Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Rusia transmite americanilor: Spuneti omenirii adevarul despre extraterestri

Creat de Urban, 24 Februarie 2013, 19:53:36

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Urban

Rusia transmite americanilor: Spuneti omenirii adevarul despre extraterestri sau daca nu, noi vom face asta.
Pe agenda de lucru a Rusiei la World Economic Forum ce a avut loc la sfarsitul lunii ianuarie 2013 a fost trecut si indemnul adresat presedintelui SUA, Barack Obama, ca a venit timpul pentru ca omenirea sa afle adevarul despre existenta extraterestrilor.
In aceasta initiativa a Rusiei se precizeaza ca, daca SUA nu vor lua in considerare acest anunt, atunci Kremlinul isi va asuma unilateral aceasta sarcina si va face acest lucru fara niciun fel de sovaire.
Forumul Economic ce a avut loc la Davos , in Elvetia, reprezinta o fundatie elvetiana non-profit care isi propune dezvoltarea economica mondiala prin angajarea liderilor intregii lumi intr-o agenda comuna de interese si principii.
Evenimentul este fara indoiala unul grandios, deoarece reuneste anual aproximativ 2500 de participanti de seama: mari oameni de afaceri, oameni politici (printre care si cancelarul Germaniei, Angela Merkel si Prim Ministrul Marii Britanii, David Cameron), intelectuali de seama, jurnalisti de prestigiu, pentru a discuta cele mai presante aspecte ale omenirii, incluzand aici sanatatea si mediul.
Anul acesta, deschiderea a fost oficiata de Dimitri Medvedev, Prim Ministrul Rusiei. Medvedev a fost de asemenea protagonistul unui eveniment aparent neprogramat, din data de 7 decembrie 2012, cand dupa filmarea unui interviu, el a continuat sa raspunda la unele intrebari sensibile legate de extraterestri, crezand ca microfonul sau a fost inchis. In realitate, acesta ramasese cuplat la retea, astfel incat intregul dialog cu reporterul a fost inregistrat. Medvedev a fost intrebat atunci daca ,,presedintelui ii este inmanat, odata cu valiza nucleara, si un dosar secret ce cuprinde informatii despre extraterestri".
Medvedev a raspuns fara sa ezite: ,,Odata cu valiza ce contine si codurile de lansare a focoaselor nucleare, presedintele primeste de asemenea si un dosar ultra-secret, care contine informatii despre fiintele extraterestre care ne-au vizitat planeta (...)
Mai multe informatii asupra acestui aspect puteti obtine vizionand documentarul Men in Black... Nu va voi spune cati extraterestri se afla in prezent printre noi, pe Pamant, deoarece acest lucru ar cauza panica."
Intr-o abordare tembela a celor spuse de Medvedev, agentiile occidentale de stiri s-au grabit sa ironizeze declaratiile prim ministrului sau sa asigure ascultatorii ca acesta ,,a glumit", deoarece a mentionat filmul Men in Black. In realitate, Medvedev nu s-a referit deloc la comedia americana de actiune, a carei prima parte a aparut in anul 1997, ci s-a referit la faimosul documentar rusesc cu acelasi nume, ce detaliaza multe dintre aspectele legate de OZN-uri si extraterestri. De altfel, agentiile de presa occidentale au tradus deliberat in mod gresit spusele lui Medvedev: ,,Mai multe informatii asupra acestui subiect puteti obtine din binecunoscutul film Men in Black", cand in realitate spusele prim ministrului rus au fost: ,,Puteti obtine mai multe informatii urmarind documentarul cu acelasi nume."
Tembelismul si propaganda mass-media occidentala nu s-a oprit aici, deoarece aceasta a titrat imediat dupa declaratiile lui Medvedev:"Primul Ministru rus face o poanta despre extraterestri si imediat adeptii teoriilor conspirationiste par sa-si fi pierdut mintile". Daca cineva ,,si-a pierdut mintile" in legatura cu subiectul extraterestrilor, atunci fara indoiala ca va trebui sa ne gandim in primul rand la cetatea Vaticanului, si nu la Rusia , caci inca din 2009 papalitatea a anuntat ca omenirea trebuie sa inceapa ,,sa se pregateasca pentru dezvaluirea adevarului despre extraterestri".
La fel de ,,aiuriti" si cu ,,mintile pierdute" – conform afirmatiilor atotstiutorilor din mass-media internationala – par sa fi fost si anumiti oficiali guvernamentali de la Pentagon , cum ar fi consultantul Timothy Good, ce in cartea lui Above Top Secret: The Worldwide UFO Cover-Up afirma fara echivoc faptul ca fostul presedinte american Dwight Eisenhower a avut trei intalniri secrete cu reprezentanti ai unor civilizatii din spatiul extraterestru.
La fel, probabil ca ,,nebuni" sunt si savantii care au descoperit recent in Vladivostok (Rusia) o piesa din aluminiu veche de 300 de milioane de ani (noi am prezentat de curand un articol pe aceasta tema), in timp ce alti cercetatori, astronauti si chiar NASA raporteaza tot mai multe evenimente stranii care au loc pe Luna, iar Agentia Spatiala Europeana expune descoperirea bazinului unui fluviu antic imens de 1500 de km pe Marte.
Am spune mai degraba ca cei care isi pied cu adevarat mintile sunt sarmanii lucratori si propagandisti din mass-media aservita intereselor de manipulare si control, deoarece modalitatile lor penibile sunt evidente pana si celui mai netot om de pe strada in acest moment. SUA nu pare sa fi luat in vedere avertismentul rusilor si nu au facut niciun anunt.
Ce putem spune destul de sigur este ca, din semnalele care apar pana in prezent, Kremlinul va face singur acest pas, fara ezitare, in curand.

