Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cer ciudat...

Creat de dab270277, 16 Iulie 2011, 22:26:37

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

dab270277

Nu stiu exact daca este un fenomen natural sau nu. Nu am mai vazut niciodata un asfintit ca asta.

Astept pareri. Multumesc


Locatie: Constanta
Ora: 21
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

Tayka

Citat din: dab270277 din  16 Iulie 2011, 22:26:37
Nu stiu exact daca este un fenomen natural sau nu. Nu am mai vazut niciodata un asfintit ca asta.
Acest peisaj se pare că este rezultatul chemtrailse-lor;(dârele morţii) pe care le poţi vedea pe cer până spre asfinţit.Acestea sânt pulverizate în permanenţă din avioane militare şi ionizate prin descărcări electrostatice produse prin antene de tip HAARP(instalate şi în Dobrogea) http://dantanasescu.ro/2011/04/02/instalatie-haarp-in-dobrogea.html Acestea în încercări disperate de a  activa ploile şi a scădea temperatura care altfel ar devenii insuportabilă. Acest program este finanţat şi ţinut secret de mai toate guvernele lumii.Partea proastă este că substanţele pentru amorsare sânt f. scumpe şi foarte nocive,dar din păcate nu există alternativă.Acest program, precum şi altele menite să evite sau măcar să întârzie catastrofa globală se pare că au provocat actuala criză economică precum şi indirect unele boli epidemice grave.
http://www.yogaesoteric.net/content.aspx?lang=RO&item=6523
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

Siberia

Era aproximativ la fel si-n Bucuresti... si nu erau chemtrails... stiu ca ma uitam la cer si aveam o senzatie ciudata de neliniste fiindca nu erau urme de chems... o fi doar caldura si poluarea, nu stiu nici eu ce sa zic.
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

StarDust

#3
Eu zic ca sunt razele soarelui care se strecoara printre cativa nori aflati dincolo de orizont, prin atmosfera saturata de umiditate. Eu doar asta vad acolo.

Ceva de genul:
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

calator astral


Tayka

Citat din: Siberia din  16 Iulie 2011, 23:44:03
Era aproximativ la fel si-n Bucuresti... si nu erau chemtrails... stiu ca ma uitam la cer si aveam o senzatie ciudata de neliniste fiindca nu erau urme de chems... o fi doar caldura si poluarea, nu stiu nici eu ce sa zic.
Păi aceste dâre lucrează doar ca un gaz ce induce prin descărcări de tensiuni ultra înalte ionizarea atmosferei,şi respectiv activarea maximelor barice;în cazul nostru a Ciclonului Siberian.Iar acest efect asemănător aurorei boreale,sau a aprinderii unui bec cu gaz,este produs permanent dar el este observabil doar seara.Ce e aşa mare filozofie în acest fenomen,sau poate nu v-aţi împăcat cu ideia că sântem mereu spray-aţi?sau nu aţi auzit cumva de programul Haarp?...este părerea mea şi problema.. d-voastră..
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

jean

#6
Poate nu ati observat, in poza atasata mai sus de StarDut, sunt si doua OZN-uri.
Adevarul este dincolo de noi

StarDust

#7
Fiindca poza prezentata eu am facut-o, pot sa explic cele doua lucruri stralucitoate marcate de Jean. Cea din centrul umbrei norilor (mai sus) e Luna (aproape de primul patrar daca bine imi amintesc), iar al doilea obiect marcat e o reflexie pe nor. Eu am facut poza strict pentru a imortaliza umbra interesanta lasata de acel nor, iar datorita faptului ca videocamera are obiectiv de camp larg (171grade) Luna se vede ata de mica(asta se datoreaza si fazei de inceput a lunii).

L.E.
Nu odata, vazand pete stralucitoare printre nori pe camera, am iesit sa vad ce sunt de fapt. Dat fiind campul larg al camerei cam asa se vad zonele (sparturile) mai puternic iluminate printre nori.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Siberia

Citat din: StarDust din  17 Iulie 2011, 00:17:14
Eu zic ca sunt razele soarelui care se strecoara printre cativa nori aflati dincolo de orizont, prin atmosfera saturata de umiditate. Eu doar asta vad acolo.

