Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Interviu c-un "Mic Gri" in DNI Dept of Naval Intelligence Level 27 ?!

Creat de Xanadron, 25 Iunie 2012, 17:54:12

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Xanadron

Continuind pe un ton mai serios discutia glumeatza inceputa p-un alt topic:
Citat din: Xanadron din  28 Iunie 2012, 08:27:19
[...] o alta subtema interesanta (pe subiectul Mici Gri): navigheaza si ei oare pe Internet? :-o :lol:
Si implicit pe RUFOn? :roll:
Si cum oare? Cumparindu-si computere din magazine, manglind iPad/Phones prin troleibuze, stind invizibili in spatele nostru, :-( infiltrindu-ni-se-n minte si privind monitorul prin ochii nostri, sau conectindu-se la WiFi-ul din mall-uri, ori la cablurile RDS? (am auzit de UFOs zburind cu multe cabluri/fire/sirme tarash).  :-D
...precizez mai intai ca tot ce-am scris aici pina acum reprezinta exclusiv idei ale ALTORA, intr-o modesta incercare de-a face o minima retrospectiva a "cine, ce, de ce si cum" explica UFOlogia pe tema MG (Micilor Gri adica). :moon: :-(

Lasind la o parte observatia ca expresia mea "obscuritate nebuloasa" a presupusului mediu in care ar trai ET-ii MG nu cred sa echivaleze cu "intunericul absolut" in care traiesc vietatile deloc... ochioase :-o din pesteri, cred ca sinteti si voi de acord ca-s destule contradictii cuprinse chiar in interiorul fiecarei ipoteze emise pe tema MG, paradoxuri ilogice ce se inmultesc logaritmic daca ne-apucam sa comparam diversele teorii...

Barney & Betty Hill descriu deci "rapirea" lor pe coordonatele unei intilniri cu insusi Dumnezeu, :star: operatiune in care MG ar juca doar rolul de "travel agents" :lol: cu puteri telekinetice, printre multe altele.
O versiune de "poveste" mai complexa deci (dar deloc lamurita "in extenso" in celebrul lor bestseller, unde ...audientza la D-zeu ramine "top secret de nespus, sau altfel tre'sa va omor" :-D) decit "clasicele" descrieri ale rapirilor in scop de presupuse ajustari genetice, insotite de diverse manevre medicale practicate de MG de obicei asistati de cite-un MG "inalt" si fara vreun pic de empatie pentru suferintza fizica, dar si psihica a "rapitilor".

Paragraful de mai sus ne-ar face sa inclinam spre confirmarea MG ca "arhonti adjuncti" :roll: in slujba unor Zei cu sau fara barbi albe, dar credeti oare ca asemenea personaje omnipotente ar fi preocupate de semnarea unor Tratate cu diverse guverne ale "turmei" pe care o considera "plantatia" lor, cind EI ar putea sa ne rapeasca si/sau hibridizeze oricum si oricind?

Oricum, aici se-mbirliga variantele cu cea a MG "diabolici" :evil: subordonati luciferic (masonii s-or inchina la cine trebuie deci?), cu rol de mentinere a CS-urilor noastre-n capcana planetei-inchisoare pina devenim poate suficient de bine "altoiti" la ADN pentru scopurile lor (gen Programul Terra / TVM).
Sau, mai stii, cu dublu rol, adica si de "antrenare" a CS-urilor mai evoluate in cicluri de reeducare , dar si selectie a celor mai evoluate - si implicit capabile sa evadeze din numita capcana - electromagnetica sau de care-o mai fi ea.

Personal ma pune-n ultima vreme pe ginduri si ipoteza "MG=urmasii nostri de peste jdemii de ani" :roll: calatorind in sus si-n jos pe axa Timpului ca sa mai indrepte una-alta prin hatisul Liniilor Temporale.
Cu impresia la fel de personala ca MG ar fi reincarnarile evo- sau involuate straniu din virful "copacilor genealogici"ai UNORA dintre noi - mai precis, ale alora destul de submisivi ca sa fie multumiti nu doar cu starea lor asexuata, :lol: ci si cu apartenentza lor la o "minte colectiva" cu resurse imense (vezi teoria psihologiei lor "de stup").
Si ispititi poate in plus de vreo promisiune c-or sa devina mai independenti, dar si... mai inalti :-D daca-s cuminti in continuare.
Minte pe care am putea deci si noi s-o cunoastem doar dac-am fi dispusi sa conlucram cu EA in anumite conditii?! ...Asa ca ioc "Disclosure" pina nu ne putem "conecta" pe anumite coordonate macar cu... adjunctii Creatorilor nostri?! :roll: 