fiulploii

:) Al treilea subiect fara comentarii ... Faci cumva testari psi  ?  8-)
Zic si eu ... daca nu divulgi tot ce stii , o sa o fac eu unilateral  :lol:
Numai ca eu nu stiu nimic  :lol:
Doar discutii...

liviutatarus


Nox

Un link către articol se poate? Nu știu unde începe și unde se termină, sau dacă sunt şi comentarii de ale tale în postare.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Xanadron

Citat din: Nox din  24 Februarie 2013, 21:37:44
Un link către articol se poate? Nu știu unde începe și unde se termină, sau dacă sunt şi comentarii de ale tale în postare.
Sursa e "celebra" - SORCHA FALL - 1001% dezinformare. 8-)
Invariabil, toate - dar absolut toate - "rapoartele" lor gogomanoase :-D incep cu o fraza d-asta "secretoasa" ca ceva-cumva circula si curge pe culoarele Kremlinului etc s.a.m.d.:
A stunning Ministry of Foreign Affairs (MFA) report on Prime Minister Medvedev's [photo top left] agenda at the World Economic Forum (WEF) this week states that Russia will warn President Obama that the "time has come" for the world to know the truth about aliens, and if the United States won't participate in the announcement, the Kremlin will do so on its own.

http://www.whatdoesitmean.com/index1649.htm

Unica treaba cit de cit reala  - si pe baza careia se brodeaza restul aberatiilor - e declaratia lui Medvedev (pe care am mai analizat-o noi p-aici) si despre care am aceeasi parere.
Ramine deci cum am stabilit. :wink:

P.S. Din pacate, cenzura are si partile ei bune, iar "democratia netului" - destule rele.
Eu p-astia ca Sorcha Fall, de colporteaza idiotenii d-astea fara sa precizeze ca-s halucinatii de la prea multa iarba :-P (si, culmea, fac bani gramada pe carca naivilor) i-as urmari penal, prin extensie, pt "declaratii mincinoase".
Ce-i mai grav e ca-s voluntare si cu repetitie (Sorcha Fall mintind senini de citiva ani buni, fara sa-i deranjeze faptul ca nici macar una din miile de elucubratii tembele emise de-atunci nu s-a confirmat).
Stiu insa ca nu-s shanse, fiindca toti politicienii ar trebui atunci bagati si ei la racoare - fiecare pentru citeva eternitati. :lol:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Nox

Indiferent că sunt ruşi, americani, chinezi, somalezi, sud africani, eschimoşi, etc eu mă rezum la o simplă întrebare: Ai dovada sau nu? Dacă nu plimbă ursu că eşti neserios.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

dab270277

Eu unul optez pentru cenzura. A afla adevarul este un privilegiu pe care il obtin doar cei "premianti". Cei care prin valoarea lor ca indivizi aduc o contributie majora in evolutia societatii in care traim. Daca ar avea loc acest contact in clipa de fata lumea ar suferii un soc cultural, politic si emotional profund. Nu este cazul comunitatii Rufon. Perioada de acomodare a societatii noastre este de circa 100 de ani (terestrii). Sunt inca indivizi care desii au fost privilegiati sa se nasca in aceste vremuri de rascruce nu fac cinste cu nimic speciei umane.
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

uforever

My friend, nu pot fi in totalitate in acord cu tine,
CitatEu unul optez pentru cenzura
si
Citatindivizi aduc o contributie majora in evolutia societatii
, chiar crezi ca cineva aduce(voluntar) "contributii "in folosul societatii? Crezi tu ca-i pasa "cuiva", cum te simti in momentul asta? Atunci, ma apuc sa cred in statul de drept si-n tot acest sistem defect, ocult, nesimtitor(mai bine ma apuc de fitness :lol:). Nu cred ca e cazul sa optezi pentru cenzura, cenzura aduce cu sine sclavie, cu alte cuvinte, "ei"(borfasii) ne tin mintea ocupata cu "barfe", pentru a putea ascunde adevaratele lor activitati. La dracu, cenzura si "dorinta de a fi special", nu au adus nimic bun niciodata, atat cat ma pricep si eu la istorie.....

