Declinare responsabilitate
Părerile exprimate pe acest forum aparțin utilizatorilor acestora și nu pot fi considerate ca fiind informații oficiale sau promovate de acest site/forum.
În conformitate cu prevederile politicii de confidențialitate acceptate la înregistrare, fiecare utilizator este răspunzător de informațiile publicate pe acest site și nu sunt asumate de administratori sau proprietarul acestui forum.
Mai multe despre politicile de confidențialitate, aici...

Autor Subiect: Detectivi din spatele tastaturii  (Citit de 217781 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline xperyens

• Veteran
  • Mesaje postate: 1,138
  • Gen: Bărbat
  • E greu sa vorbesti despre adevar dar usor sa minti
  • Liked: 749
  • Likes Given: 1742
Re: Detectivi din spatele tastaturii
« Răspuns #420 : 20 Februarie 2020, 01:16:25 »
O alta intrebare, toaletele profesorilor erau separate fata de cele ale studentilor, poate mixte?
Care era regimul oficial de acces in campus? Oare se acceptau iubiti/iubite sa intre in campus pentru motive lesne de inteles?

Astept si eu raspunsuri. Mai sunt valabile aceste intrebari, ori din cauza faptului ca interviul a avut deja loc aceste intrebari sunt de prisos?
« Ultima Modificare: 20 Februarie 2020, 01:26:13 de xperyens »

Offline al_pacino

• Junior
  • *
  • Mesaje postate: 18
  • Liked: 23
  • Likes Given: 4
« Răspuns #421 : 20 Februarie 2020, 22:51:35 »
Nu stiu inca nici eu sub ce forma vor veni raspunsurile, cum o sa-i vina mai usor, asa o sa mi le trimita. In weekend sper sa fie gata de publicare. Saptamana viitoare probabil, o sa las link-ul aici pentru toata lumea. Din pacate nu mai pot sa-i trimit noi intrebari, am formulat oricum vreo 11, sper sa raspunda cate ceva la toate.
« Ultima Modificare: 20 Februarie 2020, 22:53:48 de al_pacino »

Offline xperyens

• Veteran
« Răspuns #422 : 28 Februarie 2020, 01:08:11 »
Pana la urma, ati primit raspunsuri macar partiale?

Offline al_pacino

• Junior
  • *
« Răspuns #423 : 29 Februarie 2020, 03:26:12 »
La o singura intrebare nu am primit deloc raspuns. Poate fi si din cauza ca aceasta se suprapunea partial cu o alta intrebare din interviu, sau poate ca omul a fost pur si simplu neatent si a uitat sa completeze raspunsul in dreptul ei. In orice caz, eu nu am insistat. O redau mai jos, ca un teaser. Interviul complet va fi publicat pana la sfarsitul lunii viitoare, nu mai devreme de 20 martie. Odata publicat, voi lasa aici link-ul, asa cum am promis.

"În cursul cercetării pe care ai întreprins-o, ai putut studia jurnalul personal al lui Ioan Petru Culianu, manuscrise, dar şi alte înscrisuri care i-au aparţinut. Ai găsit în ele informaţii care, fără să aibă legătură în mod direct cu asasinarea sa, totuşi să nu poată fi dezvăluite publicului? Mă refer la informaţii strict legate de activitatea de istoric al religiilor pe care o desfăşura profesorul Culianu."

Offline xperyens

• Veteran
« Răspuns #424 : 29 Februarie 2020, 15:17:33 »
Acum, oare pe cine sa credem, pe domnul Ted Anton care afirma clar ca nu a fost contactat de nimeni pe tema subiectului Culianu, sau pe colegul al_pacino?
« Ultima Modificare: 01 Martie 2020, 13:16:34 de alx »

Forum RUFOn

« Răspuns #424 : 29 Februarie 2020, 15:17:33 »

Offline Grifon

• Adaequatio rei et intellectus
  • Veteran
  • Mesaje postate: 1,375
  • Adaequatio rei et intellectus
  • Liked: 3087
  • Likes Given: 2191
« Răspuns #425 : 29 Februarie 2020, 16:21:13 »
1)Avem răbdare.
2) Evităm a cita o platformã ce denigrează constant acest forum.
3) Clarificàrile, indiferent care vor fi, nu anuleazã valoarea intrebărilor puse. Dacă T. Anton nu dă curs acestui interviu (căci o solicitare zice că a primit), poate va răspunde unor alte solicitări.

