Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

2012 o farsa uriasa

Creat de DBlack, 19 Ianuarie 2010, 18:18:34

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Xanadron

Citat din: AdarM din  23 Noiembrie 2012, 23:12:48
Eu, la randu-mi, sunt la fel de ferm convins ca-n clipele urmatoare va fi ceva, ba chiar sunt gata sa pariez pe chestia asta.

Corect, CEVA se-ntimpla chiar acum :-o - mie de ex. mi s-a varsat cafeaua pe laptop, de ris :-D (beau decofeinizata, sa pot dormi linistit de m-or calca Apocalipsurile sforaind).
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

StarDust

Eu zic sa comentati la subiect, si nu postand "flame"-uri.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

alx

#77
Citat din: calator astral din  23 Noiembrie 2012, 22:39:04
Eu sint ferm convins ca efectiv in zilele urmatoare va fi ceva .
Mai,si eu cred ca va fi ceva in 1 01 2013...o MARE portie de ras,produsa,evident,de recitirea tuturor...ipotezelor ;D produse doar in aceasta sectiune a forumului...si va fi si o portie mare de plans,pentru ca,cine stie...poate administratia acestui forum va lua decizia de a muta toate posturile astea la pagina comica...pastrandu-le totusi,pentru a reaminti proorocilor falsi ca au uitat sa plateasca cei 260 euroi pe un anumit curs,si le-a cam dat cu eroare la predicitiune...
  Evident,doar parerea mea... >:D

LE   Sau am putea sa arhivam toate mesajele astea,de pe toata sectiunea 2012,si sa le...vindem unui scriitor de succes,care va publica o carte intitulata,probabil: 21.12.2112 - Ziua in care APOCALIPSA nu a mai venit!
PS  Imi rezerv copyright-ul pe acest titlu...asa vor avea si nepotii mei o paine asigurata...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

StarDust

Inca putin si va trece si anul asta... Opinia mea referitor la 21 Dec. 2012 mi-am tot expus-o pe forum asa ca nu mai insist. Eu sunt curios ce va urma dupa. Ce alte teorii? 20xx si calendarul... care? :roll:
Nu contest, poate ca maine ne va lovi un asteroid nedetectat, dar pate ca ne va lovi doar in 2029. La fe de posibil e ca maine sa erupa un vulcan intr-un mod destul de devastator incat sa produca schimbari climatice destul de neplacute, dar tot la fel, poate va erupe doar peste 100 de ani. Poate ca maine, soarele nostru da un "shut-down" general satelitilor si retelelor noastre electrice, dar tot la fel de bine asta poate fi doar peste 11 ani, sau cine stie peste cate alte zeci de cicluri solare.
Eu zic sa ne vedem cu totii de treaba, si sa ne infrumusetam viata atat cat ne sta in putere.
Sa nu uit,:) e doar parerea mea.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

kandaon

#79
Citat din: SLEAH19 din  23 Noiembrie 2012, 19:31:27

Pe de altă parte Cautatorule uite o parere a unui om respectabil, oricand (sau mult mai) plauzibilă şi demnă de dezbătut:

