Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Desteni - Comunicari interdimensionale

Creat de DamChrist169, 13 August 2007, 16:52:00

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

DamChrist169

Scuze de neatentie !

Uitasem de fapt sa pun si linkul respectiv.
Am fost destul de sceptic la inceput legat de aceste comunicari, pana cand am inceput sa le citesc sau sa le ascult...

http://www.desteni-universe.co.za/

Gand Bun !

xennon_2000

Foarte interesant situl; :wink:
Sunt multe subiecte interesante;

lylyt_ice

 Da intradevar...interesant...DAR !!!ce parere aveti (?) Chanelingul este intradevar posibil sau este numai fantezie ?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

xennon_2000

Daca luam in considerare telepatia eu unul cred in asa ceva!

lylyt_ice

  Da...dar si telepatia este cam sub semnul intrebarii...nu am auzit ca cineva sa o poata folosii in mod curent sau sa comunice cu cineva (cursiv)cum fac cei ce primesc"INFORMATII"prin chaneling ,informatii care pina in prezent nu s-a putut dovedii ca intradevar sunt reale  :?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

DamChrist169

Copila, ori are in spate o imensa echipa de cercetatori printre care sa se numere si aceia foarte cunoscuti(Jordan maxwell, Michael Tsarion,David Icke etc), ori este o entitate super-evoluata care cam stie ce spune, ori chiar e channeling adevarat.
Eu de obicei nu critic si judec ceea ce nu inteleg sau fara sa ma pun in tema. Am ascultat vreo 20 de interviuri si ma motiveaza sa le ascult pe toate. Nu inseamna ca voi crede orbeste absolut orice.
Ceea ce aud si citesc pe acel site, le-am mai auzit si prin alte parti, in diferite epoci. "Adevarul nu are tatic".
Momentan, tipa respectiva imi confirma informatiile pe care le aveam.
Chestiile adevarate le mai si simti...

Spor la viata !

lylyt_ice

  Da ai perfecta dreptate...nici eu nu stiu ce sa cred ,dar daca ar fii advarat inseamna ca ar trebuii sa nu mai fie nici un mister nedesvaluit in ceea ce priveste trecutul....Eu as fii curioasa sa-l intreb pe Decebal unde au ascuns Dacii comorile...(?)si bine inteles...ce se afla sub Bucegi...(?)si...si...si.......
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

romulus

-----Hmmm, sa presupunem ca acele interviuri ar fi niste fotografii ori filme cu OZN -uri, da? Si noi ar trebui sa vedem care/ce/ pe unde,  nu se potriveste.
-----Eu personal, as fi curios si as intreba spre exemplu:  de ce copilul - indiferent pe cine exprima, ori primeste in el sa se exprime sa se adreseze lumii lasate in urma  - priveste exact  in camera de filmat? N-o fi unul mai zbanghiu care sa se uite aiurea prin incapere......? Macar unul asa.....mai curios...
----Si apoi:  am vazut prea multe ,parca exagerat de multe "interviuri" cu copilasi abuzati sexual si apoi ucisi;ca sa nu mai vorbesc de interviurile cu Hitler...
----Vorba lui Bugs Bunny .."Is something screwy around here"...
----Howgh !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

darieglobur

eu n-am fost prea atent. nici nu am avut prea mult timp sa insist asupra problemei dar este vorba de chanelling sau despre telepatie? si cum decurge o sedinta? i se cere sa intre in legatura cu "cineva" anume sau i se pune o intrebare si pur si simplu raspunde...cine?
...und Sie fliegen doch!