Stimate coleg @xperyens, puteai să-ți exprimi dubiile aici, încă de la început. Joaca de-a "calul troian" nu pare a fi nici productivă, nici onorabilă.
Igitur cogito

Offline xperyens

• Veteran
« Răspuns #426 : 29 Februarie 2020, 16:28:48 »
1)Avem răbdare.
2) Evităm a cita o platformã ce denigrează constant acest forum.
3) Clarificàrile, indiferent care vor fi, nu anuleazã valoarea intrebărilor puse. Dacă T. Anton nu dă curs acestui interviu (căci o solicitare zice că a primit), poate va răspunde unor alte solicitări.

Stimate coleg @xperyens, puteai să-ți exprimi dubiile aici, încă de la început. Joaca de-a "calul troian" nu pare a fi nici productivă, nici onorabilă.

Rabdare ca sa ce, Ted Anton a afirmat clar ca nu i s-a solicitat niciun interviu, el se refera acolo la un interviu pentru o revista literara, este altceva. Cred ca il puteti contacta pe domnul Ted Anton sa va lamuriti si sa reveniti aici cu detalii inainte sa solicitati rabdare.
Nu stiu daca acolo se denigreaza constant forumul, poate anumite derapaje cum este cel de fata, unde s-a demonstrat ca este o mare minciuna.

Nu stiu daca e onorabil sau nu gestul meu, si nu asta e relevant pe subiect. Chiar eram curios sa vad pana unde merge joaca de-a minciuna, ce e gresit aici?
Poate ar trebui sa fiti mai atent pe viitor, sa nu fiti pacalit. Cel putin daca dvs. nu ati avut dubii asupra interviului si nu ati sesizat contextul, eu si altii l-am sesizat.

Offline abyss

• Moderator Global
  • MARE MAESTRU
  • *
  • Mesaje postate: 3,101
  • Liked: 2436
  • Likes Given: 5612
« Răspuns #427 : 29 Februarie 2020, 22:28:05 »
Eu așa ceva nu am mai pomenit.
Măi frățioare nu aveați voi tone de material de analizat de la Kyrales?? Aud?? Ce va face să credeți ca userul @al_pacino a trimis întrebări in numele Rufon-ului? Nici nu a precizat așa ceva. Prin urmare ... GO Kyrales GO .  Lăsați-l pe kojak in pantaloni ca nu va face cinste.
Treaba asta chiar că incepe sa pară a cal troian. Si prevad iar scandal, iar  bann-uri. Păcat. Treaba voastră.

Offline xperyens

• Veteran
« Răspuns #428 : 29 Februarie 2020, 22:36:07 »
abyss, ce treaba are topicul asta cu acel caz din Chirales-Lechinta? Iti spun eu ca nu are nicio legatura, de ce nu stai pe subiect daca vrei sa aduci argumente?
A spus cineva ca userul "al_pacino" a trimis intrebari in numele forumului??? Acolo in articol s-a scris ca un user de pe forum a insinuat ceea ce a insinuat.
Maine poimaine o sa ameninti cu ban-uri cand cineva o sa aiba alta opinie - ..... treaba ta abyss...

PS: dar totusi, iei apararea mincinosului si te faci ca nu o observi aruncand "pisica" in curtea altcuiva? De ce nu esti matur sa admiti si sa condamni minciuna, te intreb?
« Ultima Modificare: 29 Februarie 2020, 22:50:21 de xperyens »

Offline al_pacino

• Junior
  • *
« Răspuns #429 : 01 Martie 2020, 00:44:02 »
Nu am facut acest demers in numele acestui forum, ci al unei reviste al carui editor sunt. Intamplator sunt membru si aici, asa ca am considerat ca ar prinde bine cateva intrebari si din partea voastra. Acum ca totul este (sper) clar, ne putem intoarce la topic. Oricum, sa nu va asteptati la raspunsuri care sa va dezvaluie chestiuni nemaiauzite, poate doar unele nuante, care nu cred ca au fost exploatate suficient pana acum...
« Ultima Modificare: 01 Martie 2020, 00:45:24 de al_pacino »

