Declinare responsabilitate
Părerile exprimate pe acest forum aparțin utilizatorilor acestora și nu pot fi considerate ca fiind informații oficiale sau promovate de acest site/forum.
În conformitate cu prevederile politicii de confidențialitate acceptate la înregistrare, fiecare utilizator este răspunzător de informațiile publicate pe acest site și nu sunt asumate de administratori sau proprietarul acestui forum.
Mai multe despre politicile de confidențialitate, aici...

Autor Subiect: Ploiesti - observatii OZN (1969 si 1977)  (Citit de 2907 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Grifon

• Adaequatio rei et intellectus
  • Veteran
  • Mesaje postate: 1,383
  • Gen: Bărbat
  • Adaequatio rei et intellectus
  • Liked: 3092
  • Likes Given: 2196
Re: Ploiesti - observatii OZN (1969 si 1977)
« Răspuns #30 : 04 Iulie 2020, 11:31:05 »
Cred că ar fi un real beneficiu dacă "rufele murdare" s-ar păstra, exclusiv, ín "familie".
Și pentru voi, cei implicați direct, și pentru noi, "publicul".
Să ne rezumăm strict la analiza datelor obținute, căci altfel e păcat de tot efortul ce l-ați íntreprins (indiferent de cota contributivă a fiecăruia).
Igitur cogito

Offline xperyens

• Veteran
  • Mesaje postate: 1,148
  • E greu sa vorbesti despre adevar dar usor sa minti
  • Liked: 751
  • Likes Given: 1743
« Răspuns #31 : 04 Iulie 2020, 12:31:03 »
Ma scuzati, teoretic asa ar trebui, dar site-ul lui Ionut nu e tocmai in familie, si daca ma acuza public, este necesar sa aduc clarificari. Eu am rectionat dupa acuzele lui, iar in cazul de fata este vorba despre domnul Teodosiu in legatura cu acest caz.

Offline horia2008

• Senior
  • Mesaje postate: 908
  • Liked: 304
  • Likes Given: 5184
« Răspuns #32 : 04 Iulie 2020, 15:10:07 »
...site-ul lui Ionut ...

Exact, investigatorule; înțelegi? site-ul lui Ionuț
Aici e cumva site-ul tău sau forumul tău să-l umpli cu frustrările tale care nu interesează pe nimeni??
Ți-am mai spus și eu, îți spune și Grifon acum...
Fă-ți frate site-ul tău unde să ai numa' tu dreptate și luptă-te cu Ionuț și cu cine vrei, sigur o să ai și audiență...; da' lasă-ne frate în pace cu frustrările și ego-ul tău...
Postează pe subiect sau dunga
Ai înțeles?

« Ultima Modificare: 04 Iulie 2020, 15:11:49 de horia2008 »

Offline xperyens

• Veteran
« Răspuns #33 : 04 Iulie 2020, 15:58:19 »
Iti multumesc pentru interes. Desigur ca nu ai cum sa intelegi ce se intampla, atata timp cat tu nu ai depus niciun efort in aceste cazuri. Daca ai fi facut si ai fi si investit ceva poate ca ai avea o alta perspectiva si ai intelege mai multe.
Insa, vad ca te bucura acest subiect din Ploiesti, si te rog sa aduci si tu o contributie pe subiect, poti ajuta colegii de pe forum transcriind inscrisurile domnului Teodosiu. Evident, in mod gratuit, asa cum si eu am pus tot ce am pus pe acest forum in mod gratuit.

Astept cu interes sprijinul tau.

Offline abyss

• Moderator Global
  • MARE MAESTRU
  • *
  • Mesaje postate: 3,102
  • Liked: 2436
  • Likes Given: 5613
« Răspuns #34 : 04 Iulie 2020, 17:23:36 »
Si care ar fi procentul care ii revine doamnei Lucica T. ? Intreb din curiozitate.

Forum RUFOn

« Răspuns #34 : 04 Iulie 2020, 17:23:36 »

Offline xperyens

• Veteran
« Răspuns #35 : 04 Iulie 2020, 18:14:40 »
Eu nu am fost de fata la semnarea contractului, si nici numele meu nu este cuprins acolo, evident.
Ideea a plecat de la faptul ca vreau sa fac acea platforma web, si voiam sa popularizez cazurile din Romania pe web. De aici lui Ionut i-a venit ideea publicarii unor carti, daca tot erau banii mei investiti in traducere macar sa fie scoase si niste carti. Ok, nu am avut nimic impotriva ba chiar mi-a suras ideea... sora mea era stimulata ca fiind prima ei carte tradusa, ma bucuram si eu ca  aveam o contributie la aceasta carte ca sponsor sau vector.
Evident ca am avut discutii cu Ionut, in care el imi spunea ca ar trebui macar sa recuperez investitia facuta. Nu asta era scopul meu, insa evident ca daca as fi recuperat suma respectiva din vanzari nu ar fi fost ceva gresit, ba chiar ar fi fost bine.

Deci nu pot stii ce a fost scris in acel contract, pot sa spun doar ca eu nu aveam cum sa fiu mentionat in vreun fel acolo, nici ca procent cuvenit nici ca nimic. Contractul a fost semnat intre Vlad-Ionut Musceleanu, reprezentant al "Asociația pentru Dezvoltare Durabilă ”Zorile”" si doamna Turcu. Eu nu fac parte din acea asociatie.

Offline abyss

• Moderator Global
  • MARE MAESTRU
  • *
  • Mesaje postate: 3,102
  • Liked: 2436
  • Likes Given: 5613
« Răspuns #36 : 08 Iulie 2020, 08:22:29 »
Ma intaresa la modul general care sunt uzanțele, nu cazul in mod particular . 
Dar faraonul pamfletar de la asociația "la magarul tavalit" va primi un raspuns in viitor,  funcție de timp. Oricum il apreciem toți,  e talentat și hazliu. Atenție insa la cantitatea de penibil ce se poate întoarce asupra emițatorului. Atât.

Offline prodcomb

• Senior
  • Mesaje postate: 891
  • Liked: 399
  • Likes Given: 143
« Răspuns #37 : 14 Iulie 2020, 14:26:39 »
"Terribilului amic" i s-a oprit "emițătorul".
 :roll:
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

Forum RUFOn

« Răspuns #37 : 14 Iulie 2020, 14:26:39 »
Părerile exprimate pe acest forum aparțin utilizatorilor acestora și nu pot fi considerate ca fiind informații oficiale sau promovate de acest site/forum.
În conformitate cu prevederile politicii de confidențialitate acceptate la înregistrare, fiecare utilizator este răspunzător de informațiile publicate pe acest site și nu sunt asumate de administratori sau proprietarul acestui forum.