Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Fenomen straniu deasupra Norvegiei

Creat de Quicksilver, 12 Aprilie 2010, 21:19:04

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Quicksilver

Un fenomen deosebit pe care nu mi-l pot explica ... Poate unul din voi e in cunostinta de cauza.

http://www.dailymotion.com/video/xcwb82_ring-over-bergen-norway-9-april-201_tech
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

vladtheodor

Nu-i indeajuns de straniu...
E doar un balon chinezesc cu leduri gen "Knight Rider".
Sau nu pricepi ca sintem singuri in Univers !?
Ce crezi ca-i aici ? Autostrada ??? :D
Eu!? - Vorbesc de unul singur. Ceilalti abereaza doar... Si altii chiar ne cred. :D
R.I.P. Ronnie James Dio !!!

Quicksilver

Citat din: vladtheodor din  13 Aprilie 2010, 12:32:29
Nu-i indeajuns de straniu...
E doar un balon chinezesc cu leduri gen "Knight Rider".
Sau nu pricepi ca sintem singuri in Univers !?
Ce crezi ca-i aici ? Autostrada ??? :D

Mda ... Ma gandeam eu ca imi scapa ceva  :lol: .

Totusi ... ce ar putea fi? Pacat ca nu avem niciun punct de reper ... nimic.
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

i1414xy

Pai ce sa fie, ei vor sa pregatesca lumea pt. ceva , au ei niste scopuri ascunse, cred ca se vor multiplica mult acest gen de fenomene.

bungy

Interesant , foarte interesant . Cred ca putem exclude  balonul chinezesc care ne da atatea batai de cap. Nu am mai vazut pana acuma un asemenea fenomen pe video si nici in realitate . Pacat ca imaginea nu este clara si nici nu avem un punct de reper sa ne dam seama de diametru cercului. Ar putea fi o ''poarta stelara''  :roll:
totul este relativ...

abyss

Cu cât tehnologia video avanseazã cu atât sporesc șansele sã filmãm și sateliți sau drone. Cei care observã cerul noaptea ori isi monteazã aparaturã pt a putea filma eventuale ufo-uri ar trebui sã se poatã informa despre eventualele rute stiute ale satelitilor de pe orbitã. Oricum...adevãratele ufo-uri sunt inconfundabile.

jean

CitatAr putea fi o ''poarta stelara''
Nu cred, poarta stelara in atmosfera? :?  Am vazut in filme ca, portile stelare imaginate de noi se afla la mivelul solului, in subsol sau constructii. Nici nu vreau sa ma gandesc ce ar pati acei calatori stelari care ar fi aruncati prin acea poarta pe solul planetei respective. :lol:
Adevarul este dincolo de noi

bungy

totul este relativ...

Quicksilver

Fratilor, va uitati prea mult la TV si va strica!  :lol: Nici eu nu cred ca e vre-o Stargate ... Nu cred ca e nevoie de ditamai inelul pentru a deschide Wormholes (Gauri de vierme). Avem flote de nave extraterestre in apropierea Terrei si a Lunii ... + "Fratiorii mai mari" care s-au amestecat prin multime de la inceputul istoriei oamenilor, care au grija de noi si de Terra sa nu o aruncam in aer ...

Cel putin telescopul Hubble nu a vazut niciun "ditamai inelul" prin spatiu ... Sau a vazut ... ? hmm :?
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

abyss

Nu stiu... eu acolo vãd doar o sferã metalicã. Inelul pare mai degrabã o distorsiune creatã de efectul mãririi imaginii. Rãmân la pãrerea mea cã poate fi un satelit. Si rusii dar in mod special americanii au amplsat pe orbitã incã din anii 60 arme scalare si radionice. Dacã nu stiti ce sunt cãutați depre ele...