Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

teleportarea umana

Creat de mistic, 13 Septembrie 2006, 22:46:27

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

qiprian

#30
Dupa ce am vizionat filmul Jumper 2008,am inteles mai bine fenomenul,acum o sa cumpar si cartea.

jean

   Nu stiu daca oamenii au, nici nu cred ca au creat  dispozitive cu ajutorul carora sa poata teleporta fiinite sau obiecte materiale, dar alte entitati nonumane au astfel de dispozitive.
In cartea ,,OZN Allagash" scrisa de Raymond  E. Fowler, este descris un asemenea dispozitiv aflat la bordul unui OZN.
Patru barbati care pescuiau noaptea pe un lac dintr-o zona destul de izolata. La un moment dat au obseravat un glob de lumina deasupra paduri de langa lac si au avut neinspirata idée de a semnaliza cu lanterna spre acel obiect. Obiectul a inceput sa se deplaseze spre ei, au incercat sa fuga, dar au fost rapiti si teleportati la bordul OZN-ului cu un asemena dispozitiv. Iata cum au povestit ei experienta in satarea de hipnoza.
 
Ridicarea la bordul OZN-ului
Experienta de ridicare la bordul OZN-ului a lui Jack
JACK: O raza de lumina iese din OZN. E subtire acolo de unde iese, dar e larga cand ajunge pe suprafata apei. E stralucitoare si este goala pe dinauntru. Suntem in ea pentru ca nu putem vedea afara.
Tony ii sugeraza sa priveasca in sus si sa spuna ce vede.
JACK: Are ceva in ea care se misca, ca fumul, ca o camera in care este fum si este luminata.
TONY: Apoi?...
JACK: Se intampla ceva, se schimba ceva. Simt, sentimentele se schimba, e ceva diferit. Se intampla ceva. Chuck! A disparut Chuk. Mai simt ceva ciudat. Parca nu asi mai fi aici. Nu ma simt cum ar trebui sa ma simt. Sunt foarte speriat.
TONY: Unde esti?
JACK: Nu stiu. Oh! E lumina in fata, (deodata devine isteric) nu pot sa ma misc.

Experienta de ridicare la bordul OZN-ului a lui Charlie
-Raza arata ca un tub de lumina, ca o sticla, un tub de sticla albastra, solid.
Canoia!...E in apa, e sub noi. Sunt deasupra ei.
TONY: Cat de departe esti de ea?
CHARLIE: Nu stiu....Poate 80-100 picioare. E ca un tunnel. E ceva la capatul tunelului. E ca o bariera, pare solida. Ma apropii de ea. Hmm...Trec printr-o bariera! Am ajuns intr-o camera circulara.  Camera are un tavan sidefiu, ca o perla.

Experienta de ridicare la bordul OZN-ului a lui Jim
Lumina care venea de la OZN era ca un tub. Interiorul lui era intunecat, scanteia si se miscau peretii ca atunci cand suflii fum peste o raza de lumina.

Intoarcerea inapoi in canoie
Experienta de intoarcere inapoi in canoie a lui Chuck
CHUCK: Creatura isi falfae mainile deasupra peretelui interior. Poarta e ca un loc in zid unde se intampla ceva. E ca si cum ai trece printr-o membrana.
TONY: Auzi si vezi ceva inainte de a trece prin acea membrana?
CHUCK: Doar intuneric.
TONY: Care este primul lucru pe care il vezi dincolo de intuneric?
CHUCK: Lacul, e chiar sub noi la vreo 60 picioare.
TONY: Cum ati ajuns de la acea inaltime in canoie?
CHUCK: Pare un fel de miscare, plutire foarte usoara.
TONY: Inainte de a intra pe poarta, ai mai vazut ceva in legtura cu poarta?
CHUCK: Acele lucruri tubulare gri albastrui cred. Poarta pare sa fie intre ele. Tuburile sunt foarte mici in diametru, se intind peste tot in camera la  nivelul ochiului. Sunt in serie de 4-5 tuburi paralele, unul in capatul celuilalt, in cerc, dupa conturul camerei. Poarta este chiar sub aceste tuburi.
Creatura face ceva cu mana deasupra tuburilor, pare sa manipuleze niste instrumente. Se deschide o poarta. Este ca o membrana. Iesim prin poarta. Suntem parca pe o platforma si suntem coborati de acea fiinta ET.