O analiza criminala dar pertinenta a acestor vremuri a evidentiat in actuala societate mondiala cateva probleme majore grave,imposibil de remediat;Epuizarea resurselor naturale,inmultirea exploziva a populatiei,degradarea continua a conditiei umane,poluarea generala masiva,ineficienta actualei impartiri administrative a societatii si a guvernarii,trezirea maselor exploatate,accentuarea fenomenului de crima organizata,etc,etc.Toate aceste probleme majore se rezolvau de-a lungul istoriei prin declansarea unor batalii,apoi a unor razboaie sangeroase,care ,,rezolvau''pentru un timp problema supra populatiei,a locurilor de munca,viata reluandu-se mereu ca de la inceput.Astazi acest ,,mijloc de purificare''nu mai poate fi aplicat pentru ca el nu mai poate fi controlat,si de aceia de cateva decenii bune,o parte a elitei,impreuna cu conducatorii marilor puteri pregatesc cu grija scenariul unui alt tip de razboi mondial,complect deosebit si mult mai eficient.Pentru aceasta sa apelat la tehnologii de varf tinute secrete,scenariul in sine avand ca scop decimarea aproape totala a populatiei prin declansarea unei panici totale mizandu-se pe ideia inscenarii unui cataclism cosmic.La data convenita (nu neaparat 21 dec 2012) ei initiatorii se vor retrage o vreme adapostindu-se fie in afara planetei,fie in bunkere,dupa care vor apasa ..butonul.
Scenarii asemanatoare au mai existat dea-lungul adevaratei istorii terestre fiind si o posibila explicatie a disparitiei unor civilizatii antice ajunse la apogeu.


Au nu sunt oare peste tot pe planetă urme ale unor civilizaţii dispărute , cine făcea acum 40 000 mii de ani cranii de cristal perfecte dintr-o bucată ? Ştiu pot fi rătăciri dar la fel de bine pot fi şi civilizaţii dispărute ,, la buton,,.

Eu ma gandesc totusi daca elita asta mondiala chiar e elita "suprema" care taie si spanzura cum vrea ea pe aici pe planeta? Ori e altcineva "deasupra" (desi unii mai vorbesc si de "dedesubt") tuturor care decide cu adevarat ce, cum si cand e momentul, sau care poate se supara rau daca fac unii ghidusii din astea fara voie de la "stapanire"?

Nu de alta dar pare ca momentul cel mai propice pentru a scapa de "surplus" a cam trecut. Adica "razboiul rece" era de departe ocazia perfecta, razboi nuclear, macar vreo doua treimi din populatia planetei ucisa pe loc sau in urma distrugerilor provocate, caderii societatilor respective, iernii nucleare ce se instaura pentru o perioada etc.

Mai ales ca incarcaturile alea termonucleare pot fi facute sa aiba mai putine resturi radioactive dupa explozie desi explozia e mai puternica, asa ca in cateva decenii se putea locui destul de normal chiar si in acele zone (vezi Hiroshima si Nagasaki, unde contaminarea a fost destul de puternica in urma exploziilor, mai ales din cauza modelului destul de rudimentar al bombelor atomice de atunci).

kandaon

#80
Citat din: alx din  23 Noiembrie 2012, 23:46:06
Mai,si eu cred ca va fi ceva in 1 01 2013...o MARE portie de ras,produsa,evident,de recitirea tuturor...ipotezelor ;D produse doar in aceasta sectiune a forumului...si va fi si o portie mare de plans,pentru ca,cine stie...poate administratia acestui forum va lua decizia de a muta toate posturile astea la pagina comica...pastrandu-le totusi,pentru a reaminti proorocilor falsi ca au uitat sa plateasca cei 260 euroi pe un anumit curs,si le-a cam dat cu eroare la predicitiune...
  Evident,doar parerea mea... >:D


O lista (cica incompleta) cu "apocalipsele" de-a lungul timpului (astea sunt treburi serioase de care oameni se temeau inca din antichitate, desi se pare ca nu ii iese nimanui treaba cu profetia asta)  :-D

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_dates_predicted_for_apocalyptic_events

Si lista scurta in romana

http://ro.wikipedia.org/wiki/List%C4%83_de_date_prezise_pentru_sf%C3%A2r%C8%99itul_lumii

abyss

Paza buna trece primejdia rea.  Eu tot mi-am facut ceva provizii pentru 2-3 luni dupa recomandarea Nasa. Si m-a convins nu directorul agentiei ci o forma ciudata de manifestare din jurul meu. Mai multi apropiati care nu au tangenta cu preocuparile noastre secrete :) au inceput sa aibe vise foooarte ciudate in timp ce eu nu. Chestie de gandit... vise cu luna si stelele cate incep sa se miste, valuri la orizont, fenomene meteo stranii, oameni teleportati, etc. Ori cineva apasa pe niste butoane ori ... aici va las pe voi sa va dati cu parerea.

