Forum RUFOn
04 Septembrie 2010, 03:18:07 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola și precizează durata sesiunii.
Noutați: Inregistrarea pe acest forum se face doar cu aprobarea administratorului. S-au sters sute de utilizatori. Daca din greseala contul v-a fost sters, va rog sa sesizati acest lucru la administrator. Motivul acestor schimbari are legatura cu invadarea forumului de catre robotii de spam.
 
   Pagina principală   Ajutor Caută Calendar Subiecte recente Gallery Lista personal Media Center Autentificare Creează un cont Chat  
InfoCon.ro
Sondaj
Întrebare: Credeti ca in 2012 se va intampla ceva?
Da cred - 61 (58.1%)
Nu cred - 31 (29.5%)
Nu cred pentru ca in 2000 s-a presupus ceva asemanator si nu s-a intamplat nimic - 13 (12.4%)
Numărul votanților: 89

Pagini: 1 ... 12 13 14 15 [16]   In jos
  Imprimă  
Raspandeste acest topic cu AskRaspandeste acest topic cu Del.icio.usRaspandeste acest topic cu DiggRaspandeste acest topic cu FacebookRaspandeste acest topic cu FurlRaspandeste acest topic cu GoogleRaspandeste acest topic cu LiveRaspandeste acest topic cu MagnoliaRaspandeste acest topic cu MySpaceRaspandeste acest topic cu RedditRaspandeste acest topic cu SpurlRaspandeste acest topic cu StumbleUponRaspandeste acest topic cu TechnoratiRaspandeste acest topic cu TwitterRaspandeste acest topic cu YahooRaspandeste acest topic cu Google buzz
Autor Subiect: Planeta Eris/Nibiru, încălzirea globală și 2012  (Citit de 43496 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
Tayka
Senior

Deconectat Deconectat

Sexul: Bărbat
Mesaje: 275



Vezi Profilul
« Răspunde #225 : 28 Ianuarie 2010, 17:32:34 »

Orbitele planetelor din sistemul solar (și nu numai) se supun fără excepții unei legi a fizicii (legea lui Lentz)în care soarele este generatorul de câmp magnetic învârtitor(statorul)iar planetele se învârtesc conform legii în câmp și în direcția liniilor de forță.Dacă acea planetă Nybiru,fie că face parte din sistemul solar ceeace înseamnă că e în câmpul său gravitațional și se supune acestei legi,fie că are un sistem de propulsie propriu navigând după dorința ANUNAKI-lor.dar să aibă o altă orbită naturală față de restul planetelor mi se pare f.puțin probabil.
Memorat
adrian75
Junior

Deconectat Deconectat

Sexul: Bărbat
Mesaje: 79


Cand lumea moare de ris...tot tragedie se cheama!


Vezi Profilul Adresa de mail
« Răspunde #226 : 15 Martie 2010, 01:15:23 »

Si eu sant de parere ca exista multa dezinformare in legatura cu acest subiect ....exista de asemenea si interse editoriale...sa nu uitam ca anumiti autori au facut bani frumosi din vanzarea unor carti care tratau acest subiect....oricum ar fi......deocamdata nu avem dovezi concrete ....sau daca avem nu sant la indemana tuturor....am vazut ca unele guverne se pregatesc de zor...facand buncare sau vase inchise ermetic care sa reziste unui mare diluviu.....nu stiu exact ce va fi,,,insa eu sant convins ca in cazul in care va fi ceva...rasa umana va supravietui si poate ,,,,,isi va schimba odata pt totdeauna mentalitatea actuala. este insa foarte posibil sa nu fie nimic...asa cum nici in anul 2000 nu a fost nimic...sa nu uitam ca in calendarul maya nu se vb despre sfarsitul lumii ci despre incheierea unui ciclu si inceperea unuia nou.....si inca ceva,,,,maiasii spunea ca incheierea unui asemenea ciclu este un prilej de mare sarbatoare......daca ar fi vb despre sfarsitul lumii....ce ar fi de sarbatorit atunci? eu nutresc speranta ca ne vom intalni aici si la 1 ianuarie 2013! insa oricum ar fi.....un pic de vigilenta nu strica mai ales ca.... ceva ceva se intampla....daca privim bine si planeta ne da unele semnale.....insa cu riscul de a ma repeta.....eu zic ca ne vom intalni aici si in 2013! va salut pe toti! Planeta
Memorat

adrian75 ( daca nu stiu ca nu stiu,atunci mi se pare ca stiu...daca nu stiu ca stiu,atunci mi se pare ca nu stiu!)
lylyt_ice
Senior