Experienta de intoarcere inapoi in canoie a lui Jack
-Ne muta intr-o masinarie. O masina mare -o lumina -un tub de sticla, dar nu e de sticla. Vezi prin el ca prin sticla. Este mare cat o camioneta.
Ei ne spun sa stam langa tub. Tubul este masinaria si noua ne e frica. Tubul este inspaimantator, a inceput sa se miste, si face ceva. Ma simt, ma simt ca si cum m-asi desface in bucatele. Nu-mi place, mi se face rau si se intampla foarte repede. Ma sint foarte ciudat.
RAY: Ce se intampla cu ceilalti cand erai in fata tubului?
JACK: Le vad fetele, toti tipa, tubul se apropie straluceste si face ceva. Ei dispar intr-o lumina care vine din tub. Este ca si cum ai alerga prin ceva dens si se fixeaza ,te face sa te imprastii.
Vad o lumina stralucitoare foarte orbitoare si imagini care in mintea mea sunt ciudate. Faramituri marunte de lucruri. Mici farame de lucruri. Fire, fire si faramituri de lucruri care vin spre mine. Ma vad pe mine venind spre mine. Pot sa-mi vad fata si tip, si ochii imi sunt deschisi foarte mult. Imi iese limba si urechile imi ies. Si creaturile alea vin spre mine, ma simt greoi.

Experienta celor patru este destul de convingatoare pt. mine. Ei au fost urcati, teleportati la bordul OZN-ului cu un dispozitiv mult diferit de un amarat de lift. Chiar daca sunt mici diferente in relatarile lor, aceasta poate fi pusa pe starea psihica si experienta fiecaruia. In ansambu relatarile lor concorda. Eu cred ca este o experienta adevarata traita de cei patru si sunt printre putinii oameni care au experimentat teleportarea.
Adevarul este dincolo de noi

tudorflorin96

momentan  teleportarea umana nu  e posibila dar cea cuantica este e.si va trece mult timp pana cand va fi accesibila oameniilor atunci ea va fi folosita in mai multe scopuri .

'În prezent, teleportarea cuantică "exactă" este posibilă numai pentru fotoni și atomi.[1] Teleportarea "inexactă" (unde starea cuantică nu se păstrează), este posibilă prin codificarea informației despre object, transmiterea acestei informații în alt loc, de exemplu prin radio sau altă metodă, și crearea unei copii a obiectului original într-un loc nou. Teleportarea este propusă de asemenea ca explicație la multe fenomene anormale și se folosește în mod curent în literatura SF.'
"Politicienii sunt la fel peste tot. Promit ca vor construi un pod chiar si acolo unde nu exista nici un rau."

jean

#33
  Voi prezenta mai jos inca un caz in care se obseva teleportarea unei entitati de lumina. De aceasta  data intamplarea a avut loc in Romania.
Era in dupamiaza zilei de 29 august 1935, ziua Taieri Capului Sfantului Ioan Botezatorul. Era o zi frumoasa si calda fara pic de nori cu cerul de un albastru ireal.
Eu ma jucam cu Marioara, o vecina de seama mea, pe poiana din spatele casei pe malul lacului. Sa fi fost patru dupa amiaza, cand ii spun prietenei mele: vezi ca dau o fuga pana acasa sa beau putina apa.  In timp ce ma indreptam spre curte , numai ce vad ca din cerul acela senin se coboara cu repeziciune un stalp de nori albi-argintii in fata mea, venind spre mine.. Ma opresc si dau sa fug in directie opusa, spre prietena mea, dar stalpul de nori venea acum dinspre ea spre mine. Am vrut sa tip si sa cer ajutor, insa vartejul acela ma cuprins cu totul in el si am cazut in genunchi, moarta de frica, tremurand si scancind. Am plans de-a binelea. Am privit in sus sa vad ce este, caci nu steam ce se intampla cu mine....Doamne, ce frumos am vazut! Niciodata nu mai privisem asa ceva si niciodata nu asi putea sa descriu in cuvinte ceea ce se afla in fata ochilor mei! Era asa ca un tunnel de nori albi stralucitori si mii de ingeri se vedeau pana in strafundul cerului, parca erau niste fluturi cu aripi de zapada. Acolo, in inaltime, lumina ceva ca soarele, dar soarele era in alta parte. Mirosea atat de frumos si auzeam coruri ingeresti foarte frumoase, cum nu mi-a mai fost dat sa aud. Acel soare nou cobora incet, incet prin tunnel spre mine si ce vad? Era ceva care se apropia de mine si avea chipul unui om de lumina, care mi-a vorbit cu glas bland: ,,Fetito nu te speria! Eu sunt Tatal Ceresc, Dumnezeu! Te-am ales sa-mi spui cuvantul meu si altora. Transpirasem de frica si cu mainile tremurande smulsesem toate buruienile de sub mine. Din clipa aceasta nu iti va mai fi frica deloc. Si am simtit pe cap o mana calda si moale, usurandu-mi sufletul, si nu mi-a mai fost frica.
Am stat acolo asa in genuchi vreo trei ore, dar nu mi-a amortit picioarele. Plangeam si radeam in acelasi timp. Marioara ma intreba ce am si cu cine vorbesc, daca nu cumva am inebunit de vorbes singura.
Am spus fiinitei de lumina:  ,,Ma vad copii Doamne, si rad de mine ca stau numai asa", am spus eu. Fiinta a spus: Ochii lor sunt orbi si urechile lor sunt surde la ceea ce numai tu vezi si auzi. Vorbea perfect romaneste.
Prietena mea s-a dus si a chemat parintii care au venit imediat acolo. Cand parintii mei au vrut sa puna mana pe mine si sa ma ridice, o forta nevazuta i-a aruncat cat colo. Nimeni nu a putut sa se apropie de mine. La doi, trei pasi facuti in jurul meu cadeau ca secerati si abia atunci si-au dat seama ca acolo se intampla o minune. Pana seara a venit multa lume sa ma vada.  Putini oameni vedeau norul alb. Cei multi insa nu vedeau nimic,  Fiinta de lumina a comunicat fetei ce are de facut pe viitor.
Spre seara  norul si chipul de lumina au disparut dar eu continuam sa aud glasul. Atunci m-am ridicat si desi statusem ore intregi in genunuchi, ma simteam usoara ca un fulg.

