Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Asta am pozat

Creat de oxyox, 15 Iunie 2010, 19:05:29

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

oxyox

In Baia Mare, Maramures fiind la serviciu am fotografiat acest munte. E adevarat ca e poza facuta cu telefonul. Uitati va la baza norului. Mi se pare mie sau se vede un chip? Nu cumva se pot vedea mai multe? Asta doar daca dati zoom.

GabyS

Interesant...
Am procesat-o un pic



padme

#2
Eee, eram sigura! Aia am vazut si yo, de fapt m-am dus cu zoom-ul direct acolo, deci... e o chestie indusa, tie ti s-a parut ca e un "chip",  si  am vazut tot un chip! :))))))))))))

oxyox

#3
Citat din: padme din  15 Iunie 2010, 20:26:18
Eee, eram sigura! Aia am vazut si yo, de fapt m-am dus cu zoom-ul direct acolo, deci... e o chestie indusa, tie ti s-a parut ca e un "chip",  si  am vazut tot un chip! :))))))))))))

mda... ma intreb daca e o "chestiune indusa" de ce n am vazut de exemplu o combina agricola? poate ca mie mi s a parut. dar si celor 5 colegi de servici li s a parut? Nu e necesar sa dai zoom cand privesti poza. Se vede bine si fara.

padme

#4
Eee, creierul mai si asociaza cu ce-i este familiar! Eu de ex. am vazut un nor in forma de inima, ca... cercurile care se fac din fum de tigara.

Shadowman

#5
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

extrateresru_ro

"Creierul mai asociaza cu ce-i este familiar".....privesti....un nor si parca ai vedea un chip de om acolo....bine,bine dar de ce iese si pe camera,pe film,pe inregistrare ,ce-ia ce creierul asociaza?
'Asociere' asta poate sa aiba un timp limitat sau nelimitat.
Depinde de starea vremi sau a creierului?
am incrededere in fiecare OM,dar nu am incredere in diavolul din el.

jean

Citat din: extrateresru_ro din  16 Iunie 2010, 10:33:07
....bine,bine dar de ce iese si pe camera,pe film,pe inregistrare ,ce-ia ce creierul asociaza?
'Asociere' asta poate sa aiba un timp limitat sau nelimitat.
Depinde de starea vremi sau a creierului?
Indiferent pe ce suport apare imaginea, asocierea este facuta tot in creier. :-D Legat de timpul asocieri, depinde de mai multi factori dar in special de creier. Vezi ca pe forum pe uneva (laborator), sau prin alte parti, sunt imagini care pot reprezenta in acelasi timp doua chiestii diferite. In functie de asocierea care se face in creierul fiecarui individ.
Adevarul este dincolo de noi

padme

Si voi, extraterestru_ro & oxyox, ce explicatii aveti, daca acestea nu va satisfac?

padme


Efecte de lumina






padme


iniventor

reflexia luminii in aer , nor , sau pe camera... eu am auzit si de curcubeu si de  polii nord si sud ai pammantului cu aurora boareala si efecte sunt multe ...am avut si eu astfel de poze si cand aerul este mai dens sau mai rarefiat din cauza presiunii sau al poluarii se intampla multe.

iniventor