Deconectat Deconectat

Mesaje: 1,490



Vezi Profilul
« Răspunde #227 : 15 Martie 2010, 02:44:44 »

Nu am timp sa traduc ce spune Morfheus. (Autorul MATRIXULUI)

...dar sunt sigura ca multi vor intelege ce spune acest Om...

http://www.youtube.com/watch?v=0TyKbUS4Fvc
« Ultima modificare: 15 Martie 2010, 02:47:18 de către lylyt_ice » Memorat

Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?
dacian
Junior

Deconectat Deconectat

Sexul: Bărbat
Mesaje: 29


Vezi Profilul
« Răspunde #228 : 15 Martie 2010, 03:29:14 »

Pacat ca nu ai tradus, eu nu inteleg germana Sad
Memorat
Cautatorul
Senior

Deconectat Deconectat

Sexul: Bărbat
Mesaje: 355



Vezi Profilul
« Răspunde #229 : 27 Mai 2010, 23:24:33 »

Nici o orbita a unui planetoid care orbiteaza soarele nu poate fi perpendiculara pe planul sistemului solar.


"O exoplanetă „super Jupiter” și o altă planetă au fost descoperite orbitând în jurul unei stele la unghiuri foarte înclinate, fiind pentru prima oară care când o asemenea configurație a fost identificată."

...

"Cele opt planete din sistemul nostru solar orbitează aproximativ pe același plan, un disc imaginar care se extinde de la ecuatorul Soarelui.

Noi date despre un două planete noi dintr-un alt sistem solar, numit Upsilon Andromedae, arată că orbitele lor sunt înclinate la 30 de grade una față de cealaltă. Orbita celei de-a treia planete este încă necunoscută.

Descoperirea neobișnuită sugerează că astronomi nu pot presupune că toate sistemele solare cu mai multe planete vor fi orientate ca al nostru.

Potrivit nationalgeographic.com, în cazul lui Upsilon Andromedae, ceva a deplasat celelalte planete de pe orbite, imediat după nașterea sistemului solar, suspectul numărul unu fiind o a patra planetă care a fost aruncată din plasa atracției gravitaționale a stelei, celelalte două planete rămase fiind blocate pe orbite stranii."


http://www.realitatea.net/doua-planete-nou-descoperite-au-orbite-foarte-bizare_715696.html

Deci n-ar fi imposibil...
Memorat
Ronin
Senior

Deconectat Deconectat

Mesaje: 407


Vezi Profilul
« Răspunde #230 : 31 Mai 2010, 18:39:58 »

Q: Is there a planet or brown dwarf called Nibiru or Planet X or Eris that is approaching the Earth and threatening our planet with widespread destruction?
A: Nibiru and other stories about wayward planets are an Internet hoax.
http://www.nasa.gov/topics/earth/features/2012.html
Memorat

http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.
Nox
Moderator Global
Senior
*
Deconectat Deconectat

Sexul: Bărbat
Mesaje: 1,322


Explore. Observe. Be here now.

bluemoon852004
Vezi Profilul
« Răspunde #231 : 31 Mai 2010, 20:08:29 »

Să citiți și restul de Q&A de pe linkul sus menționat.
Memorat

Nu tot ce zboară și este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

Romanian UFOpedia: prima enciclopedie OZN din România - un proiect al RUFOn
Ronin
Senior

Deconectat Deconectat

Mesaje: 407


Vezi Profilul
« Răspunde #232 : 08 Iunie 2010, 11:27:22 »

