Declinare responsabilitate
Părerile exprimate pe acest forum aparțin utilizatorilor acestora și nu pot fi considerate ca fiind informații oficiale sau promovate de acest site/forum.
În conformitate cu prevederile politicii de confidențialitate acceptate la înregistrare, fiecare utilizator este răspunzător de informațiile publicate pe acest site și nu sunt asumate de administratori sau proprietarul acestui forum.
Mai multe despre politicile de confidențialitate, aici...

Autor Subiect: Legaturi catre stiri interesante!  (Citit de 1948624 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Arhanghelul

• Consacrat
  • Mesaje postate: 1,971
  • Gen: Bărbat
  • η τελευταία σταματάει το φως
  • Liked: 925
  • Likes Given: 5453
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Offline tractorbeam

• Senior
  • Mesaje postate: 651
  • Liked: 310
  • Likes Given: 122
Re: Legaturi catre stiri interesante!
« Răspuns #4201 : 27 Mai 2015, 14:26:18 »
... de informatia cu elicopterele Apache AH64 din Moldova ... stationate acolo ... de ele ... de ce nu se spune la televizor?

Apachele amerloc este cel mai bun remediu la gripa cu tulpina "tanculita kremlineza".  :-D
Se ia pe stomacul gol.
Pe vremea cand brava armata rosie isi facea veacu' pe la noi auzeai pe strada "Davai ceas!" si te executai ca nu aveai incotro, acu' insa  nu am auzit nici un GI sa zica  "Gimme the watch man!"
Nu-i mai bine asa?

Offline xperyens

• Veteran
  • Mesaje postate: 1,135
  • E greu sa vorbesti despre adevar dar usor sa minti
  • Liked: 746
  • Likes Given: 1742
« Răspuns #4202 : 28 Mai 2015, 10:54:22 »
Vehiculul LightSail imaginat de Carl Sagan este pe orbita si a intampinat probleme la 2 zile dupa lansare. Se pare ca este o problema software dupa ce fisierul in care se colectau informatiile a ajuns la dimensiuni foarte mari si a dus la colapsarea sistemului. Din fericire exista solutii pentru rezolvarea problemei. S-a incercat de 18 ori resetarea sistemului dar aceste incercari nu au funtionat. Posibil sa se autereseteze la intalnirea cu particule cu sarcina electrica.

http://www.engadget.com/2015/05/27/lightsail-solar-sailer-craft-trouble/
https://www.youtube.com/watch?v=bI_FH_2Cqr8

http://sail.planetary.org

Offline Arhanghelul

• Consacrat
  • Mesaje postate: 1,971
  • η τελευταία σταματάει το φως
  • Liked: 925
  • Likes Given: 5453
« Ultima Modificare: 05 Iunie 2015, 21:43:58 de Arhanghelul »
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Offline fiulploii

• MARE MAESTRU
  • Mesaje postate: 3,675
  • Liked: 2581
  • Likes Given: 5387
« Răspuns #4204 : 09 Iunie 2015, 18:42:07 »
E clar spre e ne îndreptam , nu?
http://www.theguardian.com/science/2015/jun/08/new-study-claims-to-find-genetic-link-between-creativity-and-mental-illness

Atenție deci, cine e creativ e bolnav. Vin vremuri din ce in ce mai interesante fiindca fac pariu ca asta se va aplica selectiv . Cineva trebuie sa creeze in SiliconValey ...

Forum RUFOn

« Răspuns #4204 : 09 Iunie 2015, 18:42:07 »

Offline fiulploii

• MARE MAESTRU
  • Mesaje postate: 3,675
  • Liked: 2581
  • Likes Given: 5387

Offline Rayden

• Senior
  • Mesaje postate: 680
  • If I'm older than TIME and everlasting, who am I?
  • Liked: 284
  • Likes Given: 289
"I am the light that is over all things. I am all: from me all came forth, and to me all attained. Split a piece of wood; I am there. Lift up the stone, and you will find me there."

Offline tractorbeam

• Senior
  • Mesaje postate: 651
  • Liked: 310
  • Likes Given: 122
« Răspuns #4207 : 12 Iunie 2015, 12:52:30 »
no comment!!! [

Sorry man but... that's fake!
Am sapat in registrele electronice ale US Supreme Court si nu apare nic o actiune AIAA.
De altfel si alte website-uri au demascat facatura.
Sorry once again.