In fine, am halucinat destul cred deocamdata. Inca mai stau totusi pe ginduri daca-i cazul sa vin si cu unele concluzii trase in urma unor patzanii strict personale (desi nu 100% directe - fiindca n-are rost sa sustin aiurea c-am avut tangentze cu vreun Mic Gri :-( ca alti colegi pe care-i cred c-au avut - nu cit sa-mi amintesc in orice caz).
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

padme

Citat din: Xanadron din  28 Iunie 2012, 12:52:31
Inca mai stau totusi pe ginduri daca-i cazul sa vin si cu unele concluzii trase in urma unor patzanii strict personale (desi nu 100% directe - fiindca n-are rost sa sustin aiurea c-am avut tangentze cu vreun Mic Gri :-( ca alti colegi pe care-i cred c-au avut - nu cit sa-mi amintesc in orice caz).

Ameninti de ceva timp cu chestia asta! Vrei sa verifici daca citim tot ce scrii?
Eu am rabdare...:))))))

Citat din: Xanadron din  28 Iunie 2012, 12:52:31
asistati de cite-un MG "inalt" si fara vreun pic de empatie pentru suferintza fizica, dar si psihica a "rapitilor".
Mi-am adus aminte de faza aia cum ca et-ii vaneaza oamenii pt emotiile pe care le au sau ceva de genu'. Pai pt nu stiu cat la suta din aceste...emotii,... mult, sunt de vina hormonii pe care ii avem in dotare. Eu zic ca o civilizatie avansata si-ar da seama imediat care e problema si ar face niste pastile, ceva...:)))

Xanadron

Citat din: padme din  28 Iunie 2012, 15:57:18
Ameninti de ceva timp cu chestia asta! Vrei sa verifici daca citim tot ce scrii?
Da, :lol: fiindca in general postarile mai lungi de 10-12 rinduri trec automat in categoria TLTBR (Too Long To Be Read).

Cit despre chestia cu "loosh"-ul (energia negativa cu care s-ar alimenta cica unii ET :martiansad:), cele mai multe asa-zise informatii "certe" (channelizate au ba) nu merg pe directia desemnarii "Micilor Gri" ca vampiri energetici, ci a reptoizilor - tot cica. :evil:

Parere prin nimic sustinuta insa si care - la fel ca multe alte abureli cu tenta New Age emise cu tonele-n ultima vreme - ma lasa rece.
Si nemuritor, evident. :-D

P.S. Sa nu uit un link unde se comenteaza clipul prezentat initial:

http://crowdedskies.com/grey_alien.htm

...si ca recent raposatul Whitley Strieber ("Communion") era de parere ca, fie si daca filmuletzu-i un fals, cei care l-au creat au cunostintze precise despre morfologia ET-ilor Small Greys (care par sa fie intr-adevar mai mult... bej decit gri).

Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

abyss

In afara de regretatul coleg Shadow, nu mai cunosc decat o singura persoana de pe forum care sa (-mi) recunoasca deschis ca a avut cel putin o asemenea intalnire de gradul 4 cu un Grey, ca de gradul 5 nici nu mai pomenesc. Cam putini totusi... cei care-si amintesc  ;D

fiulploii

Citat din: Xanadron din  28 Iunie 2012, 16:57:26
Da, :lol: fiindca in general postarile mai lungi de 10-12 rinduri trec automat in categoria TLTBR (Too Long To Be Read).

Be human   Xana..dron  :-D , lumea asteapta cu nerabdare, site-ul merge fara probleme - deocamdata - si ... nu lasa pe maine ce poti face azi !  :lol:
So, we are here , eyes and ears  :-)

dab270277

Citat din: @biss din  28 Iunie 2012, 17:11:45
In afara de regretatul coleg Shadow, nu mai cunosc decat o singura persoana de pe forum care sa (-mi) recunoasca deschis ca a avut cel putin o asemenea intalnire de gradul 4 cu un Grey, ca de gradul 5 nici nu mai pomenesc. Cam putini totusi... cei care-si amintesc  ;D


Pot spune ca si eu am avut desii nu tin minte prea bine detaliile. Oricum nu erau "Grey" Erau sa zicem "shapeshifters". In functie de starea lor emotionala se schimbau din batranei simpatici cu barba si mantie alba in monstrii. Era pe vremea cand nu stiam nimic despre grey sau reptilieni. Sau poate ca subconstientul meu stia.... Se intampla la varstra de 6 ani.
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