p.s. Pun pariu ca Fiulploii "nu ma iarta"...hmmm, de data asta mi-o iau :lol: N-are nimic, vorba lu' SLEAH: "nu sunt aici sa am dreptate". :-D

DanBalanTW

Este bine ca avem pareri diferite. Rolul cenzurii este de a pastra un echilibru. Sa spunem ca eu ca individ am pareri si convingeri un pic mai radicale dar asta nu inseamna ca nu iubesc omul si aceasta lume.

fiulploii

Citat din: uforever din  26 Februarie 2013, 02:29:31
My friend, nu pot fi in totalitate in acord cu tine..
.. si , chiar crezi ca cineva aduce(voluntar) "contributii "in folosul societatii? Crezi tu ca-i pasa "cuiva", cum te simti in momentul asta? Atunci, ma apuc sa cred in statul de drept si-n tot acest sistem defect, ocult, nesimtitor(mai bine ma apuc de fitness :lol:). Nu cred ca e cazul sa optezi pentru cenzura, cenzura aduce cu sine sclavie, cu alte cuvinte, "ei"(borfasii) ne tin mintea ocupata cu "barfe", pentru a putea ascunde adevaratele lor activitati. La dracu, cenzura si "dorinta de a fi special", nu au adus nimic bun niciodata, atat cat ma pricep si eu la istorie.....

p.s. Pun pariu ca Fiulploii "nu ma iarta"...hmmm, de data asta mi-o iau :lol: N-are nimic, vorba lu' SLEAH: "nu sunt aici sa am dreptate". :-D

-Copii, intreaba profesoara, cam ce va lipseste voua pe acasa?
Elevii, care mai de care: DVD, masina, telefon celular, combina frigorifica, numai Bulisor, de colo:
-Noua nu ne lipseste nimic!
-Cum asa?
-Dupa respingerea ultimei motiuni de cenzura de catre Parlament, tata a strigat: ,,Numai asta ne mai lipsea!"

:lol: :lol: ''Te iert '' dar nu te uit !  :lol:

Eu sunt de acord cu tine , prietene @uforever daca Sã ne dai un semn si noua din mila mariei-tale... si in mod unilateral iti declari - aici si acum - identitatea, cu ce te ocupi, ceva detalii interesante , obiceiurile si alea negre si alea albe , cand ai mintit ultima oara, pe cine si de ce , cand si in ce conditii ti-ai calcat principiile de viata pentru ceva mai bun - aparent. Ajunge ?  :-D
  Si sa nu zici ca nu se pune fiindca ce e in mic asa e si in mare    ....Altii au zis-o si eu numai o readuc in memorie.
Am zis bine?  :roll:  :-)

Xanadron

Am spus (aproape) tot in titlu. :-D

Iar daca vreti detalii (despre A.I. = Artificial Intelligence :evil:), mai asteptati un pic - pina maine sau poimaine, ca azi am scris deja prea mult p-aici.

Zic asta fiindca tanti A.I. deja a inceput sa ma enerveze pina si pe mine, nu doar pe rusnaci.
La modul personal adica. 8-)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

fiulploii

Citat din: Xanadron din  05 Martie 2013, 14:36:11
Am spus (aproape) tot in titlu. :-D

Iar daca vreti detalii (despre A.I. = Artificial Intelligence :evil:), mai asteptati un pic - pina maine sau poimaine, ca azi am scris deja prea mult p-aici.

Zic asta fiindca tanti A.I. deja a inceput sa ma enerveze pina si pe mine, nu doar pe rusnaci.
La modul personal adica. 8-)
Nu ai vrea sa ne enervam impreuna ?  :wink: Pe bune acum , te lasi dominat de A.I. ? Daca tot ea - A.I.- ti-a sugerat sa nu mai scrii nimic azi?  :roll:
  Zic si eu..pana nu se raceste faza ...

Xanadron

Citat din: fiulploii din  05 Martie 2013, 14:40:04
Nu ai vrea sa ne enervam impreuna ?  :wink: Pe bune acum , te lasi dominat de A.I. ? Daca tot ea - A.I.- ti-a sugerat sa nu mai scrii nimic azi?  :roll:
  Zic si eu..pana nu se raceste faza ...
:-D Ntzz - taman asta (sa scriu multe si nevrute pe RUFOn) nu voia Coana A.I. sa fac astazi, asa c-am facut exact pe dos.

