Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Sunete ciudate peste tot in lume

Creat de @Lex, 12 Ianuarie 2012, 15:15:44

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

@Lex

Numeroase  clipuri care au inregistrat acelasi sunet in diferite zone ale globului :  http://www.ufo-blogger.com/2012/01/2012-strange-rumblings-sound-heard-in.html  :-) :-)

Arhanghelul

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

StarDust

Am mutat ambele subiecte la "Fenomene conexe...". Dat fiind faptul ca link-ul pus de @Lex expune fenomenul de pe mai multe locatii de pe glob, e posibil sa apara discutii referitoare la cazuri, asa ca le-am lasat ca doua subiecte distincte.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

kefren

   Cred ca cei de la Realitatea ne citesc deseori si se inspira de aici

        http://www.realitatea.net/sunetele-apocalipsei-un-huruit-ingrozitor-se-aude-intr-o-padure-din-canada_904106.html
      :lol: :lol: :lol: :lol:

StarDust

Stau si ma gandesc la invazia de hoax-uri ce va urma...  :roll: Inlocuirea coloanei sonore, sau suprapunerea altor sunete peste cele originale e si mai simpla decat folosirea de programe CGI... :|
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

angellla29

Citat din: StarDust din  14 Ianuarie 2012, 20:25:07
Stau si ma gandesc la invazia de hoax-uri ce va urma...  :roll: Inlocuirea coloanei sonore, sau suprapunerea altor sunete peste cele originale e si mai simpla decat folosirea de programe CGI... :|

Probabil ca asa o sa se intample  :lol:

Am postat acest video, nu doar pentru imagine , ci pentru sunet!!! Am impresia ca sunetele sunt aproape identice cu acelea care se aud la Kiev!!!! Parerea mea :-D

中国广东出现UFO,2011年8月30日 | China Guangdong UFOs appear, recent

Si video  de la Kiev:

Strange Sounds in Kiev - Ukrainian TV News Investigation - August 2011


@Lex


skycleaner

Si eu am auzit astfel de sunete si am si martori. Aveai senzatia ca vin dintr-un alt univers. Ciudat rau... Aveam cu totii o stare de neliniste ca la un cutremur.

StarDust

Citat din: skycleaner din  19 Ianuarie 2012, 20:23:16
Si eu am auzit astfel de sunete si am si martori. Aveai senzatia ca vin dintr-un alt univers. Ciudat rau... Aveam cu totii o stare de neliniste ca la un cutremur.

Daca poti sa ne dai detalii despre locatia aproximativa si o descriere a sunetelor (cam cu ce le asemanai, sau ce frecvente aveau) ar fi excelent! Multumesc anticipat!
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Arhanghelul

#9
+
Citat din: skycleaner din  19 Ianuarie 2012, 20:23:16
Si eu am auzit astfel de sunete si am si martori. Aveai senzatia ca vin dintr-un alt univers. Ciudat rau... Aveam cu totii o stare de neliniste ca la un cutremur.

Citat din: StarDust din  19 Ianuarie 2012, 21:24:31
Daca poti sa ne dai detalii despre locatia aproximativa si o descriere a sunetelor (cam cu ce le asemanai, sau ce frecvente aveau) ar fi excelent! Multumesc anticipat!

Un mare sfat pentru toti useri,vizitatori si terte persoane ... folositi resursele "foarte" la indemana ...telefonului mobil,smart-telefonului,PDA,etc. ...

Incercati sa depasiti uimirea , blocajul " momentan" datorita evenimentului (fenomenului) iesit din comun ...

Cu cat sunt mai multi ochii si ... urechi ... cu atata mai multe evenimente "inedite" vor fi percepute si "inscriptionate" media ...
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Xanadron

#10
Citat din: StarDust din  14 Ianuarie 2012, 20:25:07
Stau si ma gandesc la invazia de hoax-uri ce va urma...  :roll: Inlocuirea coloanei sonore, sau suprapunerea altor sunete peste cele originale e si mai simpla decat folosirea de programe CGI... :|

Subscriu - fara sa cred totusi automat ca absolut toate clipurile de pe Youtube sint "hoaxes".
Mi s-ar parea oricum mai logic ca martorii "pe bune" ale unor asemenea fenomene sa apeleze mass-media pentru certificarea lor si nu doar sa trinteasca filmuletze pe Youtube.

Cit despre posibilele explicatii, poate c-am putea face legaturi si cu adnotarile biblice despre Jericho si rolul trompetelor in darimarea zidurilor unor cetati asediate. :roll: Adicatelea oaresce utilizari subterane ale unor arme sonice/vibratorii.

Asta, pe linga ipotezele clasice (cutremure, scrisnet de falii) ori alternative (chepenguri ET/IT :-( in curs de deschidere, scartaiala portilor Iadului :evil: sau chiar o paranghelie zgomotoasa :-D a intraterestrilor din "Hollow Earth" = Pamintul Gol pe Dinlauntru).
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

NASTASE MIHAIL

Nave f mari, aflate in atmosfera, si invizibile.

Siberia

#12
Pe "Before its news" a aparut un articol cu o ipoteza "geocaliptica" pentru aceste sunete auzite in mai multe locuri pe glob.
   Aceste sunete denumite si "cutremure ceresti" ar putea fi rezultatul miscarii de alunecare a nucleului Pamantului - care s-ar datora faptului ca acest nucleu se invarte cu o alta viteza fata de viteza de rotatie a Pamantului, iar "alunecarea" nucleului duce la o "migratie" masurabila acampului magnetic al Pamantului.

"What is happening is the liquid iron core of the Earth is spinning at a different rate than the planet's rotation and the slippage is causing a measurable migration of the Earth's magnetic field.
The skyquakes are caused by harmonics deep inside the Earth traveling from a mutating core through the layers of the planet to the surface. The sky acts as a sounding board capturing and magnifying the sonic and electrical frequencies shot from the center of the world."





Restul articolului te duce cu gandul la "2012 - The neutrinos have mutated"...
http://beforeitsnews.com/story/1645/370/Skyquakes:_Warnings_From_Earths_Destabilizing_Core.html

p.s. - interesante sunt si ultimele miscari de "trupe" si "fenomene" care se petrec in Antarctica.
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Ganditorul

Sunete ciudate la malul Marii Negre, la Odesa. Personal cred ca sunt sunete provenite din deformarea ghetii ... dar e interesant de vazut.
Sounds of frozen sea. Odessa, Ukraine. February 2012

CHIP

Asta e sunetul ghetii ,fara indoiala!!