Xanadron

Doar un mic update strict ontopic deocamdata - linkul corect unde se mai comenteaza despre "Alien Interogation Video" e asta:
http://crowdedskies.com/alien_interogation.htm

In plus, mi se pare interesanta si pozitia cunoscutului UFOlog britanic Bill Ryan (ex-Project Camelot), care inclina sa creada in veridicitatea filmuletului, chiar daca bazat doar pe senzatii subiective (il cunoaste bine pe Sean David Morton, cel care a facut primul publica in 1997 inregistrarea preluata de la un presupus ex-angajat in baza secreta din Area 51 - aka "Victor").
Merita poate urmarite si interviuri succesive cu "Victor":

Art Bell | "Victor" Interview - Area 51 Whistle Blower May / 97
Alien Interview - Victor Returns 11 Years Later [Part 1 of 2]

...in care pot fi remarcate citeva afirmatii interesante, cum ar fi:
- 2012 nu-i anul vreunei Apocalipse cataclismice, dar aniversarea a 20 de ani de la lansarea filmului cu Micul Gri n-ar trebui pregatita (apropo de alte evenimente ce-ar urma sa se produca pina-n 2017? :roll:)
- Preocuparea prioritara a celor gen Cheney ori Rumsfeld (sforari "in the complete knowing" ai Umanitatii 2.0) ar fi doar sa... paraseasca Terra la momentul oportun. :-o

In fine, un alt interviu interesant (cu "Dutch", whistleblower veteran) si condus pe 15 aprilie 2012 de acelasi autor al ultimului interviu cu "Victor", aici:
http://golden-rule.org/2012/04/24/roswell-2012-and-the-great-escape-plan-army-veteran-dutch-blows-the-whistle/

...din care aflam chestii la fel de interesante despre presupuse masinarii cu plasma de sapat rapid tuneluri enorme, OZN-uri "prismatice" sau aparate de zbor cu propulsie antigravifica. :ufo: Evident ca toate - tinute sub obroc de cei "alesi".

P.S. Revin mai tirziu si cu chestiile alea mai gri/bej-personale, ca prea te-am facut curios, fiulploii... :-D
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

elena78

Citat din: mariusvlad din  26 Iunie 2012, 15:44:17
Nu o sa vina prea curand (a se citi niciodata) ziua in care un pamantean sa ii ia interviu unui Grey. La capacitatile extrasenzoriale pe care ei le detin  probabil ca nu o sa cada niciodata vii in capcana intinsa de vre-o minte pamanteana.


se pare ca deja a luat un interviu unui  grey,a fost un interviu fortat ,  se pare ca deja au cazut in capcana  intinsa  de mintea omeneasca acel video expus la inceputul acestui articol    nu este un fake ,ci este  adevarat ,  micul gri  a fost rapit in zona ,,Area 51,,acum exista  o adevarata  batalie intre umani si   entitatile astrale  printre care si  micii cenusii ,umanii  care  executa ordinul celor care stau la putere  ataca acum extraterestrii   cu tot felul de tehnologii    cu plasma ,laser  s.a.m.d. ca sa nu mai i-a legatura  cu umanii  cica  Therra-Pamantul este ca o ,,statie  de autobuz,, (vorba  printesei Diana) unde se opresc multi  turisti extrateretrii   unii dintre ei sunt buni altii sunt rai ,cei rai care au coborat  cu mult timp si care stau la putere  ei vor sa transforme  intreaga planeta  intr-un imperiu dragonian  si sa stiti  oamenii buni ca  se vad semnele...cat despre  extraterestrii   micii cenusii  din cate se pare   din punct de vedere  tehnologic   ei sunt mult mai avansati   fata de noi  umanii dar din punct de vedere spiritual   suntem noi inaintea lor..

mariusvlad

Cu tot respectul @elena78 dar ce ai descris arata mai mult a benzi desenate cu super eroi.
Noi suntem practic un embrion pe o scara a timpului planetei noastre raportandu-ne la celelalte specii de pe pamant majoritatea disparute. Universul a aparut in urma cu 14,5 miliarde ani dar Pamantul are o vechime de doar 4,5 miliarde ani. Dinozaurii au stapanit pamantul timp de 140 milioane ani in timp ce noi stam tantos  pe 2 picioare doar de 400 000 ani. Raportand timpul de cand noi am aparut la timpul in care au aparut civilizatiile muuult avansate noua, aproape ca nu existam.
Noi inca ne taram pe planeta pe care ne-am nascut dar visam la interviuri cu fiinte care si-au parasit demult planeta. Diferenta in timp intre ei si noi este mai mare decat cea intre noi si viermii inelari.
Circula multe pe net si este foarte greu de filtrat informatia dar aici trebuie sa intre in actiune logica.