Să citiți și restul de Q&A de pe linkul sus menționat.
@nox, acum pe bune, crezi ca daca nasa ar descoperi ceva care ar reprezenta o amenintare pentru terra, ne-ar tine pe noi la curent Huh

Ei spun ca nibiru este o pacaleala pe net dar oare nasa e chiar asa de "virgina" Huh
Si daca agentia nu este "virgina", de ce am "inghiti" orice ar veni de la ei ?!
Memorat

http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.
mr
Junior

Deconectat Deconectat

Sexul: Bărbat
Mesaje: 42



Vezi Profilul
« Răspunde #233 : 08 Iunie 2010, 11:42:54 »

interesant ce spune domnul acesta:

http://stagevu.com/video/hjqbokbpaxpj
Memorat

"În fiecare om sunt doi oameni; unul e treaz în întuneric, celălalt doarme în lumină." Kahlil Gibran
Ronin
Senior

Deconectat Deconectat

Mesaje: 407


Vezi Profilul
« Răspunde #234 : 08 Iunie 2010, 14:03:10 »

6. Si cei sapte ingeri care aveau cele sapte trambite s-au pregatit sa sune din ele.
7. Ingerul dintai a sunat din trambita. Si a venit grindina si foc amestecat cu sange, care au fost aruncate pe pamant: si a treia parte a pamantului a fost ars, si a treia parte din copaci au fost arsi, si toata iarba verde a fost arsa.
8. Al doilea inger a sunat din trambita. Si ceva ca un munte mare de foc aprins a fost aruncat in mare: si a treia parte din mare s-a facut sange,
9. si a treia parte din fapturile care erau in mare si aveau viata au murit, si a treia parte din corabii au pierit.
10. Al treilea inger a sunat din trambita. Si a cazut din cer o stea mare, care ardea ca o faclie; a cazut peste a treia parte din rauri si peste izvoarele apelor.
11. Steaua se chema "Pelin"; si a treia parte din ape s-au prefacut in pelin. Si multi oameni au murit din pricina apelor, pentru ca fusesera facute amare.
12. Al patrulea inger a sunat din trambita. Si a fost lovita a treia parte din soare, si a treia parte din luna, si a treia parte din stele, pentru ca a treia parte din ele sa fie intunecata, ziua sa-si piarda a treia parte din lumina ei, si noaptea de asemenea.
http://www.ebible.ro/biblia/romana/cornilescu/apocalipsa/8/

Ce parere aveti ? Pot fi luate literar toate aceste revelatii ?
Memorat

http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.
Ronin
Senior

Deconectat Deconectat

Mesaje: 407


Vezi Profilul
« Răspunde #235 : 08 Iunie 2010, 15:21:16 »

interesant ce spune domnul acesta:

http://stagevu.com/video/hjqbokbpaxpj

atentie ce spune dl. Bob Dean la min. 1:03:03...

Vorbeste de Adriano Forgione.

"Are contacte in Vatican, are prieteni buni iezuiti si astronomi. Si Vaticanul este ingrijorat."
Memorat

http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.
dacian
Junior

Deconectat Deconectat

Sexul: Bărbat
Mesaje: 29


Vezi Profilul
« Răspunde #236 : 09 Iunie 2010, 04:14:49 »

Ce parere aveti ? Pot fi luate literar toate aceste revelatii ?
In nici un caz literar, e o profetie din biblie si nu te poti baza pe ea daca o interpretezi astfel.
Memorat
jean
Echipa Zero
Senior
*
Deconectat Deconectat

Sexul: Bărbat
Mesaje: 792



Vezi Profilul
« Răspunde #237 : 09 Iunie 2010, 09:16:47 »