Stii cum e in inteligence: double-check, double-cross...
« Ultima Modificare: 12 Iunie 2015, 12:53:35 de tractorbeam »

Offline Rayden

• Senior
  • Mesaje postate: 680
  • If I'm older than TIME and everlasting, who am I?
  • Liked: 284
  • Likes Given: 289
« Răspuns #4208 : 12 Iunie 2015, 16:40:03 »
Sorry man but... that's fake!
Am sapat in registrele electronice ale US Supreme Court si nu apare nic o actiune AIAA.
De altfel si alte website-uri au demascat facatura.
Sorry once again.

Stii cum e in inteligence: double-check, double-cross...

mda..man..cine stie se pricepe la ...intelligence! nu-i asa?

stiam de cele tz site-uri care zic ca stirea ar fi falsa..dar, nu am ajuns asa departe ca domnia ta la ....intelligence, in speta sa ajung la curtea suprema a USA. ma asteptam ce-i drept sa apara ceva mai repede o replica precum cea citata mai sus.

daca te uitai la "pe urmele uriasilor" emisiunea cu fratii Vieira de pe History Channel ai fi vazut in cateva randuri ca unele schelete de uriasi au luat drumul vestitului muzeu care nu recunostea nik insa..

DAR, asta nu inseamna ca muzeul mentionat, ca de altfel si alte institutii mai mult sau mai putin militarizate si de prestigiu, nu dosesc pe undeva artefacte out of the ordinary si ...nu numai.

...dar ma rog..nu exista conspiratii, nu exista extraterestrii..nu exista ozn-uri..nu exista uriasi...nu exista paranormal..e bine ca stam in banca noastra, vazand precum un cal si ...ma opresc aici.  :mrgreen:

bafta la ...intelligence.
"I am the light that is over all things. I am all: from me all came forth, and to me all attained. Split a piece of wood; I am there. Lift up the stone, and you will find me there."

Offline abyss

• Moderator Global
  • MARE MAESTRU
  • *
  • Mesaje postate: 3,100
  • Liked: 2436
  • Likes Given: 5611
« Răspuns #4209 : 15 Iunie 2015, 12:18:48 »
Quant e-Sportlimousine
prima mașină legala cu apa sărată pe ppost de combustibil.

Offline xperyens

• Veteran
« Ultima Modificare: 19 Iunie 2015, 17:07:09 de xperyens »

Offline cassius

• Junior
  • *
  • Mesaje postate: 28
  • Liked: 6
  • Likes Given: 27
« Răspuns #4212 : 21 Iunie 2015, 11:36:29 »
"TOTAL EMERGENCY ALERT: ELITE NOW EVACUATING
Signs of a coming financial meltdown are accelerating at an alarming rate"

http://www.infowars.com/total-emergency-alert-elite-now-evacuating/ si varianta de pe youtube https://www.youtube.com/watch?t=19&v=pnGl8Nz0oLE

Eu personal n-am incredere in personaj, nu imi este foarte clar de care parte a baricadei este, insa indiferent de pozitie cred in cazul de fata ca e un semnal.

PS>anterior a mai avut antecedente de aceeasi natura, evident esuate.

Offline xperyens

• Veteran
« Răspuns #4213 : 23 Iunie 2015, 13:56:22 »
Cel mai periculos oras de pe internet:
https://www.youtube.com/watch?v=un_XI4MM6QI

Offline panta_rh_ei

• Cool
  • Mesaje postate: 415
  • Liked: 407
  • Likes Given: 1384
LIBERTATEA este doar aspectul negativ al intregului fenomen - viatza omului - al carui aspect pozitiv este RESPONSABILITATEA. LIBERTATEA  este in pericol sa degenereze intr-un capriciu daca nu este vietzuita in termenii RESPONSABILITATZII.

Forum RUFOn

« Răspuns #4214 : 25 Iunie 2015, 14:08:06 »
Părerile exprimate pe acest forum aparțin utilizatorilor acestora și nu pot fi considerate ca fiind informații oficiale sau promovate de acest site/forum.
În conformitate cu prevederile politicii de confidențialitate acceptate la înregistrare, fiecare utilizator este răspunzător de informațiile publicate pe acest site și nu sunt asumate de administratori sau proprietarul acestui forum.