AdarM

#82
Citat din: abyss din  24 Noiembrie 2012, 01:38:49
Mai multi apropiati care nu au tangenta cu preocuparile noastre secrete :) au inceput sa aibe vise foooarte ciudate in timp ce eu nu. Chestie de gandit... vise cu luna si stelele cate incep sa se miste, valuri la orizont, fenomene meteo stranii, oameni teleportati, etc.
E firesc, de mirare ar fi fost sa nu aiba asemenea vise.
Cand media e suprasaturata de stiri si comentarii legate de felurite apocalipse, de aparitii si disparitii ET, de asteroizi si comete care ba vin, ba pleaca, subconstientul reactioneaza, chiar daca, in aparenta, toata informatia primita e ignorata ca lipsita de credibilitate.
Si-n fond (ba chiar si-n fund) nu doar media poarta vina, suntem in egala masura raspunzatori, cata vreme colportam aceleasi chestii...
Marcus Tullius Cicero: Traim vremuri grele, copiii nu-si mai asculta parintii si orice prost crede ca poate sa scrie o carte.

Increde-te in cei care cauta Adevarul, dar indoieste-te de cei care spun ca l-au gasit.

dab270277

2012 ca an calendaristic nu este o farsa :) Revenind la subiect. Nici conducatorii planetei si nici ceilalti conducatori (mai mici in grad) nu cunosc evenimentele viitoare. Si pana la urma daca ne loveste un asteroid ce? Lasa loc unei noi ere, unei noi civilizatii. Totul se transforma, nimic nu se risipeste.
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

dab270277

Citat din: BaDa din  24 Noiembrie 2012, 09:37:36
Nu stiu daca 2012 este o farsa uriasa, dar cred ca exista o ciclicitate in dezvoltarea lumii. Asa cum omul are nevoie pentru a trai, sa respire, probabil ca si universul respira din cand in cand. Sper doar ca omenirea sa nu fie expirata.   :?


Omenirea sa fie expirata? Expirata in fata cui? Totul revine la forma initiala  sa ii spunem (matrice) oricat ne dorim noi sa schimbam logica fireasca a lucrurilor.
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

BaDa

Omenirea sa fie expirata? Expirata in fata cui?
Cred ca nu constientizam faptul urmator: omul a fost creat, este o creatie.
Intoadeuna "cei decazuti", "cei ce s-au impotrivit Creatorului" au avut probleme la un moment dat.

Xanadron

Citat din: calator astral din  24 Noiembrie 2012, 02:05:46
 
Subscriu @abyss. La toate aceste manifestari as adauga panica generala vizibila deja in rindul banuitilor, ma refer la Paetreus & Co si pretextele puerile pe care numai le putem inghiti, sobolanii parasesc corabia,qrunca lestu dar pregatesc barcile de salvare, scarbosii, cica la baza de regrupare din Denver intra zlinic zeci de autocare de pasageri ai unor zboruri fictive, destinatia D.U.M.B.
Unii se-ntrebau inca din 2010 ce-o simboliza montarea fara vreo explicatie (si de catre cine comandata?) a statuii zeului egiptean Anubis (al mortii) pe celebrul aeroport din Denver - pe linga deja terifiantul "cal al Apocalipsei" (tema ras-discutata pe alt topic despre simbolistica NWO).

C-o avea insa ori nu si asta vreo legatura cu 21.12.2012, ramine de vazut...

Egyptian God of Death Anubis at the Denver Airport 2010

http://panoffolin.wordpress.com/2012/05/03/denver-airportsigns-and-symbols-illuminati-n-w-o-concentration-camps-do-you-believe-maybe-youll-have-too/
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Nepo

si totusi daca in 2012 nu se intampla nimic inafara de ceva razboaie, atunci de ce marea majoritate crede ca ceva "important" tot o sa se intample ?

