Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Psihotronica - rãzboiul viitorului

Creat de CHIP, 03 Iunie 2008, 22:49:09

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

calator astral

Citat din: Xanadron din  20 August 2010, 15:41:06

Psihotronica nu doar ca va fi "razboiul viitorului", dar este si al prezentului...(..)

deocamdata uitati unde se situeaza zona de tensiune si eventual conflict, la ce nivel :


Urban

#256
Citat din: calator astral din  20 August 2010, 21:56:48
deocamdata uitati unde se situeaza zona de tensiune si eventual conflict, la ce nivel...

Sa detensionam...
Da, vad nivelul...care va sa zica marele secret de stat pe care l-a furat romanul au fost pozele de la un amarat de hotel.
Ia intreaba-l pe Romulus care e tarasenia cu joaca asta de-a spionii si te lamureste el cum sta treaba.
Deocamdata tatuca Base priveste inspre Statuia Libertatii si probabil ca Mamei Rusia ii sta in gat treaba asta.

Later Edit:
Recomand SRI sau care o mai fi, pe viitor sa dea o raita si pe Google, ca sa evite momentele jenante din supermarketurile rusesti ;)
E pacat sa mai dea si bani Statul Roman cand informatia e deja prezenta pe internet.

LE: Pacat ca nu il avem in functiune pe dl. Rudan ca sigur facea ceva ca sa nu il prinda pe nenea spionul.

Xanadron

"Ursului de la Rasarit" (prefer sa-i zic asa, fiindca Rusia-i "Mama" doar pentru ei, rusnacii) e suparat intr-adevar din cauza stringerii unui "cerc de sisteme anti-...orice" 8-) in jurul lor. Iar mesajul simbolic al comediei asteia cu "spionul de mucava" (prins cu o matza cheala-n sac, la putin timp dupa vizita lui Shimon Perez in Romanica) are si alte conotatii, vizavi de f. probabila atacare a Iranului de catre o la fel de probabila coalitie israelo-americana, de pe teritoriul nostru.

Razboiul psihotronic - ca parte a WW-III, aflat in plina desfasurare inca "mascata" in opinia multora - are, cred eu, deja victime, printre care se numara probabil si dl. profesor Rudan.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

CHIP


zamotrak

Citat din: Xanadron din  21 August 2010, 11:40:17

Razboiul psihotronic - ca parte a WW-III, aflat in plina desfasurare inca "mascata" in opinia multora - are, cred eu, deja victime, printre care se numara probabil si dl. profesor Rudan.

O veste buna ptr. unii si mai putin buna ptr.altii, este ca profesorul Rudan este in faza de recuperare si se simte bine.


Xanadron

Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

fiulploii

Citat din: romulus din  10 Iunie 2008, 18:32:54
----Felicitari CHIP! Imi place subiectul. Imi amintesti de vremea cand ma documentam prin biblioteci in anii de pregatire ai scolii militare. Erau carti pe aceasta tematica, care circulau intr-un asa zis " circuit inchis" , si-mi era tare ciuda ca nu le puteam comenta decat in cercul colegilor mei. Cu prieteni "civili" slabe sperante,  ca se uitau la mine ca la masini straine...... Acum sunt peste tot dar nu le citeste nici naiba.
---Vezi ca dintre romanasi nostrii, gen. Emil Streinu are cate ceva scrieri de gen. Nu spun ca sunt bune ori rele ! Te convingi si singur. Le mai "stie" si colegul Pavel Corut, dar el este smecher si a facut bani din impletirea realului cu fantasticul ! Unii naivi ,  il iau total in serios...Ha, ha! Bine-ar fi sa fie asa, cum le zice el!---Am zis !

Pe ce te bazezi @romulus cand ai spus ce am subliniat si mai ales ce dovezi ai - daca pot fi prezentate, bineinteles !