dab270277

Sunt curios ce intelegi tu elena cand spui ca noi suntem mai evoluat spiritual. Ce semnificatie are pentru tine "evolutia spirituala" si mai ales  care sunt constantele prin care tu poti argumenta ca esti mai evoluata spiritual fata de alte fiinte :)))

"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

abyss

Citat din: Xanadron din  26 Iunie 2012, 15:55:52
Una zice asadar John Lear despre grizuliii-Watchers cu bune intentii dupa stiintza lui, care ne rapesc si "regleaza" invariabil la 3, 7 si 13 ani cica (sub influentza... uneori nefasta ;D a ideilor lui Lou Baldin aka @Sleeper zice asta)
Nu prea am citit despre Lou Baldin insa ma bazez pe cunostintele tale si te-as intreba urmatoarele (in ideea ca i-ai putea pune intrebarea lui [size=78%]@Sleeper [/size]sau lui John Lear eventual): Daca perioada de "reglare" dintre varstele de 3-13 ani cu plus si minus reprezinta o prima etapa mai pot exista si altele doua si daca da atunci care ar fi acestea in opinia lor? Pentru ca prietene, chiar mai exista inca cel putin 2 chiar daca pe parcursul lor multi "Sleepers" au dat coltzu´.

memento[/size]...!!! ;D
Citat din: Xanadron din  26 Iunie 2012, 15:55:52
Inainte sa trec insa (tot azi sper, dar mai tirziu un pic) si la unele considerente bazate pe experientze personale si nu pe simple linkuri, si eu inclin sa cred ca filmul de-acum 11 ani ori e o facatura CGI relativ reusita, ori reprezinta interogarea reala a unui PLF eventual capturat si de alta "fabricatie" decit americana. ::)

dab270277

Fara sa par lipsit de respect fata de acest subiect sunt curios si abia astept un nou subiect intitulat "Interviu c-un "Mare Gri".
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

Xanadron

Citat din: @biss din  08 Iulie 2012, 10:17:06
Nu prea am citit despre Lou Baldin insa ma bazez pe cunostintele tale si te-as intreba urmatoarele (in ideea ca i-ai putea pune intrebarea lui [size=78%]@Sleeper [/size]sau lui John Lear eventual): Daca perioada de "reglare" dintre varstele de 3-13 ani cu plus si minus reprezinta o prima etapa mai pot exista si altele doua si daca da atunci care ar fi acestea in opinia lor? Pentru ca prietene, chiar mai exista inca cel putin 2 chiar daca pe parcursul lor multi "Sleepers" au dat coltzu´.

memento[/size]...!!! ;D
Hai sa clarificam mai intai neclaritatile altora, inainte sa ma hotarasc, in fine, cit de multe as putea povesti despre experientzele... aproape personale tangente cu Micii Gri (MG) :-( - zic asta fiindca-i vorba de unele discutii/relatari "abstracte" cu o muribunda, dar si de o patzanie efectiva mai veche a ex-nevesti-mii, trecuta-n lumea celor drepti pe 8 mai 2010, la numai 43 de ani.

Controversatul John Lear e deci in continuare convins ca MG au rol de "observatori-ingrijitori" doar pentru containerele noastre carnale, de suflete/CS-uri avind grija sefii lor (Marii Gri Insectiformi? Reptoizii? Andromedanii? Ultraterestrii? - om afla poate cindva si asta). Chiar daca el sustine (inlfuentzat tot de povestile lui Lou Baldin aka Sleeper) ca, tehnic vorbind, MG ar fi capabili si de transferul CS-urilor de colo-dincolo - adica in special de la oameni la clone si/sau hibrizi umano-ET.

Stimabilul ateu convins JL are o conceptie relativ simpla (ca sa nu-i zic simplista :lol:) pe tema reincarnarilor succesive, sustinind - spre deosebire de TVM de pilda - ca, desi subscrie la informatiile amicului sau Bob Lazar ca ET-ii ne-au upgradat genetic de vreo 65 de ori de-a lungul istoriei recente... de vreo 2 milioane de ani, NU ne-ar "exploata" cumva CS-urile in scopuri egoiste tip STS, chiar daca ne mai "altoiesc" cu containere de-ale lor dupa ce dam coltzu'.
Sau chiar inainte de a ne fi nascut... (chestie la care o sa revin curind). 8-)
Doar ne-ar ghida deci evolutiv prin hatzisul testarii reincarnarilor multiple cu mintile lor de tip colectiv subordonate sefilor care doar ei ar sti cum arata "punctul terminus" rezervat putinilor "absolventi". Pseudo-Rai care ar fi cica intr-o prima faza cite-o planeta "ideala" ocupata de spirite compatibile (si nu atit de "amestecate" ca aici) si-abia dupa aia o zona de existentza pur energetica.

Trecind peste multe detalii ale conceptiei asteia (cum ar fi inexistentza Raiului sau a Iadului sub forma lor biblica... Iadul existind insa, simbolic vorbind, mai ales pe Terra :evil:), interesanta mi se pare ideea ca asa-zisa Judecata de Apoi :star: ar fi doar o confruntare (auto)critica post-mortem a experientelor noastre (bune/rele) cu propria constiintza - adusa de "veghetori" intr-o stare neutra, lipsita de subiectivismul EGO-ului.

Sau ca principalul criteriu dupa care am fi sau nu retrimisi in Iadul testarilor incarnate ar fi reusita de-a ne fi trait vietile "cu integritate, fara ura, lacomie sau invidie". Si fara sa ne preocupe nimic altceva in afara de liniile astea personale de conduita - chestie cu care (printre multe altele) m-am contrat insa deseori cu JL pe forumuri, e-mail (mai rar, ca multe-i sint sterse de NSA in ultima vreme) si chiar pe telefon, din evidentul motiv al respingerii non-implicarii din partea mea.

Revenind insa un pic la 'tehnicienii" MG, :moon: :-) care-ar avea in atributiuni si service-ul "captatoarelor de suflete" de pe Terra, merita poate atinsa-n treacat si atit de strania idee a "releului lunar de suflete", :fullmoon: a carui existentza JL inca o sustine cu hotarire.
Ultimele lui relatari despre Turnul Lunar inalt de 10 km, gros de cca. 2 km si avind in virf un cub la fel de translucid cu latura de vreo 3,5 km il descriu ca fiind transparent, indreptat fix spre Pamint de pe fatza vizibila a Lunii si detectabil ca "destinatie a sufletelor" de citiva Remote-Vieweri in ultima vreme - RV-isti opriti insa din "amusinarile" lor pe traiectoria Pamint-Luna.

Gata insa acum deocamdata, m-am lungit oricum cam mult.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

dab270277

Trecind peste multe detalii ale conceptiei asteia (cum ar fi inexistentza Raiului sau a Iadului sub forma lor biblica... Iadul existind insa, simbolic vorbind, mai ales pe Terra :evil:), interesanta mi se pare ideea ca asa-zisa Judecata de Apoi :star: ar fi doar o confruntare (auto)critica post-mortem a experientelor noastre (bune/rele) cu propria constiintza - adusa de "veghetori" intr-o stare neutra, lipsita de subiectivismul EGO-ului.

Sau ca principalul criteriu dupa care am fi sau nu retrimisi in Iadul testarilor incarnate ar fi reusita de-a ne fi trait vietile "cu integritate, fara ura, lacomie sau invidie". Si fara sa ne preocupe nimic altceva in afara de liniile astea personale de conduita - chestie cu care (printre multe altele) m-am contrat insa deseori cu JL pe forumuri, e-mail (mai rar, ca multe-i sint sterse de NSA in ultima vreme) si chiar pe telefon, din evidentul motiv al respingerii non-implicarii din partea mea.

GOOD POINT, GOOD JOB!
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

abyss

Controversatul John Lear a avut el insusi experiente cu MG? Sau baga doar din auzite?
Pentru mine e important de stiut deoarece majoritatea celor care doar din anumite considerente studiaza fenomenul ajung in final intoxicati zdravan de propriile emanatii emotionale... si in opinia mea aceste persoane nu reprezinta decat o sursa ce a memorat informatii si pe care le prezinta sub forma unor ipoteze obtinute deci, in lumina propriilor filtre si ele construite pe conjunctura propriilor coordonate de viata. Evident ca aici si nu numai in acest caz al lui JL, conteza totodata si conjunctura sau istoria personala.
Una e de exemplu sa vorbesti cu un psiholog care a studiat cazuri de abductees si alta e sa discuti cu unul care a avut asemenea experiente si care si-a pastrat pana in prezent echilibrul, detasarea si starea de prezenta cat de cat continua.

Poate ne-om hotara sa scuturam desaga amintirilor impreuna candva. 2013 e oka? sau mai adaugam :)