Declinare responsabilitate
Părerile exprimate pe acest forum aparțin utilizatorilor acestora și nu pot fi considerate ca fiind informații oficiale sau promovate de acest site/forum.
În conformitate cu prevederile politicii de confidențialitate acceptate la înregistrare, fiecare utilizator este răspunzător de informațiile publicate pe acest site și nu sunt asumate de administratori sau proprietarul acestui forum.
Mai multe despre politicile de confidențialitate, aici...

Autor Subiect: Cu ce pot fi confundate OZN-urile  (Citit de 64803 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Arhanghelul

• Consacrat
  • Mesaje postate: 1,971
  • Gen: Bărbat
  • η τελευταία σταματάει το φως
  • Liked: 925
  • Likes Given: 5451
Re: Cu ce pot fi confundate OZN-urile
« Răspuns #90 : 20 Noiembrie 2013, 18:39:13 »
http://nationalufocenter.com/2013/11/ufo-armada-over-columbia-leaves-thousands-of-people-in-awe-video-nov-2013/
S-a trecut de la singular la plural , bag seama  :roll:

In cazul citat se pare ca-i vb. de baloane, dupa ultimele debunkareli credibile.
Lansate poate cu scopul pozarii tarlalelor columbiene de coca. :lol:

Si-n orice caz, un clip care sa lamureasca modul/momentul/locul aparitiei OZN-urilor :ufo: (si eventual al disparitiei lor) ar fi mult mai putin discutabil decit niste cadre nu doar tremuratoare si disparate, ci si "izolate" cumva (hais-cea, :-D privitori-cer).
IMHO si parerea asta, evident.

aaaa ... iertare! Nu m-am gandit daca sunt sau nu pe bune "farfuriute" ci am privit actiunea ca parte dintr-un fel de ... PR. Sa se obisnuiasca lumea. Din acest motiv am considerat stirea interesanta si am postat-o aici; altfel stateam cuminte pentru ca nu stiu "chineza" orientarii in spatiu si deosebirii baloanelor de farfurii. Asa cum mi s-a parut interesanta stirea de ieri ( parca ) cu fatuca ce a desenat cum se percepe pe ea pe parcursul excursiei LSD. Erau interesante desenele, de la forma la "ceva altfel" si apoi inapoi in forma  :-D

http://www.youtube.com/watch?v=9AKoAqtySrs#t=14

In urma cu cateva zile am vazut o faza identica cu asta  ... noroc ca aveam in rucsac ca deobicei binoclul de 8x25 si aparatul foto ...

Uitandu-ma prin binoclu am vazut ca ozenutele mele defapt sunt pasari ... fara binoclul ...  nu-mi dadea seama ... am vrut sa fac poze ... dar nu mi-au iesit bine cadrele sau filmarea... mai precis nu se observau clar ozenutele ... plus ca era o ambasada peste drum ... si cred ca deja eram dubios ... cu binoclu si aparat foto ... :evil: :ufo: :mrgreen:
« Ultima Modificare: 20 Noiembrie 2013, 18:50:32 de Arhanghelul »
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Offline terraflorin

• Cool
  • Mesaje postate: 390
    • blog
  • Liked: 210
  • Likes Given: 404
« Răspuns #91 : 20 Noiembrie 2013, 18:53:43 »

Uitandu-ma prin binoclu am vazut ca ozenutele mele defapt sunt pasari ... fara binoclul ...  nu-mi dadea seama ... am vrut sa fac poze ... dar nu mi-au iesit bine cadrele sau filmarea... mai precis nu se observau clar ozenutele ... plus ca era o ambasada peste drum ... si cred ca deja eram dubios ... cu binoclu si aparat foto ... :evil: :ufo: :mrgreen:
Ceva asemănător am păţit şi eu, dar nu aveam binoclu. Mergeam pe câmp şi pe lângă stâlpii de înaltă tensiune am văzut clar silueta perfectă a unei farfurii zburătoare. După ce m-am uitat mai atent era un stol de păsări.

Sau poate s-a transformat în păsări, cine ştie! Schimbarea ''realităţii'' ''reale''.

Offline jean

• Consacrat
  • Mesaje postate: 1,776
  • Gen: Bărbat
    • DFI Recreativ
  • Liked: 367
  • Likes Given: 211
Re: Cum sa faci un OZN
« Răspuns #92 : 07 Aprilie 2015, 19:11:43 »
Uite cum niste baieti care nu au ce face imita OZN-urile. Proiectele de pe aici au fost sortitite esecului, astia au reusit cu resurse putine.
https://www.facebook.com/groups/470758566273154/permalink/1100575976624740/
Adevarul este dincolo de noi

Offline dyana88

• Junior
  • *
  • Mesaje postate: 1
  • Liked: 0
  • Likes Given: 0
« Răspuns #93 : 13 Martie 2019, 11:36:46 »
Interesante imagini!

Forum RUFOn

« Răspuns #93 : 13 Martie 2019, 11:36:46 »
Părerile exprimate pe acest forum aparțin utilizatorilor acestora și nu pot fi considerate ca fiind informații oficiale sau promovate de acest site/forum.
În conformitate cu prevederile politicii de confidențialitate acceptate la înregistrare, fiecare utilizator este răspunzător de informațiile publicate pe acest site și nu sunt asumate de administratori sau proprietarul acestui forum.