Un topic interesant atat ca istorie a impresiilor , conceptiilor si credintelor cat si ca evolutie .
Supranumita si arma Zeilor   este in zona de clar-obscur fiind impanzita de povesti si mituri , de manipulare si cacialma .
  Ar fi interesant de reluat discutia din perspectiva prezentului . Discutii in contradictoriu vor fi pentru ca dpdv stiintific nu se poate demonstra mai nimic , adica da, dom'le , asta e cauza - aparatul care face asta si asta si astea sunt efectele , repetabile de fiecare data si de catre oricine- are un asemenea aparat . Si ma refer atat la cronovizorul unui iezuit - nu imi mai amintesc acum numele dar o sa revin pe tema asta - cat si la teleportare , bilocatie , amplificare proprietati para-psiho-placebo-etc.
Si mai ales , daca vrei sa repeti un experiment si nu iti reuseste e fiindca .. ori nu esti destul de curat   , ori nu esti destul de credincios , ori-ce-altceva-decat-tu-insuti-esti-vinovat  :roll:
Eu zic ca, asa cum pot sa respir indiferent ca mananc slana cu pita si cu ceapa - rosie neaparat  :lol: - cu branza sau cred in cedru ca si celtii , capacitatile reale para-psi ar trebui sa se manifeste .
Se va zice probabil ca trebuie o anumita curatenie   trupeasca si mai ales sa transformi energia de un anumit tip in alt tip de energie , prin abstinente de diverse tipuri pentru ca , nu te poti apropia de Divin cu gura plina si mirosind a ceapa . Adevarat ca trebuie o anumita pregateala , un anumit ritual - in nici un caz religios - zic eu ca doar nu te duci la intalnire fara sa te speli pe maini si pe dinti . Insa de aici si pana la a exagera ritualul cu abstinente si privatiuni e .. o cale de a zice ca numai metoda ta e adevarata  :-)
  Pentru ca , in esenta si dezbarate de haina religioasa si/sau fanatica , toate ritualurile de accedere la para-psi se regasesc intr-un singur punct sau poarta de trecere sau stargate - ca sa sune bombastic  :lol:
Sunt curios ce pareri aveti acum la sfarsit de 2011 .
Parerea mea .....a fost exprimata mai sus ... in limba romana  :wink:

CHIP

Citat din: fiulploii din  26 Octombrie 2011, 00:51:46
Pe ce te bazezi @romulus cand ai spus ce am subliniat si mai ales ce dovezi ai - daca pot fi prezentate, bineinteles !

Un topic interesant atat ca istorie a impresiilor , conceptiilor si credintelor cat si ca evolutie .
Supranumita si arma Zeilor   este in zona de clar-obscur fiind impanzita de povesti si mituri , de manipulare si cacialma .
  Ar fi interesant de reluat discutia din perspectiva prezentului . Discutii in contradictoriu vor fi pentru ca dpdv stiintific nu se poate demonstra mai nimic , adica da, dom'le , asta e cauza - aparatul care face asta si asta si astea sunt efectele , repetabile de fiecare data si de catre oricine- are un asemenea aparat . Si ma refer atat la cronovizorul unui iezuit - nu imi mai amintesc acum numele dar o sa revin pe tema asta - cat si la teleportare , bilocatie , amplificare proprietati para-psiho-placebo-etc.
Si mai ales , daca vrei sa repeti un experiment si nu iti reuseste e fiindca .. ori nu esti destul de curat   , ori nu esti destul de credincios , ori-ce-altceva-decat-tu-insuti-esti-vinovat  :roll:
Eu zic ca, asa cum pot sa respir indiferent ca mananc slana cu pita si cu ceapa - rosie neaparat  :lol: - cu branza sau cred in cedru ca si celtii , capacitatile reale para-psi ar trebui sa se manifeste .
Se va zice probabil ca trebuie o anumita curatenie   trupeasca si mai ales sa transformi energia de un anumit tip in alt tip de energie , prin abstinente de diverse tipuri pentru ca , nu te poti apropia de Divin cu gura plina si mirosind a ceapa . Adevarat ca trebuie o anumita pregateala , un anumit ritual - in nici un caz religios - zic eu ca doar nu te duci la intalnire fara sa te speli pe maini si pe dinti . Insa de aici si pana la a exagera ritualul cu abstinente si privatiuni e .. o cale de a zice ca numai metoda ta e adevarata  :-)
  Pentru ca , in esenta si dezbarate de haina religioasa si/sau fanatica , toate ritualurile de accedere la para-psi se regasesc intr-un singur punct sau poarta de trecere sau stargate - ca sa sune bombastic  :lol:
Sunt curios ce pareri aveti acum la sfarsit de 2011 .
Parerea mea .....a fost exprimata mai sus ... in limba romana  :wink:
Pai e normal ca nu are legatura religia cu dezvoltarea capacitatilor psi asta asa la prima vedere pentru cine intreaba.Pentru avizati e doar o cale de acces pentru alte planuri.Poti sa ai acces chiar si daca nu esti un sfint si chiar daca nu mergi la biserica.Aceste capacitati se dezvolta si fara curatenie trupeasca ,Iar abstinenta de care discutai mai sus te poate ajuta insa nu e hotaritoare si de aceea cred ca e o prostie sa apelezi la ea

CHIP


CHIP


CHIP