Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

[JOC/GHICITOARE] Ce credeti ca am fotografiat - reloaded

Creat de DepthOfField, 06 Aprilie 2006, 00:24:18

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

maiami

nu mai puneti poze din care nu intelegi nimic :takeme: :abduct: :abduct:
VOICA MARIAN tel. 0746075513
va invit la cunoasterea prin stiinta

StarDust

Citat din: maiami din  10 Decembrie 2008, 08:25:58
nu mai puneti poze din care nu intelegi nimic :takeme: :abduct: :abduct:
LOL :D
Hai ca si asta-i tare!

Pai nu asta e scopul acestui thread? Punem poze, si incercam sa le intelegem.
BTW... Care academie(daca nu-s indiscret)?
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

zaharosu


Yagg


lylyt_ice

#1114
 Pentru zaharosu, o poza facuta print-un geam in care sa reflecta un corp luminiscent din spate?                       

   Iar pentru Yagg, o poza facuta din interiorul unui cort, acea lumina fiind o ruptura a panzei, prin care patrund razele de soare?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?


Nox

Citat din: Yagg din  28 Martie 2009, 17:28:53
Deci, ce credeþi cã am fotografiat?

Pune ºi ExIf-ul dacã ai decupat poza.

LE.

Reflexia soarelui pe suprafaþa apei. (vezi imaginea ataºatã)
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Yagg

Nox, am încãrcat-o cu opþiunea "Add image to post". Data viitoare am sã folosesc opþiunea veche de încãrcare sã punã automat EXIF. Aºa e, dupã ce ai fãcut recuperarea ai aflat rãspunsul. Se pare cã data viitoare va trebui sã folosesc alt soft pentru decupare.  :-D

zaharosu

da intr-adevar o poza facuta prin geam si  doua spoturi luminoase in spatele meu  :)

jean

Pe poza de mai jos am marcat cu A si B doua obiecte care apar in cadru. Ce parere aveti, ce am fotografiat in A si B?
Adevarul este dincolo de noi


jean

   Salut Rayden, foarte corecta aprecierea ta, asa este. Pasarea, pescarusul, din B, se poate confunda foarte usor cu un obiect metalic, pt. necunoscatori. Acesta este motivul pt care am postat poza. Este plin net-ul de astfel de poze si am vrut sa testez vigilenta colegilor.
Adevarul este dincolo de noi

prodcomb

Sunt doi factori care se completeaza sau care pot tine loc unul altuia: instructia observatorului si instrumentul de observare.
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

jean

Cu ocazia zilelor orasului Bucuresti, am facut cateva poze interesante in parcul Herastrau. Am obsrevat ceva pe cer si am facut pozele. Ce credeti ca ar putea fi?  :?
Adevarul este dincolo de noi

romulus

Citatceva pe cer si am facut pozele. Ce credeti ca ar putea fi?
Lanterne chinezesti monser, nu ?
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David