Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Sunteti pregatiti?

Creat de Arckadii, 15 Septembrie 2007, 16:40:45

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

IONUT

vedeti la Evanghelia dupa Matei cap.24 ºi veti observa ca toate semnele de acolo se defaºoara din plin.

Rayden

nu numai in biblie se vorbeste de "semnele ultimelor zile"....semnele apocalipsei...

numai ca viitorul inca nu e scris...depinde de OM


GreenDragon

Asa e, viitorul nu e scris. Viitorul depinde de evolutia constiintei globale a omenirii. Se pare ca, in plan interior, foarte multi dintre noi au ales o cale lina de tranzitie catre noua era. E adevarat ca sunt inundatii, taifunuri, cutremure, tsunami etc, dar inca e bine pe langa ceea ce ar fi putut fi.  :mrgreen:

zeratul

maine duminica 25 noiembrie 2007 pe antena 2 la ora 22 va fi un documentar despre 21 decembrie 2012 sfarsitul lumii si mayasi :-P

Arckadii

Si totusi cei mai multi se vor uita la statisticile referitoare la numarul de votanti, rezultate fraudate etc, nicidecum la 2012. Trist insa adevarat.

Legat de "semnele care se arata din plin": Intotdeauna s-au potrivit. Intr-adevar unele par ca se potrivesc mai bine acum insa intotdeauna au fost "semne". Ce ma bucura insa cel mai mult, este faptul ca vom apuca probabil 2012-le si vom rade de propriile noastre aberatii din momentul de fata.


Ark

lylyt_ice

 ba... eu cred ca viitorul este scris si inca foarte exact....este cam lafel cu un joc pe compiuter.Sa luam ca exemplu Mario 64 ca poate il cunosc mai multi. exact cum Mario invata din greseli si moare (virtual) de nenumarate ori, trecand prin multe vieti si lumi diferite pentru a fii invingator in final, asa si omul; lupta, pierde, castiga, moare si o ia de la capat (dar cu experienta acumulata in vietile si lumile diferite anterioare), iar cu multa perseverenta castiga...exact la fel. Depinde numai cat de repede pricepe: regulile, tilul si modul in care sa-si atinga scopul final. Exact identic cum este un joc de compiuter dinainte conceput, asa este si viata...numai ca depinde de jucator cat de repede pricepe si  de puterea mintii lui...Profetiile, calendarele si toate cele ce ne dau de inteles anumite situatii din viitor fac parte din regulile jocului...iar liberul arbitru actioneaza asa cum gaseste el de cuviinta.....
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

StarDust

...Si cateodata, nereusind sa treci de un "level" trebuie sa o iei de la cateva "levels" mai jos ca sa mai poti invata cate ceva... ca sa poti trece  :-D ...
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

extrateresru_ro

#82
e un mesaj foarte interesant de ultima ora va rog daca cineva poate sa-l traduca, e in spaniola dar si in engleza.aici elance http://www.rafapal.com/?p=404
am incrededere in fiecare OM,dar nu am incredere in diavolul din el.

lylyt_ice

 Si cam ce ai inteles tu din acest mesaj?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

loreley

Citat din: extrateresru_ro din  05 Ianuarie 2008, 21:55:35
e un mesaj foarte interesant de ultima ora va rog daca cineva poate sa-l traduca, e in spaniola dar si in engleza.aici elancehttp://www.rafapal.com/?p=404

           Cum   susti   asta   din  moment  ce    nu  l-ai  tradus ? :-D

StarDust

Citat din: loreley din  06 Ianuarie 2008, 09:06:32
Cum   susti   asta   din  moment  ce    nu  l-ai  tradus ? :-D

Bine ai pus problema Loreley, Oricum nu merita sa il traduca nimeni, e o simpla poveste... (parerea mea).
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

alx

Citat din: extrateresru_ro din  05 Ianuarie 2008, 21:55:35
e un mesaj foarte interesant de ultima ora va rog daca cineva poate sa-l traduca, e in spaniola dar si in engleza.aici elance http://www.rafapal.com/?p=404
deci:mesajul in cauza este despre aprinderea lui Jupiter si transformarea acestuia intr-un soare,plus trecerea acestuia pe nivele mai inalte ale energiei...trebuie sa mai continuu?
ar fi recomandat sa nu mai recomanzi cu atat caldura articole pe care nu le intelegi,doar pt ca tie ti se par frumos scrise si pomenesc si de cate o planeta de a carui nume ai auzit...
   parerea mea si numai a mea!  alx
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

aeonflux

Buna ziua, ma numesc Raluca si azi mi-am facut cont aici...as vrea sa-mi fac prieteni aici....ma puteti ajuta?... ma atrage partea misterioasa a vietii dar nu prea am cu cine sa vorbesc, spar ca aici imi voi gasi prieteni....mai demult am avut o experienta de dilatare corporala....as vrea sa vorbesc ci cineva care a trait acest gen de senzatie.....va rog sa- mi raspundeti, ma simt foarte singura! poate ne vom si intalni undeva ....nu stiu.....

ariel

 bine ai venit Raluca !
in mod sigur iti vei gasi prieteni cu care sa discuti despre misterele lumii in care traim
"Sa avem seninatatea de a accepta ceea ce nu poate fi schimbat,curajul de a schimba ceea ce poate fi schimbat si mai ales intelepciunea pentru a face deosebirea intre cele doua posibilitati" (Marc Aurelius)

Serban M

Citat din: aeonflux din  08 Ianuarie 2008, 11:44:18
Buna ziua, ma numesc Raluca si azi mi-am facut cont aici...as vrea sa-mi fac prieteni aici....ma puteti ajuta?... ma atrage partea misterioasa a vietii dar nu prea am cu cine sa vorbesc, spar ca aici imi voi gasi prieteni....mai demult am avut o experienta de dilatare corporala....as vrea sa vorbesc ci cineva care a trait acest gen de senzatie.....va rog sa- mi raspundeti, ma simt foarte singura! poate ne vom si intalni undeva ....nu stiu.....

daca te referi la depersonalizare,ei bine este o afectiune psihiatrica  :) nu o experienta mistica,cat despre subiect vad ca nu ai nici o legatura