Citat
Ce parere aveti ? Pot fi luate literar toate aceste revelatii ?
Simple povesti de adormit copii, sau povesti pt. mintea unor oameni de acum trei, patru mii de ani. Nu are mimic comun cu realitatea.
Citat
Si a fost lovita a treia parte din soare, si a treia parte din luna, si a treia parte din stele, pentru ca a treia parte din ele sa fie intunecata, ziua sa-si piarda a treia parte din lumina ei, si noaptea de asemenea.
Ce sa fie asa de mare in spatiul cosmic sa distruga a treia parte din Soare dar mai ales a tria parte din stele? Cum s-a stabilit care este a treia parte din stele cand noi nu stim exact nici numarul stelelor din galaxia noastra, in ce priveste si celelalte galaxii si a stelelor din ele....Deci sunt aberatii. O planeta de marimea lui Nibru care nu reprezinta nimic la aceasta scara ar fi ea insasi distrusa. Jupiter nu doarme, vedeti ultimul impact: http://www.stiinta.info/un-nou-impact-pe-jupiter/news/1023/103/
Memorat
Ronin
Senior

Deconectat Deconectat

Mesaje: 407


Vezi Profilul
« Răspunde #238 : 09 Iunie 2010, 19:33:42 »

Vulcanul din Islanda poate oferi un raspuns.
Daca ceva se intampla, fie ca-i vorba de o eruptie vulcanica puternica, fie ca vorbim de un asteroid, etc., rezultatul poate fi acoperirea cu cenusa, praf, etc. a soarelui, lunii si stelelor. Deci intuneric. O parere doar.
Memorat

http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.
jean
Echipa Zero
Senior
*
Deconectat Deconectat

Sexul: Bărbat
Mesaje: 792



Vezi Profilul
« Răspunde #239 : 09 Iunie 2010, 22:21:44 »

Vulcanul din Islanda? Este mult mai potolit acum, va adormi din nou.
Un asteroid? Rezultatul poate fi acoperirea cu cenusa, praf, etc. a soarelui, lunii si stelelor.
Ar fi posibil, numai daca acesta reuseste sa scape ne observat pana la distanta la care nu se mai poate face nimic. Acum depinde si de marimea lui. Nu este imposibil dar nu prea cred ca se va intampla curand. Nu are legatura cu 2012 sau cu Nibru.
Cred ca tot oamenii sunt cel mai mare pericol pt. noi, criza mondiala, foamete, razboaie, ne-o facem cu mana noastra.  grin Lucru manual cemai...
Memorat
Pagini: 1 ... 12 13 14 15 [16]   In sus
  Imprimă  
 
Mergi la:  

Titlul Creat de Răspunsuri Vizite Ultimul mesaj
Fizica cuantică și documentarul "What the BLEEP Do We Know?" « 1 2 » baaron 16 3467 Ultimul mesaj 23 Septembrie 2007, 05:14:35
de către DamChrist169
Philadelphia Experiment (Reloaded) « 1 2 » Urban 27 4804 Ultimul mesaj 22 Iulie 2010, 14:30:05
de către rontzo
Agenda OZN a guvernului din umbra Urban 7 1455 Ultimul mesaj 17 Iunie 2010, 17:17:00
de către Xanadron
Programul Terra Urban 9 1970 Ultimul mesaj 10 August 2010, 15:51:48
de către zamotrak
Codul bibliei « 1 2 3 » loreley 30 5507 Ultimul mesaj 20 Decembrie 2008, 20:57:00
de către Biodegradabil
NOTA: Persoanele inregistrate pe acest forum nu reprezinta RUFOn decat daca se specifica in mod expres. Opiniile exprimate pe acest forum sunt strict personale, chiar daca utilizatorii acestui forum sunt si membri RUFOn.

Membrii raspund personal si juridic pentru informatia publicata pe acest forum. Administratorii sau moderatorii acestui forum nu sunt raspunzatori pentru informatiile publicate de membri, dar pot retrage la cerere orice informatie care nu respecta legea dreptului de autor si a drepturilor conexe, nr.8 din 14 martie 1996.
Lo-Fi Version (Archive)
Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © www.smf.ro
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagina creată în 0.953 secunde cu 28 cereri.

Google visited last this page 30 August 2010, 09:54:47
Stop Spam Harvesters, Join Project Honey Pot