fond, după cum spunea și Master Xanadron - cum altfel sa exersezi neuronul dacă nu printr-un schimb de opinii și idei într un mod plăcut, in majoritatea cazurilor fără eventuale dovezi: fiindcă aici cred că  putem discuta SI IPOTEZE :wink:

jean

Am citit comentariile voastre pe subiectele in discutie.
Am o mare dezamagire......Constat inca o data ca, ufologia in Romania se compune din grupuri, mai corect spus FRACTIUNI care se razboiesc intre ele. Acest aspect fiind destul de pagubos pentru domeniu. Pe unii ii inteleg, este normal, fac bani din asta, dar aici pe forum?....
Vad ca lumea se tot leaga de ASFAN, ce aveti domnilor cu acesta asociatie?......Mai multi membri Rufon sunt si membri ASFAN, eu sunt unul dintre ei. Noi nu am facut nicio data un atac la forum. Eu chiar am facut trimiteri la forum pe pagina ASFAN-ului.
Cred ca, mult mai productiv ar fi sa existe o buna colaborare intre ambele dar  pentru asta ar trebui lasate interesele meschine de-o parte.
Va multumesc ca ati citit acest mesaj si sper sa va ganditi serios la ce am spus mai sus.
Adevarul este dincolo de noi

prodcomb

Citat din: jean din  10 Noiembrie 2019, 21:11:08
Am citit comentariile voastre pe subiectele in discutie.
Am o mare dezamagire......Constat inca o data ca, ufologia in Romania se compune din grupuri, mai corect spus FRACTIUNI care se razboiesc intre ele. Acest aspect fiind destul de pagubos pentru domeniu. Pe unii ii inteleg, este normal, fac bani din asta, dar aici pe forum?....
Vad ca lumea se tot leaga de ASFAN, ce aveti domnilor cu acesta asociatie?......Mai multi membri Rufon sunt si membri ASFAN, eu sunt unul dintre ei. Noi nu am facut nicio data un atac la forum. Eu chiar am facut trimiteri la forum pe pagina ASFAN-ului.
Cred ca, mult mai productiv ar fi sa existe o buna colaborare intre ambele dar  pentru asta ar trebui lasate interesele meschine de-o parte.
Va multumesc ca ati citit acest mesaj si sper sa va ganditi serios la ce am spus mai sus.

Mă bucur când devii împăciuitor; sper să fii în continuare așa.  :roll:
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

Grifon

Respectabili colegi, cred că începem să avem, realmente, o problemă.
O săptămână fără nicio postare ?
Din februarie 2016, de când sunt eu membru, așa ceva nu am pomenit.
Asta după o săptămânà de ciondăneli juvenile, fără miză sau orizont.
Dacà situația va persista, cred că ajung și eu (fărà voie) să cred că forumul...moare.
Aproape 1000 de membri, statistic. Și nimeni nu mai vrea decât răfuieli sau tăcere ?
Românie...Românie....
Bine că disprețuim politicienii, că nu fac (sau nu-s capabili să facă) dezbateri. Dar noi mai suntem ?

abyss

Ce ar mai fi rămas de discutat?
Cand albul devine negru si adevărul se oferă pe bani... ce ar mai putea fi spus? asistăm la o reala inversare/bulversare a polarităților.

fiulploii

Citat din: abyss din  21 Noiembrie 2019, 01:07:48
Ce ar mai fi rămas de discutat?
Cand albul devine negru si adevărul se oferă pe bani... ce ar mai putea fi spus? asistăm la o reala inversare/bulversare a polarităților.

:lol: prea direct si anacronic spus.
Corect in vremurile astea ar fi cam asa:
  " Au ramas putine de discutat. Cand culorile se inverseaza si totul este afacere...nu ne ramane decat sa privim si sa invatam cum sa supravietuim la iminenta schimbare a polilor"

   Ideea e ca ființăm intr-o perioada de criza a societatii umane in care se cauta si se experimenteaza diverse pt a stabiliza o noua forma de organizare. Parerea mea...