Adica am auzit ca defapt sunt pregatiri pentru o invazie cu alieni cu ajutorul lui Blue Beam.

:)

panta_rh_ei

In 2012 s-au intamplat deja muuuuuuuulte - si mai mici si mai marunte -  :-D . Mai e vreme sa se-ntample :-D . 2012 nu-i o farsa. Poate nebunia asta cu 21.XII. 2012 sa fie. Sigur ne vom amuza de temerile noastre, de predictziile neimplinite etc.  :-D.  Schimbarea, cand va veni(nu daca va veni), ne va lua pe nepregatite chiar daca nu ne va surprinde.  In mod cert vor fi interesante comentariile din 22.XII. si dupa. :-D
LIBERTATEA este doar aspectul negativ al intregului fenomen - viatza omului - al carui aspect pozitiv este RESPONSABILITATEA. LIBERTATEA  este in pericol sa degenereze intr-un capriciu daca nu este vietzuita in termenii RESPONSABILITATZII.

SLEAH19

Citat din: kandaon din  24 Noiembrie 2012, 00:18:44

Nu de alta dar pare ca momentul cel mai propice pentru a scapa de "surplus" a cam trecut.


Toate aceste probleme majore se rezolvau de-a lungul istoriei prin declansarea unor batalii,apoi a unor razboaie sangeroase,care ,,rezolvau''pentru un timp problema supra populatiei,a locurilor de munca,viata reluandu-se mereu ca de la inceput.Astazi acest ,,mijloc de purificare''nu mai poate fi aplicat pentru ca el nu mai poate fi controlat,si de aceia de cateva decenii bune,o parte a elitei,impreuna cu conducatorii marilor puteri pregatesc cu grija scenariul unui alt tip de razboi mondial,complect deosebit si mult mai eficient.

Dacă Mossolini/Hitler , Stalin , Mao Tse Tung, Pol Pot ..... au rezolvat la vremea lor câteva zeci de milioane, pe timp de pace au introdus planningul familyal . Citeam undeva că prima lege promulgată în Romania după revoluţie a fost legea avortului.Statistic în lume sunt declarate pentru ultimul deceniu 55 milioane de avorturi anual şi se consideră că reprezintă de fapt 70% din cifra reală, diferenţa fiind reprezentată de avorturile empirice sau nedeclarate.
Dacă se adaugă mortalitatea infantilă din Africa şi alte zone din lumea considerată a treia ne apropiem lejer de o frână de un miliard pe deceniu nenăscuţi iar la o speranţă medie de viaţă pe planetă  de 65 ani de dublul populaţiei actuale.

     "Există o singură temă în spatele eforturilor noastre: - trebuie sa reducem nivelul populaţiei. Iar guvernele trebuie sa ne foloseasca metodele pentru a obtine rezultate curate si frumoase, sau vor primi  mizeria pe care o avem în El Salvador, sau în Iran sau în Beirut. Populaţia este o problemă politică. Odată ce populaţia este scapata de sub control, este nevoie de guvern autoritar, chiar fascist, pentru reducerea ei.... Programul nostru în El Salvador nu a functionat. Nu am avut infrastructura care să-l susţină. Au fost al naibii de multi oameni ... Pentru a reduce într-adevăr populaţia, rapid, va trebui să trimiteti toţi bărbaţii la luptă şi sa ucideti un număr semnificativ de femei fertile ...Cel mai rapid mod de a reduce populatia este prin foamete, ca şi în Africa, sau prin boli cum ar fi Moartea Neagra .... "

      Thomas Ferguson, Departamentul de Stat pentru Populaţie


Deci nu ştiu dacă generaţia noastră vom mai apuca vreo apocalipsă prezisă de mayaşi sau ceceni malgaşi , dar una incognito avem şanse.
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !