Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Reclamatie

Creat de sevastase, 10 Iunie 2008, 09:41:31

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Nox

Citat din: sevastase din  10 Iunie 2008, 20:20:43
Daca nu, imi fac eu propriul forum  :lol: :lol: :lol:

Ai face bine sã te pui pe treabã în a-þi face propriul forum...
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

sevastase

Citat din: ciuciulete din  11 Iunie 2008, 17:10:51
ei na, chiar nu ai jignit pe nimeni? sa ma obosesc sa dau citate? nu e nevoie, ca se stie de mai multi epitetele cu care i-ai catalogat de-a lungul timpului. dar, asa cum s-a mai vazut si ieri, ai memorie scurta.



pana una alta faci doar ceva  constructiv
Nu e vina mea ca natura a facut o gluma cruda . Eu doar ti-am oferit o oglinda   :rainbow:
 

spooky

"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Nox

contemplatorul, sevstase trecuþi în moderated. Azi se dau fãrã numãr. Mai vrea cineva?
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

spooky

acest topic a fost redeschis pentru a da posibilitatea lui cautatorul sa raspunda.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Cautatorul

Citat din: spooky din  11 Iunie 2008, 19:21:49
acest topic a fost redeschis pentru a da posibilitatea lui cautatorul sa raspunda.

Nu are rost sa mai comentez, prefer sa inchei discutia.
Nu ca ma simt amenintat ca mi se baneaza accesul, ci pentru ca e pierdere de timp continuarea unei discutii care nu are nici o legatura cu subiecte atat de interesante cum ar fi OZN-urile, civilizatii trecute si/sau extraterestre, teorii ale conspiratiei si alte teorii nonconformiste.

Cum am spus si in alte dati e treaba fiecaruia sa fie orice si oricine, insa uneori am senzatia ca unii care se dau luptatori pentru libertate, se comporta uneori ca despoti, fac ironii fara sare, si iti strica tot cheful, si uneori nu ma pot abtine sa nu raspund mai acid.

Si am constatat ca de-a lungul timpului n-am fost singurul care a ramas cu gust amar de modul in care se discuta/modereaza unele discutii.

Si-am terminat discutia.

spooky


CitatNu are rost sa mai comentez, prefer sa inchei discutia.
Cred ca are sens continuare discutiei care a inceput, sa te lamuresti si ceilalti care au citit ce ai scris.

CitatNu ca ma simt amenintat ca mi se baneaza accesul, ci pentru ca e pierdere de timp continuarea unei discutii care nu are nici o legatura cu subiecte atat de interesante cum ar fi OZN-urile, civilizatii trecute si/sau extraterestre, teorii ale conspiratiei si alte teorii nonconformiste.
Amenintarea cu banarea am facut-o celor care continua sa isi bata joc de forum, de discutii aduc injurii si acuzatii nejustificate.

CitatCum am spus si in alte dati e treaba fiecaruia sa fie orice si oricine, insa uneori am senzatia ca unii care se dau luptatori pentru libertate, se comporta uneori ca despoti, fac ironii fara sare, si iti strica tot cheful, si uneori nu ma pot abtine sa nu raspund mai acid.
Exact la aceste lucruri ma refer, de aceea te rog frumos sa le justifici. Inclusiv cele cu finantarea, din moment ce mi-ai adus acuze inclusiv mie personal.

CitatSi am constatat ca de-a lungul timpului n-am fost singurul care a ramas cu gust amar de modul in care se discuta/modereaza unele discutii.
Din pacate si eu raman extrem de des cu gust amar si vad cum acest forum este acaparat de persoane care nu vor decat sa faca scandal, nu pot avea o discutie serioasa si se arunca in injurii si acuze fara sustinere la adresa celorlati.

CitatSi-am terminat discutia.
Am sa las topicul deschis sa lamurim aceste chestiuni, de aceea te rog frumos sa termini si sa aduci sprijin in ceea ce zici. Nu-mi place ca toata munca mea sa fie terfelita in picioare de 2 fraze aruncate pe o pagina in acest forum.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Cautatorul

Citat din: spooky din  11 Iunie 2008, 19:52:24
Cred ca are sens continuare discutiei care a inceput, sa te lamuresti si ceilalti care au citit ce ai scris.
Exact la aceste lucruri ma refer, de aceea te rog frumos sa le justifici.
Inclusiv cele cu finantarea, din moment ce mi-ai adus acuze inclusiv mie personal.
Am sa las topicul deschis sa lamurim aceste chestiuni, de aceea te rog frumos sa termini si sa aduci sprijin in ceea ce zici. Nu-mi place ca toata munca mea sa fie terfelita in picioare de 2 fraze aruncate pe o pagina in acest forum.

Cautatorule, nici nu stii sa cauti ceva pe net... daca intr-adevar vroiai sa afli mai multe despre mine.
In primul rand nu inteleg ce te freaca grija cu firma mea. Nu inteleg ce te preocupa sursele mele de a castiga bani? Nu am nici cea mai mica obligatie sa-ti dau tie, mai ales, lamuriri... daca ma intrebai frumos, ti-as fi spus. Nu am facut niciodata un secret din ce imi castig eu bani.

Legat de finantare, n-am facut nici o acuzatie. Doar ca am ajuns la concluzia ca acea firma care apare la profilul tau nu are cum sa fie singura sursa a ta de venit, din moment ce e pe pierdere. Nu eu am pus la profilul tau acel link.  Intre timp am mai aflat si alte lucruri de care te ocupi si e chiar interesant domeniul, si sper ca e si profitabil.

Se stie ca CIA a rescunoscut ca are un departament special care urmareste forumurile, si incearca sa manipuleze oamenii sau macar sa-i intoxice, ori sa contracareze antiamericanismul din lume.

Eram mirat ca firma ta are contacte in tari de pe axa lui Basescu, mai ales ca vad ca pe infocon.ro promovezi articole oarecum antiglobalizare. Si nu incepeam demersul acesta daca bluemoon nu se comporta ca un mic dictator. Recunosc ca in ultima vreme s-a mai potolit. Credeam ca pana la Dumnezeu te mananca sfintii. Dar cand am vazut ca de fiecare data tu il sustineai chiar si cand nu avea dreptate, mi-am dat seama ca pestele de la cap se impute. Interesant este ca in timp am descoperit ca majoritatea au avut conflict cu acest moderator si fara sa se fi incalcat regulamentul, si multi au plecat de pe acest forum din acest motiv.

Am dat si alta data o compilatie de mesaje prin care aratam ca bluemoon nu a reactionat corect. De asemenea repet, pe forumul si site-ul platit cu banii tai ai dreptul sa faci orice. Dar macar sa stim asta, adica sugeram ca regulamentul sa fie intr-o fraza: "Singura regula e ca moderatorii au dreptul sa stearga orice mesaj fara nici un motiv si fara nici o explicatie, si moderatorii au dreptul sa jigneasca sau sa faca glume nesarate pe seama oricui".

Iar faptul ca te-ai aprins atat de mult, arata ca s-ar putea sa fi avut dreptate. Imi cer sa aduc dovezi, dar ma faci nesimtit ca m-am bagat in viata ta personala.

Hai c-am pierdut prea mult timp cu tema asta. Daca vrei sterge mesajele, sterge-mi contul, baneaza-l, da-ma in judecata, fa ce vrei. Chiar nu ma intereseaza. Nu sunt nici primul si probabil nici ultimul caruia acest forum i-a lasat un gust amar.
 

Nox

#83
Cãutãtorule nu ºtiu ce ºi cine eºti dar ºtiu ce eºti... eºti un troll ºi îºi dau moderated uite aºa simplu.

PS. Fã-þi ºi tu un forum!

Aici pe forum nu se primesc trolli.

Am scris mai mare sã vadã toþi chiorii.

PS2 Cum am zis, azi e fãrã numãr...
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

spooky

CitatLegat de finantare, n-am facut nici o acuzatie. Doar ca am ajuns la concluzia ca acea firma care apare la profilul tau nu are cum sa fie singura sursa a ta de venit, din moment ce e pe pierdere. Nu eu am pus la profilul tau acel link.  Intre timp am mai aflat si alte lucruri de care te ocupi si e chiar interesant domeniul, si sper ca e si profitabil.

Domnule,
in mesajul pe care l-ai dat om cadrul acestui subiect, spuneai:

CitatEu insa am adus argumente cum ca rufon e o masinarie de manipulare si au fost aruncate la gunoi. Nici o explicatie.
De exemplu:

http://www.rufon.org/forum/index.php?action=profile;u=2

Undeva mai jos la profil scrie:

http://www.wisetech.ro

Iar pe prima pagina mai jos sunt niste adrese de contact din tari de pe axa lui Basescu.

Pentru a vedea cam ce profit a avut:
http://www.listafirme.ro/catalog/j1472477_rdn_media_serv_srl.htm
Daca nu puteti atunci intrati la:

http://www.mfinante.ro/contribuabili/link.jsp?body=/contribuabili/agenti_nume.htm
Unde introduceti RDN MEDIA SERV la nume selectati Bucuresti si  o sa vedeti ca aceasta firma a avut pierderi si nu profit.

Intrebarea ramane: Cine finanteaza RUFON si pe Paul Dorneanu sa mearga de exemplu la intalnirea aia bilderberg?

Chiar daca e masinarie de manipulare, eu ma aflu aici pentru a incerca sa o contracarez.

Astfel, tu crezi ca aduci argumente aici ca RUFON, INFOCON, EU suntem "masinarii de manipulare", te legi de viata mea personala sugerand faptul ca eu sunt finantat de X sau de Y care apartin de NWO. IN PRIMUL RAND, TU NU ARGUMENTEZI NIMIC, FACI NISTE SUGESTII ARUNCATE AIUREA, TE LEGI DE VENITURILE MELE, PE CARE LA VREMEA POSTARII NICI NU AI FACUT EFORTUL SA CAUTI MAI MULT, SA-TI FACI TREABA CA LA CARTE. CHIAR DACA AS LUCRA INTR-O MULTINATIONALA SAU EU STIU ALTCEVA, NU AS AVEA O PROBLEMA SA NU LUPT CONTRA ACESTUI SISTEM. DA, FOLOSESC WINDOWS. DA, FOLOSESC PROCESOR INTEL. DA, AM MASINA PRODUSA DE O CORPORATIE MARE (PSA PEUGUEOT - CITROEN). DA, CUMPAR MOTORINA. DA, FOLOSESC INTERNETUL. DA, AM TELEFON NOKIA, SONY ERRICSON. DA, AM LAPTOP DELL. DA, CONSUM BAUTURI RACORITOARE PRODUSE DE CORPORATII IMPLICATE IN N.W.O. DA, DA, DA, ... DA, SUNT UN PRIZONIER AL SISTEMULUI SI CU TOATE ACESTEA AM TARIA OPINIILOR MELE SI LUPT CONTRA ACESTUI SISTEM, BUN SAU RAU. NU MI-E JENA NICI O SECUNDA SA MA FOLOSESC CA SA REUSESC SA FAC CE VREAU... SI CU TOATE ACESTEA, STIMABILE, ONORABILE, UNDE E ARGUMENTATIA TA?


CitatSe stie ca CIA a rescunoscut ca are un departament special care urmareste forumurile, si incearca sa manipuleze oamenii sau macar sa-i intoxice, ori sa contracareze antiamericanismul din lume.
Da, asa e. Au facut chiar si site-uri sa prinda teroristi sau instigatori... si? Ai vreo confesiune de facut?

CitatEram mirat ca firma ta are contacte in tari de pe axa lui Basescu, mai ales ca vad ca pe infocon.ro promovezi articole oarecum antiglobalizare.
Am contacte atat in toata lumea? SI? CE DOVEDESTE ACEST LUCRU? DA, AM TELEFOANE DE CONTACT DIN MAI MULTE TARI. SE CHEAMA VOICE OVER IP (VOIP). DA UN SEARCH DACA NU STII CE E. SI? CARE E PROBLEMA?

CitatSi nu incepeam demersul acesta daca bluemoon nu se comporta ca un mic dictator.
HAI SA IL INCEPEM.

CitatRecunosc ca in ultima vreme s-a mai potolit. Credeam ca pana la Dumnezeu te mananca sfintii. Dar cand am vazut ca de fiecare data tu il sustineai chiar si cand nu avea dreptate, mi-am dat seama ca pestele de la cap se impute. Interesant este ca in timp am descoperit ca majoritatea au avut conflict cu acest moderator si fara sa se fi incalcat regulamentul, si multi au plecat de pe acest forum din acest motiv.
STIU CA AU FOST MOMENTE IN TRECUT CAND BLUEMOON A EXAGERAT CU UNELE LUCRURI. NU STIU CINE A AVUT CONFLICT CU EL, IN ACEST MOMENT EU STIU DOAR CA MODERATORUL BLUEMOON NU REUSESTE SA ISI FACA TREABA DE MODERATOR 100% DIN CAUZA FAPTUL CA EU I-AM SPUS SA FIE MAI TOLERANT, IN CIUDA FAPTULUI CA TOT MAI MULTI UTILIZATORI AI ACESTUI FORUM SUNT DERANJATI DE COMPORTAMENTUL UNORA SI TURNURA ACESTUI FORUM. IAR DACA EU NU AM CUNOSTINTA DE CE FACE MODERATORUL BLUEMOON SAU ORICARE ALT MODERATOR, LE RECOMAND CELOR CE SE SIMT AFECTATI DE ACTIVITATEA ACESTUIA SA MI SE ADRESEZE PERSONAL.

CitatAm dat si alta data o compilatie de mesaje prin care aratam ca bluemoon nu a reactionat corect.
AM AVUT O DISCUTIE LA UN MOMENT DAT, DACA ITI MAI ADUCI AMINTE, MAI DEMULT CAND ACTIVAI SUB NUMELE DE "CURIOSUL". ITI MAI ADUCI AMINTE? LA ACEL MOMENT AI ALES SA PARASESTI FORUMUL. INTRE TIMP NU AM VAZUT NICI O ALTA SESIZARE DIN PARTEA TA SAU A ALTORA.

CitatDe asemenea repet, pe forumul si site-ul platit cu banii tai ai dreptul sa faci orice.
AM PUTEREA SA FAC ORICE, NU IMI PERMIT SA FAC ORICE. E SI MUNCA ALTOR ZECI, SUTE DE UTILIZATORI PE ACEST FORUM.

CitatDar macar sa stim asta, adica sugeram ca regulamentul sa fie intr-o fraza: "Singura regula e ca moderatorii au dreptul sa stearga orice mesaj fara nici un motiv si fara nici o explicatie, si moderatorii au dreptul sa jigneasca sau sa faca glume nesarate pe seama oricui".
REPET CE AM SPUS MAI DEVREME. DACA VREUN MODERAOTR A FACUT GLUME NESARATE SI NEJUSTIFICAT SI SI-A DEPASIT ATRIBUTIUNILE DE MODERATOR, ROG SA MI SE ADRESEZE.

CitatIar faptul ca te-ai aprins atat de mult, arata ca s-ar putea sa fi avut dreptate. Imi cer sa aduc dovezi, dar ma faci nesimtit ca m-am bagat in viata ta personala.
TE FAC NESIMTIT CA TE BAGI IN VIATA MEA PERSONALA SI ADUCI ACUAZTII FARA SA LE SUSTII. M-AM APRINS DIN CAUZA TA SI AL ALTORA CARE NU AU UN BUN SIMT SI NU STIU DECAT SA ARUNCE CU VORBE... APROPO DE TROLI.

CitatHai c-am pierdut prea mult timp cu tema asta. Daca vrei sterge mesajele, sterge-mi contul, baneaza-l, da-ma in judecata, fa ce vrei. Chiar nu ma intereseaza. Nu sunt nici primul si probabil nici ultimul caruia acest forum i-a lasat un gust amar.
CUM AM SPUS, STERG UN CONT IN CAZURI EXCEPTIONALE. BANEZ PE CEI CARE INCALCA IN MOD EXCESIV SI REGULAT REGULAMENTUL. DACA NU TE INTERESEAZA, TACI. DACA VORBESTI, CONTINUA DISCUTIA PANA LA CAPAT. SI EU, CA SI TINE, IMI PIERD VREMEA INCERCAND SA RASPUND UNOR OAMENI FRUSTATI CARE NU AU ALTCEVA MAI BUN DE FACUT DECAT SA ISI BATA JOC DE TIMPUL ALTORA SI DE MUNCA LOR... SI ITI DAI SEAMA, NICI NU M-AS OBOSI SA TE DAU IN JUDECATA PE TINE SAU PE ALTII PENTRU ASTFEL DE LUCRURI. CREDE-MA, AM MULT MAI MULTE LUCRURI BUNE DE FACUT, CUM AR FI SA IES IN ORAS CU PRIETENII LA UN SUC. DA, AM SI O VIATA PERSONALA, LA FEL CA MULTI DE AICI. DACA NU AI UNA, ITI RECOMAND SA-TI FACI!

LE RECOMAND AMATORILOR, CELOR CARE SE PLICTISESC SI ACEST FORUM LE LASA UN GUST AMAR: NU MAI DESCHIDETI ACEASTA PAGINA. NE FACETI NOU, CAT SI VOUA MAI ALES UN MARE FAVOR.

Scuze de caps, dar se pare ca o data la nu stiu cate luni trebui sa reiau cu aceleasi probleme... si apar si revin unii cu aceleasi probleme.
Inca o data imi cer scuze fata de ceilalti ce au trebuit sa suporte si sa citeasca toata aceasta bulibaseala.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

spooky

"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

LP

Mai oameni buni! Fiecare din noi are dreptul la opinii personale. Avand in vedere ca traim intr-o tara libera, putem sa le expunem public. Deci intram in polemici cu alti oameni care au alte pareri. Insa trebuie sa fim in stare sa ne sustinem opiniile cu argumente, iar daca cineva ne aduce contra argumente solide, sa recunoastem ca am gresit. Nu e rusinos sa gresesti, insa sa continui in tampenie, este absolut "idiotenesc"! Se spune ca cel mai destept cedeaza.....

Kymosabe

Citat din: LP din  12 Iunie 2008, 12:52:35
Se spune ca cel mai destept cedeaza.....

...nervos ºi îl ia la ºuturi pe prost . :lol:
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)