Offline xperyens

• Veteran
« Răspuns #430 : 01 Martie 2020, 00:58:16 »
Sa va fie intr-un ceas bun. Vezi ca deja domnul Ted Anton te cauta colega "al_pacino"... juridic...
Rusinos.
« Ultima Modificare: 01 Martie 2020, 01:12:34 de xperyens »

Offline al_pacino

• Junior
  • *
« Răspuns #431 : 01 Martie 2020, 01:46:34 »
Sa ma apuc sa postez si eu screenshot-uri? Ca am si eu asa ceva. Chiar iti doresti o polemica paguboasa? Esti cumva vreun securist batran care n-are alta ocupatie decat de a arunca in derizoriu munca oamenilor si incercarea de gasi adevarul in acest caz? Daca moderatorii sau admin-ul de pe acest forum considera necesar, pot posta dovada ca acest interviu chiar a avut loc. Repet, nu in numele forumului, ci al unei reviste literare. Faptul ca te-ai gandit sa deranjezi aiurea pe omul ala, care altfel a fost foarte amabil, ma face sa ma gandesc ca se doreste discreditarea oricarui roman care pe viitor va mai incerca, eventual, sa-i ia un interviu.
« Ultima Modificare: 01 Martie 2020, 01:48:54 de al_pacino »

Offline xperyens

• Veteran
« Răspuns #432 : 01 Martie 2020, 01:49:28 »
Sa ma apuc sa postez si eu screenshot-uri? Ca am si eu asa ceva. Chiar iti doresti o polemica paguboasa? Esti cumva vreun securist batran care n-are alta ocupatie decat de a arunca in derizoriu munca oamenilor si incercarea de gasi adevarul in acest caz? Daca moderatorii sau admin-ul de pe acest forum considera necesar, pot posta dovada ca acest interviu chiar a avut loc. Repet, nu in numele forumului, ci al unei reviste literare. Faptul ca te-ai gandit sa deranjezi aiurea pe omul ala care altfel a fost foarte amabil, ma face sa ma gandesc ca se doreste discreditarea oricarui roman care pe viitor va mai incerca, eventual, sa-i ia un interviu.

Da

Offline xperyens

• Veteran
« Răspuns #433 : 01 Martie 2020, 02:17:56 »
Sa ma apuc sa postez si eu screenshot-uri? Ca am si eu asa ceva. Chiar iti doresti o polemica paguboasa? Esti cumva vreun securist batran care n-are alta ocupatie decat de a arunca in derizoriu munca oamenilor si incercarea de gasi adevarul in acest caz? Daca moderatorii sau admin-ul de pe acest forum considera necesar, pot posta dovada ca acest interviu chiar a avut loc. Repet, nu in numele forumului, ci al unei reviste literare. Faptul ca te-ai gandit sa deranjezi aiurea pe omul ala, care altfel a fost foarte amabil, ma face sa ma gandesc ca se doreste discreditarea oricarui roman care pe viitor va mai incerca, eventual, sa-i ia un interviu.

Bai nene, ai dificultati de intelegere? Ted Anton spune ca nu a dialogat cu dumneata!
« Ultima Modificare: 01 Martie 2020, 02:19:15 de xperyens »

Offline al_pacino

• Junior
  • *
« Răspuns #434 : 01 Martie 2020, 02:37:05 »
Deci haideti sa terminam tiganeala asta. Cine este admin sau moderator aici? O sa-i trimit dovada in privat, dupa care eu nu o sa mai alimentez in niciun fel aceasta polemica artificial creata, doar in scopul de a discredita. Manevre securistoide usor de reperat, de altfel.

Forum RUFOn

« Răspuns #434 : 01 Martie 2020, 02:37:05 »
Părerile exprimate pe acest forum aparțin utilizatorilor acestora și nu pot fi considerate ca fiind informații oficiale sau promovate de acest site/forum.
În conformitate cu prevederile politicii de confidențialitate acceptate la înregistrare, fiecare utilizator este răspunzător de informațiile publicate pe acest site și nu sunt asumate de administratori sau proprietarul acestui forum.