Din cartea ,,OZN Istorie Stranie Si Adevarata", scrisa de Calin Turcu, pagina 111.

Sper sa nu va deranjeze ca povestea de mai sus are o tenta religioasa. Este explicata prin mintea unei copile din Romania anului 1935. Asta a inteles, asta a povestit.
Este foarte posibil ca fiinta sa se recomande Dumnezeu, tocmai pentru a nu zapaci complet pe copila. Dealtfel fenomenul OZN si cel religios in anumite cazuri se intrepatrund, nu exista o limita clara intre ele.
Si in acest caz tubul de lumina este descris aproximativ intr-un mod asemanator  cu cel de la Allagash care s-a intamplat mult mai aproape de zilele noastre in caz fiind implicate personae adulte cu o alta viziune tehnica. Nici in acest caz nu este vorba de un dispozitiv tehnic, lift. Fetita se exprima clar ,,se vedeau pana in strafundul cerului", nu vedea un obiect de care sa fie legat. Obiect care putea fi invizibil sau nu exista, fiind o poarta spre alta dimensiune.
Aceste cazuri ar merita un studiu mult mai amanuntit pentu a scoate in evidenta anumite detalii interesante. Poate am sa incerc candva sa-l fac.
Adevarul este dincolo de noi

elena78

#34
Un exemplu foarte interesant  referitor la teleportare se pare ca  a fost HRISTOS ,avand in vedere ca el era o fiinta foarte evoluata  el  a facut minuni , a facut chiar  calatorii astrale , se stie  ca omul  isi poate parasi in mod constient corpul fizic calatorind prin mediul astral,simbolul il gasiti in biblia noastra ,sub numele de ,,INVIEREA LUI HRISTOS ,,, sunt unii oameni care ajung  la o cristalizare atat de  puternica  a corpului lor astral incat pot aparea  chiar in forma fizica.Hristos se pare ca  nu a inviat ,el de fapt s-a teleportat....

tudorflorin96

mai este un caz asemanator fiind vorba de un soldat spaniol Gil Perez aceasta intamplare avand loc in anul 1593   
"Există mai multe relatări de cazuri de teleportare spontană, neconfirmate însă științific. Un astfel de eveniment a avut loc în seara zilei de 25 octombrie 1593 cu Gil Perez. Gil Perez, un soldat, a apărut spontan pe Plaza Mayor (principala stradă) din Mexico City, într-o stare confuză, îmbrăcat în uniforma regimentului filipinez. El povestea că în momentul anterior, până a apărea în Mexico City, s-a aflat la Manila, în palatul guvernatorului. Soldatul zicea că știe că se află la Filipine, dar nu are nici o idee cum a apărut în Mexico, și că guvernatorul Don Gomez Perez Dasmarinas a fost asasinat. Cînd l-au lămurit că se află în Mexico, el refuza să creadă, spunînd că a intrat la slujbă în dimineața de 23 octombrie în Manila în palatul guvernatorului, și de aceea era imposibil să fie în Mexico la 24 octombrie seara. Autoritățile l-au închis la închisoare, ca pe dezertor și sluga satanei. Sfântul tribunal (Inchiziția) l-a interogat pe soldat, dar acesta a putut spune în favoarea sa doar că a călătorit din Manila în Mexico "mai repede decât cântă cocoșul". Două luni mai târziu, noutățile din Manila au confirmat povestirea lui Gil Perez. Unul din pasagerii sosiți chiar l-a recunoscut pe Gil Perez, spunând că l-a văzut pe gardian la slujbă la Filipine. Gil Perez pe urmă s-a întors în palat, la slujba sa."
"Politicienii sunt la fel peste tot. Promit ca vor construi un pod chiar si acolo unde nu exista nici un rau."


padme

Video-u' asta mai fu postat si discutat, nu mai stiu unde poate chiar la chat, dar cred ca-i sade bine la topicul de hoax.