Absolut de acord. Este cea mia logica explicatie.

Citat din: Tayka din  17 Iulie 2011, 00:37:56
Păi aceste dâre lucrează doar ca un gaz ce induce prin descărcări de tensiuni ultra înalte ionizarea atmosferei,şi respectiv activarea maximelor barice;în cazul nostru a Ciclonului Siberian.Iar acest efect asemănător aurorei boreale,sau a aprinderii unui bec cu gaz,este produs permanent dar el este observabil doar seara.Ce e aşa mare filozofie în acest fenomen,sau poate nu v-aţi împăcat cu ideia că sântem mereu spray-aţi?sau nu aţi auzit cumva de programul Haarp?...este părerea mea şi problema.. d-voastră..

@Tayka, am precizat ca nu erau chemtrails. Daca am precizat asta, crezi ca am auzit de ele pana acum, sau nu ? Inteleg ca vrei sa fi hâtru uneori, dar in fotografia expusa de @dab270277 nu era nici un efect de aurora borealis. Cu toate acestea, recunosc ca mai am de invatat despre modalitatea de utilizare a HAARP in combinatie cu bombardamente de fascicule neutrinice  foarte intense lansate de CERN si daca esti intr-atat de amabil sa-mi explici despre asta pe un al topic o sa-ti raman vesnic recunoscatoare.
Multumesc pentru intelegere.
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

jean

Citat din: jean din  17 Iulie 2011, 11:01:48
Poate nu ati observat, in poza atasata mai sus de StarDut, sunt si doua OZN-uri.
Uite am ajuns sa ma citez singur. Asi fi preferat ca StaDust sa nu se grabeasca cu raspunsul. Era doar un test pt. colegii nostrii.
Eu eram sigur ca, daca ar fi fost ceva in neregula cu acea poza, StarDust ar fi fost primul care observa acest lucru. :-D
Adevarul este dincolo de noi

StarDust

Citat din: jean din  17 Iulie 2011, 18:34:00
Uite am ajuns sa ma citez singur. Asi fi preferat ca StaDust sa nu se grabeasca cu raspunsul. Era doar un test pt. colegii nostrii.
Eu eram sigur ca, daca ar fi fost ceva in neregula cu acea poza, StarDust ar fi fost primul care observa acest lucru. :-D

Jean, mie nu prea imi plac ambiguuitatile si abia dupa ceva timp, dupa ce am postat am realizat ca ne facand precizarile de rigoare s-ar putea sa induc pe cineva in eroare. Eu m-am prins din prima ca tu stiai despre ce e vorba, dar am considerat ca e necesar sa dau aceste explicatii. :)
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

dab270277

Nu exista nici un nor, mai mult decat atat nu adia vantul deloc. Sunt mai multe poze facute ... cu un telefon. Pacat de rezolutie ... am vazut dupa ce am postat ca poza este extrem de mare. Am facut vreo 20-30 de poze in timp ce ma intorceam acasa.
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

jean

Partea frumoasa a furtunii Sandy a fost vazuta in apropiere de Huntsville, Alabama. Incredibilele fenomene optice atmosferice din imaginea de mai jos e posibil sa fi aparut datorita benzilor exterioare ale furtunii care au trecut peste zona cu pricina. Va place fotografia?
http://spaceweather.com/images2012/31oct12/hathaway.jpg
Adevarul este dincolo de noi

Xanadron

Hmm... eu cred ca-i de fapt Nibiru :planet: cuplat cu Elenin.
Fiindc-am auzit prin tirg ca terifianta comeata :star: a bagat in marsarier si revine. :-D
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

padme

Citat din: jean din  01 Noiembrie 2012, 21:35:37
Va place fotografia?


La stiri au aratat aceeasi chestie filmata undeva in China. Sigur asta e din State?