Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Legaturi catre stiri interesante!

Creat de jackie28t, 12 Iulie 2006, 01:12:37

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

fiulploii






fiulploii

#4340
Eroare ..


fiulploii

 :roll:
http://dailyoccupation.com/2016/11/01/farmers-making-wide-holes-cows-reason-weird-useful/

Asta apropo de morala umana si de folosirea de forte neutre in interesul omului .


Rayden

destul de interesant ceea ce spune acest..general:

".. you'll be dealing with hybrid armies, you'll be dealing with little green men...." min 0:45.

http://www.ewao.com/a/us-general-warns-little-green-men-hybrid-armies-near-future/

https://www.youtube.com/watch?v=zqY9-xxC_NY


Godak

E vorba de "omuleții verzi", denumire eufemistică a trupelor speciale rusești, cu prezenta in teren nerecunoscute oficial. Gen Ukraina. Probabil stii asta, dar ala de a scris primul link se pare ca nu o stie  :-P. Prin confuzia pe care o creeaza, ar fi trebuit postata la pagina comica. 

Rayden

comica poate pentru domnia ta, mister Godak; oricum, apreciez ca imi urmaresti postarile..

ce e interesant e ca... titulatura de "little green men" e arhi - mega - cunoscuta world wide ca fiind atribuita extraterestrilor..mici si verzisori..

iar, niste trupe speciale..cu niste militarasi antrenati sa rastoarne guverne, sa neutralizeze tot felul de amenintari (inclusiv umane)..numai "omuleti" sa le tot spui..nu?

adica, sa-nteleg ca in razboaiele astea asimetrice si neconventionale, o sa incepem sa vorbim si sa catalogam anumite forte, ca si.....klingonieni si romulani? sa speram, in lumina noilor schimbari geopolitice ce vin, ca nu vom auzi de sosirea borgilor sa ne asimileze...

oricum, pentru unii, ideea existentei extraterestrilor cat si prezenta lor pe aici, e imposibil de acceptat si nu ar crede nici de i-ar lovi in freza briza unui ozn aterizand in fata lor...sau, ma rog, asta e treaba lor de..debunker de servici(u).

Godak

#4347
@Rayden...

https://en.wikipedia.org/wiki/Little_green_men_(Ukrainian_crisis) Cred ca este de ajuns.

Randurile de mai jos sunt o generalizare obtinuta din observatii facute timp indelungat. Nu se refera la colegul @Rayden:
Mai in gluma, mai in serios, unii dezvolta usor-usor o mentalitate extrem de paguboasa, negand pe motive pseudo-conspiratiste orice sursa de informatie clasica care nu le valideaza preconceptiile. De aici si pana la o suspendare a realitatii calea nu este prea lunga. Este cu totul altceva decat analfabetismul functional. Desi unii citesc si inteleg ce citesc, schema lor de gandire impinge concluzia spre o alternativa imaginara. 

@Ganditorul, vreau si eu un like. E ca uleiul inainte de betie. Te pastreaza cu mintea limpede.

Rayden

uite colegu' @Godak, ti-am dat eu un like, daca tii neaparat sa ai unul pe interesantele tale concluzii postate adineori...

mai in gluma, mai in serios - zic si eu - unii dezvolta scenarii, si impart lumea in sfere de influenta, decid unde sa fie razboaie, decid astfel soarta unor natiuni intregi --> respectiv viata unor oameni nevinovati!!!! , decid cum si in ce fel sa controleze sisteme bancar-financiare, decid cand si unde sa distruga economii si industrii - asasini economici...si astea sunt conspiratii, dupa unii, la adresa umanitatii..; dar doar dupa unii, care nu sunt aceiasi evident cu cei care fac scenariile; un pic mai imbarligata exprimarea mea, dar intelegeti voi  :-D  :mrgreen:

apoi...exista complexul asta militar - industrial, despre care presedinti (americani) au vorbit si nu numai; miile de dovezi de aparitii ozn ce sfideaza logica si/sau stiinta asa cum o stim noi, zecile de mii de desecretizari de rapoarte si proiecte la care au lucrat in secret incepand din anii 40 tot felul de organizatii secrete, agentii secrete militare sau guvernamentale de prin toate tarile planetei - nu imi spune ca poti pur si simplu sa ignori aceste fapte, aceste observatii / informatii; 8-)

din lumea asta a...proiectelor negre, exista foarte multi care vorbesc despre ceea ce se intampla acolo, si ies in lumina reflectoarelor fel si fel de oameni care mai de care cu diplome si titluri, specializari si expertize, care spun ca au lucrat in fel si fel de proiecte, au vazut, au recuperat, etc.... nu imi spune, din nou, ca poti pur si simplu sa ignori si aceste informatii;

si asta e doar varful iceberg-ului, si vreau sa ma opresc aici inainte de a polua si mai mult topicul asta (ocazie cu care rog sa ma scuze adminii/moderatorii - si sa mute postarile unde cred de cuviinta) si, ceea ce incerc sa spun e ca, ii inteleg foarte bine pe cei despre care te amuzi spunand ca dezvolta mentalitatea paguboasa, si ca cred in conspiratii sau cai verzi pe pereti!

conspiratiile exista! nu fi asa de naiv, cand amandoi stim ca nu esti. ca nu vrei sa recunosti si ca faci lobby in a acoperi aceste lucruri sau a distrage atentia de la ele sau a discredita pe cei ce au astfel de pareri, e altceva!

sunt curios, cand or iesi lucrurile astea la iveala, oare ce vor zice sau vor face cei care au luptat sa acopere, sa discrediteze sa ucida chiar in unele cazuri informatia si oamenii care au vrut sa impartaseasca lumii adevarul? nu fac nicio referire la colegul Godak. ei bine, vor cadea in ..oblivion, where they belong! si sper ca cineva acolo sus sa ii iubeasca tare mult pentru ceea ce au facut si sa le dea ceea ce merita; sa culeaga ce au sadit!

cred ca sunt un pic (sau poate un pic mai mult) un visator si un idealist...insa, civilizatia asta nu va trece de perioada copilariei zburdalnice cu sanse mari de autodistrugere cu securisti si cu asasini economici cu agende ascunse si daunatoare lumii in care traim, cu conspiratii si razboaie pentru resurse si fara respect pentru planeta pe care traim si fara respect pentru viata umana. va reusi sa treaca mai departe cu altfel de oameni, total opusi celor de mai sus.

parerea mea de...om cu imaginatie bogata, de om visator poate cu o conceptie paguboasa dupa unii....insa, cu o minte deschisa la faptul ca orice e posibil!

Godak

Citatconspiratiile exista! nu fi asa de naiv,

Conspiratii exista de cand lumea. Numai ca obiectul, anvergura si actorii difera de cele mai multe ori de cele vehiculate de "conspirationisti". Aici e buba majora, nu inexistenta conspiratiilor! Ca un corolar, conspiratiile adevarate trec pe sub radarul celor care se ocupa cu cealalta categorie, a fantasmagoriilor illuminato-reptiliano-masono-dentistice, cum le spun cei de la "Nimic nou". Probabil le zic ei, asa, in bascalie. 

Remember wish: @Rayden, eu de la @Ganditorul vreau like. Oricum, multumesc pentru like-ul tau.