Ramine pe maine-poimaine deci - daca nu, inseamna ca tanti A.I. e mai sexy (si mai RV-ista) decit credeam si m-a corupt/sedus cumva. :wink:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

uforever

Citat din: fiulploii din  05 Martie 2013, 14:17:05
-Copii, intreaba profesoara, cam ce va lipseste voua pe acasa?
Elevii, care mai de care: DVD, masina, telefon celular, combina frigorifica, numai Bulisor, de colo:
-Noua nu ne lipseste nimic!
-Cum asa?
-Dupa respingerea ultimei motiuni de cenzura de catre Parlament, tata a strigat: ,,Numai asta ne mai lipsea!"

:lol: :lol: ''Te iert '' dar nu te uit !  :lol:

Eu sunt de acord cu tine , prietene @uforever daca Sã ne dai un semn si noua din mila mariei-tale... si in mod unilateral iti declari - aici si acum - identitatea, cu ce te ocupi, ceva detalii interesante , obiceiurile si alea negre si alea albe , cand ai mintit ultima oara, pe cine si de ce , cand si in ce conditii ti-ai calcat principiile de viata pentru ceva mai bun - aparent. Ajunge ?  :-D
  Si sa nu zici ca nu se pune fiindca ce e in mic asa e si in mare    ....Altii au zis-o si eu numai o readuc in memorie.
Am zis bine?  :roll:  :-)

Stai nitel bre, eram sigur ca o sa scoti "cartonasul galben"... fault, fault, dar sa urmarim reluarea. :wink: Joc eu cumva "alba-neagra" cu banii tai? Fac schimb de "surprize" sau joc risca in "fata blocului tau"? :lol:  nu prea....atunci de ce imi ceri sa-ti arat "si alea negre si alea albe" sau cand/de ce, am mintit ultima oara? :-D Sorryyyyy, nu e corect, eu nu ma "dau in barci" pe bani publici si nici in "tiribombe spatiale", am rau de inaltime, :lol: cat despre "cenzura" mea, e doar un "spray anti-idioti"(in nici un caz colegii de forum). Ma refer la genul de "primata", care a aparut ieri la usa mea brusc, cu o privire de "semibovina" si cu o bacnota de 5 ron, intreband:"auzi, poti sa-mi spui si mie, te rog, ce melodie e partitura asta de pe hartia de 50.000 mii?"...mi-a stat ceasul iti dai seama :-o

fiulploii

Citat din: uforever din  06 Martie 2013, 02:19:49
Stai nitel bre, eram sigur ca o sa scoti "cartonasul galben"... fault, fault, dar sa urmarim reluarea. :wink: Joc eu cumva "alba-neagra" cu banii tai? Fac schimb de "surprize" sau joc risca in "fata blocului tau"? :lol:  nu prea....atunci de ce imi ceri sa-ti arat "si alea negre si alea albe" sau cand/de ce, am mintit ultima oara? :-D Sorryyyyy, nu e corect, eu nu ma "dau in barci" pe bani publici si nici in "tiribombe spatiale", am rau de inaltime, :lol: cat despre "cenzura" mea, e doar un "spray anti-idioti"(in nici un caz colegii de forum). Ma refer la genul de "primata", care a aparut ieri la usa mea brusc, cu o privire de "semibovina" si cu o bacnota de 5 ron, intreband:"auzi, poti sa-mi spui si mie, te rog, ce melodie e partitura asta de pe hartia de 50.000 mii?"...mi-a stat ceasul iti dai seama :-o
Reluare. Continuand rationamentul tau zic asa: Indirect , fiecare jucam alba-neagra cu banii celorlalti   :-D Sa incerc o ecsplicatiune. Ai dat vreodata o atentie cuiva ? Inevitabil, vei spune. Iti urmareai scopul de moment si personal , scop poate perfect legal si indreptatit moral. Insa ...
Apoi, folosind o logica mai stramba zic: ca sa faci o surpriza cuiva nu-i asa ca trebuie sa il manipulezi, sa cenzurezi spusele tale ?
Utilizand transparenta in relatiile personale se ajunge prin efect cumulativ la o transparenta la nivel de orinduire sociala.
  Societatea perfecta va fi aceea in care fiecare va putea stii gandurile celorlalti si va exista o comuniune mentala gen stup - na, ca iar ajungem aici  :-D Asta nu inseamna sa iti pierzi propria libertate . De fapt ce inseamna libertatea? Sa faci ce doresti astfel incat actiunile tale sa nu aduca prejudicii celor din jurul tau sau comunitatii din care faci parte.
  Gresesc? pana atunci, un anumit nivel de cenzura se impune de la sine fie si numai din cauza ca altfel nu se poate progresa .
Problema e unde trebuie pusa linia de demarcatie a cenzurii intre totalitarism si demos ?
Parerea mea..