Declinare responsabilitate
Părerile exprimate pe acest forum aparțin utilizatorilor acestora și nu pot fi considerate ca fiind informații oficiale sau promovate de acest site/forum.
În conformitate cu prevederile politicii de confidențialitate acceptate la înregistrare, fiecare utilizator este răspunzător de informațiile publicate pe acest site și nu sunt asumate de administratori sau proprietarul acestui forum.
Mai multe despre politicile de confidențialitate, aici...

Autor Subiect: Timpul in 3 coordonate  (Citit de 3722 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Fr0styan

• ǝʇɐʇıuɹǝʇǝ uı ɐʇɐ1ıxǝ ǝɹɐoɹǝ o ǝʇsǝ 1nɹɐʌǝpɐ
  • Cool
  • Mesaje postate: 278
  • Gen: Bărbat
  • Can I axe you a question?
  • Liked: 17
  • Likes Given: 76
Timpul in 3 coordonate
« : 27 Iunie 2015, 16:09:49 »
Salut dragi Rufonisti,

Am gasit recent un documentar despre un tip ce prezinta niste idei foarte interesante despre timp, cu tot cu calcule matematice. Pe scurt, ceea ce exista in univers este datorat faptului ca exista o desincronizare temporala intre materie si antimaterie datorita faptului ca timpul trece diferit in relatie una cu alta; rezultatul fiind o infinitate de forme si niveluri ale pasajului in timp. (prezentat si matematic in acest film).

Nu are subtitrare in romana. Video-ul este in limba engleza.

Cu stima,
Florin

Link:
https://www.youtube.com/watch?v=2azFOX9P0fc
« Ultima Modificare: 27 Iunie 2015, 16:11:24 de Fr0styan »

Offline Aseneth

• Cool
  • Mesaje postate: 431
  • Liked: 687
  • Likes Given: 2551
Re: Timpul in 3 coordonate
« Răspuns #1 : 29 Mai 2018, 19:00:03 »
Nu stiu unde sa postez acest link, cred ca aici merge cel mai bine. Sau poate la Pagina Comica? Nu stiu...

http://timecube.2enp.com/

Forum RUFOn

Re: Timpul in 3 coordonate
« Răspuns #1 : 29 Mai 2018, 19:00:03 »
Părerile exprimate pe acest forum aparțin utilizatorilor acestora și nu pot fi considerate ca fiind informații oficiale sau promovate de acest site/forum.
În conformitate cu prevederile politicii de confidențialitate acceptate la înregistrare, fiecare utilizator este răspunzător de informațiile publicate pe acest site și nu sunt asumate de administratori sau proprietarul acestui forum.